Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Recenze prodeje Zpět na diskusi

  Sadba

  22. 9. 2015 21:02 Zakladatel vlákna: Tomáš Svoboda
  Dobrý den,
  Jako už řadu let, i letos jsem si u Vás objednal sadbu. A stejně jako mnozí, jsem našel stroužky, které do sadby nepatří. Ale dle mého soudu s tím každý musí počítat. Nemůžete přece prohlížet každej milimetr česneku co prodáváte! Když si někdo v supermarketu koupí kilo hroznů a najde tam tři shnilé bobule, taky je nejde reklamovat a nežádá omluvu...
  Prosím zamyslete se nad tím, než si na něco stěžujete.
  Já příbuzným dávám česnek na oko nádherný, ten co jen trochu neodpovídá mé představě, tak si nechávám pro svou potřebu a taky se stane, že jim dám po oloupání nepoužitelný česnek.
  Obdivuji pana ing. Kozáka, že se všem omlouvá a vše se snaží napravit, máte můj obdiv!
  24. 9. 2015 7:04 Jan Kozák
  Děkuji za uznání, pane Svobodo. My bychom samozřejmě chtěli, aby byli všichni zákazníci spokojeni, což se ne vždy podaří.
  Vyhláška č. 129/2012 Sb., o podrobnostech uvádění osiva a sadby pěstovaných rostlin do oběhu v tabulce 5.3.2 uvádí požadavky na vlastnosti sadby česneku. Podle této tabulky může být v sadbě maximálně 10 % závadných cibulí. Troufám si tvrdit, že v době expedice v žádném případě tohoto čísla nedosahujeme. Něco jiného může nastat po delším skladování, některé závady se projevují později (např. vlnovník).

  KVALITA DODANÉ SADBY

  12. 9. 2015 13:26 Zakladatel vlákna: Buchner
  Včera jsem mořil dodanou sadbu česneku . Odrůda Havel kvalitní , bez závad. Odrůda Havran vykazuje změny. Na polovině stroužků jsou hnědé skvrny. Dvě palice napadené hnilobou. Česnek visel na půdě v prúvanu, kde mi česnek vydrží 1.5 roku. Namořil jsem všechno, mimo hniloby . Nedojde u Havranu k problému ? Buchner.
  12. 9. 2015 14:40 Jan Kozák
  Je mi líto, že se do Vaší zásilky dostaly cibule, které tam nepatřily a moc se Vám za to omlouvám. I při pečlivé práci se to někdy neuhlídá.
  Hnědé skvrny (pokud je tím míněn stroužek vpravo dole) jsou způsobeny otlaky v tvrdé půdě a jsou spíše estetickou závadou. Na rozdělané cibuli je patrné poškození podpučí, které bylo způsobeno fuzáriem patrně v kombinaci s něčím dalším, ale zatím jsem tento problém s fytopatology nekonzultoval. V této diskusi se tento problém objevil u několika pěstitelů. Z toho je patrné, že je to záležitost tohoto roku. Samozřejmě tyto cibule v zásilce být neměly a je naší povinností se s Vámi vyrovnat.
  Ještě jednou se Vám omlouvám.

  Přišla krásná sadba

  9. 9. 2015 20:49 Zakladatel vlákna: Jitka Toniniová
  Dobrý večer. Mám dva dotazy. Může se česnek zasadit po jahodách? Proč je problematickou předplodinou hrách? Děkuji za krásnou sadbu a její rozvážení. Musím pochválit za perfektní zabalení a označení jednotlivých odrůd. S pozdravem Toniniová Jitka
  10. 9. 2015 6:00 Jan Kozák
  Nejprve poděkování za pochvalu. Ta je vždycky příjemná.
  Po jahodách klidně česnek sázejte, ale počítejte s tím, že si jahody vzaly z půdy hodně živin, takže je tam budete potřebovat přidat.
  U hrachu vycházím z vlastních zkušeností na konkrétním stanovišti. Nedávno jsem mluvil s člověkem, který česnek po hrachu sází. A s úspěchem. Je tedy možné, že se moje zkušenost váže pouze ke konkrétnímu místu.

  Poděkování

  10. 8. 2015 10:33 Zakladatel vlákna: Jakub
  Dobrý den, chtěl bych poděkovat panu Ing. Kozákovi a případně dalším diskutujícím za cenné rady o pěstování česneku! Letos jsem sadil poprvé, ale tedy odrůdu Dukát, jelikož jsem o těchto stránkách nevěděl. Rady byly velmi užitečné a stránky mi úžasně pomohly - díky tomu se mi sadba, myslím, vydařila a dostavil se potěšující pocit. Ještě jednou děkuji :)

  seschnutí sadby

  4. 11. 2013 8:36 Zakladatel vlákna: Boris Horák
  Dobrý den.
  Koupil jsem si od Vás dva druhy sadby, Blatin a Blanin.
  Skladoval jsem je dodnes vedle sebe spolu s dalšímy 2. druhy. Blanin i když píšete, že má výbornou skladovatelnost, hodně seschnul, tak se i bojím jestli má cenu ho vůbec dávat do země.
  4. 11. 2013 18:40 Jan Kozák
  Máme ve skladu zbytky čtyř partií Blaninu a uvedený problém tady nevidím. Třebaže Váš česnek nemám v ruce, dá se předpokládat napadení vlnovníkem česnekovým. Nejlepší ochrana je moření v Sulce asi 2 hodiny. Je pravdou, že vlnovník má odrůdu Blanin mimořádně v oblibě.
  4. 11. 2013 18:56 Boris Horák
  Nevím jak poznat vlnovník, nicméně stroužky byly seschlé a zbarvené do světle hněda. Takže jsem udělal česnekovou pastu z česneku za 350,-/kilo. Nic moc kup.
  4. 11. 2013 21:03 Jan Kozák
  Pošlete mi E-mailem svou adresu a my Vám pošleme Blanin nový.
  4. 11. 2013 21:55 Boris Horák
  Vaše reakce na problém je v dnešní době
  překvapující, to se hned tak nezažije. Očekával bych
  reakci "špatně jste skladoval" apod., ale ne dejte adresu pošlem nový česnek. Obdivuhodné, děkuji!
  8. 11. 2013 9:46 Boris Horák
  Dnes dorazila nová sadba a opravdu kvalita I.A
  Děkuji.

  sadba

  23. 10. 2013 10:37 Zakladatel vlákna: Martin Fiurášek
  Přesně tak neni kam pospichat ja oral pole teprve 27 listopaDu a sadba 20 prosince. pak sem vše posypal slamou a nebo chvojka jehličí. uroda byla jak nikdy.Jak řikal muj děda, čim pozděj tím lepe.Jěště poděkovaní doručeni sadby vše proběhlo v pořadku.

  Poděkování

  20. 10. 2013 9:24 Zakladatel vlákna: Viliam Ondrejka
  Dobrý den, dovolte abych Vám poděkoval za vyřízení mé malé objednávky.Objednávka proběhla rychle a k mé spokojenosti. Dále musím ocenit celou Vaši stránku Ceský česnek kde se zájemci dozví veškeré informace o pěstování česneku. Pěstuji si česnek pro svoji potřebu již hodně let a stále se dovídám zajímavosti a poznatky z vaší stránky. Ještě jednou vám děkuji a přeji Vám všem pevné zdraví a hodně úspěchů při pěstování. S pozdravem hezkého dne Viliam Ondrejka Jesenicko

  dodány jiné odrůdy

  17. 10. 2013 10:03 Zakladatel vlákna: Milan Sehnal
  Jste opravdu frajeři, nedá mi to a musím Vám tady vyjádřit obrovskou pochvalu za nápravu omylu při zaslání jiné odrůdy, správná zásilka byla ZDARMA doručena i s omluvným emailem. Patří Vám můj velký obdiv a dík, jste opravdu formát!!!
  17. 10. 2013 16:34 Jan Kozák
  Tento problém dával z vlastní iniciativy do pořádku syn, označovaný jako Jan Kozák ml. Takže pochvala patří v plném rozsahu jemu.

  Havran

  15. 10. 2013 15:21 Zakladatel vlákna: Ing. Kocian Vítězsla
  Dobrá den p. Kozák,
  Mám od Vás odrůdu Havran, mimořádně hezký a velký česnek.
  Jaký spon při výsadbě by jste doporučil? Děkuji za odpověď.
  15. 10. 2013 19:37 Jan Kozák
  20 - 25 rostlin na metr čtvereční, vzdálenost v řádku si vypočtete podle vzdálenosti řádků.

  Hradecký - Mihulková aneb nemám čas na blbosti

  12. 10. 2013 20:56 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Pěstitele česneku Jana Hradeckého a paní Mihulkovou osobně znám a vážím si jejich práce. Věnovali českému česneku hodně lásky (to uvádím na prvním místě), úsilí, času i finančních prostředků. Jejich přístup k celé česnekové problematice je určitě příkladný. Nebylo náhodou, že také získali regionální ocenění. Jsou poctiví nejen k zákazníkům, ale i nám platí licenční poplatky, které nám ze zákona náleží. Kdyby byli všichni producenti a hlavně prodejci stejně poctiví, nebyly by na českém trhu žádné problémy s odbytem tuzemské produkce česneku. Slušnost jejich postupu správně vyjádřil i můj syn pod příspěvkem pana Procházky níže.
  Je faktem, že jsem příspěvek, který vyvolal nečekanou diskusi, přečetl jen letmo a podle toho jsem také reagoval. V současné době, kdy je prodáván veliký španělský česnek za český, si spotřebitelé myslí, že pokud nemá průměr aspoň 7 cm, tak je neupotřebitelný. Jenže chuť španělských a českých česneků se nedá vůbec porovnávat. Nechci tvrdit, že španělské česneky jsou nechutné. Jsou prostě chuťově jiné, patří také k jiné kuchyni. Ke španělské. Zrovna tak patří francouzské česneky k francouzské kuchyni, ne k české. Chceme-li si na česneku pochutnat, pak budeme jíst české odrůdy česneku, třebaže jen výjimečně přesáhnou průměr cibulí 6 cm.
  A včil k tomu Džambulu. My Džambul nemáme asi dva roky v nabídce. Je to chybou, kterou jsme si způsobili v udržovacím šlechtění této odrůdy. Protože se jednalo o odrůdu "bezvirózní", dochází u ní k postupné reinfekci a tím výraznému snížení výnosu. Proto u ní nečekejte cibule o minimální váze 80 gramů, jak to bylo na jejím počátku, ale berte zavděk cibulemi polovičními i podstatně menšími. Z tohoto důvodu Vám radím, pane Procházko, abyste ho nesázeli, budete zklamáni. U nás si můžete koupit sadbu odrůd, s nimiž můžete příští rok objíždět výstavy.
  Abych napsal tento příspěvek, potřeboval jsem víc než hodinu času, přitom jsem také změřil krabičku, jejímž obsahem je svinstvo, kterému jsme z nouze nuceni říkat sirky (nebo zápalky). Česnek z produkce Hradecký - Mihulková se tímto výrazem určitě označit nedá.

  Hradecký-Mihulková

  12. 10. 2013 11:22 Zakladatel vlákna: Marek Kořínek
  Dobrý den,mám konzumní česnek také od tohoto pěstitele.Džambul přišel kvalitní,cibule o průměru 5 cm,vzhledově pěkné a to,že je menší nevadí.Prostě na něj letos v podkrkonoší nebyl rok.

  Že by další nepoctivý prodejce českého česneku?

  11. 10. 2013 15:34 Zakladatel vlákna: Karel Procházka
  Objednal jsem si na dobírku konzumní česnek Džambul a Lukan (á 170,-Kč). A co mi přišlo, vidíte na fotografiích. To se snad v kuchyni nedá ani použít. Při reklamaci jsem navrhoval přeřazení do také nabízené kategorie „dvojkový-menší nebo hodně rozpraskaný“ (á 90,-Kč) a vrácení finančního rozdílu. Telefonicky jsem byl poučen, že velikost napytlovaného česneku (stránky dodavatele) na fotografiích klame, že česnek letos nehnojili a souhlasili s vrácením zásilky na jejich náklady. Nakonec jsme si k kolegy zahrádkáři česnek ponechali, část vysadíme a příští rok pošleme gratis na adresu Hradecký-Mihulková Český česnek z Podkrkonoší vzorek, jak má konzumní česnek za 170,-Kč vypadat.
  11. 10. 2013 15:40 Karel Procházka
  Druhé foto na srovnání
  11. 10. 2013 20:04 Jan Kozák
  V kuchyni se to použít dá, ale dá to víc práce při loupání. Moje prosba: mohl byste mi dát informaci o tomto prodejci? Třeba na E-mail.
  11. 10. 2013 21:42 Jan Kozák ml.
  Bohužel Vám nerozumím.
  Nepoctivý prodejce většinou na sebe neuvádí kontakt, takže byste se mu nedovolal. I kdybyste se mu dovolal, nesouhlasil by s vrácením zboží. Pokud by s vrácením souhlasil, zjistil byste, že neuvedl svou adresu. I kdyby ji uvedl, zboží by zpátky nepřevzal. Pokud by ho převzal, s největší pravděpodobností by peníze vracel leda až po dlouhém dohadování. A pokud by peníze vrátil, určitě by Vám nehradil náklady na dopravu.
  My sice většinou při vracení zásilky hradíme dopravu taky, ale ze strany prodejce to není povinnost. Zákazník má 14 dní na to, aby nevyhovující zboží vrátil, ale dopravu hradí sám.

  Nerozumím ještě jedné věci. Prodejce jasně uvádí, že sadbu neprodává, že nabízí konzumní česnek. Vy poslaný materiál míníte sázet, a to ještě navzdory tomu, že prodejce označujete jako nepoctivého? Přece kdyby byl nepoctivý, je velmi riskantní od něj sázet i sadbu.

  Nevím, čeho míníte dosáhnout tím, že prodejci pošlete vzorek vypěstovaný z konzumního česneku. Myslím ale, že byste udělal lépe, kdybyste ušetřené náklady dal spíše do nákupu sadby.
  11. 10. 2013 22:34 PetrP
  Těchto pěstitelů se musím zastat, jejich přístup je poctivý. U mě se stalo nedorozumění v objednávce a problém velkoryse napravili.

  6. 10. 2013 16:36 Zakladatel vlákna: Jaromir Stoklasa
  Chtěl bych vám ještě jednou prostřednictvím těchto stránek poděkovat za váš přístup a ochotu při realizaci objednávky satby,včetně poskytnutých rad ohledně výsadby.Kéž by bylo takových prodejců a podnikatelů více.S pozdravem
  Jaromír Stoklasa

  Krásná sadba

  1. 10. 2013 14:43 Zakladatel vlákna: Marek Kořínek
  Dobrý den pane Kozáku,děkuji za krástnou sadbu česneku.Vážím si vaší práce a je dobře,že je tu někdo komu žáleží na tom,aby něco tak dobrého jako je český česnek zůstalo pro další generace.S pozdravem a přáním dobrých šlechtitelských úspěchů Marek Kořínek

  Zásilka sadbového česneku

  19. 9. 2013 18:57 Zakladatel vlákna: Ivana Ondrušová
  Dobrý den, chci poděkovat za zaslaný česnek, je pěkný.I když jsem upravovala objednávku, vše, včetně přepravy DPD, proběhlo bezvadně.Pouze jsem také neobdržela potvrzení o změně v objednávce, jak už tady někdo zmiňoval. Děkuji i za bezvadné stránky a diskusi s fundovanými odpověďmi.
  Hodně úspěchů ve vaší bohulibé činnosti
  Ivana Ondrušová
  < Novější34567Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne