Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Články o česneku

  Hledáme spolupracovníky

  Jsme malá rodinná firma, šlechtíme český česnek a prodáváme jeho sadbu. Potřebujeme posily, abychom zvládli stále poskytovat zákazníkům co nejlepší služby a být stále první v Evropě v počtu česnekových odrůd, které se od těch zahraničních liší především svojí charakteristickou ušlechtilou chutí.

  Číst dál

  Novinky 2022

  V roce 2022 uvádíme na trh dvě nové odrůdy, které potěší všechny zájemce o velkostroužkové paličáky. Odrůda Janko vychází ze staré české odrůdy, Rusinka je jediný ozdravený ruský paličák s ušlechtilou chutí.

  Číst dál

  Expedice česnekové sadby 2020

  Děkujeme všem zákazníkům za velký zájem o naši sadbu. V tomto průběžně aktualizovaném článku nabízíme informace ohledně vyřizování objednávek.

  Číst dál

  Hledáme spolupracovníky

  Jsme malá rodinná firma, šlechtíme český česnek a prodáváme jeho sadbu. Potřebujeme posily, abychom zvládli stále poskytovat zákazníkům co nejlepší služby a být stále první v Evropě v počtu česnekových odrůd, které se od těch zahraničních liší především svojí charakteristickou ušlechtilou chutí.

  Číst dál

  Rizocore - vitalita pro česnek

  Čím česnek před výsadbou namořit či ošetřit? Postupně byly rušeny všechny fungicidy vhodné pro moření česneku. Proto jsme se poohlédli mezi biologickými přípravky, které houbové choroby během vegetace potlačují nebo jim přímo brání ve vstupu do rostliny. Díky nim nám česnek může dát vyšší výnos. Tyto přípravky navíc česnek chrání po celou dobu vegetace. Po několikaletém testování různých produktů nás nejvíce zaujal přípravek Rizocore.

  Číst dál

  Hnojiva

  Jedním z předpokladů úspěšného pěstování česneku je volba dobrého pozemku. Česneku vyhovují lehčí, dobře propustné půdy s vysokým obsahem humusu. Půdy se sklonem k vytváření škraloupu potenciální výnos snižují. Česnek nesnáší střídání přemokření a následné vyschnutí kořenové zóny. Ideální pH je pro pěstování česneku v rozmezí 6,2 až 6,9. Česnek kuchyňský vyžaduje půdy s dobrou zásobou živin.

  Číst dál

  Slavíme 10 000 zákazníků

  Dnes počet objednávek česnekové sadby překročil číslo 10 000. Děkujeme vám za přízeň, která nám dělá obrovskou radost. Je skvělé vědět, že každoročně si náš česnek najde cestu k tisícům zákazníků a toto číslo každým rokem roste!Slavte s námi! Rozhodli jsme se pro vás připravit překvapení.

  Číst dál

  Expedice česnekové sadby 2017

  Máme radost, že se na nás každoročně obracíte s objednávkou česnekové sadby. Kvůli velkému zájmu o náš produkt jsme bohužel museli příjem objednávek většiny odrůd ukončit. Stále však máme v nabídce hluboko kořenící odrůdu Slavin II, která dobře snáší sucho, a univerzální odrůdu Vekan, která se velmi ochotně přizpůsobuje podmínkám dané pěstitelské lokality.

  Číst dál

  Koupili jste pochybný „český česnek“?

  Zájem veřejnosti o český česnek je v posledních letech vskutku enormní. Při nejlepší vůli není možné, aby naše firma uspokojila veškerou poptávku; nechceme rezignovat na kvalitu a zdravotní nezávadnost dodávaného materiálu.

  Číst dál

  Právní okénko

  V současném období nedostatku česnekové sadby využívají někteří prodejci situace a nabízejí jako sadbu konzumní česnek, často pochybného původu. Proto jsme sem zařadili výpis ze zákona o oběhu osiva a sadby, který oběh osiva a sadby upravuje. Přečíst by si to měli hlavně nepoctiví prodejci, aby si mimo jiné uvědomili riziko postihu.

  Číst dál

  Závěrečná zpráva 2008–2013

  Podpora tvorby rostlinných genotypů s vysokou rezistencí k biotickým i abiotickým faktorům a diferencovanou kvalitou obilovin včetně kukuřice, malých zrnin, olejnin, luskovin, brambor, pícnin, zelenin, chmele, révy vinné a ovocných dřevin“ podle „Zásad, kterými se stanovovaly podmínky pro poskytování dotací pro roky 2008 - 2013 na základě § 2 a § 2d zákona č. 252/1997 Sb. o zemědělství“ (dále jen „Zásady“)

  Číst dál

  Česnekový podvod

  V posledních dnech se na trhu objevil čerstvý česnek. V obchodních řetězcích mají uvedenu zemi původu Egypt. Správně.

  Číst dál

  Pěstování z pacibulek

  Vrtochy uplynulé zimy se podepsaly na i tak nedobré situaci v pěstování domácího česneku. Kromě šťastlivců, kterým vyrostlo téměř všechno nebo aspoň většina z toho, co na podzim vysadili, je celkový výsledek žalostný a návrat do výchozího stavu potrvá několik let. Při nedostatku kvalitní sadby bude velkým nebezpečím snaha zahrádkářů vysadit všechno možné a hlavně nemožné, tedy konzumní česnek pochybného původu a kvality s tím…

  Číst dál

  Zmrzlý česnek

  To nikdo nepamatuje ani o tom nikdo neslyšel, že by mohl česnek zmrznout. A stalo se. A právě letos, kdy se výrazně zvýšily plochy osázené česnekem. Plodina, s níž v minulosti byly problémy snad pouze s odbytem, odmyslíme-li háďátko, najednou zklamala. Objevily se názory, některé dokonce byly publikované v celostátních médiích, že česnek ničí houbomilka, háďátko, plíseň nebo hniloba. Poslední jmenované se objevilo ve zprávách na ČT1 ve čtvrtek (5. 4.) večer.

  Číst dál
  Obrázek není k dispozici

  Česnekománie

  V poslední době se stal český česnek nejpopulárnější zeleninou. Aspoň se to dá soudit podle toho, jak často se o něm mluví nebo píše v médiích. Většinou se o něm vyjadřují ti, kteří o něm nevědí vůbec nic nebo ještě méně. Patnáct let si „pochutnávali“ na čínském česneku, spokojeni, jak je levný. Mnozí z nich ani nevědí, jak český česnek chutná.

  Číst dál
  Obrázek není k dispozici

  Jak na drátovce?

  „Drátovci“ nazýváme tuhé, žluté, dlouhověké (3-5 let) a pro život ve vlhké humusovité půdě skvěle vybavené larvy brouků kovaříků (Elateridae). Zemědělci je znají jako škůdce šťavnatých a dužnatých podzemních částí a sazenic mnoha užitkových plodin, počínaje obilovinami, kukuřicí, bramborami, řepou cukrovkou a konče zeleninami jako mrkev, rajčata, salát a dokonce i okrasnými hlíznatými a cibulovými rostlinami (jiřinky, tulipány, karafiáty).

  Číst dál

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne