Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Hledáme spolupracovníky

  Jsme malá rodinná firma, šlechtíme český česnek a prodáváme jeho sadbu. Potřebujeme posily, abychom zvládli stále poskytovat zákazníkům co nejlepší služby a být stále první v Evropě v počtu česnekových odrůd, které se od těch zahraničních liší především svojí charakteristickou ušlechtilou chutí.

  Hledáme několik spolupracovníků a spolupracovnic, kteří budou s námi sdílet nadšení pro český česnek a budou se podílet na rozvoji a růstu firmy a budou růst s ní.

  Při práci v příjemném rodinném kolektivu budete potřebovat zručnost a pracovitost. Zemědělské nebo zahradnické vzdělání oceníme, ale určitě není podmínkou.

  Pokud máte zájem, napište nám na prace@cesnek.cz nebo se za námi přijďte podívat do Chvojence.

  Těšíme se na vás.

  A teď podrobněji:

  Hledáme několik pracovníků na různé pozice. Rozsah toho, s čím potřebujeme pomoci, je totiž široký

  S kým budeš pracovat?

  S Ing. Janem Kozákem, který se šlechtěním začal již před více než 30 lety a z jehož rukou pochází většina našich odrůd. S Ing. Václavem Kozákem, který nedávno šlechtění převzal, to on bude tvůj šéf. S česnekem tátovi pomáhal už od mala, spoustu toho odkoukal a ostatní se naučil na Střední zahradnicko-technické škole v Litomyšli a na Mendelově univerzitě. Tvůj kolega bude David, který u nás už nějakou dobu pracuje, takže ti ukáže vše potřebné.

  O nás

  Chceme lidem dodávat sadbu česneku co nejvyšší kvality, vytvářet nové odrůdy a udržovat ve vysoké kvalitě ty stávající. A to všechno se snažíme dělat tak, aby i našim dětem zůstal kousek přírody. Takže raději ohneme záda a pole vyplejeme ručně, než abychom ho zalili herbicidem.

  Firmu a její historii jsme důkladně popsali tady: https://www.cesnek.cz/o-nas

  Česnek zjara

  Česnek zjara

  Používáme co nejméně chemie. Raději plevel mechanicky odstraníme.

  Ať po nás nepřijde potopa

  Ať po nás nepřijde potopa

  Na plochu, kterou zrovna neobděláváme, vyséváme např. luční květiny, aby se i užitečnému hmyzu u nás líbilo. Co si od přírody vezmeme, to bychom jí měli i vracet.

  Každý rok vysaďme alespoň pár stromů pro další generace

  Každý rok vysaďme alespoň pár stromů…

  Chceme, aby i další generace mohly hospodařit na našich polích. Proto mimo jiné vysazujeme stromy podél cest. A i jinak se snažíme pracovat ohleduplně k přírodě

  Technické izoláty

  Technické izoláty

  Aby naše sadba měla tu nejvyšší kvalitu, výchozí materiály pěstujeme v technických izolátech. Tam velká technika nemůže, proto přijde ke slovu ruční práce.

  Sklizeň

  Sklizeň

  Při sklizni nám sice technika pomůže, ale stále velkou část práce musí zastat naše ruce.

  Laboratoř

  Laboratoř

  Nové odrůdy ozdravujeme od virů ve vlastní in-vitro laboratoři

  Laboratoř - laminární box

  Laboratoř - laminární box

  S česnekovými meristémy je nutno pracovat ve flow-boxu. Díky naši vypracované technologii ozdravování česneku izolací apikálního meristému, nemusíme k ozdravování používat chemoterapii. Chce to jen trochu šikovnosti a trpělivosti.

  Život kolem nás

  Život kolem nás

  Co můžeme udělat pro životní prostředí? Alespoň na našich pozemcích se chovat šetrně k přírodě. Ať už se jedná o zahrádku před naším domkem, nebo o jiné pozemky v našem vlastnictví. Jste naladěni podobně, jako my? Pojďte to zkusit k nám.


  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne