Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: DASA Zpět na diskusi

  Hnojení

  23. 2. 18:45 Zakladatel vlákna: Lukáš Sova
  Dobrý večer,rád bych se zeptal,zda můžu aplikovat jarní hnojení Dasou,když jsem na podzimní hnojení použil cererit,anebo mohu použít ledek amonný 27%,a kolik  zhruba na ar kg? Děkuji 
  23. 2. 23:28 Novák Ladislav
  Pro každé hnojení by bylo dobré znát zásoby živin v půdě.Jestliže výrazně přehnojím předplodinu a zpátky několik let byl pozemek v dobré kondici,t.j. že byla dobrá úroda si česnek poradí i bez výrazného přihnojování.Bylo by dobré jednou za čas si nechat udělat základní půdní rozbor.Pokud mě pamět neplete,již tady bylo odpovězeno že je vhodnější použít ledek vápennatý.Amonný dusík česnek neumí využít.
  24. 2. 8:59 Jan Kozák
  Pro první přihnojení česneku vždy volím a doporučuji ledek vápenatý (LV, 15,5 % N), protože je okamžitě přijatelný; vzhledem k tomu, že je silně hygroskopický, je přijímán i v suchém období. Naproti tomu ledek amonný s vápencem (LAV, 15,5 % N) je přijímán později, v suchém období zůstává ležet na povrchu půdy bez užitku. Hnojivo DASA 26-13 (26 % N, 13 % S) má asi nástup také pomalejší; soudím podle toho, že se nepoužívá k regeneračnímu hnojení ozimů. 
  Není na škodu nechat si udělat půdní rozbor v pětiletém cyklu. Zemědělská laboratoř k výsledkům také doporučí hnojení pro udanou plodinu. 

  Hnojení

  19. 3. 2018 20:06 Zakladatel vlákna: Martin Nováček
  Dobrý den,chci se zeptat, jestli můžu přihnojit česnek DASOU, protože unás obsahuje půda málo síry.
  20. 3. 2018 6:03 Jan Kozák
  Použít ji můžete, počítejte však s tím, že hnojivý účinek nastává později než u  ledku vápenatého. Hnojení sírou je velmi významné, síra se v posledních letech stává v půdě nedostatkovým prvkem.

  Přihnojení

  21. 2. 2017 19:31 Zakladatel vlákna: Soňa
  Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat na přihnojení česneku hnojivem DASA. Zda doporučujete či nikoliv, případně v jaké dávce.
  Děkuji
  22. 2. 2017 9:54 Jan Kozák
  Nemá osobní ani převzatou zkušenost. Pro jarní výsadbu by to mohlo být dobré hnojivo pro základní hnojení. Ale pro přihnojení během vegetace nevím, jak rychle se začne uvolňovat potřebný dusík. Ze zkušenosti vím, že začátek uvolňování dusíku z LAV (ledku amonného s vápencem) je výrazně pozdější než z ledku vápenatého. Samozřejmě síra by byla pro česnek příjemná.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne