Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Jovan

  Jovan je širokolistý paličák, který vytváří cibule s výraznou fialovou kresbou. Suknice jsou pevné. Stroužky jsou velké, hnědě zbarvené a v počtu okolo šesti vytváří pevnou pravidelnou cibuli. Nať rostliny je modrozelená, v porovnání s ostatními odrůdami vytváří nižší květní stvoly. Listy jsou užší, ojíněné. Pacibulky jsou středně velké, v počtu většinou 60 - 80 v květenství, výjimečně velké v počtu kolem 10. Jedná se o pozdní paličák. Který se v běžných letech sklízí do 25. července.
  Jovan je jedna z nejstarších českých odrůd, o kterou je dodnes velký zájem.
  Jovan je odolný vůči mrazu.

  Využití

  Odrůda Jovan je určena především pro zahrádkáře jako doplněk sortimentu. Mají o ni zájem i někteří velkopěstitelé, protože o velkostroužkové odrůdy je na trhu velký zájem. Skladovaný vydrží v dobrých podmínkách do června.

  Názor šlechtitele

  Odrůda Jovan byla do sortimentu zařazena v polovině devadesátých let jako doplňková odrůda pro zahrádkáře. Pro menší množitelský koeficient se nepočítalo s velkoprodukčním pěstováním. Protože však v dalších letech zákazníci projevili zvýšený zájem o velkostroužkové odrůdy, žádají sadbu Jovanu i velkopěstitelé, protože se na trhu dobře realizuje i za vyšší cenu.

  Odrůda Jovan

  Odrůda Jovan

  Odrůda česneku Jovan byla vyšlechtěna na počátku 90. let, patří mezi nejstarší české odrůdy, o které je stále velký zájem.

  Paličák Jovan

  Paličák Jovan

  Jovan se pěstitelům dobře prodává, protože zákazníci mají zájem o velkostroužkový česnek.


  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne