Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Recenze prodeje Zpět na diskusi

  Sadba

  11. 9. 2017 21:40 Zakladatel vlákna: Radek Krejčí
  Dobrý večer,
  asi to do této diskuze nepatří, ale nedá mi, abych nenapsal....
  Před pár dny dorazila sadba, chci poděkovat za naprosto bezproblémovou komunikaci a dodání.
  Kvalita sadby je též výborná.Škoda, že takových firem není víc...
  Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů
  R.K.
  12. 9. 2017 20:14 Jan Kozák
  Děkujeme za pochvalu, té není nikdy dost. Naši spolupracovníci si v této diskusi také čtou a vědí, že pochvala patří také jim. Takže děkuji i za ně.

  Odrůdy Arno a Vivalto

  11. 1. 2017 17:16 Zakladatel vlákna: Jitka Toniniová
  Dobrý den.V určitém katalogu je nabízen sadbový česnek odrůd Arno a Vivalto. Jen tak ze zvědavosti se chci zeptat, jestli máte tušení co je to za odrůdy(nějaká cizina)? Ani náhodou je nehodlám zkoušet, jelikož již asi 20 let jsem věrná Vašim odrůdám, které jsou výborné. A tak bych Vám chtěla poděkovat za Vaši práci a neuvěřitelnou trpělivost v této velmi užitečné diskusi.Přeji Vám úspěšný rok. Děkuji za odpověď.
  11. 1. 2017 21:02 Jan Kozák
  Uvedené odrůdy neznám, ale v evropském registru jsem zjistil, že se jedná o francouzské odrůdy.

  26. 11. 2016 20:59 Zakladatel vlákna: Daniela schovánková
  Dobrý den,
  koupila jse si Váš česnek, odrůda Vekan, číslo partie 6-0124-90068"S" ve Vašem originálním balení. V balení měly být 4 kusy, byly tam ale jen 3. No nic, možná tady hraje asi nějakou roli váha. Ale v jednom balení jsou stroužky čeneky scvrklé, takže při rozloupávání palice ze slupek vypadávají, jsou hnědavé a mají hnědé skvrny,které občas postihují vrcholové pupeny. Některé stroužky jsou dokonce postižené bílou plísní. Druhé balení je trochu lepší, většina stroužků je pevná, ale mají někdy také hnědé skvrny, najdou se i plesnivé. Vylučuji, že by k poškození došlo u mne doma, česnek jsem měla v mělké otevřené krabičce v originálních síťkách, a skladované s ostatními česneky z mé sklizně. V krabičce byl i Váš česnek Benátčan, který je na omak zcela v pořádku. Chci se zeptat, zda mám sázet takto postižený česnek (některé stroužky jsou tak poskožené, že asi nevyrostou) a jestli si nezavleču na zahradu nějakou chorobu.
  Je to pro mne zklamání. Již pět let sázím svou sadbu, a tak jsem se letos rozhodla, že si koupím novou. Ale jak to vypadá, budu asi muset opět sázet svůj.
  Chtěla bych se připojit k jednomu diskutujícímu, který psal, že mu u Benátčanu u některých rostlin objevil květní stvol. Stalo se mi totéž. Začala jsem tento česnek taky pěstovat. Roste mi pěkný paličák, výborně skladovatelný, a pro sebe jsem ho nazvala Bílý paličák.
  Za odpověď děkuji
  S pozdravem
  Daniela Schovánková Praha
  27. 11. 2016 18:17 Jan Kozák
  Je mi líto, paní Schovánková, že se k Vám dostalo naše zboží se závadami, které popisujete a moc se Vám i za své spolupracovníky omlouvám. V žádném případě není našim cílem prodat za každou cenu nekvalitní zboží. Aby byly v balení místo čtyř cibulí pouze tři, to se nám nestává. Chyba samozřejmě byla u externí firmy, která pro nás balí, ale možná i u nás při expedici. To nemohu posoudit, protože jste neuvedla místo nákupu. Tím mi také není znám způsob prodeje, kdy jste si tohoto rozdílu nevšimla už v obchodě. Cibule se scvrklými stroužky byla patrně napadena roztočem vlnovníkem česnekovým. Kde k napadení došlo, už nezjistíme.
  Každopádně bychom Vám chtěli poslat náhradu, ale potřebujeme k tomu znát Vaši celou adresu včetně telefonního čísla. Ozvěte se nám prosím na e-mail určený pro reklamace cesnek@cesnek.cz .
  Ještě jednou se Vám omlouvám.

  Krabička s 8 druhy česneku.

  24. 11. 2016 11:20 Zakladatel vlákna: Vítězslav Vlček
  Dobrý den,dostal jsem krabičku s 8 druhy česneku.Balení bylo v pořádku ,ale česnek Záhorský byl po rozdělení na stroužky napaden hnědou plísní.Trochu mne to zklamalo.
  děkuji za odpověď
  Vítězslav Vlček
  24. 11. 2016 12:15 Václav Kozák
  Vážený pane Vlčku,
  mrzí nás problém, který se vyskytl. Zřejmě se jedná o fyziologickou poruchu, při které odumírají především vnitřní stroužky nepaličáku. Zašlete prosím email na adresu, která je podle obchodních podmínek určena k příjmu reklamací (cesnek@cesnek.cz), abychom se mohli s Vámi dohodnout na náhradě.

  Balení 8 druhů česneku

  17. 11. 2016 15:07 Zakladatel vlákna: Dagmar Petrová
  Dobrý den,
  v létě jsem objednala 2 ks balení obsahujícího 8 druhů česneku. Obsah papírových krabiček s měkkými oddělovacími přepážkami se ale cestou dokonale promíchal a i kdyby se nepromíchal, není ze seznamu na boku krabičky zjevné, ve kterém oddílu krabičky se která odrůda nachází. Podle vzhledu paliček a popisu odrůd se mi identifikace nepodařila. Začala jsem tedy palice rozebírat, abych rozlišila aspoň paličáky a nepaličáky. Podařilo se mi najít tři nepaličáky, takže můj dotaz: jeden má stroužky bílé, druhý naspodu růžové a nahoře bílé a třetí celé růžové. Můžete mi prosím napsat, který je který (Anton, Benátčan, Záhorský II)? Pak se pustím do paličáků. Děkuji.
  18. 11. 2016 0:21 Václav Kozák
  Vážená paní Petrová,
  mrzí nás problém, který se u Vás vyskytl, je pravdou, že vnitřní přepážku budeme muset v příštím roce upravit tak, aby krabička spolehlivě snesla přepravu i při zasílání přepravcem. Co se týká uspořádání odrůd v krabičce - seznam na boku je jen za účelem uvedení čísel partií a dalších náležitostí, které tam musí být ze zákona uvedeny. Uspořádání odrůd je uvedeno v přední části krabičky (nad okénky), pro jistotu jsou jednotlivé odrůdy očíslovány a číselné uspořádání je uvedeno v tabulce vpravo dole na vrchní straně krabičky.
  Z uvedených nepaličáků má Benátčan nejvíce stroužků. Anton a Záhorský II mají podobný počet stroužků s tím, že Anton je zbarven výrazněji do fialova. O další informace k identifikaci odrůd mi prosím napište na e-mail vaclav.kozak@cesnek.cz , kam můžete zaslat i fotografie, podle kterých Vám odrůdy identifikujeme
  18. 11. 2016 11:14 Dagmar Petrová
  Vážený pane inženýre,
  děkuji za odpověď. Krabičky mělo v ruce nezávisle na sobě 5 lidí a nikoho z nich nenapadlo se na krabičku podívat z opačné strany, než ze které se otevírá. Tabulka na horní straně je tak nenápadná, že si jí nikdo nevšiml. Ale i kdyby - cibule byly dokonale promíchané.
  K nepaličákům: když jsem rozebrala i druhé cibule, mám tři cibule po 15 stroužcích, dvě po 13 a jednu s 11 stroužky. Moje snaha o odlišení podle barev ztroskotala na tom, že v jedné cibuli jsou zpravidla různě zbarvené stroužky.
  Závěr: strávila jsem nad tím bezvýsledně moře času, stálo to dost peněz a výsledek je pro mě velkým zklamáním. Už si s tím nemohu dál hrát, musím to zasázet a doufat, že během růstu aspoň poznám, které 2 cibule patřily k sobě.

  Havel

  8. 11. 2016 10:34 Zakladatel vlákna: Miroslav Svoboda
  Dobry den, objednal jsem vsechny druhy cesneku, co jste meli v nabidce. Vloni jsem udelal to same. Letos v balicku Havel byl obrovsky cesnek, ktery mel 4 strouzky v palici. Havel vypada jinak, aspon ten co jsem mel vloni. Nic nereklamuju, cesnek uz mam rozdelany na strouzky a cast uz zasazenou. Jenom by mne zajimalo, co to muze byt za cesnek, co ma jen 4 strouzky. Jsem s Vasi praci nadmiru spokojeny, ze 20 kil cesneku bylo jenom asi 10 palic nejak napadenych, coz je u mne mene jak jedno procento. Z lonske sklizne se mne prozatim skazilo cca taky asi jenom 10 palic. Nicim jsem to nemoril, protoze to neumim. A vubec nicim nehnojim. Takze vsechna cest Vasi praci.
  8. 11. 2016 19:39 Jan Kozák
  Proč se toto stává u velkostroužkových česneků, to skutečně nevím. A dělají to všechny velkostroužkové odrůdy včetně tzv. ruského paličáku. Tímto typem jsem se několik roků zabýval, přičemž jedním z cílů bylo získat odrůdu, která bude mít stabilně 6 - 8 stroužků. Ale nepovedlo se. Jeden rok dobré, druhý rok čyřstroužkové. Nebo na jedné lokalitě dobré, na druhé čtyřstroužkové.
  9. 11. 2016 12:32 Miroslav Svoboda
  Dekuji za informaci. To je docela zajimave. Uvidim, co mne z toho vyroste a dam Vam pak vedet. Mejte se fajn.

  vyřízení reklamace

  7. 10. 2016 8:07 Zakladatel vlákna: Tereza Hubáčková
  Dobrý den, chtěla bych také přispět s hodnocením - nejen kvalita česneku (už několikátý rok), ale i přístup k reklamaci (letos došlo k záměně jedné odrůdy v mé miniobjednávce) je podle mě na jedničku. Děkuji!
  8. 10. 2016 18:02 Zejda Ladislav
  Se musím připojit i já. Děkuji pane Kozáku.

  Doručená sadba

  30. 9. 2016 14:23 Zakladatel vlákna: Stanislav Raus
  Vážený pane Ing. Kozáku,
  dnes mi byla doručena Vaše sadba. Všech 7 odrůd je v naprostém pořádku a v super kvalitě! (zatím jen pohledově hodnoceno, rozdružovat budu až v pondělí, ale věřím, že je vše OK)
  Též balík letos došel bez poškození.
  Jsem nad míru spokojen, ostatně jako každý rok!
  Do dalších let Vám přeji mnoho krásného česnečku a spokojené zákazníky a ještě jednou děkuji.
  SR

  Krabička 8 odrůd

  27. 9. 2016 11:07 Zakladatel vlákna: Miloš
  Dobrý den,
  Taky připojuji zklamání z kvality dodané odrůdy Slavin II. Polovina hlávek byla poškozená a vevnitř nahnilá. Osobně mě ale zklamala krabička s osmi odrůdami, kde byly hlávky pomíchané. Chci se tedy zeptat, jak je poznám a otestuju chuť jednotlivých odrůd. Byl jsem na ně velice zvědavý. Nestálo by za to popsat je alespoň fixou?
  Přeju hodně česnekozdaru
  27. 9. 2016 19:55 Jan Kozák
  Víceodrůdové krabičky byl podle ohlasu dobrý nápad, realizace však má nedostatky, protože zacházení se zásilkou ze strany dopravce není vždy úplně ideální. Ale abych nepomlouval firmu DPD. Takovýchto směsí doručila okolo 1 % (možná o něco víc, ale zákazníci se neozvali). Aspoň víme, v čem se máme pro příští rok zlepšit.
  Cibule ve své krabičce jste dobře srovnal, takže jejich identifikace je jednoznačná. Vlevo nahoře je Havran, vlevo dole zleva Vekan, Stanik a Záhorský II, čtveřice vpravo nahoře zleva Anton, Benátčan, Havel a Bjetin.

  Sadba

  26. 9. 2016 9:24 Zakladatel vlákna: Jakub Svoboda
  Dobrý den. Loni jsem u Vás objednával sadbu česneku a musím říct, že s kvalitou jsem byl spokojen. Samozřejmě, že jsem pár stroužků použít nemohl, ale v této oblasti nemůže být nic stoprocentní. Letos jsem si objednal sadbu u jedné nejmenované firmy, která se prodejem sadbového česneku zabývá, protože jsem chtěl i odrůdy od jiných šlechtitelů, protože se jim u nás daří. Nechci na nikoho nadávat ohledně kvality, protože tohle není nic jednoduchého, příroda si s námi dost zahrává a nejen ta příroda. Prostě podmínky jsou nestabilní a tohle nejsou výrobky z fabriky (jeden jako druhý). Ale o to je to zajímavější a aspoň to baví, protože to není žádný stereotyp. Takže i to, co se nevydaří, dokáže svým způsobem působit pozitivně a získáváme tím další zkušenosti. A to je na tom to krásné. Teď se vrátím ke zmiňované kvalitě letos koupené sadby. Čtu zde různé negativní ohlasy na Vaši adresu, tak zde také přispěji svou zkušeností. Koupil jsem sadbu od tří šlechtitelů. A musím říct, že ta od Vás (odrůda Bjetin), vypadá nejlíp, přímo ukázkově. Naopak u jednoho česneku od jiného šlechtitele jsem se zhrozil, protože tam jsou příměsi jiných odrůd. Takže ode mě dostáváte pochvalu. Ještě bych se Vás chtěl na něco zeptat. Letos poprvé (na základě Vašich doporučení) jsem mořil sadbu již teď v Sulce. U jedné odrůdy se mi bohužel při rozdružování na stroužky z části podařilo slupky úplně odloupnout a stroužky jsou částečně holé. Vydrží to takhle ještě přibližně ty dva měsíce, než je vysadím? Děkuji za odpověď a přeji, ať se Vám daří. A díky za vše.
  26. 9. 2016 21:21 Jan Kozák
  Oloupaná slupka nevadí. Hlavně je důležité uskladnění na vzdušném místě.
  No, ta druhá věc: na naší diskusi se dočtete i negativní hodnocení naší práce. Sám jste poznal, že problémy má každá firma. Snažíme se dodávat na trh materiál v takové kvalitě, aby byl zákazník spokojený a nadále nám zachoval přízeň. Na rozdíl od ostatních firem necháváme otevřenou diskusi i pro negativní příspěvky. Objednávek vyřizujeme několik tisíc, ale ozvou se většinou pouze ti nespokojení.

  sadba

  24. 9. 2016 9:50 Zakladatel vlákna: Helena Malá
  Dobrý den, nedávno dorazila sadba a je moc pěkná, děkuji za tuto kvalitní zdravou sadbu.

  24. 9. 2016 9:14 Zakladatel vlákna: milan Jurča
  Dobrý den,děkuji za nabídku,ale těch špatných zase nebylo tolik.Velmi si cením Váš přístup,kéž by to tak bylo u všech jakoby podnikatelů.Děkuji a přeji dobrou úrodu.

  Kvalita dodané satby

  22. 9. 2016 21:25 Zakladatel vlákna: Petr
  Dobrý večer,

  dnes jsem rozbalil balení čtyř druhů česneku dodané od Vás. Mohu se zeptat jak se sadba kontroluje? Vyhodil jsem celou palivci Benátčanu, protože byl plesnivý. Spousta mechanického poškození cibulí a následně plíseň. Jovan obsahoval i nějaké dírky..... pošlu Vám email s fotkami. Nechápu jak se může takový česnek prezentovat jako sadbový....
  22. 9. 2016 21:40 Petr
  Další fotografie
  22. 9. 2016 21:43 Petr
  Slavin II, objednáno 8ks, z toho 3 palice domlácené
  22. 9. 2016 22:00 Jan Kozák
  Je mi líto, že se něco takového stalo a moc se Vám za to omlouvám. Problém je s tím, že už musíme dodávat česnek v konečném malém balení. To nám dělá externí firma, kterou zase my pobízíme k co největšímu výkonu. Se zvýšeným výkonem zase nejsou schopni jejich pracovníci zkontrolovat všechny cibule. Ale v tomto případě je toho opravdu hodně.

  14. 9. 2016 20:29 Zakladatel vlákna: Jitka Toniniová
  Dobrý večer. Děkuji za pěknou sadbu, která dnes dorazila. Už je rozloupaná a hned zítra se půjde vykoupat. Mám na Vás jeden dotaz. Dnes jsem si dokoupila na Zahradě Čech dvě balení Vekanu po osmi kusech. Je tam hodně stánků s Vaším česnekem. Ale balení jsou zadělána plastovou páskou a lísteček je uvnitř a je jiný než na sadbě přímo od Vás. Je to v pořádku? Fotografii přikládám. Moc děkuji za odpověď.
  14. 9. 2016 21:45 Tonda Anakonda
  Dobrý den, jsme rádi, že jste se zásilkou spokojen.
  Na fotografii je skutečně naše balení. Jedná se o nouzové řešení balení, které ovšem bylo dodáno pouze tomuto jednomu prodejci.

  dotaz a poděkování

  14. 9. 2016 8:06 Zakladatel vlákna: Petr
  Dobrý den pane Kozáku,
  děkuji za sadbu Antona a Benátčana, všechno v pořádku,
  cibule super.
  Chtěl jsem se zeptat, už jsem si mořil nějaké stroužky (cca 200) své sadby a jak už to tak bývá, když se dělá víc věcí najednou, zapomněl jsem na ně a nechal je v sulce dva dny. Má smysl je zkoušet vysadit co myslíte? Po vysušení vypadají normálně...
  Děkuji za odpověď
  14. 9. 2016 23:13 Václav Kozák
  Dobrý den, pane Petře.
  Podobné zkušenosti nemáme, proto Vám bohužel nemůžeme poradit. Je velké riziko, že sadba mohla být mořidlem popálena. Těžko říct, jak moc negativní vliv mohlo moření nyní mít, když je česnek ještě v dormanci. Na Vašem místě bych jej nevyhazoval a počkal do výsadby, pak by už mělo být zřejmé, zda je sadba v pořádku, nebo zda byla popálena.
  < Novější12345Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne