Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Expedice česnekové sadby 2017

  Máme radost, že se na nás každoročně obracíte s objednávkou česnekové sadby. Kvůli velkému zájmu o náš produkt jsme bohužel museli příjem objednávek většiny odrůd ukončit.

  Stále však máme v nabídce hluboko kořenící odrůdu Slavin II, která dobře snáší sucho, a univerzální odrůdu Vekan, která se velmi ochotně přizpůsobuje podmínkám dané pěstitelské lokality.

  Přípravky pro pěstování

  Protože si jsme vědomi, že je v současné době pro zahrádkáře náročné až nemožné orientovat se v rozmanitém sortimentu přípravků, máme od loňského roku objednávkový formulář rozšířen o přípravky, které jsou dle našich zkušeností pro česnek nejvhodnější a nejdůležitější:

  • – Sulka na ošetření sadby,
  • – dusíkaté vápno na dezinfekci půdy
  • – a krabička „Vitalita pro česnek“ s přípravkem Rizocore, který působí i proti některým půdním chorobám.

  Počasí nám nepřálo

  Zároveň bychom Vás chtěli informovat, že v letošním roce bude rozesílaný česnek drobnější než předchozí roky. Kvůli letošním nepříznivým podmínkám nejsou výnosy takové, jaké bychom si přáli. Je to způsobeno nejen velkým suchem v moravských oblastech, kde je většina naší sadby pěstována, ale i poměrně dlouhou zimou a velkými výkyvy teplot v jarních měsících. Ty způsobily, že česnek měl v letošní sezóně krátkou vegetaci. Přílišné sucho navíc zapříčinilo předčasné dozrávání česneku, a to až o 3 týdny.

  Přesto Vám dodáme česnek, který předčí limity dané zákonem. Menší velikost cibulí navíc nemá vliv na jeho sadbovou kvalitu. Dodávat budeme sadbový materiál s velkým množitelským a pěstitelským potenciálem. Věříme, že i letos přes nepříznivé klimatické podmínky budete s naším zbožím spokojeni.

  Rozesílání balíčků

  Rozesílání balíčků

  Objednávky průběžně rozesíláme od 4. září. Denně zabalíme a odešleme několik stovek balíků.

  Velikost cibulí

  Velikost cibulí

  Expedovaný česnek je kvůli velkému suchu v době vegetace drobnější. Stále však předčí limity dané zákonem a jeho pěstitelský potenciál je vysoký.

  Drobnější cibule

  Drobnější cibule

  I letos expedované drobnější cibule mají vysokou sadbovou hodnotu, tudíž z nich je možné vypěstovat česnek průměrné i nadprůměrné velikosti, záleží na podmínkách, které bude mít během pěstování po výsadbě.

  Přebírání zásilky

  Přebírání zásilky

  Při převzetí zásilky, prosím, překontrolujte obal, zda nebyl při přepravě poškozen. Zásilky s výrazně poškozeným obalem vraťte přepravci.

  Balení česneku

  Balení česneku

  Náš sadbový česnek můžete zakoupit i ve vybraných zahrádkářských prodejnách v originálním balení.

  Expedice objednávek

  Expedice objednávek

  Expedujeme česnek nejen zahrádkářům, ale i velkopěstitelům.


  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne