Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Janko

  Ozimý širokolistý paličák.
  Cibule jsou velké, kulovité, základní barva obalových suknic bílá s výraznou fialovou kresbou. Uspořádání nadprůměrně velkých stroužků v cibuli je pravidelné, počet stroužků je 6 (4-8), barva obalové suknice stroužku je hnědá. Listy jsou tmavé, široké, vzpřímené.
  Janko je velmi výnosná odrůda. Skladovatelnost je vysoká. Jedná se o polopozdní až pozdní odrůdu. Sklizeň je v závislosti na roku a lokalitě od poloviny července do začátku srpna. Na trh se dodává „bezvirózní sadba“ – výchozí materiál byl ozdraven od všech ekonomicky významných virů.
  Chuť je velmi ostrá, ušlechtilá.
  Janko je odrůda odolná vůči mrazu.

  Využití

  Janko je velmi výnosná velkostroužková odrůda česneku, kterou v kuchyni oceníme zvláště u přípravy pokrmů, do kterých patří větší množství této aromatické zeleniny. Chuťově je ušlechtilá a velmi ostrá. Snadné loupání velkých stroužků pak určitě velmi oceníme na zabijačkách.

  Díky svému atraktivnímu vzhledu a skvělým vlastnostem, tím i dobrou prodejností, je odrůda Janko skvělou volbou i pro velkopěstitele.

  Názor šlechtitele

  Janko patří společně s odrůdou Rusinka mezi první odrůdy registrované Ing. Václavem Kozákem, nástupcem Ing. Jana Kozáka. Po původním šlechtiteli také odrůda získala právě název Janko. Oba na odrůdě pracovali 10 let. Odrůda vznikla výběry a ozdravením staré české krajové odrůdy.

  Odrůda Janko

  Odrůda Janko

  Janko vychází z české krajové odrůdy. Je proto dobře adaptovaná na středoevropské podmínky.

  Paličák Janko

  Paličák Janko

  Odrůda Janko udělá radost všem zájemcům o velké stroužky.


  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne