Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Clonoplus Zpět na diskusi

  Clonoplus

  20. 9. 2017 8:38 Zakladatel vlákna: jitka kučerová
  Dobrý den,pane ing.Kozáku chci se zeptat ,zda se u Vás dá na jaře objednat Clonoplus na jarní zálivku.Kdy je nevhodnější doba tu zálivku udělat a jak se dávkuje.Děkuji Kučerová.
  1. 10. 2017 10:53 Václav Kozák
  Vážená paní Kučerová,
  objednávky expedujeme jen v podzimních měsících. Zákazníci, kteří mají zájem o jarní odrůdy česneku nebo o doplňky k pěstování, musí si je objednat a nechat zaslat už nyní. Konkrétně k přípravku Clonoplus - má poměrně krátkou trvanlivost.  Pro jarní aplikaci je potřeba Clonoplus uskladnit v chladnu, aby v době uskladnění neklesala jeho účinnost.

  Boj proti Sklerociové hnilobě

  19. 9. 2017 17:59 Zakladatel vlákna: Filip Jakubál
  Dobrý den, už několik let mi pěstování česneku komplikuje Sklerociová hniloba. Po dlouhém trápení jsem se rozhodl udělat radikální krok.
  Chci koupit Clonoplus nebo Gliorex, podle popisu na internetu se přikláním k Clonoplusu, ale stejně si nechám poradit, co je lepší ?
  A dále mě zajímá, co je proti této nemoci účinnější? Moření nebo zálivka ? 
  A také na názory ostatních, kteří mají zkušenosti s tímto prostředkem. 
  Děkuji za odpovědi.
  19. 9. 2017 21:26 Jan Kozák
  Oba uvedené přípravky Vás bílé sklerociové hniloby zela nezbaví, pouze ji omezí. Přitom Clonoplus by měl být "výkonnější".  Doporučil bych v tomto případě ošetření sadby doplněné o jarní zálivku.
  20. 9. 2017 16:47 Alois Juráň
  Dobrý den..Clonoplus má tedy stejné dávkováni jako Cliorex?Takže 100gr na 10kg sadby?
  1. 10. 2017 11:12 Václav Kozák
  Vážený pane Jurane,
  přesně tak, u obou přípravků se volí dávka 10 g/1 kg sadby, tedy 100 g na 10 kg sadby.

  clonoplus

  19. 9. 2017 14:22 Zakladatel vlákna: Štěpán
  Dobrý den, ještě se chci zeptat kolik by jste doporučil nebo kolik vy dáváte na kilo sadby clonoplusu? Na jejich stránkách je to popsáno různě.
  23. 9. 2017 16:33 Alois Juráň
  To bych se taky rád dověděl.
  1. 10. 2017 10:56 Václav Kozák
  Vážený pane Holečku,
  Jak u přípravku Clonoplus, tak i u přípravku Gliorex volíme dávku 10g přípravku na 1 kg sadby. Jedná se však o biologický přípravek, kterým nelze česnek předávkovat.

  Clonoplus X Gliorex

  12. 9. 2017 21:35 Zakladatel vlákna: Josef Stieranka
  Dobrý den,

  poslední dobou je od Vás doporučované použití Clonoplusu než Gliorexu. Pokud před výsadbou namořím Clonoplusem, je pak vhodné aplikovat na jaře ještě zálivku Clonoplusem? Zatím jsem na podzim mořil Gliorex a na jaře zálivku Clonoplus. Co je dle Vás vhodnější?
  14. 9. 2017 7:26 Jan Kozák
  Oba přípravky jsou vzájemně zaměnitelné, pro česnek je lepší Clonoplus pro podzimní i jarní aplikaci.

  Morenie

  12. 9. 2017 10:12 Zakladatel vlákna: Filip Gális
  Dobrý deň,
  chcel by som sa spýtať, akým spôsobom mám namoriť cesnak pred sadbou.
  Doteraz som moril len Sulkou, ale chcel by som zvýšiť ochranu osiva a chcem ho namoriť aj Rovralom, ale ako? Mám namoriť postupne najprv jedným a následne druhým, ale nezmyje mi druhý prípravok prvý?? Alebo môžem zarobiť oba naraz do jedného roztoku a namoriť sadbu naraz??
  Ďakujem za skorú odpoveď.
  S pozdravom Filip

    
  12. 9. 2017 10:25 Libor Hejduk
  Jako začínající malopěstitel pro vlastní potřebu jsem z přečtených diskuzí dospěl k závěru, že Sulkou je nejlepší mořit co nejdříve po obdržení certifikované sadby, ihned v září nebo po dokonalém prosušení česneku a výběru vlastní sadby. 2-3 hodiny v 5% roztoku Sulky, 1l roztoku na kilo sadby, nechat oschnout. Protože bez namoření, než budete sázet, tak se vlnovník může pěkně rozmnožit. 
  Co se týče Rovralu, tak ten se použije až těsně před výsadbou, ale poslední dobou je prý doporučován spíš biologický Gliorex nebo Clonoplus. Ten je prý pro česnek vhodnější.
  Snad se nemýlím
  12. 9. 2017 20:20 Jan Kozák
  Pan Hejduk se nemýlí. My jsme už od Rovralu ustoupili a používáme Clonoplus. Ten se používá až těsně před sázením. Pokud se Sulka použije už v létě, pak se před sázením stroužky namočí na půl hodiny do vody (může být i déle) a po odkapání se vlhké stroužky promíchají s práškovým přípravkem, který na vlhkých stroužcích dobře ulpívá.

  Využití sulky k hnojení

  11. 9. 2017 15:22 Zakladatel vlákna: Libor Hejduk
  Dobrý den,
  měl bych dotaz, jaké máte zkušenosti s uskladněním použitého mořícího roztoku sulky pro pozdější zahnojení pozemku? Dorazila mi sadba (eshop, kam dodává sadbu p. Kozák) a chtěl bych ji hned namořit. Nebo zda je dobré sulkou zalít pozemek už teď. Jinak ten Váš Benátčan má ale grády. :-D Během víkendu řádně vyvoněl kancelář, kde jsem ho měl.
  Ještě dotaz k chorobám, máme svažitý pozemek cca 430 m n.m. orientovaný na jihozápad, takže s nadbytkem vody nemám problém. Zatím nevím o tom, že bych měl problémy s chorobami či škůdci. Česnek zde nebyl léta, cibule - popř. cibulovité květiny letos na kousku taky bez problémů. Mám dokupovat Clonoplus, nebo by neměl být problém vypěstovat pěkný česnek i bez něj. Na ostatních záhonech byly zdravé jahody a rajčata, ty už jsem drahně let nemusel nijak ošetřovat.
  Děkuji
  L.H.
  12. 9. 2017 20:12 Jan Kozák
  Použitou Sulku bych určitě neskladoval, ale po dalším zředění vylil na pozemek určený k výsadbě česneku.
  Přípravek Clonoplus nepůsobí jen na patogenní houby. Pomáhá česneku s příjmem živin a rozkládá organické zbytky, čímž se zpřístupňují rostlinám živiny.

  Clonoplus vs Gliorex

  24. 8. 2017 8:50 Zakladatel vlákna: Dan Šatan
  Dobrý den, pane Kozáku, po čtyřech letech sázení toho samého česneku pořád dokola, jsem letošní sklizeň vyhodnotil jako doposud nejslabší. Nicméně jsem pořád spokojen, ale rozhodl jsem se radši česnek mořit. Po přečtení diskuzí mám celkem jasno: nejdřív sulka atd.......... mám ale jednu nesrovnalost. Ve starších příspěvcích píšete o použití Gliorexu, v novějších pak píšete použijte Gliorex nebo lépe Clonoplus, Já jsem schopen si přečíst obsah na jejich stránkách, ale ve spojitosti s česnekem se obracím na Vás. Který je vhodnější? Co bych měl použít. Děkuji
  24. 8. 2017 22:26 Jan Kozák
  Já (a nejenom já) jsem letošní sklizeň vyhodnotil jako nejslabší za celou dobu, co česnek dělám (ale neuvažuji rok 2012, kdy česnek zmrznul). Pro jistotu však dodávám, že si nemusím všechno dobře pamatovat.
  Oba přípravky, Gliorex a Clonoplus) je možné zaměňovat, pro česnek považuji za lepší Clonoplus.

  Fialové kořínky

  11. 7. 2017 19:36 Zakladatel vlákna: Rázek Jan
  Dobrý den.na lukanu se mě objevili fialové kořínky. Je to v pořádku? Nebo co to je?
  11. 7. 2017 20:27 Jan Kozák
  Fialové kořeny bývají známkou napadení fusariem.
  12. 7. 2017 19:00 Rázek Jan
  Dobrý den pane Kozák.co s tím mám udělat. Mám nějak ošetřit půdu? Nebo stačí když budu sázet česnek těsně před zámrzem.i když to jsem vloni udělal tak jak je to možné, že se fuzarium objevilo? 
  14. 7. 2017 19:56 Jan Kozák
  Nejsem mikrobiolog, tak na Vaši poslední otázku odpověď neznám. Pro snížení rizika napadení fusariem je dobré před výsadbou ošetřit sadbu přípravkem Clonoplus.

  Clonoplus

  5. 7. 2017 8:16 Zakladatel vlákna: Tomáš Pščolka
  Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na přípravek Clonoplus. Nedávno jste ho tu doporučil použít na pozemek kde se vyskytla bílá sklerociová hniloba. Poradil by jste prosím jak tento přípravek použít? Asi nemá smysl ho kombinovat s dusíkatým vápnem?
  Děkuji a přeji pohodový den
  6. 7. 2017 7:07 Jan Kozák
  Asi není dobře použít Clonoplus hned po sklizni česneku, v němž se objevila bílá sklerociová hniloba. Podle mého názoru by to bylo nejvhodnější v předjaří následujícího roku, případně pozdě na podzim roku běžného. Dusíkaté vápno asi zlikviduje Sclerotium, které je ve vegetaci na nějakých zbytcích česneku v půdě, ale na klidová stádia (sklerocia) nepůsobí vůbec.

  Prosba o radu

  25. 6. 2017 20:05 Zakladatel vlákna: Tomáš Mašín
  Dobrý den,
  měl bych na Vás prosbu, a chtěl bych touto cestou požádat o radu.
  V porostu česneku se mi letos objevují žlutá kola (viz obrázek) a po vytažení rostliny má jen pár nebo žádné kořeny (viz obrázek). Pozemek na kterém ho pěstuji má 0,5ha a česnek na něm střídám po čtyřech letech, jako předplodinu používám brambory. Prosím o radu zda na tomto pozemku budu ještě česnek moci pěstovat?
  Mockrát děkuji za odpověď, s přáním hezkého dne Tomáš.
  Žlutá kola
  26. 6. 2017 8:51 Jan Kozák
  Třebaže nemáme k dispozici detail podzemní části, dá se s největší pravděpodobností říci, že máte porost napadený bílou sklerociovou hnilobou. Na tento pozemek byste mohl zkusit aplikovat Clonoplus, v žádném případě z tohoto porostu nevybírejte sadbu. Počítejte s tím, že velká část zdánlivě zdravých rostlin, je rovněž napadena.
  26. 6. 2017 11:26 Tomáš Mašín
  Bohužel ta fotka samotných stroužků se nepovedla nahrát. Na česneku není vidět žádná plíseň. Pokusím se tu fotku nahrát. 
  Chybějící kořínkyChybějící kořínky
  27. 6. 2017 17:10 Jan Kozák
  Plíseň tam také nevidím, ale podle patrných příznaků se utvrzuji v původní diagnóze.

  Clonoplus

  2. 5. 2017 8:59 Zakladatel vlákna: Iva Kosíková
  Dobrý den, mám dotaz, kde bych mohla sehnat clonoplus, popř. i jak používat.
  Děkuji Kosíková
  2. 5. 2017 15:53 Jitka Toniniová
  Dobrý den. Má ho v nabídce pan Kozák v objednávce na sadbu pod odrůdami, nebo přímo výrobce Fytovita. Návod na použití přikládají.
  7. 5. 2017 0:00 Václav Kozák
  Vážená paní Kosíková,
  Clonoplus skutečně naleznete i v naší nabídce, avšak je nutné počítat s tím, že i doplňkové zboží expedujeme až začátkem září. Clonoplus (stejně jako Gliorex) je možné aplikovat do půdy při přípravě půdy před výsadbou či přímo na navlhčené stroužky bezprostředně před výsadbou. Aplikovat jej lze i zálivkou během vegetace.

  Suché očkování sadby Gliorexem

  18. 11. 2016 23:45 Zakladatel vlákna: Tomáš
  Dobrý den.
  Včera jsem zasázel česnek, bylo velmi sychravo, vlhko, byl jsem rád, že půdu jsem si připravil rotavátorem v říjnu za sucha.
  Letos jsem prvně "mořil" pouze biologicky, Gliorexem od Fytovity sadbu. Polovinu množství jsem nasypal do vody a rozmíchal a poté 40 min. máčel stroužky. Pak jsem přešel k políčku, tam jsme mokré stroužky v kbelíku posypal u každé odrůdy zbylou polovinou dávky Gliorexu, pro jejich obalení zaprášením. Venku na větru v listopadu se s jemným práškem Gliorexu musí opravdu opatrně (mimo vítr).
  Žádné jiné moření sadby jsme letos nedělal, ostatně Sulka a rovral mi přišli vyhozené peníze, jediný problém mám v půdě s bílou sclerotinií.
  Předtím jsem kolem 7.10. do půdy zapravil s Amofosem druhý biologi. preparát Clonoplus. Na jaře zaliji záhon dle doporučení Fytovity ještě Clnoplusem v konvi.
  Tak snad se již sclerotium potlačí, a nebude nutní předčasně sklízet.
  Hodně zdaru s česnekem. Kvalita sadby od Ing. Kozáka byla skvělá. Bjetin, Záhorský II, no z 1100 stroužků jsem do sadby nepoužil jen asi 40 ks, což mě přijde velmi dobré skóre.

  clonoplus

  1. 11. 2016 20:46 Zakladatel vlákna: Štěpán
  Dobrý den, pane ing. Kozáku chci se zeptat nemořil jsem v sulce zatím, ale teď samozřejmě chci ale mám dost materiálu a chtěl bych to udělat den dopředu, mohu to poprášít i clonoblusem i den dopředu? Děkuji
  3. 11. 2016 21:13 Jan Kozák
  (Omlouvám se, nějak jsem Vás přehlédnul.)
  Den předem je pořád vhodná doba. Ale delší by to být nemělo.

  25. 10. 2016 11:03 Zakladatel vlákna: Štěpán
  Dobrý den, pane ing Kozáků, pokud budu používat přípravek clonoplus mohu sázet kdy? Nebo mám vyčkat jak ostatní?
  27. 10. 2016 22:04 Václav Kozák
  Vážený pane Holečku,
  při použití přípravku Clonoplus nebo Gliorex můžete s výsadbou začít dříve, klidně už nyní.

  fusarium

  19. 7. 2016 18:02 Zakladatel vlákna: Jana Kopecká
  Dobrý den, pane Kozáku,
  děkuji za všechny rady a péči, kterou nám všem věnujete. Chci se poradit co s fusariem, objevuje se mi opakovaně v části porostu. Některé odrůdy (hlavně ruské klony jsou odolnější, alespoň u mne). Ikdyž se snažím sázet co nejpozději, tj konec listopadu, střídám záhony, na stejné místo se česnek vrací po dvou letech, delší interval střídání plodin nemám (není místo:-(. Fusarium přežívá v půdě? Přemýšlím jak to udělat jinak, abych se ho v česneku vyvarovala. Plevel z česneku a nat likviduju, nedávám do kompostu. Zabírá na něj dusíkaté vápno, či přípravky Gliorex, Clonoplus? Česnek mívám pěkný, ale protože je v části fusarium, jsou cibule menší a to je škoda. Děkuji za konzulutaci a přeji vám pěkné léto.
  19. 7. 2016 20:35 Jan Kozák
  Fusarium sp. náleží do běžné půdní mikroflóry. Myslím, že u nás není půda, v níž by se nevyskytovalo. Zatím nejúčinnějším ochranným opatřením byla pozdní výsadba. Ale v přípravcích Gliorex a Clonoplus optimisticky vidím další řešení. A je to řešení ekologické, což je mi zvlášť sympatické. V letošním roce máme Gliorex v naší nabídce, předpokládám, že od příštího roku budeme mít i Clonoplus. Gliorex se používá k ošetření sadby, Clonoplus se zapravuje do půdy. Oba přípravky mají své opodstatnění.
  < Novější12

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne