Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Články o česneku

  slavime-10000-zakazniku

  Dnes počet objednávek česnekové sadby překročil číslo 10 000. Děkujeme vám za přízeň, která nám dělá obrovskou radost. Je skvělé vědět, že každoročně si náš česnek najde cestu k tisícům zákazníků a toto číslo každým rokem roste!Slavte s námi! Rozhodli jsme se pro vás připravit překvapení.

  Číst dál

  Expedice česnekové sadby 2017

  Máme radost, že se na nás každoročně obracíte s objednávkou česnekové sadby. Kvůli velkému zájmu o náš produkt jsme bohužel museli příjem objednávek většiny odrůd ukončit. Stále však máme v nabídce hluboko kořenící odrůdu Slavin II, která dobře snáší sucho, a univerzální odrůdu Vekan, která se velmi ochotně přizpůsobuje podmínkám dané pěstitelské lokality.

  Číst dál

  Koupili jste pochybný „český česnek“?

  Zájem veřejnosti o český česnek je v posledních letech vskutku enormní. Při nejlepší vůli není možné, aby naše firma uspokojila veškerou poptávku; nechceme rezignovat na kvalitu a zdravotní nezávadnost dodávaného materiálu.

  Číst dál

  Právní okénko

  V současném období nedostatku česnekové sadby využívají někteří prodejci situace a nabízejí jako sadbu konzumní česnek, často pochybného původu. Proto jsme sem zařadili výpis ze zákona o oběhu osiva a sadby, který oběh osiva a sadby upravuje. Přečíst by si to měli hlavně nepoctiví prodejci, aby si mimo jiné uvědomili riziko postihu.

  Číst dál

  Závěrečná zpráva 2008–2013

  Podpora tvorby rostlinných genotypů s vysokou rezistencí k biotickým i abiotickým faktorům a diferencovanou kvalitou obilovin včetně kukuřice, malých zrnin, olejnin, luskovin, brambor, pícnin, zelenin, chmele, révy vinné a ovocných dřevin“ podle „Zásad, kterými se stanovovaly podmínky pro poskytování dotací pro roky 2008 - 2013 na základě § 2 a § 2d zákona č. 252/1997 Sb. o zemědělství“ (dále jen „Zásady“)

  Číst dál

  Česnekový podvod

  V posledních dnech se na trhu objevil čerstvý česnek. V obchodních řetězcích mají uvedenu zemi původu Egypt. Správně.

  Číst dál

  Pěstování z pacibulek

  Vrtochy uplynulé zimy se podepsaly na i tak nedobré situaci v pěstování domácího česneku. Kromě šťastlivců, kterým vyrostlo téměř všechno nebo aspoň většina z toho, co na podzim vysadili, je celkový výsledek žalostný a návrat do výchozího stavu potrvá několik let. Při nedostatku kvalitní sadby bude velkým nebezpečím snaha zahrádkářů vysadit všechno možné a hlavně nemožné, tedy konzumní česnek pochybného původu a kvality s tím…

  Číst dál

  Zmrzlý česnek

  To nikdo nepamatuje ani o tom nikdo neslyšel, že by mohl česnek zmrznout. A stalo se. A právě letos, kdy se výrazně zvýšily plochy osázené česnekem. Plodina, s níž v minulosti byly problémy snad pouze s odbytem, odmyslíme-li háďátko, najednou zklamala. Objevily se názory, některé dokonce byly publikované v celostátních médiích, že česnek ničí houbomilka, háďátko, plíseň nebo hniloba. Poslední jmenované se objevilo ve zprávách na ČT1 ve čtvrtek (5. 4.) večer.

  Číst dál
  Obrázek není k dispozici

  Česnekománie

  V poslední době se stal český česnek nejpopulárnější zeleninou. Aspoň se to dá soudit podle toho, jak často se o něm mluví nebo píše v médiích. Většinou se o něm vyjadřují ti, kteří o něm nevědí vůbec nic nebo ještě méně. Patnáct let si „pochutnávali“ na čínském česneku, spokojeni, jak je levný. Mnozí z nich ani nevědí, jak český česnek chutná.

  Číst dál
  Obrázek není k dispozici

  Jak na drátovce?

  „Drátovci“ nazýváme tuhé, žluté, dlouhověké (3-5 let) a pro život ve vlhké humusovité půdě skvěle vybavené larvy brouků kovaříků (Elateridae). Zemědělci je znají jako škůdce šťavnatých a dužnatých podzemních částí a sazenic mnoha užitkových plodin, počínaje obilovinami, kukuřicí, bramborami, řepou cukrovkou a konče zeleninami jako mrkev, rajčata, salát a dokonce i okrasnými hlíznatými a cibulovými rostlinami (jiřinky, tulipány, karafiáty).

  Číst dál

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne