Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Stomp Zpět na diskusi

  Herbicid

  25. 3. 2016 22:41 Zakladatel vlákna: Markéta
  Dobry vecer,chtela bych se zeptat za jak dlouho opakovat postrik na plevel stomp?Dekuji za odpoved.
  26. 3. 2016 6:46 Jan Kozák
  Lépe neopakovat. Stomp působí asi tři měsíce, což bude koncem června. Pokud by se v té době znovu aplikoval, mohla by mít problém následná plodina.

  Stomp a hnojenie

  6. 2. 2016 15:44 Zakladatel vlákna: Martin Lokaj
  Dobrý deň, pri akých podmienkach je možné postrekovať Stompom, myslím teplotu alebo sa musí pôda ešte vysušiť? Písal som už otázku či je možné použiť Cererit aj ako postrek alebo ho stačí rozhodiť na povrch a odpísali ste mi že je asi vhodnejšie použiť hnojivo Yara Mila na jar, ale je mozné ho aplikovať aj postrekom alebo len v tuhom stave? Poprípade ak viete aj nejaké dávkovanie.. Ďakujem
  9. 2. 2016 19:14 Jan Kozák
  Účinek Stompu zvyšuje následný déšť nebo vláčení. Aplikace na suchou půdu bez následného deště nebo vláčení bude málo účinná.
  Yara Mila klidně použijte v tuhém stavu.

  Herbicid

  23. 7. 2015 20:27 Zakladatel vlákna: Jan Špaček
  Dobrý den pane, Kozák,
  chtěl bych se vás zeptat jakou značku herbicidu používáte do česneku a co proti Phytomyza gymnostoma?
  Děkuji Honza
  25. 7. 2015 14:12 Tomáš Holub
  Http://www.ireceptar.cz/zahrada/choroby-a-skudci/jak-zabranit-larvam-vrtalky-porove-ve-vrtani-poru-cibule-a-cesneku/tady jsem něco našel něco o prevenci
  25. 7. 2015 19:54 Jan Kozák
  Já nepoužívám žádný herbicid, většina pěstitelů používá Stomp. S vrtalkou pórovou problém nemám ani nikdo z mých smluvních pěstitelů. Ještě jsem se nesetkal s případem, že by bylo nutné proti ní česnek chránit.

  postřik

  18. 11. 2013 15:59 Zakladatel vlákna: Denisa Janíčková
  V sobotu jsme zasázeli česnek a chtěli by jsme ho postříkat proti plevelu. Je vhodný Stomp? V jakém poměru je Stomp a voda na 1000m2. Sázeli jsme Anton,Benátčan,Slavin,Lukan,Staník a Vekan. Sázeli jsme do sponu 12 x 40cm. Děkuji
  18. 11. 2013 17:47 Jan Kozák
  Tož to z hlavy nevím. Najdete to na etiketě přípravku nebo na stránkách SRS.

  afalon

  15. 9. 2013 21:34 Zakladatel vlákna: jaroslav
  Dobry den pan.Ing. Kozak.
  Som maly pestovatel cesnaku a chcel by som po vysadbe pouzit pripravok afalon. V SR nie je registrovany na cesnak.Rad by som vas poziadal o radu ci je ho mozne pouzit po vysadbe a ci jeho ucinok neposkodi struciky v zemi.alebo je lepsie pouzit ronstar tesne po vysadbe?
  S pozdravom Jaroslav
  16. 9. 2013 7:35 Jan Kozák
  Pokud máte potřebu použít herbicid, nejlepší zkušenosti jsou se Stompem. Afalom má delší dobu účinnosti a spektrum citlivých plevelů je trochu jiné než u Stompu.
  Myslím si, že není žádný preemergentní herbicid, který by negativně nepůsobil i na pěstovanou plodinu. Plevel ji však může i zahubit.
  16. 9. 2013 12:06 jaroslav
  Dakujem Vam za odpoved.stomp je vhodny do cesnaku ale mame piesocnato ilovitu podu preto som rozmyslal nad afalonom alebo ronstarom.podla manualu na stompe je nevhodny prave na taketo pody.nemam skusenosti so stompom na takychto podach.

  hnojení

  27. 8. 2013 20:03 Zakladatel vlákna: Denisa Janíčková
  Dobrý den, mohla bych se zeptat čím pohnojit pole a čím postříkat pole proti plevelu.
  28. 8. 2013 7:36 Zdeněk Červík
  Mám to samé,pole zarostlé z obou stran plevelem.Chystám si koupit 1l Rundupu a jak přestane pršet hodlám to postříkat a za měsíc zaořu.Na jaro to budu muset zopakovat protože se to vysemenilo."Ale pozor je to totální herbicit a vše čeho se dotkne jen kapička zahine"Loni jsem použil na hnojení Cererit jen s tím rozdílem,že jsem ho pohodil až na jaro takže to bylo bez nějakého velkého učinku.Letos si ho nechám zapravit do půdy při přípravě na sadbu.
  28. 8. 2013 10:47 Miroslav K
  Dobrý den, rád bych se připojil do diskuze. Pole jsem zoral minulý rok na podzim. Pak už jsem s nim nic nedělal a pole zarostlo plevelem avšak plevel se již vysemenil. Před dvěma týdny jsem použil přípravek Rondup. Plevel jen mírně zežloutnul, ale dočetl jsem se že to trvá až 4týdny než plevel odumře, tak ještě počkám. Velký problém je, že se plevel vysemenil a chtěl jsem se zeptat zda by bylo možné použít na ty semena třeba přípravek Stomp 400? Vím že se používá po výsadbě, ale nechci to riskovat a možná do listopadu než budu česnek sázet tak učinky stompu v půdě vymizí a zahubí to i semena plevelu, nemylím se? máte někdo zkušenosti? Ikdyž se ted plevele zbavíme, tak od jara začne plevel bujně růst a je to běh na dlouhou trat. Kondziolka
  29. 8. 2013 21:41 Václav Holý
  Pokud plevel žloutne již můžete s půdou pracovat,jinak Stomp nezlikviduje semena ale zabraňuje růstu plevele z těchto semen prostě postřik vytvoří na půdě povlak proti růstu při narušení tohoto povlaku opět plevel roste.
  29. 8. 2013 22:18 Jan Kozák
  No, jakýsi závěr: Stomp určitě nepoužívejte před výsadbou, to zničíte klíčící plevele kultivací. Stomp můžete použít už po výsadbě a opakovat na jaře. Pokud sázíte dostatečně pozdě, pak bych doporučoval vynechat i podzimní aplikaci. Jestliže chemie není nezbytná, tak raději ne.

  Příprava půdy před výsadbou

  14. 8. 2013 12:16 Zakladatel vlákna: Miroslav K
  Dobrý den pane Ing. Kozáku, Chtěl bych se zeptat ohledně přípravy půdy před výsadbou. Pole jsem měl zorané minulý rok před zimou. Od té doby již zarostlo plevelem. Chtěl bych vás poprosit o vyjádření zda je můj postup správný, který se chystám provést a to nyní postříkat plevel herbicidem ROUNDUP a dále bych chtěl při následném další zorání zapravit do půdy uleželou zeschlou trávu kterou si skladuji po sečení pozemku (zapravit zaoráním). Myslíte, že je to dobrý nápad? Když ano nevadí ani čestvě posečená tráva nebo musím dát již tu starší zeschlou či ještě starší která je v rozkladu?. Nebo je lepší jen lehce zapravit tuto travu mírně pod povrch před výsadbou nebo nezapravovat vůbec? Také by mě zajímalo zda po výsadbě a následném použití přípravku STOMP může tento přípravek nějak negativně ovlivnit růst česneku. Předem děkuji za vaši reakci. Uvítám i názory ostatních co se týká přípravy půdy. Kondziolka
  14. 8. 2013 16:07 Jana Kopecká
  Dobrý den, dovolím si připojit jen vlastní postřeh, sama jsem zvědavá na odpověď p. Kozáka. Vloni jsem zakládala nový záhon, původně to byl trávník, v červnu zamulčováno kartonem, v srpnu zryto, vyseta svazenka a znovu zryto. Okraje jsem ošidila a letos, když jsem sklízela česnek, našla jsem místa, kde se travní drn pořádně nerozložil, kořeny česneku vrostly do drnu a cibule byly menší.Jednalo se o místa, kde jsem zryla příliš velké kusy drnů. Takže za sebe doporučuji opravdu pečlivě zarýt, nebo pohlídat, aby se to dostatečně rozložilo. Na porostu bylo znát, kde jsem to "ošidila".
  14. 8. 2013 19:11 Zdeněk Červík
  Přídám se do diskuze.
  Loni jsem také zryl pozemek na kterým nikdy nic nebylo pěstováno a právě kvůli zarůstání plevelm jsem drny vybral a pozemek celkem vyčistil.Nehnojil jen trochu pohozen CERERIT s guanem.Neměl jsem problém stím co tu uvádite,česnek byl pěkného vzrustu a na první pohled zdráv,Ale po mám problém s tím,že česnek nemá tu sílu kterou čekal.Nejedná se o celou sklizeň.Některé sjou ostré ,ale převážná většina je slabý odvar podle číny.Ale čím to je nevím.Odrůdu bohužel nevím.
  16. 8. 2013 21:32 Jan Kozák
  S tímto nevysvětlitelným jevem jsem se už také několikrát setkal. Ale vliv odrůdy se při tom neprojevoval. Když to bylo slabé, tak všechny odrůdy.
  16. 8. 2013 21:30 Jan Kozák
  Tož nevím. Mám obavu, že jste si udělal ze svého pole zásobárnu semen plevelů na několik let, protože velká část jednoletých plevelů se už vysemenila. Jinak ten postup by byl správný. Protože budete orat až kolem 10. září (zvláště vytrvalé plevele musí být při orbě už odumřelé), byla by nejlepší tráva "ještě starší v rozkladu". Pokud však bude vlhko, lze v této době zaorat i trávu čerstvou nebo suchou. Předpokládám, že je to z nějaké sekačky, která trávu seká na kousky. Co se případně dokonale nerozloží, tak se při konečné přípravě před sázením promíchá v orničním profilu.
  Jsem přesvědčen, že Stomp působí negativně i na růst česneku, plevel je však podstatně horší.
  17. 8. 2013 0:40 Miroslav K
  Dobrý den pane Ing. Kozáku, Děkuji vám za vaši reakci. Měl bych ještě jednu otázku ohledně té zásobarny semen plevelů. Mohl bych použíT ROUNDUP a později přípravek STOMP na ty vysemeněná semena a v polovině záři znova zaorat s trávou v rozkladu? Než budu sázet česnek v průběhu listopadu či prosince tak by již přípravek STOMP neměl mít žádný vliv pokud se nemýlím? Kondziolka

  Plevel

  17. 6. 2013 21:25 Zakladatel vlákna: Martin Dočkal
  Dobrý Den, dočetl jsem se v této diskusi o postřiku Stomp. A protože česnek už je velký a nedá se okopat nebo oplečkovat, je možné použít na plevel tento herbicid, aby byl účinný? V informací o užití tohoto herbicidu je psáno užití po zasazení a nebo až má česnek 2-3 listy, nic víc. Nevím zda by v této době česneku neublížil. Děkuji za odpověď.
  17. 6. 2013 22:00 Jan Kozák
  Docela si myslím, že teď už Stomp do česneku nepatří. Jednak jeho působení asi tři měsíce omezuje využití pozemku po sklizni česneku, pravděpodobně i plevel bude natolik veliký, že mu Stomp už nijak neublíží.

  stomp

  7. 6. 2013 8:38 Zakladatel vlákna: navratil
  Dobrý den
  nevite někdo jaký je rozdíl mezi STOMP 400SC a STOMP 330E tendruhý jsem totiž našel v menším balení 250ml a nevim jestli ho mužu použit na česnek a ještě kdy to mam poprvé postříkat dekuji
  11. 6. 2013 21:44 Jan Kozák
  Najděte si to na stránkách SRS. Soudím, že je pouze rozdíl v koncentraci obou přípravků. Poprvé je ho možné použít hned po výsadbě na podzim.

  Stomp 400 sc

  13. 3. 2013 19:49 Zakladatel vlákna: Ladislav Holeček
  Dobrý večer pane ing.Kozáku,chci se zeptat kdy je ideální použít přípravek stomp 400 sc???Nemůžu poškodit česnek když na něj stříknu???Děkuji za odpověď
  14. 3. 2013 8:31 Jan Kozák
  Z etikety jsem okopíroval: U cibule ze sazečky a v česneku se aplikuje po výsadbě před vzejitím.
  STOMP 400 SC je možno použít i po vzejití cibule a česneku, které musí mít vytvořeny minimálně
  2,5 - 3 listy.
  14. 3. 2013 13:54 Ladislav Holeček
  Takže tak v dubnu????a nemusím se obávat že bych česnek poškodil???

  jaro

  6. 3. 2013 20:42 Zakladatel vlákna: jan
  Dobrý den, pane Kozáku.
  Rád bych se vás zeptal zda už vám leze česnek ven? Mě ještě nn dnes jsem se byl podívat na poli a nic jsem neviděl že by to lezlo ven.. Česnek jsem sázel hluboko asi 10 cm a bylo to až skoro koncem listopadu. Po odhrnutí zeminy jsem se podíval zda už leze a zatím je malý.. viz. fotka. Myslel jsem si že bude větší. JE NĚJAKÁ ŠANCE NA VĚTŠÍ URODU? Další otázka když je pěkně kdy budete stříkat pole ,, karote, nebo stromp´´ . Děkuju za odpověď ;)
  7. 3. 2013 11:59 Vít Škarka
  V jaké lokalitě pěstujěte? Já na Severní Moravě 300mn.m.a je u mne naprosto stejná situace - sázeno na konci listopadu, hloubka cca 12 cm nad stroužkem. Sázím už tak 5 rokem a vždy byl česnek kvalitní. Spíše by mě zajímalo zda v našem případě má vůbec smysl stříkat proti houbomilce, když česnek vzejde na povrch tak v první polovině dubna a pokrýt plochu textílií ja vzhledem k rozloze nereálné. Děkuji
  7. 3. 2013 19:05 jan
  Lokalita Pardubický kraj
  7. 3. 2013 22:10 Martin Harasim
  Mám taky Benátčan. Lokalita severní Morava - 233mnm.
  Dalo by se říct, že již lze spatřit přibližně 50% vyrašeného česneku. Sázeno začátkem listopadu. Hloubka asi 8cm zapichováním, ale byl vyzvednut mrazem na hloubku 5cm, ojediněle i méně.
  7. 3. 2013 19:00 Jan Kozák
  V zemi je česneku dobře, má dost času. Záleží také na odrůdě, některé vzcházejí později, např. Blanin. U nich pak není nutný postřik proti houbomilce. Pokud je povrch půdy bez plevele, tak bych ještě se Stompem počkal na přelom března a dubna.
  7. 3. 2013 19:04 jan
  Odrůda je ,,Benátčan´´

  Kdy stříkat herbicidem Stomp 330

  5. 3. 2013 17:52 Zakladatel vlákna: Radomir Matušek
  Podařilo se mi sehnat herbicid Stopm v Polsku v menším balení než 5l. Kdy tento připravek na jaře použít a v jaké koncentraci? V polském návodu je to špatně srozumitelné. Děkuji
  5. 3. 2013 19:33 Jan Kozák
  Odpověď najdete na stránkách SRS.
  5. 3. 2013 20:24 Honza Novák (ml.)
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

  Postřik STOMP

  9. 2. 2013 19:06 Zakladatel vlákna: Radomir Matušek
  Dobrý den, nevíte náhodou někdo kde se dá koupit postřik STOMP v menším balení než 5l? Když se dívám na net tak všude prodávají jen velká balení a zase tolik toho nepěstuji. Děkuji za typ
  21. 2. 2013 8:56 Jan Kozák
  Možná, že by pomohlo upřesnit lokalitu, kde to chcete použít. Pak by se mohl ozvat někdo, kdo Vám trochu odleje nebo Vám to sám postříká. Pokud nemáte osvědčení II. nebo III. stupně o odborné způsobilosti po nakládání s přípravky na ochranu rostlin, pak by ta druhá varianta byla správnější.

  ošetřování

  5. 2. 2013 21:12 Zakladatel vlákna: jan
  Dobrý večer,
  Chci se zeptat na ošetřování česneku.. sice to tu už možná bylo, ale nemůžu to nikde najít přesně to co hledám. Proto se předem omlouvám. Mám koupený celerit a kdy ho mám použít aby to bylo správné?až dýl ještě je čas a kolikrát ho použít aby pro česnek nebylo moc.. a nepoškodilo to. Pole mám velký délka 5 metrů šířka 60metrů. Další otázka jaký použít postřík proti houbomilce zda KARATE nebo STOMP ? A kdy je správný čas stříkat tímto postřikem, až bude stálá teplota 10°C a rostliny budou vysoký 6cm?nebo jak se to pozná že je správný čas? a jaký postřik by jste mi doporučoval.. děkuju za odpovědi. =)
  6. 2. 2013 17:32 Jan Kozák
  Cererit si nechte na základní hnojení před novou výsadbou, pro přihnojování česneku je nevhodný. Proti houbomilce použijete Karate (Stomp je herbicid). Stříká se v době, kdy po tři dny je teplota min. 10 stupňů, přičemž česnek ani nemusí rašit. Více viz česnek v otázkách. Případně přijeďte do Buchlovic na seminář. Pozvánka se na tomto webu objeví co nevidět.

  stomp

  7. 5. 2012 21:51 Zakladatel vlákna: štěpán
  Dobrý den, mám v česneku mimo plevele i pšenici ozimou, tak se chci zeptat, zda přípravek stomp zlikviduje i pšenici?
  Případně zda-li je jiný přípravek na zničení pšenice v česneku. A jakou koncentraci přípravku stomp použít, mám 20 arů.
  8. 5. 2012 20:27 Pavel Baxa
  Stomp obilí nezlikviduje.Je potřeba použít Targa super 5ec nebo Gramin.
  < Novější123Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne