Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse

  francouzký nepaličák

  21. 9. 3:42 Zakladatel vlákna: Petr Matějec
  Dobrý den pane inženýre Kozáku,
  měl bych na Vás takový dotaz. Zkouším tento rok experimentovat s pár stroužky odrůdy GERMIDOUR a THERMIDROME, nicméně je obecně známo, že právě i francouzké nepaličáky běžně dělají jakési patvary, připomínající hrušku. Dá se tomuto nějakým způsobem předejít, například když bych je vysázel až na jaře? Děkuji za odpověď.

  Choroba

  20. 9. 19:55 Zakladatel vlákna: Aleš Panocha
  .
  Dobrý den, dnes jsem rozděloval cibule Záhorský 2 a Slavín na stroužky. Česnek jsem nekoupil od Vás, ale na pytlíčku byl podpis : Václav Kozák, proto doufám, že jsem od přeprodejce koupil sadbový český česnek. Česnek Slavín často obsahoval nažloutlé hnědé malé skvrny a Záhorský 2 byl často celý hnědý, na pohmat mazlavý s lehkým nádechem hnijícího pachu. Jeden hnědý stroužek měl dokonce i bílou plíseň na špičce. Předpokládám že ten hnědý musím vyhodit, ale dá se ten "skvrnitý" zasadit ? Mrzí mě, že zrovna ně mě zrovna padla ta "špatná" sadba, ale chápu, že se nedá ohlídat každá cibule a proto se nezlobím.

  První pěstování

  20. 9. 13:45 Zakladatel vlákna: Lucie Kapustová
  Dobrý den, letos bych si chtěla poprvé zasadit česnek, poradíme mi prosim kterou odrudou začít, popr.která je nejméně náročná na pěstování v Liberci? A je opravdu nutné česnek mořit a nebo to jde i bez toho? Děkuji Kapustová

  Clonoplus

  20. 9. 8:38 Zakladatel vlákna: jitka kučerová
  Dobrý den,pane ing.Kozáku chci se zeptat ,zda se u Vás dá na jaře objednat Clonoplus na jarní zálivku.Kdy je nevhodnější doba tu zálivku udělat a jak se dávkuje.Děkuji Kučerová.

  Sulka a háďátko zhoubné

  19. 9. 21:34 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Ačkoliv byla Sulka už někdy v šedesátých letech povolena podle tehdejší legislativy na moření česneku proti háďátku zhoubnému, je třeba vědět, že na něj prakticky nepůsobí nebo působí jen minimálně. V současné době má Sulka nezastupitelné místo při moření proti vlnovníku česnekovému, který dokáže skladovaný česnek zcela znehodnotit.
  Toto je odpověď na časté telefonické dotazy.

  Boj proti Sklerociové hnilobě

  19. 9. 17:59 Zakladatel vlákna: Filip Jakubál
  Dobrý den, už několik let mi pěstování česneku komplikuje Sklerociová hniloba. Po dlouhém trápení jsem se rozhodl udělat radikální krok.
  Chci koupit Clonoplus nebo Gliorex, podle popisu na internetu se přikláním k Clonoplusu, ale stejně si nechám poradit, co je lepší ?
  A dále mě zajímá, co je proti této nemoci účinnější? Moření nebo zálivka ? 
  A také na názory ostatních, kteří mají zkušenosti s tímto prostředkem. 
  Děkuji za odpovědi.
  19. 9. 21:26 Jan Kozák
  Oba uvedené přípravky Vás bílé sklerociové hniloby zela nezbaví, pouze ji omezí. Přitom Clonoplus by měl být "výkonnější".  Doporučil bych v tomto případě ošetření sadby doplněné o jarní zálivku.
  20. 9. 16:47 Alois Juran
  Dobrý den..Clonoplus má tedy stejné dávkováni jako Cliorex?Takže 100gr na 10kg sadby?

  clonoplus

  19. 9. 14:22 Zakladatel vlákna: Ladislav Holeček
  Dobrý den, ještě se chci zeptat kolik by jste doporučil nebo kolik vy dáváte na kilo sadby clonoplusu? Na jejich stránkách je to popsáno různě.

  Rozdružení

  19. 9. 13:58 Zakladatel vlákna: Ladislav Holeček
  Dobrý den, pane ing. Kozáku mohu už teď česnek rozdružit?, mořit chci až před výsadbou. Stroužky nechám venku v bednách.
  19. 9. 21:19 Jan Kozák
  Rozdružit už můžete. Stroužky potom skladujte ve vrstvě do pěti centimetrů, aby byly dobře provětrávány.

  Cena sadby

  19. 9. 12:26 Zakladatel vlákna: Petra Auerová
  Dobrý den.
  Jsem velice zaskočena cenou sadby,která narostla téměř o sto procent.V loňském roce jsem nakoupila 5kg odrůdy bjetin za 989.-kč a letos mně vyšlo 10kg na cenu 4500.-kč jsem .Jsem Naštvaná a zároveň velmi sklamaná!Proč najednou udáváte cenu za počet cibulí!Kdo se má v tom vyznat?Myslela jsem,že za tu cenu budu mít česneku 20kg!Holt smůla!A peníze v tahu!To se pak ten český česnek vážně nevyplatí ani si vypěstovat pro svou potřebu.Nebo to bude jako s máslem?Jen pro bohaté?
  19. 9. 13:07 Aleš Panocha
  Jestli nechcete, tak bych si od Vás cca 5kg koupil. 
  19. 9. 13:25 Petra Auerová
  To se domluvte u pana Kozáka ve firmě.Česnek zasílám zpět.
  19. 9. 21:13 Jan Kozák
  Je mi líto, že jste byla zklamaná naším zbožím, respektive jeho cenou. Zákon o oběhu osiva a sadby nám dává povinnost prodávat česnekovou sadbu v konečných baleních. Ty jsme měli 4, 8, 16 cibulí, dále 2, 5, 10 a 20 kg. V době, kdy jste si sadbu objednávala, byla k dispozici už jenom malá balení. Objednala jste si proto 20 x 16 cibulí, s cenou jste byla seznámena už při objednávání. Letošní rok nebyl pro pěstitele česneku příliš příznivý, proto byly cibule menší, než býváme zvyklí. Ale počet stroužků je víceméně zachován. V souladu s českou legislativou a samozřejmě i našimi obchodními podmínkami můžete zásilku poslat bez udání důvodu zpět.

  Česnk Havran

  18. 9. 20:10 Zakladatel vlákna: Polanský Stanislav
  Vegan vs.havran
  Prosím o vysvětlení proč je Haran ve středu dutý na rozdíl třeba od Veganu.
  Děkuji za odpověď.
  19. 9. 21:17 Jan Kozák
  Havran má proti Vekanu (ne Veganu) hlubší dormanci (vegetační klid). Proto klíček ještě nedorostl do středu stroužku. Když stroužek rozříznete níž, bude kanálek stejně zaplněný jako u Vekanu na snímku.

  Bílá plíseň v půdě

  18. 9. 17:11 Zakladatel vlákna: Libor Hejduk
  Dobrý den, 
  konečně jsem se dostal ke zrýpání části zahrady, kam chci rozšířit záhony a na část dát česnek. Dříve tam někde bývalí sousedi měli foliovník, ale to je tak poctivých 15 let, kdy jsem byl poloviční a školou povinný. Od té doby je to zarostlé. Na některých místech jsem pod povrchem od cca 10cm objevil ložiska plísně, bílý povlak, z dálky to vypadá, jako by zem byla prosypána vápnem, ale je prorostlá myceliem. Zkoušel jsem si najít, o co by se mohlo jednat, ale jediné, co jsem našel v jednom fóru, že by se mělo jednat o houby rozkládající organické zbytky a tudíž víceméně neškodné. Může tam přijít česnek, popř jiná plodina? Pomohlo by mi od toho dusíkaté vápno a použití mykoparazitických hub přípravků Clonoplus a pod.? 
  Zde je pro jistotu odkaz na forum s fotkou, odpovídá mému stavu.
  https://www.zahrada.cz/forum/slivone/bila-plisen-v-pude-363892/?stranka_oblast=0

  Děkuji
  18. 9. 19:21 Jan Kozák
  Já si také myslím, že se jedná o saprofytické (rozkládající mrtvou organickou hmotu) organismy. Proto nevidím důvod k použití dusíkatého vápna, ale Clonoplus bych doporučil. 

  Prosla sulka

  18. 9. 0:03 Zakladatel vlákna: Jan Petry
  Dobry den ci vecer,
  prosel jsem si zdejsi vlakna v diskusi a shledal, ze tema Sulky se zde rozhodne diskutuje v mnoha pripadech. Jeden z pripadu je i ten, ktery me zajima, a to, pokud je moridlo prosle. Nicmene v diskutovanem pripade se jedna o proslou lhutu v radu 1-2 let. V mem pripade se ovsem jedna o datum vyroby 2000 :-)
  Tak vam nevim, to bylo totiz naposledy, co jsem cesnek na zahrade pestoval. No a tento vikend jsem v Rosicich neodolal a koupil si od vas nejakou sadbu s tim, ze Sulku mam doma a tu nepotrebuju. Jake bylo me prekvapeni, ze Sulku sice mam, ale uz je to fakt nejaky ten patek, co jsem ji naposledy pouzil.
  Krom toho - v navodu se pise, ze moreni cesneku se ma uskutecnit s 5% redenim.
  Takze bych se vas chtel zeptat - je slozeni Sulky chemicky stabilni? Muzu pouzit tuto "edici" z roku 2000?
  S pozdravem
  Jan Petry
  18. 9. 8:21 Jan Kozák
  Na tuto otázku odpověď neznám, měl by to vědět výrobce. Myslím, že to neví ani dovozce nebo ten, kdo přípravek balí do spotřebitelských obalů.
  Ještě poznámka: používejte při psaní diakritiku (čárky a háčky nad písmeny), bez ní se texty znehodnocují.
  20. 9. 0:22 Jan Petry
  Dobrý večer,
  díky za odpověď, používám anglickou klávesnici, protože je to pohodlné... (firemní počítač)
  Poté, co jsem si přečetl chemické složení a způsob výroby sulky, došel jsem k přesvědčení, že výrobek je chemicky stabilní a datum expirace je uvedeno na obalu pouze z důvodu, že to vyžaduje legislativa.
  Prostě to použiju (však vysadím 2 kg, ne tunu)
  Přeji vám hodně zdaru, pročetl jsem si vaše návody, je v tom vidět opravdu neuvěřitelné množství investovaného času....
  JP
  P.S. Nenechte se rozhodit paní Auerovou. Vaše odpověď, kde uvádíte, že počet stroužků pro výsadbu zůstal stejný při menší celkové hmotnosti - to asi paní nečetla nebo nepochopila...

  Granulovaný hnůj

  17. 9. 21:54 Zakladatel vlákna: Miroslav Brůna
  Dobrý den pane Kozáku,
  chystám se začátkem prosince zasadit česnek po bramborách. O víkendu jsem zaryl zelené hnojení a omylem i na tomto záhoně rozhodil před zarytím granulovaný kravský hnůj (a trochu kompostu). Má granulovaný hnůj negativní vliv na česnek? Musím ho zasadit jinam? Nemám už moc kam...Nikde jsem podobný dotaz nezaznamenal. Velmi Vám děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
  18. 9. 8:13 Jan Kozák
  S granulovaným hnojem si nemusíte dělat starost, klidně na připravený záhon česnek vysaďte. Na rozdíl od čerstvého slamnatého hnoje se granulovaný hnůj s půdou dobře promíchá, nezůstává v kusech.

  Vakuum

  17. 9. 9:44 Zakladatel vlákna: Stanislav Hanzlicek
  Pane Kozáku rád bych znal Váš názor na uchovávání konzumního i sadbového česneku ve vakuových dózách a boxech.V zahraničí je to obliba.Jaký vliv může mít vakuum na aktivitu vlnovníka,nebo houbových chorob? A jaký vliv na kvalitu česneku vlivem nepřirozené vlhkosti.
  17. 9. 19:58 Jan Kozák
  Tož toto nevím, k nám na vesnici něco takového ještě nepřišlo.
  Ale vážně. S touto metodou jsem se nesetkal. Soudil bych však, že by to mohlo vlnovníka zničit, mám však obavu, že by to mohlo zničit i sadbovou kvalitu česneku.

  Morenie v Sulke

  17. 9. 9:06 Zakladatel vlákna: Martin Lokaj
  Dobrý deň. Tak uvažujem, či sa oplatí moriť sadbu v sulke až pred výsadbou. Uvádzate, že proti háďatku je už sulka neúčinná, takže pomáha len proti vlnovníku. Avšak ak nemorím cesnak teraz, pretože ešte nemám sadbu a vydrží nenapadnutá vlnovníkom do výsadby tak je logicky sulka zbytočná? Ďakujem
  17. 9. 9:17 Stanislav Hanzlicek
  Jestli Vám česnek napadne háďátko,tak budete velký smolař.Jestli Vám česnek nenapadne vlnovník,tak budete velký šťastlivec.Protože ani u jednoho není velká pravděpodobnost.Sulka je dle mého jistota.
  17. 9. 10:30 Martin Lokaj
  Ako som už písal, sadbu ešte nemám, a počasie je už daždivé, takže ak budem moriť cesnak o týždeň alebo dva, tak sa dobre nevysuší a začne plesnivieť. Alebo sa môže vlnovník prejaviť v pôde až po výsadbe?
  17. 9. 19:46 Stanislav Hanzlicek
  Pane Lokaji,jestliže stihnete namořit sadbu do konce září,tak se vám to určitě vyplatí.Už jen pro ten klid v duši.Vlnovníka totiž ani nemusíte v sadbě odhalit a projeví se až slabší,nebo mizernou sklizní.Sulka není velká investice a i kdyby nezlikvidovala žádného vlnovníka,tak sadbě rozhodně prospěje.A práce s mořením také moc není.Jestliže se bojíte špatného oschnutí sadby,tak tomu můžete trochu pomoct.Totiž čím rychleji oschne,tím lépe.Já mořím v těch silonových punčochách a po vyjmutí z lázně je rozvěsím do prostoru a pustím na ně z bezpečné vzdálenosti ventilátor.Funguje to výborně.
  17. 9. 19:47 Jan Kozák
  Smysl časného moření v Sulce je v tom, že se roztoč v teplém počasí množí a působí škody na sadbě. Sulka hubí nejen přítomného škůdce, ale brání i novému napadení. Je-li chladno, pak jsou škody zanedbatelné. Pokud nejsou makroskopické příznaky přítomnosti vlnovníka česnekového, pak je lepší s ohledem na stávající počasí i dlouhodobou předpověď odložit moření v Sulce až těsně před výsadbou.

  Vaha cibuli

  16. 9. 17:16 Zakladatel vlákna: Richard Bily
  Dobrý den . mám dotaz ohledně približné hmotnosti. Mám objednáno 16 cibulí slavinu a 16 Zahorský ll potreboval bych kolik to muže být váhově a kolik je třeba počítat plochy na zahradě
  Děkuji Bílý.
  16. 9. 20:31 Stanislav Hanzlicek
  Odhadoval bych tak 2.5 Kg a záhon o rozloze 15 čtverečních metrů.
  17. 9. 19:52 Jan Kozák
  Není rozhodující váha, ale počet stroužků. Počítejte asi 180 stroužků u Slavinu a 150 u Záhorského II. Při výsadbě 24 rostlin na metr čtvereční, budete potřebovat záhon o výměře asi 14 metrů čtverečních.

  Kdy mořit česnek

  16. 9. 13:07 Zakladatel vlákna: Michaela Podhradská
  Kdy namořit
  Pane Kozáku , ješťe mám dotaz 
  Zakoupila jsem odrůdu dukát co se mi letos osvědčila ale když jsem na ní koukala našla jsem nějaké cibule scvrklé a česnek poškozený  je to vlnovník ?A už teď ho tedy mám namořit v sulce?děkuji za odpověď.
  16. 9. 14:20 Stanislav Hanzlicek
  Paní Podhradská ten napadený česnek rozhodně nevysazujte.Tady už namoření nepomůže.Obávám se,že ani není sadbový.
  16. 9. 19:07 Michaela Podhradská
  Děkuji za odpověď pane Hanzlicku je to Dukát skoro všechny palice maji velke ztroužky .Logicky tento sázet nebudu , přeberu ho a co se nebude zdát vyhodím , pan Mácha už mi napsal že se muže ošetřit už teď, dám na rady zkušenějších
  17. 9. 20:15 Jan Kozák
  Odrůda Dukát není naše. Konkurenční firmy nemají rády, když se vyjadřuji k jejich odrůdám.

  Kdy mořit česnek

  16. 9. 12:47 Zakladatel vlákna: Michaela Podhradská
  Dobrý den pane Kozáku, 
  Kdy můžu česnek namořit v sulce? Jak dlouho vydrží do sadby, mám raději koupený clonoplus ,gliorex a rovral .Poraďte mi prosím co po té sulce, a jak dlouho před výsadbou.Moc děkuji.
  16. 9. 13:35 Mácha Zdeněk
  Dobrý den.Klidně ho namořte v Sulce již nyní,já už ho mám namořený.Pan Kozák doporučuje ještě Clonoplus těsně před výsadbou česneku.

  Sadba

  16. 9. 6:38 Zakladatel vlákna: Peřina oldřich
  Přesně takovy problem jsem měl loni Ja .Sadbu jsem vic jak z poloviny vyhodil,

  Cerifikovaná sadba

  15. 9. 21:09 Zakladatel vlákna: Polanský Stanislav
  HavranStaník
  Dne 15.9.2017 mě od vás došla zásilka sadbového čeneku .Takový česnek nemůžu hodit ani do kopostu viz. foto.Jsem velice sklamán (certifikovanou sadbou).Přes půlku sadby je napadená atd. to je vaše vizitka pane ing.Kozáku !
  16. 9. 10:37 Stanislav Hanzlicek
  Vážený pane Polanský.
  Vizitkou pana ing.Kozáka je to,že "český česnek" ještě vůbec existuje a že si můžeme vybrat z tolika kvalitních odrůd!Pan Kozák je možná trochu vinen svou benevolencí vůči smluvním pěstitelům,kterým ovšem nemůže stále koukat pod ruce a kontrolovat,jaký česnek jeho jménem prodávají.Nevím,zda je možné tyto kontroly zpřísnit,nebo nekvalitní sadbu sankcionovat.To nemění ovšem nic na tom,že tyto situace je slušností řešit podle reklamačního řádu na příslušném emailu a ne v poradenské diskuzi.Veřejně totiž obviňujete někoho,kdo za nic nemůže.Věřím,že oficialní cestou bude Vaše reklamace kladně vyřízena a budete spokojen,stejně jako tisíce dalších zákazníků.
  16. 9. 12:26 Mácha Zdeněk
  Přesně tak.Od toho není tato diskuze,ale email.A pane Polanský,a co je Vaše vizitka?Že se nestydíte takhle napadat pana Kozáka
  16. 9. 12:58 Martin Čech
  Dle mého názoru si myslím, že i toto právě sem patří, 7.9. mi byla poslána(sadba) certifikovaného česneku, která se tak nedá nazvat, Pan Ing. Kozák by si měl uvědomit že je dlouholetý šlechtitel česnekové sadby a měl by si POŘÁDNĚ kontrolovat své smluvní partnery a pěstitele, protože to co se tady poslední dva- tři roky děje už není normální. Vždy jsem se těšil jaký krásný česnek mi od pana Kozáka dorazí,ale už tomu tak není, proto jsem si zcela jist, že budu kupovat sadbu u konkurence, kde mi česnek příjde, každý rok stejný. Za mě velké zklamání celému týmu K-cesnek.cz . Neberte to jako napadání ,ale když si objednám sadbu za nemalé peníze,tak chci aby nějak vypadala.
  16. 9. 13:47 Stanislav Hanzlicek
  Jen pro upřesnění.Zastal jsem se pana Kozáka,přestože jsem také reklamoval sadbu od "něj".Až poté jsem si všiml,že pan Polanský má na znehodnocené sadbě stejné číslo šarže,jako jsem měl já.Konkrétně 7-0124.......Zbylé čísla pravděpodobně označují jen kód konkrétního produktu.A jestli se nemýlím,tak pod touto šarží je třeba hledat skutečného viníka.Nicméně to nemění můj názor,že toto sem nepatří.Možná by tomuto webu prospěla kolonka RECENZE.Pro ty,kteří mají potřebu svůj názor ventilovat veřejně.Zde v diskuzi se máme ptát,radit si a předávat zkušenosti.
  17. 9. 16:30 Václav Kozák
  Vážený pane Hanzlíčku,
  děkujeme Vám a obrovsky si ceníme Vaší podpory.
  Stejný
  začátek čísla partie (7-0124-9) není náhodný, ten je stejný pro všechny
  letošní partie česnekové sadby našich odrůd (označují rok výroby, kód distributora, číselné uznačení plodiny), ona zbylá čísla odlišují konkrétní
  smluvní pěstitele a odrůdy. Při reklamačním procesu proto budeme chtít
  zjistit právě ta poslední 4 čísla, čímž identifikujeme původ sadby a
  konkrétního pěstitele a ostatní pracovníky, které budou kvůli své
  nepozornosti sankciováni.
  Děkujeme Vám, že se snažíte směřovat
  diskusi do témat, ke kterým je určena, tedy k poradenství a předávání
  zkušeností. Tutu diskusi sleduje a odpovídá v ní hlavně pan Ing. Jan
  Kozák, který zde uplatňuje své bohaté odborné znalosti. Nepodílí se však
  již na expedici česnekové sadby, proto také nemůže vyřizovat reklamace.
  Prosím proto všechny, aby pokud chtějí vyřešit reklamaci věcně, zaslali
  ji na e-mail objednavky@cesnek.cz.
  17. 9. 16:25 Václav Kozák
  Vážený pane Polanský,
  je nám líto, že jste s naším produktem
  zklamán, není naším cílem zasílat vám, našim věrným zákazníkům,
  poškozenou sadbu česneku. Snažíme se pohlídat celý ten dodavatelský
  řetězec od smluvního množitele, přes balírnu do kusových balení až po
  skupinu, která zpracovává jednotlivé objednávky. Po všech vyžadujeme
  maximální nasazení a kontrolu materiálu, se kterým pracují. Kontrolovat
  to musíme ve všech fázích zpracování, protože mnoho příznaků se objevuje
  postupně, třeba až po zabalení do kusových balení. Bohužel ne vždy se
  nám vše podaří pohlídat.
  Omluva patří i všem ostatním našim
  věrným zákazníkům, kteří bohužel nemohou být s dodaným zbožím spokojeni
  tak, jak bychom si přáli.
  Rád bych poděkoval těm (včetně panu
  Polanskému), kdo zaslal svoji reklamaci na k tomu určený e-mail
  (objednavky@cesnek.cz), popsal problém a přiložil dokumentující
  fotografie. Tímto jste značně zjednodušili proces reklamace a my se nyní
  snažíme je řešit co možná k největší Vaší spokojenosti.
  Veliké
  díky vám, pane Hanzlíčku a pane Mácho, za Vaši věrnost a podporu. Je to
  pro nás obrovská vzpruha zvláště letos, kdy jak jistě všichni víte,
  úroda česneku byla nejhorší za posledních snad dvacet let. Nebereme to
  však jako omluvu pro nás – i letos se snažíme zasílat pouze prvotřídní
  česnekovou sadbu, byť třeba drobnější.

  Jiří Božetický

  15. 9. 9:47 Zakladatel vlákna: Jiří česnek
  Z vaší staré odrůdy byl v roce 1988 vyšlechtěn Trystan trpící zakrslosti cibule,pouze 4 stroužky místo 8 zejména v těžkých půdách.
  15. 9. 12:34 Jan Kozák
  Odrůda Tristan byla vyšlechtěna ze staré odrůdy Moravan, registrována byla ve druhé polovině devadesátých let. Česnek pana Horáka na Moravan nevypadá.

  Staré odrůdy česneku

  14. 9. 17:54 Zakladatel vlákna: Horák Miroslav
  ukázka
  Dobrý den
  v roce 1983 jsem zakoupil česnekovou sadbu která na Zahradě Čech obdržela čestné uznání . Pěstitel od kterého jsem nakupoval byl v té době šedesátník a česnek pěstoval celá desetiletí  .Je to paličák dozrávající začátkem července 4-8 velkých stroužků .Česnek pěstuji už 34 let a jsem s ním spokojený .Nyní jsem narazil na problém ,abych mohl  prodat přebytky do velkoskladu chtěli po mě jméno  odrůdy a doložení nákupu sadby .Ale já v roce 83 koupil česnek paličák a sázím pořád dokola . Co s tím? Proč stále nakupovat sadbu a riskovat zavlečení chorob.
  15. 9. 12:37 Jan Kozák
  Určit Vaši odrůdu nebude jednoduché, určitě už není v registru. Pokud byste mi poslal pár cibulí a pokud možno i květenství s pacibulkami, tak bych se o to pokusil.
  12345Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Poběžovice 31, 534 01 Holice
  IČO: 05439710

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Poradíme Vám v diskusi.

  Po přihlášení můžete napsat také do diskuse. Rádi Vám odpovíme.

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne