Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Pcháč oset Zpět na diskusi

  dotaz

  16. 5. 2016 21:19 Zakladatel vlákna: Štěpán
  Dobry večer, pane ing.Kozáku letos jsem na jaře vytrhal starý vinohrad a chtěl bych na podzim sázet na tento pozemek česnek. Myslíte že je to vhodne nebo jak postupovat dál?
  17. 5. 2016 21:31 Jan Kozák
  Dost těžká otázka, neviděl jsem to tam. Pokud jste ve vinohradu nehnojil organickými hnojivy, pak by to chtělo nějaké zelené hnojení (svazenka, hořčice). V případě zaplevelení vytrvalými plevely (pýr, pcháč, ...),je třeba je do výsadby zlikvidovat. Vinohrad tam byl dlouho. Stálo by to za to udělat půdní rozbor, ať víte, jak jste na tom se živinami.

  plevel

  13. 4. 2011 8:29 Zakladatel vlákna: Jana
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nemáte zkušenosti se stříkáním plevele v česneku. Ještě nikdy jsme nepoužívali. Letos se nám velmi rozmnožil pýr a oset. Všechno jsou to plevely s dlouhými kořeny, proto se bojím že při okopávání do hloubky, poškodím česnek. V prodejně mi nabízeli nějaký postřik proti pýru v česneku, bohužel si nepamatuji název. Jaký máte názor?
  13. 4. 2011 20:46 Jan Kozák
  Gramicidy (Targa Super, Fusilade, Garland) můžete bez obav v česneku použít. Na pcháč oset použijte s opatrností Lontrel, ale raději pouze na konkrétní rostliny, ne celoplošně.
  13. 4. 2011 21:26 Jana
  Pane Kozáku, moc Vám děkuji za tyto stránky i debatu, za to že Vaše získané zkušenosti si nenecháváte pro sebe. Ještě jednou děkuji.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne