Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Dvoustroužkové cibule Zpět na diskusi

  Jaká je to chyba?

  8. 7. 2018 12:15 Zakladatel vlákna: Honzíková Helena
  Dobrý den, prosím o radu,co bylo letos špatně, že mi značná část úrody narostla jako dva velké stroužky, které jsou jakoby mokré a rychle hnije.Zbytek úrody je pěkný a vpořádku.Děkuji za odpověď.
  Jaká chyba?
  8. 7. 2018 21:00 Jan Kozák
  Dva stroužky v cibuli jsou způsobeny fyziologicky. Frekvence fyziologických poruch stoupá v extrémních podmínkách a těch bylo letos opravdu dost. Pravděpodobně jste to nemohla nijak ovlivnit. Ale to, že Vám česnek hnije, se z přiloženého snímku nedá zjistit.

  Dvoustrouzkove cibule

  17. 9. 2016 14:21 Zakladatel vlákna: Miroslav
  Dobrý den pane inženýre, k otázce sadbových dvoustroužkových cibulí (já měl letos cca40-50%)také dvoustroužkovych cibulí, jsou na sadbu nevhodné jen kvůli výtěžnosti nebo je i jiný důvod?Je pravda že mi je také líto sázet takové velké stroužky. Ještě jedna otázka, může se použít před sadbou cererit s guánem? Děkuji Miroslav
  17. 9. 2016 20:24 Jan Kozák
  Dvoustroužkovost není založena geneticky, proto takové stroužky sázet můžete. Největší stroužky patří spíš do klobás než do země - tam je jich škoda.
  Cererit s guánem? Výborné hnojivo pro česnek.

  zásilka sadby

  13. 9. 2016 19:35 Zakladatel vlákna: Fiala petr
  Děkuji za zásilku sadbového česneku a za práci, kterou rodina Kozákových vykonává pro zákazníky. Myslím si však, že práce firmy je vcelku honorována podstatně lépe, když nezasíláte na váhu, ale na hlavičky.
  Při rozbalení dnešní zásilky jsem byl na rozpacích a jsem přesvědčen, že zásilkově už nikdy více. Pěstuji česnek leta s výbornými výsledky, jenže moje odrůda (ze Znojma) nemá dobrou skladovatelnost. Přestože je v chladnu a suchu, v březnu začíná klíčit a už to není ono. Proto jsem požádoval odrůdy Havran, Jovan, Mirka( přehodnoceno na Slavín, přestože jsem objednával 1. 5.),s nadějí na lepší skladovatelnost. Zklamáním byla odrůda Havran, kdy 2 z 8 hlaviček měly jen 2 stroučky, místo 6. Jestliže mě hlavička příjde na 20,-Kč (kilo na 370,-) bez dopravy, požadoval bych více zodpovědnosti těch co to chystají k expedici. Bylo to očividné už v síťce. V odrůdě Jovan z 8 hlaviček byla jedna výrazně odlišná - bílá se 14 stroučky. Teď jsem na vážkách, co to je za odrůdu?
  Vážím si každé poctivé práce a počkám, jak dopadli ostatní, co jsem Vás doporučil. Petr z Frýdku
  13. 9. 2016 21:17 Tonda Anakonda
  Dobrý den, pane Petře, děkujeme Vám za objednávku a za uznání.
  Kusově balený česnek nás finančně nevychází lépe, spíše naopak. Česnek určený na balení se totiž musí několikrát převážet, musíme platit externí firmě za balení nehledě na náklady, které nám vznikají kvůli čekání na nabalení potřebného množství.

  Pokud jste se svou zásilkou nespokojen, prosím, kontaktujte nás e-mailem a problém vyřešíme.
  13. 9. 2016 21:22 Jan Kozák
  Je mi líto, že se do Vaší zásilky dostaly cibule, které jednoznačně měly být vyřazeny a moc se Vám za sebe i své spolupracovníky omlouvám. Určitě není naším úmyslem jakkoliv zákazníky poškodit. Vždyť vyřizování reklamací je časově i finančně náročné. Dvoustroužkové cibule se neměly v dodávce od smluvního množitele vůbec vyskytnout, případně měly být odhaleny při přejímce nebo při balení. Podobně je to i s příměsí u Jovanu. Tuto reklamaci dořešíme v E-mailové poště. Ještě jednou se Vám omlouvám.
  14. 9. 2016 14:49 Miroslav
  Pane inženýre k otázce sadbových dvoustroužkových cibulí (já měl letos cca40-50%)také dvoustroužkovych cibulí, jsou na sadbu nevhodné jen kvůli výtěžnosti nebo je i jiný důvod?Je pravda že mi je také líto sázet takové velké stroužky. Ještě jedna otázka, může se použít před sadbou cererit s guánem? Děkuji Miroslav

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne