Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Konspirační teorie Zpět na diskusi

  Nať

  23. 2. 2021 18:40 Zakladatel vlákna: Ivana Burešová
  Dobrý den,

  sázeli jsme asi mělko v listopadu při úplňku /15?) Nať vyskočila hned a nyní skoro 5 cm po této zimě, stále  je vztyčena, ale ne zcela zelená. Co dělat?
  Moc děkuji za radu. Pěstuji 5. rok a ještě se mi to nestalo. 
  23. 2. 2021 19:20 Jan Kozák
  Sázení při úplňku muselo být romantické. Tančily kolem Vás víly? Nebo se ozýval Hejkal?
  S česnekem teď nedělejte nic. Neměl by s ním být žádný problém.
  23. 2. 2021 19:49 Ivana Burešová
  Děkuji,  to podle souseda, ale možná jsem to spletla, datum byl nějak  podle měsíce, jsem zdravotník a spousty informací.... 

  Už to nevydržím

  9. 4. 2019 21:43 Zakladatel vlákna: Pavel Dohnal
  Každému žloutnou listy! Výkyvy teplot z -5 do +20 asi nejsou ideální pro žádnou rostlinu, člověka nevyjímaje. Rád bych jen varoval před unáhleným používáním hnojiv. S p. Kozákem jsem kdysi řešil tu otázku vylití žumpy na zahradu. Dědové a babičky. Pohnojeno a vlnovník nikde! Jestli si teď dáte ledek, cererit, močovinu..., tak vám moc nezávidím. Vsadím sandále, že budete mít víc žlutých listů a ty spodní budou sušší než tabák. Poprvé jsem před týdnem zalil močovinou, teď okopčím a za týden postříkám. A otázka, prosím k p. Kozákovi : Kumulus WD a Sulka - nějak mi to složením přijde stejné. Síra. Jen cena je nepatrně jinde...? 
  Č
  11. 4. 2019 19:32 Jan Kozák
  Kumulus a Sulka mají chemické složení i působení odlišné.
  15. 4. 2019 17:34 Pavel Dohnal
  Děkuji, našel jsem si info na netu. Omlouvám se. Myslel jsem spíš ohledně síry, ale i tak je to jinak. 80 % wg proti 11 % u sulky, která je  NPK +11 S. Podle návodů je kumulus jako postřik vhodný i proti vlnovníkům, ovšem révovým...?? ... a sulka se zase nesmí aplikovat při zálivce na listy, tedy jen ke stonku. Mám pohnojeno z podzimu slepičincama, před týdnem jsem zalil slabší močovinou, tož to už asi nechám tak. Už jen vodu, když bude... 

  Sadba

  10. 4. 2018 17:31 Zakladatel vlákna: Peter Veliky
  Vážený pán Kozák,kupil som od Vás sadbu Havran,bola mi zaslana zo Slovenska,vasej pobocky a vsetok cesnak z vasej sadby mi v zemi zahniva a listky su zozltnute,velmi pekne dakujem za taku sadbu,to všetkým posielate taky ausus
  vaša sadbaa toto po vybrati zo zemeaj ten s korienkami zahniva3 riadky mojej sadby , potom sadba od vas4riadky sadby z oravy,5ty vasa sadba3 riadky mojej sadby , potom sadba od vascela vaša sadba az na posledne 4 riadky,ktore su z Oravy
  10. 4. 2018 17:58 Zdeněk Mácha
  Dovolim si zastat se pana Kozáka. Víte, on má nasmlouvané nějaké partnery, kteří pro něj sadbový česnek pěstují.On bohužel nemůže vše uhlídat, on nemá jen třeba záhonek dva metry čtvereční, ono to jsou hektary. Chtěl bych vidět Vás, jak by jste to vše dokázal uhlídat. A za další když už jste nespokojený, tak to řešte reklamací a ne zde na foru. Třeba ten česnek může být něčim napadený.Prosím o trochu respektu a úctě k pánum Kozákum. Myslím si, že si to zaslouží
  10. 4. 2018 18:03 Peter Veliky
  A to mam vsetok cesnak vykopat a poslat mu na reklamaciu....ja viem,ze on za to nemôže,ale ja tiez nepestujem cesnak rok ani dva a moja mamka pestuje velmi dlho,nikdy som nemal problem s chorobami cesnaku,tak to vyzera že ten jeho partner na Slovensku zasiela nekvalitnu sadbu a mozno aj napadnutu chorobami,vy by ste tiez asi nebol spokojny,ked si za niečo zaplatite a dostanete podradny tovar
  10. 4. 2018 18:07 Peter Veliky
  Pozrite prispevok uhnivani cesnaku od pani Ivany Fikejsovej,tak nie som asi jediny ktorý ma so sadbou Havran taketo skúsenosti,aj moj cesnak bol pred týždňom krasny a teraz toto ked pozriete fotky v prispevku
  10. 4. 2018 21:30 Jan Kozák
  Nějak jsem to z Vašich snímků nepochopil. Barva listů je jedním charakteristických znaků odrůdy, nelze z toho usuzovat na zdravotní stav. Píšete, že všechen česnek zahnívá, ale na snímků máte jenom jeden takový. Tož nevím. 
  11. 4. 2018 19:12 Martin Hub
  To máme všichni stejné, není to jen sadba od pana Kozáka, ja jsem ze severní moravy a jel jsem si pro 200 kg Havranu  pod Krkonoše, a mam to stejné jako vy. Přiští rok už ho sadit nebudu, ostatní odrudy česneku jsou zatím dobré.
  14. 4. 2018 12:10 Václav Kozák
  Dobrý den, pane Veliky,
  po e-mailové korespondenci si dovolím zareagovat i zde. Poté, co jste na moji žádost poslal více detailních fotografií, získal jsem jistotu, že se nejedná o žádnou chorobu, nýbrž o přirozené odumírání původního stroužku. Nejen kořeny, ale celkově i rostlina jsou zdravé, pouze žluté listy ukazují nedostatek přijímaného dusíku, což je u Havranu v jarním období poměrně časté (nesouvisí to však s konečnými výnosy). Proto bych Vás pro příště poprosil o alespoň mírnou zdrženlivost při neopodstatněnám napadání našeho podniku a naši práce. Snažím se své spolupracovníky vést k maximální zodpovědnosti za účelem produkce kvalitní sadby. Ano, ne vše se dá ovlivnit, produkujeme živý rostlinný materiál, proto někdy k chybě dojít může, přestože se takové případy snažíme minimalizovat. K tomu účelu slouží reklamace a u opodstatněných reklamací se vždy snažíme zákazníkovi vyjít maximálně vstříc. Nicméně podobné neopodstatněné napadání naší práce, které je založené pouze na Vaši neznalosti, je nejen pro nás, ale i pro všechny naše spolupracovníky silně demotivující.

  kvalita sadby

  25. 9. 2017 12:41 Zakladatel vlákna: miroslav cagášek
  Velmi  mě mrzí, když , dlouhodobě  používám Vaši sadbu a v případě, letos ne úplně vydařeného roku kupuji od Vás sadbu v množství 8ks, a z toho je  jedna hlava evidentně z minulého roku/shnilá/ .Doufám, že se jedná o náhodný zkrat při balení této šarže  Havran 7-O124-90065 "S".      Děkuji MIC                                                                                                                      
  25. 9. 2017 15:46 Zdeněk Mácha
  Dobrý den.Proč toto neřešíte emailem,ale zde v diskusi.
  25. 9. 2017 18:06 Filounek Jaroslav
  Vážený pane, nejen že souhlasím s panem Máchou, ale také Vám doporučuji změnit dodavatele. V našem městě prodávají sadbu 16-ti cibulí o váze 740 g jedné nejmenované firmy za pouhých 353.- kč. Bydlím v Hrušovanech nad Jevišovkou. Přeji pohodový nákup. Filounek Jar.
  27. 9. 2017 16:51 Jan Kozák ml.
  Pane Cagášku, vaše určení problému není zcela správné. Lze s jistotou vyloučit, že by v zaslaném materiálu mohla být přimíchána cibule z loňského roku. Už z technologického hlediska je to nemožné – materiály z různých let se nemají šanci potkat. Z ekonomických důvodů se jedná o nesmysl – levněji by vyšlo ten česnek vyhodit, než ho složitě celý rok skladovat a pak přimíchávat, je nutné si uvědomit, že se jedná o ruční práci, která je drahá. A to ani nemusíme uvažovat o tom, že případné reklamace jsou velmi nákladné. Žádný producent by tohle neriskoval.
  Třetí důvod je logický – o Havran je velký zájem a loni ho byl nedostatek, jak se můžete přesvědčit v rok staré diskusi. Proč by měl mít někdo zájem na tom ho rok skladovat, když ho mohl s menšími náklady výhodně prodat loni na podzim, v zimě, případně i letos na jaře?
  Ač má Havran dlouhou skladovatelnost, rok starou cibuli by rozlišil i naprostý laik. Je tedy vyloučené, že by to někdo přibalil omylem (výše jsem uvedl důvody, proč by ho ani neměl kde vzít). Takové balení by tedy bylo neprodejné.
  Když se nad tím zamyslíte, jistě mi dáte za pravdu, že ta cibule rok stará být nemůže.

  Cena sadby

  19. 9. 2017 12:26 Zakladatel vlákna: Petra Auerová
  Dobrý den.
  Jsem velice zaskočena cenou sadby,která narostla téměř o sto procent.V loňském roce jsem nakoupila 5kg odrůdy bjetin za 989.-kč a letos mně vyšlo 10kg na cenu 4500.-kč jsem .Jsem Naštvaná a zároveň velmi sklamaná!Proč najednou udáváte cenu za počet cibulí!Kdo se má v tom vyznat?Myslela jsem,že za tu cenu budu mít česneku 20kg!Holt smůla!A peníze v tahu!To se pak ten český česnek vážně nevyplatí ani si vypěstovat pro svou potřebu.Nebo to bude jako s máslem?Jen pro bohaté?
  19. 9. 2017 13:07 Aleš Panocha
  Jestli nechcete, tak bych si od Vás cca 5kg koupil. 
  19. 9. 2017 13:25 Petra Auerová
  To se domluvte u pana Kozáka ve firmě.Česnek zasílám zpět.
  19. 9. 2017 21:13 Jan Kozák
  Je mi líto, že jste byla zklamaná naším zbožím, respektive jeho cenou. Zákon o oběhu osiva a sadby nám dává povinnost prodávat česnekovou sadbu v konečných baleních. Ty jsme měli 4, 8, 16 cibulí, dále 2, 5, 10 a 20 kg. V době, kdy jste si sadbu objednávala, byla k dispozici už jenom malá balení. Objednala jste si proto 20 x 16 cibulí, s cenou jste byla seznámena už při objednávání. Letošní rok nebyl pro pěstitele česneku příliš příznivý, proto byly cibule menší, než býváme zvyklí. Ale počet stroužků je víceméně zachován. V souladu s českou legislativou a samozřejmě i našimi obchodními podmínkami můžete zásilku poslat bez udání důvodu zpět.
  27. 9. 2017 18:23 Jan Kozák ml.
  Abychom zbytečně neděsili další zákazníky, dovolím si situaci uvést na pravou míru:
  Loni jste Bjetin koupila za 940 Kč (včetně daně) místo 989 Kč z toho důvodu, že jste měla započítanou množstevní slevu.
  Letos byste za stejné množství zaplatila 1135 Kč (také včetně daně) se stejně velkým nákupem.

  Nárůst (rozhodně ne stoprocentní, jak uvádíte), je dán tím, že malá balení jsou dražší (je tam větší objem ruční práce a obalu) než velká, dále tím, že Bjetin byl zařazen do cenové kategorie velkostroužkových paličáků (jde o jedinou odrůdu, jejíž cena byla letos takto upravena), a tím, že došlo k úpravě množstevních slev, aby to bylo férovější a větší zákazníci nedopláceli na malé.

  Tvrdíte, že letos vám 10 kg vyšlo na 4500 Kč. To však nemůže být pravda. I kdybyste to kupovala v nevýhodných 1kilogramových baleních, byla by cena 2271 Kč.

  Způsob uvádění cen se od loňska nezměnil. Do 1 kg jsou balení podle počtu cibulí, nad 1 kg podle hmotnosti.
  Chápu, že se vám nelíbí nutnost balení česneku. Avšak pláčete nad špatným hrobem. Tato firma věnovala velké úsilí tomu, aby se tento nevýhodný předpis neprosadil. Jak u ÚKZÚZu, tak u MZe. Bohužel neúspěšně.

  Kromě toho, že jste cenu při objednávání několikrát viděla (výrazná s daní, méně výrazná bez daně), vám systém zaslal 5 e-mailů, kde byla cena také uvedena. To snad ani nelze vysvětlit nedopatřením.

  prodej sadbového česneku ve Věžkách.

  8. 10. 2016 18:25 Zakladatel vlákna: Filounek Jaroslav
  Dobrý podvečer. Můj zeť mně informoval, že ve Věžkách jste prodávali sadbový česnek Havel. Jak je to možné, když tato odrůda mě byla krácena z květnové objednávky? To jste si nechali česnek na takovéto akce??? Připadá mě to jako podraz na věrné zákazníky a hazardujete tak se svým dobrým jménem, nemyslíte? Děkuji za odpověď.
  8. 10. 2016 20:17 Jan Kozák
  Informace Vašeho zetě nebyla zcela přesná. Nebyli jsme to my, kdo ve Věžkách odrůdu Havel prodával. Rovněž tento prodejce byl krácen na své objednávce a to velmi výrazně. Vzhledem k tomu, že má blízký vztah k naší rodině, dovedl pochopit, že nedostane ani deset procent původního požadavku.

  Krácení objednávek

  2. 9. 2016 16:52 Zakladatel vlákna: BÉDA
  Když tady čtu stížnosti na krácení objednávek, nedá mi to se nezeptat("selským rozumem") proč tedy pane ing. prodáváte metráky česneku na různých akcích a výstavách(fest.česneku v Buchlovicích, Země živitelka apod.)a pak Vám nezbyde na vykrytí objednávek. Navíc, všichni nemají tu možnost na tyto akce jezdit a nakoupit tam.A ještě 1 tip,příští rok bych bral objednávky do určitého data či 80% odhadu a pak další objednávky BEZ ZÁRUKY a snad by to bylo lepší...?řešení.Nikdo nemůže za to, že se neurodí.Doufám,že toho "nedodavatele" řádně "ztrestáte" aspoň smluvní pokutou, snad ji máte ve smlouvě.
  2. 9. 2016 17:53 Jan Kozák ml.
  Jako vývojář objednávkového systému děkuji za podnět. Samozřejmě se ale s rezervami pracuje. Bylo to i před dvaceti lety, kdy se česnek objednával prostřednictvím korespondenčních lístků. Na tu rezervu nejen že nelze brát objednávky BEZ ZÁRUKY, jak navrhujete, ono ji nelze objednat vůbec. Před několika lety jsem zkoušel vyvinout systém, který na základě historických dat určoval nutnou rezervu v danou roční dobu. Ukázalo se však, že výstup není použitelný. Nebyl dostatek dat. K tomu by byla nutná data o objednávkách z vyšších desítek let zpátky. To uvádím jen proto, abyste viděl, že přístup producenta není tak pošetilý, jak si zřejmě myslíte, když podobné řešení navrhujete.
  Rozumějte, aby rezerva v letošní situaci zabránila krácení objednávek, musela by být u některých odrůd 100%.

  K tomu „BEZ ZÁRUKY“ – všichni zákazníci byli srozuměni s tím, že může dojít k tomu, že ke snížení objednávek může dojít. Viz bod D.1 obchodních podmínek. Věděli, že nemůže být 100% garance, že veškeré objednané zboží obdrží. A souhlasili s tím.

  K výstavám – Buchlovice proběhly před 6 týdny, tehdy se nevědělo, že dojde k problému s množstvím. (Nehledě na to, že ten jeden prodaný vůz by situaci nijak znatelně nezlepšil.) Odrůdy, se kterými je nyní problém, nejsou v nabídce už dlouho a na Zemi Živitelce se neprodávaly.
  2. 9. 2016 22:00 Jan Kozák
  Je nám líto, že svým zákazníkům nemůžeme vyhovět. Ale pokud zjistíme, že je nějaké odrůdy nedostatek, je ihned stažena z nabídky. I když jsme mívali tradičně první sobotu v září v Poběžovicích většinu odrůd v prodeji, zítra si zákazníci u nás budou moci koupit pouze odrůdu Slavin.

  Na výstavách prodáváme pouze odrůdy, kterých máme podle aktuální odhadů dostatek. V době Buchlovic odhady říkaly, že budou všichni zákazníci uspokojeni. Dělat přesné odhady je však před očištěním a vytřízením velice obtížné. Jde o biologický materiál, kde se mohou objevit problémy v kterékoli době od výsadby po dodání zákazníkovi. Právě proto si všichni zákazníci objednávají podle našich obchodních podmínek s tím, že jejich objednávka může být snížena.

  Omlouváme se všem zákazníkům, že jim nemůžeme vyhovět podle jejich přání, ale snažíme se tuto situaci vyřešit co nejspravedlivěji a pro naše zákazníky co nejpřijatelněji.

  Vika: objednávka sadby

  31. 8. 2016 13:24 Zakladatel vlákna: Antonín Vika
  Dobrý den,
  chtěl bych všechny zákazníky této firmy seznámit se svými zkušenostmi. Objednávám sadbu hned začátkem května, letos druhého. Vloni mi nebyla vykryta v plném rozsahu, může se to stát. Letos i přes včasné podání objednávky mi byla vykryta jen z jedné poloviny, některé odrůdy vůbec. Zajímalo by mne, jak vykryli objednávky učiněné po mně. To, že nebudou mít dostatek sadby museli vědět již nejméně před měsícem a půl. Minimálně. Kdyby to dali na vědomí dříve, mohl jsem objednat sadbu jinde. Myslím si, že takhle se seriozní firma nechová. Posuďte sami.
  S pozdravem A. Vika.
  31. 8. 2016 21:16 Tomáš
  Pane Antoníne, já objednal sadbu 13.7. a Ing. Kozák zaslal mi email, že upravuje moji objednávku - neprodá mi Havran.
  Není to seriozní, když na Festivalu česneku v Buchlovicích 23.7.16 měl všechny jeho odrůdy v dosti velkém zastoupení, ale lidi mu "trhali" ruce od rána a vše prodal.
  Vidím to jako nezvládnutí systému předobjednání a přímého prodeje, je to neseriózní, a odvolávat se na sucho letos je bezpředmětné, to bylo vloni.
  Nicméně jsem stále s odrůdami z dílny Ing. Kozáka.
  1. 9. 2016 21:02 Jan Kozák
  Vážený pane Tomáši,
  děkujeme Vám, že nám i v této nepříznivé situace stále zachováváte přízeň. Omlouváme se, že Vám nebudeme moci zaslat Vámi vybrané množství.
  1. 9. 2016 20:59 Jan Kozák
  Dobrý den, pane Viko,
  je nám líto, že jsme Vám způsobili nepříjemnosti, omlouváme se za ně.
  E-mailovou cestou se s Vámi pokusíme tuto situaci vyřešit.

  sadba

  27. 11. 2015 5:32 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den,
  původně jsem už nechtěl reagovat, ale díky některým příspěvkům musím.
  Psal jsem panu Kozákovi 2 emaily na jedinou adresu, kterou zde uvádí k-cesnek@k-cesnek.cz. Neodpověděl mi, proto jsem to začal řešit zde v diskuzi. Vidím, že paní Morávkové uvedl ještě další 2 emailové adresy pro zaslání reklamace.
  Děkuji také za mírně sprostý příspěvek pana Staníka Vernera. Odpověděl jste mi v podstatě za pana Kozáka – špatně sklizené od dodavatelů."Po usušení a přebírání sadby od smluvních pěstitelů je to mimo pečlivé kontroly i o důvěře, že dodavatel nešvindluje." Takže pan Kozák propůjčí své jméno něčemu, co ani nepěstuje a tudíž ani nezkontroluje? Děkuji, že jste na to všechny upozornil.
  Ať už je česnek určený ke konzumaci nebo k sadbě, měl by vydržet déle než do října.
  A naposledy opakuji, že sadba není napadena žádným škůdcem, alespoň tedy má.
  Děkuji také všem, kteří se nebáli napsat ohledně špatné sadby. Spousta lidí raději mlčí, než by se ozvala. Zákazníci by se neměli bát ozvat o svá práva a nenechat se odradit.

  sadba

  26. 11. 2015 4:25 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den pane Kozáku,
  co odpovíte paní Morávkové? Také se budete vymlouvat na nekvalitní fotografii? Nebo špatné skladování? Nebo ji také obviníte z očerňování firmy? Už přiznejte pravdu ohledně špatné sadby a přestaňte se pořád všem na něco vymlouvat
  Bártek
  26. 11. 2015 22:14 Staník Verner
  Pane Bártek.
  Musím konstatovat, že děláte ostudu především sám sobě. Jedno české pořekadlo říká "čím víc se v h.. šlape, tím víc smrdí". V tom množství sadby se může vyskytnout vadné kusy z mnoha důvodů. Při nedostatku informací se postupuje od nejčastějších příčin až po jejich neprokázání se hledají příčiny ostatní, méně obvyklé. Nejhorší je v letošním roce situace s vlnovníkem, protože pro něj bylo letošní atypické sucho ideálním počasím. Bohužel nebylo optimální pro určení termínu sklizně, protože listová plocha zasychala i působením sucha a nikoliv jako indikátor sklizňové zralosti. Po usušení a přebírání sadby od smluvních pěstitelů je to mimo pečlivé kontroly i o důvěře, že dodavatel nešvindluje. Jestliže Vy si tady takto vyskakujete, ale protokol z výzkumáku nepředáte, je pan Ing. Kozák mezi mlýnskými kameny, protože Vám nemůže posoudit reklamaci ale zároveň nemůže vytknout pochybení konkrétnímu pěstiteli, od kterého příslušnou šarži sadby odebral.
  S přáním "Ať_Vám_to_roste" Vám i ostatním S.V.
  27. 11. 2015 9:51 Staník Verner
  Ano, je zahradnické rčení "hnojem nepřehnojíš", ale já jsem pod citací pořekadla pod h.. nemyslel hnůj.
  K etice diskuse - pokud reagujete na můj příspěvek, pište to pod mne nebo pod reakci dalších v stejném vlákně. Pokud zakládáte vlákno nové, je to jako když v běžném rozhovoru druhým skáčete do řeči. Máte na to právo, ale slušný člověk drubým do řeči neskáče.
  K emailům: žádná firma na netu nemá na stránce s kontakty emaily všech zaměstnanců (nebo dokonce sezónních brigádníků). To že Václav Kozák, který tátovi pomáhá pro urychlení vyřízení emailů, zveřejní svůj a bráchův email je hodno poděkování a nikoliv kritiky. Paní Morávková dostala emaily (a všichni, kdo to tady čtou) zřejmě proto, aby její zprávu nemuseli číst všichni, kterým bude přesměrována každá zpráva z centrální emailové adresy.
  Nic proti Vám, pane Bártek, ale ostudu si děláte stále větší s každým dalším nesmyslným argumentem.
  PS: sám jste si nebyl schopen odkontrolovat stav obdržené zásilky. Přitom ani nevíte, co všechno je potřeba kontrolovat aby česnek splňoval podmínky pro uznanou sadbu.
  PPS: Prosím, už nereagujte. Škodíte tím jen sám sobě.

  sadba

  24. 11. 2015 18:22 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den,
  pokud jste si nebyl jistý, mohl jste požádat o další fotografie. Vy jste bohužel u všech, kdo Vám napsali se stejným problémem, okamžitě zhodnotil problém jako vlnovník. Sadbu jsem Vám oficiálně nereklamoval, chtěl jsem jen férově uznat Vaši chybu. Stejně by to bylo zbytečné, když jste to sváděl na špatné skladování a nepožadoval ani zaslání čísla partie.
  Závěr Zemědělského výzkumného ústavu je nezpochybnitelný, o žádné očerňování Vaší firmy nejde. Sadba byla při dodání v pořádku, problém se projevil až po nějaké době – stejně jako u všech ostatních.
  Nevymýšlejte si zástupné důvody(moření v září, vlnovník, špatné skladování) a přiznejte, že máte špatnou sadbu. Vidím na fóru, že lidí je více.
  Zaujala mě ještě jedna věc – v emailu, který zde zveřejnil pan Svítek, píšete "Dodavatele kontrolujeme opakovaně na poli i ve skladu". Znamená to, že pro Vás česnek někdo někde pěstuje a vy jej potom jen prodáváte? Možná místo osočování ze špatného skladování se můžete domluvit s Vašimi dodavateli, kde je problém.

  Pro pana Kozáka

  23. 11. 2015 17:19 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den,
  Zemědělský výzkumný ústav v Kroměříži provedl rozbor česneku Blaninu II. Spletl jste se vy, pane Kozáku, tak i sousedka. Česnek není napadený žádným parazitem. Není to ani vlnovník ani fusárium. Je seschlý zřejmě kvůli brzké sklizni nebo kvůli mechanickému poškození. Přesnou příčinu neurčí, tu musíte vědět – tolik závěr Zemědělského výzkumného ústavu. Buď jak buď, vina není na straně špatného skladování, ale jedná se vyloženě o špatnou sadbu. A jak se tak dívám na příspěvky, tak se to týká více lidí a více odrůd.
  Mrzí mě na Vás, že jste se panu panu Svítkovi a panu Richterovi omluvil a chtěl po nich zaslání čísla partie ze štítku. U mě jste automaticky určil "diagnózu" špatné skladování a zaslání čísla partie nepožadoval.
  Bártek
  23. 11. 2015 19:50 Václav Kozák
  Vážený pane, od některých odrůd máme více partií, a některé dny se v balíčkách neposílala sadba jen z jedné partie, pak je pro nás důležité vědět i číslo partie. Jindy si vystačíme s datem expedice nebo odrůdu a partii si dohledáme. Pokud byla rozesílána jen jedna nebo 2 partie, není problém prohlédnout všechny kontrolní vzorky dané odrůdy u nás ve skladu.

  Co se týče špatné identifikace problému – vlnovníka jsme identifikovali podle (jak jistě sám uznáte) ne příliš kvalitní fotografie, kterou jste ke svému příspěvku v této diskusi přidal. Příznaky se nejvíce podobaly vlnovníku, ale podmínky pro identifikaci nebyly optimální. Za náš omyl se omlouváme. Nicméně poněkud přeskakujete fáze reklamace. Nejprve se vždy zboží nejprve reklamuje a po zamítnutí reklamace máte možnost dokázat, že reklamace byla zamítnuta neprávem. Pak máte možnost nějakým způsobem dokázat, že chyba nastala na naší straně. Ovšem sadba nebyla ani oficiálně reklamována, zboží jste nám na reklamaci nezaslal, proto nemohla být ani oficiálně reklamace vyřízena. Je sice fakt, že se našim zákazníkům snažíme snížit náklady a často vyřizujeme reklamace i jen na základě fotografií a porovnáním se stavem našich kontrolních vzorků, aby ušetřili za dopravu v případě, že je jasné, že chyba nenastala na naší straně.

  Každý rok se jistě stane, že pěstitel vysadí česnek mělko, pak mu výsledný produkt popraská, že sází do chudé půdy a má neuspokojivé výnosy, stejně tak, jako že mu nastanou problémy na uskladněném česneku. Neznamená to však, že měl nekvalitní sadbu. Myslím, že je každému jasné, že pokud by byl skutečně problém na naší straně, bylo by reklamováno několik tun dané odrůdy, nikoliv jen pár kilogramů. Nebo snad naši brigádníci při balení vybírali z několika tun sadby speciálně pro Vás poškozené cibule? Proč stovky jiných zákazníků nemají se stejným zbožím problém a vy ho máte (jak píšete) „celé nepoužitelné“? A pokud by bylo pro Vás speciálně vybrané špatné zboží, jak je možné, že jste si toho nevšiml hned, když Vám byla sadba doručena? Brigádník by musel špatné cibule jasně rozeznat, když by Vám je chtěl speciálně vybrat.

  Pokud se mělo jednat o mechanické poškození, muselo k němu dojít až po jeho expedici (tím, že ostatní zákazníci nemají se stejným zbožím problém). Jestliže bylo se zásilkou zacházeno tak, že se zboží poškodilo při přepravě (což by bylo na balíku každopádně znatelné), měl jste možnost balík reklamovat u dopravce.

  Žádám Vás tedy, abyste naši diskusi přestal používat k očerňování naší firmy.

  Cenzura

  18. 11. 2015 21:06 Zakladatel vlákna: Ivan Svítek
  Mně už ty vytáčky nebaví. Je to pouhá ubohost. Stačí mi k tomu, že už tady nikdy nenakoupím a slibuji, že si každý z okruhu mých známých na různých diskuzních fórech i v soukromí tuto diskusi přečte. PrtScn je kouzelná funkce.

  sadba

  18. 11. 2015 18:11 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý večer pane Kozáku,
  jste obyčejný demagog, možná byste se uplatnil v politice. Dotaz jsem pokládal 13.11. Ten den bylo 5 příspěvků, odpověděl jste na všechny kromě mého. Proto jsem dotaz položil ještě jednou, o 2 dny později. Snadno si to můžete dohledat na fóru.
  Má sousedka pracuje desítky let v Zemědělském výzkumném ústavu. Jelikož se vyzná v nemocech rostlin, ukázal jsem jí Vaší sadbu Blaninu. Jedná se o fusárium ne o vlnovníka. Říkala, že je nesmysl, aby se to dostalo ze vzduchu, je to záležitost nekvalitní sadby.
  Můžete stále hledat vytáčky, máte prostě některé špatné sadby. Že se Vám spousta lidí neozve, to je jejich problém. Asi je jim to žinantní.
  19. 11. 2015 18:20 Filounek Jaroslav
  Dobrý večer, pokud navštívíte fotogalerii tak jistě poznáte zda Vaše sadba má stejné příznaky choroby. Tak inteligentní snad jste. Pokud panu Kozákovi nevěříte, najděte si jiného prodejce a neházejte na něj špínu. My dlouholetí a spokojení zákazníci můžeme jen jemu děkovat zato, že vrátil český česnek zpět do našich zahrádek. Přeji krásný den.
  19. 11. 2015 20:12 Jitka Toniniová
  Dobrý večer.Plně s Vámi souhlasím. Patřím také mezi spokojené zákazníky. A u živého materiálu je úplně normální, že někdy něco odejde. Uznané osivo zeleniny, květin apod. kolikrát neklíčí, brambory nevzejdou, stromky se neujmou, se sazečkou cibule si přitáhnete skleroncii....Česnek pana Kozáka pěstuji již od jeho začátků a je naprosto skvělý, takže nějaký ten zásah přírody se dá přehlídnout, určitě to není úmyslné. Přeji panu Kozákovi pevné nervy, a aby se brzy rozrostla ta jeho česneková rodinka o dalšího fešáka.Přeji hezký večer.
  23. 11. 2015 7:55 Ivan Svítek
  Víte, paní, příroda jistě někdy zasáhne. Pak to zasažené ale nedám do pytle a neprodávám.

  sadba

  18. 11. 2015 14:49 Zakladatel vlákna: Homer
  Dobrý den
  spousta mých sousedů a známých používá sadbu koupenou na Florii nebo tržišti, které Vy tak rád kritizujete. Všichni do jednoho moří pouze Sulkou a těsně před výsadbou. Nikdo problém s česnekem nemá a vydrží až do jara příštího roku. Alibisticky to svádět na moření Sulkou v září je trapné. Za Vaši sadbu by se styděli i vietnamští trhovci. Sadba je poškozená od Vás, stejně jako Vám psal pan Svítek. Také já jsem měl všechny 4 druhy sadby uloženy ve sklepě. Vlnovník se tam neměl jak dostat. Reklamovat Vám to nebudu, za ty dvě stovky si něco pěkného kupte. Čekal bych, že alespoň jako chlap uznáte chybu za česnek, který nevydrží ani 2 měsíce. A ne že se budete někomu posmívat, že místo sadba napsal sazba…
  Bártek Jan
  18. 11. 2015 17:25 Václav Kozák
  Vážený pane Bártku, smyslem naší práce je produkovat a dodávat pěstitelům sadbový česnek, s kterým budou spokojeni. Každý rok máme tisíce objednávek, které je potřeba během krátké doby vyexpedovat, proto se občas stane, že se nějaká chyba vyskytne. Pak se snažíme problém co nejlépe vyřešit ku spokojenosti zákazníka. Díky tomů máme tisíce spokojených zákazníků nejen v ČR, ale i v zahraničí. Mrzí nás, že s našimi službami nejste spokojen, nicméně není možné reklamace řešit 2 měsíce po dodání sadby, kdy již není možné dokázat, na čí straně je chyba, zvláště když se jedná o problematiku skladištního škůdce vlnovníka česnekového, o kterém je dosud velmi málo informací. Věřte tomu, že pokud by se stejný problém vyskytl i na naší zbylé sadbě z partie, kterou jsme Vám dodali, neměli bychom ani po tak dlouhé době problém reklamaci uznat. Uznejte však, že není možné po 2 měsících od dodání vyřizovat všem reklamace na problémy spojené s podmínkami skladování, navíc za předpokladu, že stovky dalších zákazníků, kteří dostali stejný materiál z téže partie, podobný problém nezaznamenali. Ke každé zásilce zdarma přidáváme příručku o česneku, kde je popsáno, jak nejlépe česnek ošetřovat a uchovávat. Ovšem jak zákazník česnek uskladní a jak s ním bude dále nakládat, je pouze jeho věcí. Vzniklá situace nás velice mrzí (spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě), věříme však, že alespoń s ostatními našemi odrůdami budete spokojen.

  Kvalitka

  17. 11. 2015 22:27 Zakladatel vlákna: Ivan Svítek
  Jako Homer. Od guru českého česneku jsem dostal sazbu zničenou z 25%. Na e-mail jsem dostal odpověď co všechno je špatně ale řešení tato firma nenabízí. Sazba, kterou jsem obdržel nepřišla u mně do styku s ničím jiným než se zavařenými okurkami a rajčaty. K-cesnek dělá mrtvého brouka a reklamaci neřeší. Jistě, ještě je čas do 5.12.
  E-mail od k-cesnek ze dne 5.11.

  Buďte zdráv, pane XXX,
  je mi líto, že jste od nás dostal nekvalitní sadbu a moc se Vám za to omlouvám. Určitě nebylo našim úmyslem, jakkoliv Vás poškodit. Dodavatele kontrolujeme opakovaně na poli i ve skladu. V době expedice se materiál jevil jako bezchybný. Takový se jistě v té době zdál i Vám. Jinak byste se ozval o dva měsíce dříve. Podle fotografií je zřejmé silné napadení vlnovníkem česnekovým. Nebylo by seriózní tvrdit, že se vlnovník dostal do česneku až u Vás, třebaže se to ani nedá vyloučit. Na zjišťování přítomnosti vlnovníka na počátku napadení není vypracovaná žádná metodika pravděpodobně to v ČR ani nikdo neumí.
  Mohl byste mi, prosím, napsat číslo partie, které je uvedeno na štítku vloženém v sáčku se sadbou, abychom zjistili původ napadení?
  Ještě jednou se Vám omlouvám.
  Děkuji.
  Jan Kozák
  18. 11. 2015 9:21 Jan Kozák
  Mrtvý brouk potřebuje někdy k odpovědím další informace. Někdy se dají získat telefonicky, jindy osobní návštěvou u smluvního množitele, což byl i tento případ. Zbytky jeho materiálu jsem viděl minulý týden, nebyly však ve stavu, který Vy popisujete. A proč Vám tedy po tomto zjištění mrtvý brouk neodepsal? Protože si už nepamatoval Vaše jméno a nepodařilo se mu v několika stovkách E-mailů ten Váš najít. On totiž denně dostává několik desítek dotazů, na něž si tazatelé mohli najít odpověď sami na těchto stránkách. Pracuje nějakých 12 hodin denně (nejen pondělí až pátek) a někdy z toho musí věnovat zcela zbytečně až 4 hodiny takovéto korespondenci a telefonátům.
  Ale jak píšete, že jste od guru českého česneku dostal zničenou sazbu (podle slovníku je to zastaralé slovo, které bylo nahrazeno novým slovem sadba), pak se ptám, proč jste ji nereklamoval už 3. září, kdy Vám došla. Patrně byla v tu dobu v pořádku - to si odpovídám.
  Ale přivedl jste mě na jinou myšlenku: projděte se internetem a naleznete tam někoho, kdo dodává jakýkoliv živý rostlinný materiál a výtky zákazníků nechává volně přístupné všem? My tuto diskusi máme proto, že si myslíme, že je poučná i pro další pěstitele. Ale jak vidím, tak si touto naivitou vlastně škodíme. Ostatní asi vědí, proč něco takového veřejně nemají.
  A ještě jedna věc: k zásilce sadby jste měl přibalenou příručku Český česnek. Tam je uvedeno doporučení moření v Sulce už v září, právě s ohledem na riziko napadení vlnovníkem česnekovým. V této diskusi se uvedená problematika spolehlivě objevila 17. září, možná i dřív, ale je to příliš pracné hledání.
  18. 11. 2015 12:14 Ivan Svítek
  Pokud se chcete bavit o překlepu, klidně můžete. Zřejmě dochází argumenty.
  Pokud jde o termín tak proto, že jsem sadbu důvěřivě uskladnil a vyndal až v den, kdy jsem Vám psal první e-mail. Ostatně Vaše rada je formulovaná jako doporučení, nikoliv jako dogma.
  Opakuji, sadba byla uskladněná ve sklepě zcela mimo dosah jiných plodin vyjma zavařených. Letos sklizený česnek je naprosto v pořádku a stejně je uskladněný úplně jinde.
  Jsem hluboce přesvědčený, že sadba přišla vadná od Vás. Naštěstí mně nikdo nenutí nakupovat zrovna tady. Jen jsem si chtěl zkusit česnek na zahrádce a těch pár kilo, které za rok spotřebuji si vcelku bez problémů koupím jinde.
  P.S. Je mi vcelku jedno kolik hodin denně pracujete. Také mám svůj obchod a kupodivu také pracuji. E-maily mám roztříděné podle toho, které jsou aktuální a podle obsahu. Není problém během několika minut dohledat to, co dohledat chci.
  P.P.S. Budeme zase hledat překlepy?

  Přeji hezký a velmi, velmi spokojený den.

  Nesmysly

  4. 11. 2013 20:37 Zakladatel vlákna: petr novak
  Dobry vecer, v padesati procentech uvedenych prispevku ( moreni, vysadba apod. ) pisete nesmysly a " STRASITE " obycejne lidi z duvodu vymazani konkurence, navic vase letosni cena za sadbovy cesnek v Buchlovicich ( na " slavnostech cesneku " ) jedna velka nehoraznost, za coz jste byl po-pravu VYPISKAN, ze !!!! Kamarad, ktery si od vas pred rokem koupil zarucenou sadbu, sklidil letos " neco " o velikosti petikoruny a to se pestovani cesneku venuje mnoho let !!!! Opravdu se nestacim divit nad nekterymi vasimi odpovedmi a nad tim, jak vam to vetsina obycejnych lidi " spolkne ", s pozdravem PN
  4. 11. 2013 21:41 Hana Krippnerová
  Asi máte p. Nováku nějaký problém, pořádně si přečtěte o čem se na stránkách p.Ing Kozáka píše.V Buchlovicích jsme byli také, tak Vám asi muselo pískat v uších,páč obyčejní lidé OPRAVDU žádné pískání neslyšelo. Za tolik času a moudra p.Ing Kozákovi děkujeme!
  4. 11. 2013 22:16 Jan Kozák ml.
  Čili Váš kamarád si u nás loni koupil sadbu a přestože se pěstování česneku věnuje spoustu let, vyrostly mu cibule velikosti pětikoruny, což mu zřejmě nevadilo, protože se nám nikdo s takovým problémem neozval. Vás však jeho neúspěch rozezlil tak, že jste se rozhodl našemu ničemnému počínání učinit přítrž. Rozumím tomu správně?
  8. 11. 2013 8:23 Michal Soukup
  Když píšete,že na tomto webu píšou nesmysly napište mi váš rád se poučím od nějakého odborníka.Ale vy určitě žádný nemáte,co,jinak by jste neotravoval tady.Za druhé nechápu proč se staráte o ceny někoho jiného,nikdo vás přece nenutí sadbu kupovat!!!Za třetí kamarád asi poslouchá vaše rady a proto vypěstoval ho... .Mimochodem patřím mezi ty obyčejné lidi a určitě si tu nepřipadám vystrašený,ty Vymazaná konkurence!!! MS

  Chemický česnek

  28. 7. 2013 21:51 Zakladatel vlákna: Roberto
  Dobrý den, chápu že se věnujete česneku asi hodně dlouho, ale měl bych takovou připomínku a zajímal by mě Váš názor: Na jednu stranu prodáváte podle všeho kvalitní česnek, ale na druhou stranu při bližším zkoumání člověk zjistí, jak JEDOVATÝ ČESNEK vlastně prodáváte... A to nemůžete popřít, vždyť i zde na stránkách uvádíte jaké CHEMIKÁLIE do česneku vlastně valíte. Moření, stříkání, myslíte si že ty jedy někam zmizí?? NE, jsou právě v tom Vašem česneku, a s každým soustem se dosávájí do našeho těla a tam se ukládájí až jednou tělo vypoví službá. Jde vidět že česnek pěstujete hlavně na zisk, ne pro kvalitu a pro lidi. Snad se nad tím aspoň trochu zamyslíte..
  S pozdravem Robert
  28. 7. 2013 22:41 Jan Kozák ml.
  Prosím, Roberto, pište na naše stránky střízlivý. Děkuji.
  29. 7. 2013 14:08 Ondřej Kopeček
  Nebo byl možná dehydratovaný z toho horka :-D
  29. 7. 2013 15:45 Jan Kozák ml.
  Pána známe, tohle byl jen takový zoufalý výkřik, jehož cílem nebylo získat informace o škodlivosti chemikálií nebo upozornit na nějaký (byť zanedbatelný) problém. Jedinou snahou bylo uškodit. A na takové příspěvky opravdu nemá smysl v sezóně reagovat, protože mnohdy nemáme ani čas odpovídat na seriózní dotazy.

  Fotka Benátčanu u prodeje maďarské odrůdy

  10. 3. 2013 22:26 Zakladatel vlákna: Honza Novák (ml.)
  Http://www.agrislatinice.cz/index.php?nid=4614&lid=CZ&oid=1201206&epc=CES106
  10. 3. 2013 22:31 Honza Novák (ml.)
  Dobrý den Kozákovi
  Zajímalo by mne, jestli mají AgriSlatinice souhlas použitím obrázku Vašeho Benátčanu jako ilustračního snímku k prodeji nově dovezené maďarské sadby odrůdy Makköi.
  Připadá mi to trochu zavádějící, protože Makköi má jiný počet stroužků, kratší skladovatelnost, ...
  Pokud není na dotaz potřeba odpovídat, tak jej smažte k zpřehlednění diskuse.
  11. 3. 2013 21:01 Jan Kozák
  Za tento dotaz děkuji, po našem zásahu to upravili. Ale prosím Vás, nereagujte na všechny dotazy. Třeba si odpověď jen myslete.
  11. 3. 2013 21:21 Honza Novák (ml.)
  12. 3. 2013 9:53 Honzík Novák (ml.)
  Ale pouze pokud Váš syn nebude provokovat umazáváním nebo změnami mého jména u naší skupinou napsaných příspěvků.
  Prosím o vrácení jmen a umazání této posloupnosti reakcí.
  12. 3. 2013 10:20 Jan Kozák
  No, nejsem si jist, že je v této věci provokatérem můj syn.
  12. 3. 2013 10:42 Honzík Novák (ml.)
  Tak v tom případě se omlouvám, ale nedokáži si představit, kdo jiný by mohl měnit moje registrační údaje, pokud nezná přihlašovací jméno a heslo.
  Občanské jméno považuji za součást příspěvku a bude lepší, když jej tam necháte nezměněné, nebo v opačném případě smažete příspěvek celý.
  12. 3. 2013 12:31 Honzík Novák (ml.)
  Njn kýhám jak ona a přitom se to týká i příspěvků, které jsem určitě nepsal.
  viz :
  zkušenost 13.02.13 04:20
  Benátčan 13.02.13 04:18
  pěstování ve vyšších polohách 14.02.13 09:30
  Lukan X Benátčan 18.02.13 23:38
  Ochrana před pleveli 28.02.13 20:55
  výsadba česneku 10.03.13 19:38
  Tedy, asi budou příjemné změny pro zpřehlednění diskuze barevným zvýrazněním, ale pracovní verze zatím nefunguje korektně. Nebudu proto rušit a ještě jednou se omlouvám.
  12. 3. 2013 15:22 Jan Kozák ml.
  Dnes jsem skutečně s databází manipuloval. Vymazal jsem z ní přes 900 účtů, u kterých chyběl e-mail, nebyly aktivované nebo jejich jméno obsahovalo vyloženě nesmyslné hodnoty (např. posloupnost čísel, tři pomlčky atp.) Během tohoto procesu jsem vymazal i 22 Vašich účtů. (Vzpomínám si na jména jako „Dana Kolínová“, „Honza Novák (ml.)“, „Sendy Václav“, „Vaše občanské jméno“, „Jan Stanislav Kozák“, „Stanislav Verner“, „standavhk“.) Nepovažoval jsem za důležité zjišťovat, který z nich právě používáte. Jste v současné době největším škůdcem těchto webových stránek, byl jste mnohokrát žádán, abyste tento web opustil, máte tu zabanovaných 13 IP adres, 4 zablokované účty.
  Co chvíli se tu musí mazat diskuse, která Vaší vinou dělá tátovi ostudu, kvůli Vám byla uživatelům zablokována možnost mazat a upravovat své příspěvky, kvůli Vám se mi plní e-mailová schránka stížnostmi a žádostmi o sjednání pořádku na diskusi. Kvůli Vám se vydávají vzletná diplomatická prohlášení jako že prosíme všechny diskutující, aby zvažovali přínos svých příspěvků, aniž bychom zvážili, že tím vlastně spoustu diskutujících urážíme. Ale jediným otravou jste Vy sám.
  Sbalte svých pět švestek a táhněte k čertu!

  Cena česneku

  30. 7. 2012 22:49 Zakladatel vlákna: Robert Fleischmann
  Vážení, nikdo Vás přece nenutí kupovat česnek za 320,-Kč/Kg.
  V sobotu jsme byli v Buchlovicích, dobrovolně jsem si postál cca 1 hod. v řadě na sluníčku a koupil jsem si sadbu Bjetin, Blanin II a Vekan. HAVRAN byl už bohužel vyprodaný... :(
  Vloni se tam prodával za 260,-Kč/Kg. Upřímně, po letošní neúrodě, jsem čekal cenu přes 300,- Kč/Kg. Kdo ne? Jinak hned vedle stánku Ing. Kozáka byli prodejci a prodávali údajně Vekan za 220,-Kč/Kg. Podle mě to byl Dukát, ale to je teď asi jedno...
  Mimochodem, koupím Havran za 350,-Kč/Kg.

  Cena česneku

  30. 7. 2012 12:47 Zakladatel vlákna: Josef 1
  Pane Kozáku, nezašel jste za hranici lidskosti, když jste prodával v Buchlovicích česnek za 320,-Kč/Kg ?
  Pěstitelé, kteří Vám ho pěstují tvrdí, že ho od nich vykupujete cca. kolem 100,-Kč/Kg.
  Vážený pane prosím o vyjádření.

  Kadlček
  30. 7. 2012 20:45 Jan Kozák
  Na toto nelze nereagovat. Už několik let nejsem ten, kdo v ČR určuje cenu sadby. Jestliže se v Buchlovicích prodával konzumní česnek za 250 Kč, stanovil jsem tam jeho cenu na uvedených 320 Kč. Náš česnek totiž není určený do kuchyně, kam by se při nižší ceně jistě dostal. Škoda, že jste tam nepřesvědči prodejce konzumního česneku, aby stovku slevili, my bychom pak byli na 190 Kč. Pokud jste slyšel v rádiu relaci z festivalu (kolem tři čtvrtě na jedenáct), tak byste mě slyšel, že jsem říkal, že bych považoval za přiměřenou cenu nižší. Od mých smluvních množitelů jste mohl získat informaci o výkupní ceně, ale ta Vámi uvedená byla platná před několika lety. Už několik let je podstatně vyšší. Jsme v ČR tři producenti sadby a moje výkupní ceny jsou výrazně nejvyšší. Navíc letos dodávám smluvním množitelům sadbu za stejnou cenu, za kterou ji vykoupím. Možná nebude pro Vás bez zajímavosti informace, že kilo sadby z udržovacího šlechtění, což je základ pro další množení mě stojí asi 1.200 Kč, přičemž tuto sadbu dodávám smluvním množitelům za cenu skoro desetkrát nižší. Jistě jste si v Buchlovicích všimnul, jakým jezdím autem a kdo jsou mí spolupracovníci - jsou to moje děti. A určitě jste podle toho poznal, že to nejsme my, kdo na česneku v tomto státě zbohatl. A letos zase nezbohatneme. A ještě jedna drobnost: kdyby měli mí smluvní množitelé pocit, že jednám za hranicí lidskosti (to je Váš výraz), asi by se mnou nespolupracovali.
  30. 7. 2012 21:43 Martin Harasim
  Souhlasím s panem Kozákem

  Uvažovat o nelidských cenách lze pouze tam, kde není konkurence.
  Cena obecně je dána množstvím práce potřebné k vyprodukování věci. Pokud si producenti/prodejci konkurují, sníží si navzájem zisky na takové minimum, za které jsou ochotni ještě produkovat. Naprosto přirozený jev. Když koupíte kilo česneku u pana Kozáka, koupil jste si dejme tomu 3 hodiny práce. Za basu piv v obchodě dáte 250, koupil jste si 2 hodiny práce - přesně tolik času bylo třeba pro výrobu a obchod. Zkuste si česnek vypěstovat/ namnožit sám. Stihnete vyprodukovat kilo sadby za 2 hodiny? Hrubě přes 5 hodin! Jestlipak příjdete na to proč?
  30. 7. 2012 22:03 Martin Zemanov
  Není potřeba, stačí se zamyslet proč jinde jde sehnat certifikovanou sadbu i za několikanásobně nižší ceny? Stejně přirozený jev je hrabivost.
  1. 8. 2012 21:56 200cesneku
  Pane Zemanove, o tom posledním Vašem příspěvku si myslím že je zvláště směšný. nicméně máte právo na takový názor. Předpokládejme na chvíli, že máte pravdu, kkdyž tvrdíte, že "jinde jde sehnat certifikovanou sadbu i za několikanásobně!!! nižší ceny".
  V tom případě si ani Vy, ani ti, kdo s Vámi souhlasí nemohou nic lepšího přát ! Mohou si za stejný obnos koupit několikanásobně!!! větší množství >certifikované sadby< od (jak píšete)"jinde", čímžto pádem mohou osázet bez vyšších nákladů několikanásobně!!! větší plochy - a česneku budou mít pro své účely jistě dostatek až nadbytek. Také dodavatelé od "jinde" budou snadněji moci své dodávky prodat, když mají (srovnatelně kvalitní?) sadbu nekolikanásobně !!! levnější. Hodně štěstí ve Vašem skutečném počínání
  30. 7. 2012 21:55 Martin Zemanov
  Škoda je že sadby není dostatek. Není to o prodejcích, ti si marže udrží, je to o Vaší politice - která povede k tomu že český česnek si lidé nebudou moci a nebudou ani chtít dovolit - škoda že jste nepřesvědčil množitele a další...Jste tři producenti, je pochopitelné že se ceny udrží. To že jezdíte a jakým autem..pche...další argumenty mimo. Kde kdo má barák za miliony a jezdí v teplákách a využívá koho může, jen aby ušetřil každou korunu a vydělal co nejvíce. A ti tři smluvní množitelé? To jsou staří známí z podkrkonoší, pche.....
  31. 7. 2012 8:02 Jan Kozák
  Škoda času na nesmysly. Pane Zemanove, pročtěte si znovu pořádně můj příspěvek. Ale k tomu majetku, který Vás tak bolí: jsme příjemci sociální dávky přídavek na dítě a kdybychom nedělali ještě údržbu zeleně, tak bychom si šlechtění česneku nemohli dovolit. A ten dům za miliony? Asi máte na mysli ten svůj. Ale nějak jste si to i dále popletl, se žádnými Vašimi starými známými z podkrkonoší nespolupracuji, mám smluvní množitele v jiných lokalitách.
  31. 7. 2012 13:24 Tomáš Pščolka
  Cena 320Kč za Kg. Popravdě jsem čekal víc. Vystál jsem si v Buchlovicích frontu a byl rád že mám sadbu na příští rok. Sadím jen cca do 2Kg každý rok (pro vlastní potřebu a potřebu rodiny)a i tak vím, co je kolem práce. A když si selským rozumem spočítám, kolik by musel stát česnek, aby na něm člověk zbohatl, tak se dostanu hrubě nad oněch 320Kč za kilogram.
  Pan Zemanov mi příjde jako závistivý kluk, který závidi hračku svému kamarádovi...
  A na závěr děkuji panu Kozákovi za kvalitní sadbu jsem sní náramně spokojen.
  30. 7. 2012 21:49 Martin Zemanov
  S tímto souhlasí více než polovina republiky, protože přestože se dle této firmy jedná o pokus o záchranu českého česneku. A to nemluvě o ždímání penez z lidí přes certifikáty, reklamu atd atd.
  31. 7. 2012 7:47 Jan Kozák ml.
  Zatím s tím souhlasíte jen Vy sám. Čtenářům diskuse připomenu, že pan Martin Zemanov je náš „konkurent“ z Bramka, které v České republice prodává česnek zahraničních odrůd. Jen si hraje na hlas lidu. Ve skutečnosti se jen snaží na nás házet špínu.

  brouk

  16. 5. 2012 21:27 Zakladatel vlákna: Josef Chromík
  Dobrý den p. Kozák

  Poprosil bych o konzultaci jaký je to škůdce /foto/ a jak ho zastavit a odstranit????

  Děkuji Chromík Lechovice
  16. 5. 2012 21:29 Josef Chromík
  Ještě jedno foto
  18. 5. 2012 19:37 Jan Kozák
  Podle obrázku se mi to jeví jako mšice. Nedaří se mi k Vám dovolat.
  18. 5. 2012 22:27 Honzík Novák (ml.)
  Srovnejte to s tímto
  http://www.biolib.cz/cz/taxon/id102275/
  s ohledem na virovou mozaiku je potřeba postřik, aby druhá létající generace vir nepřenesla na zdravé porosty.
  19. 5. 2012 21:13 Jan Kozák
  Ještě v době, kdy jste se podepisoval jako brácha Sendy, jsem Vás žádal, abyste nevkládal svoje příspěvky mezi dotaz a mou odpověď, ale abyste se skromně zařadil až za mne. Respektujte, prosím, že tyto stránky jsou naše.
  19. 5. 2012 22:56 Honzík Novák (ml.)
  Nechápu co myslíte.
  Mohu nějak ovlivnit, kam se vloží reakce? Tedy když u příspěvku je "Reagovat" mně u toho konkrétního obrázku připadlo, že tam vidím to co jsem napsal. Jestli to je správně musí posoudit pan Chromík, protože pouze on může porovnat obrázky se skutečností.
  Za neznalost pravidel se omlouvám.
  20. 5. 2012 12:27 Jan Kozák ml.
  Pane Ing. Stanislave Vernere alias Brácho Sendy alias Brácho alias „Dandyno z Kolína“ alias Dano Kolínová alias Ing.Arch. Honzo Kozáku DrSC. alias „hloupý Honzo (Sendy)“ alias Hradečáku Paličáku alias Jane Nováku alias Janinko alias libuse alias „Nahodny hoste“ alias „náhodný.hoste“ alias náhodný.hoste2 alias Sendy alias Stando alias „Stando z hradce“ alias standovhk alias „Vaše občanské jméno“ alias další desítky přezdívek, amatérský kameramane a masére, profesionální provokatére a podvodníku, neprodleně opusťte tyto stránky a nikdy více se na ně nevracejte.
  20. 5. 2012 21:48 Jozef Demský
  Dobrý večer. Pán Kozák junior :o) Vašu stránku venovanú cesnaku sledujem už dva roky a častejšie čítam tieto príspevky ako príspevky mojich kamarátov na sociálnej sieti FB. Je pravdou, že až doteraz som nereagoval na žiadne príspevky, nič som sa nepýtal pána Ing. Kozáka pretože povečšine som si odpoveď našiel v diskusii. Vyššie spomínaný brácha Sendy mi zo začiatku veľmi liezol na nervy, pretože komentoval takmer všetky príspevky, ktoré tu fanúšikovia českého cesnaku písali aj keď boli adresované Vášmu otcovi. To mi fakt vadilo. No príspevky, ktoré písal boli vo väčšej časti písané k veci. Momentálne by som sa chcel pána Nováka zastať, pretože si myslím, že reakcia Vášho otca bola ako to napísať, aby to vystihovalo to čo chcem povedať...jednoducho si myslím, že pán Novák to neurobil úmyselne a verím, že so mnou budete súhlasiť. Prečo? Príspevok p. Nováka by sa zaradil za príspevok Ing. Kozáka len vtedy, ak by reagoval p. Novák na to, čo napísal Ing. Kozák. Keďže chcel reagovať na to, čo napísal p. Chromík je logické, že systém podľa časovej postupnosti posunul jeho príspevok pred príspevok Vášho otca. Je to takzvaný strom a nie každý vie ako sa pri takýchto diskusiách zobrazujú príspevky. Neobhajujem p. Nováka, ale myslím si, že teraz je v tom nevinne. Rovnako pán Ing. Kozák reagoval na príspevok: "Mart: ...farm.trhy" kde tiež podľa časovej postupnosti bol novší príspevok zaradený pred starší a tým sa vsunul medzi otázku p. K. Petrovej a príspevok pána Ing. Kozáka. Nie som odborník v týchto veciach len sledujem diskusie aj na iných stránkach a všade to takto funguje. Opravte ma, prosím, ak sa mýlim. Možno by bolo na zváženie (ak by ste to vedeli nejako zmeniť), aby nové reakcie k príspevku sa zaradili vždy na koniec. V tomto sa ja nevyznám. Ospravedlňujem sa za to, že som tu riešil úplne niečo iné na čo je táto stránka vytvorená ale cítil som potrebu zastať sa tých, ktorí sú v tom nevinne. Pokojne odstránte tento môj príspevok po prečítaní pretože fakt tu nemá čo robiť (som si toho vedomí) tieto stránky patria cesnaku a ja som rád, že som ich našiel :) Prajem Vám krásny večer a nehnevajte sa na mňa za moje slová.
  21. 5. 2012 11:10 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Demský,
  Problém nespočíval v tom, že před několika měsíci můj otec napsal tehdy „bráchovi Sendy“, aby psal svou reakci až jako doplněk k příspěvku podepsaného jménem „Ing. Jan Kozák“. To je věc, kterou dokážeme přejít. Chtěl jsem „panu Novákovi“ vypsat občanská jména, pod kterými tu vystupoval. Zjistil jsem, že pod (minimálně) jedním účtem má u nás objednávku, kterou však pravděpodobně nehodlá převzít (když je napsaná na falešné jméno). Zkuste se vžít do role člověka, který si u nás chtěl objednat česnek, ale nemohl, protože si sadbu rezervoval někdo, kdo o ni ani nestojí. S ohledem na velikost objednávky „pana Nováka“ a průměrným objemem objednávek se tu objevily desítky lidí, kteří si jeho vinou nemohli sadbu objednat.
  Politováníhodný omyl naivního uživatele, nebo úmyslně způsobená škoda? Změní to na situaci něco?
  Kariéra „pana Nováka“ vypadala přibližně takto: Od loňského začátku léta zahlcoval diskusi svými začátečnickými dotazy. Když takto získal počáteční znalosti, potřeboval je využít. V diskusi se objevovaly začátečnické dotazy ostatních uživatelů (na které se otci nechtělo stále dokola odpovídat), naštěstí tu byl „pan Novák“ – tehdy „hradečák paličák“, který přesně věděl, na co se tazatel ptá. Jakpak by ne, vždyť tazatelem byl pod jinou přezdívkou schován on sám. Tím rostla jeho sláva. Na začátku srpna otočil a začal škodit. Vychvaloval „konkurenci“ prodávající španělský česnek, vydával se za jiné diskutující i za Ing. Jana Kozáka. (Systém byl tehdy velmi tolerantní a nikdo – ani ti nehorší spammeři – si nedovolili se vydávat za někoho jiného. Až na jedinou výjimku – a tou byl „pan Novák“).
  Tehdy jsem mu zakázal přispívat do diskuse. Napsal, že požaduje smazání všech svých příspěvků. Abych neporušil nějaké jeho právo, jsem mazal. Protože reakce jsou navázané na předchozí příspěvky, při smazání jeho reakce zmizely všechny příspěvky, kterými ostatní uživatelé reagovali na něj. Protože jejich příspěvky byly v mnoha případech rozumné, snažil jsem se diskusi upravit tak, aby jejich postřehy zůstaly zachovány. A protože reagoval na spoustu příspěvků, nebylo nutné, abych na ně reagoval já nebo otec. Ale smazáním jeho reakcí se tyto příspěvky ocitly bez odpovědi (což nevypadá dobře, diskuse s polovinou příspěvků nezodpovězených), proto jsem nezajímavé dotazy mazal, zajímavé se snažil zodpovědět sám či aspoň doplnit odkaz na část stránek, kde se daný problém řešil. Opravoval jsem takto diskusi od časného rána až do večera. Celodenní práce, kterou nikdo nezaplatil. A v diskusi se objevovaly příspěvky, ve kterých mě lidé vinili z toho, že je z diskuse „žumpa“, že jde o „hnůj“, který je potřeba vyvézt.
  „Pan Novák“ jen vesele změnil přezdívku a jako světový odborník radil dál. Když se ho někdo snažil vyvést z omylu, drze svůj příspěvek upravil či smazal tak, aby si nikdo nevšiml, že napsal úplný blábol a že pěstování česneku vůbec nerozumí. A pak – jaká to náhoda? Opět napsal příspěvek podepsaný jako „Ing. Jan Kozák“. Když se začali ostatní uživatelé ozývat, smazal všechny své příspěvky. A jsme tam, kde jsme byli – hromada dotazů bez reakcí, spousta času uživatelů, který padl nazmar. Opět bylo potřeba diskusi srovnat, opět naprosto zbytečná práce, kterou nikdo neplatí.
  Tehdy jsem „pana Nováka“ podruhé z webu vyhodil. Je to jednoduché – web patří konkrétnímu subjektu, který jediný má právo udělovat lidem právo jej navštěvovat. Stejně jako máte právo vykázat nevhodně se chovajícího člověka ze svého pozemku nebo třeba ze své prodejny, můžete ho vyhodit i z webu. A „pan Novák“? Navlékl jinou masku a vesele zůstal.
  Dále budu citovat z e-mailu, který jsem psal jednomu čtenáři naší diskuse, který si stěžoval na mou přísnost vůči „panu Novákovi“:
  V době, kdy byla expedice sadby vyřízená jsem z přínosných odpovědí v diskusi vytvořil http://www.k-cesnek.cz/cesnek-v-otazkach.php, diskusi smazal a změnil její pravidla. Změnou, kterou jsme chtěli od uživatelů, bylo to, aby vystupovali pod svými reálnými jmény. To by mělo pomoci lidem se zorientovat v tom, od koho mají radu považovat za kvalitní a od koho ji mají spíše brát jako jeho osobní neověřený názor. Náš web je nejnavštěvovanějším webem o česneku, proto je vystaven tlaku prodejců česneku s falešným označením, kteří se snaží využít naší diskuse ke spamování. Tomu by mohlo také pomoci to, kdyby takový spammer viděl, že u nás se jedná slušně a pod pravou identitou.
  Pokusme se podívat na věc prakticky. V diskusi jsem včera na jeden příspěvek Bráchy Sendy nereagoval. Vidím, že máte zájem, napíšu svou reakci Vám.
  „Pavlínko omlouvám se, ale od okomentování mého jména za strany Kozáka mladšího slovy : „Byli bychom raději, kdybyste zde vystupoval pod svým skutečným jménem.“ nemám chuť obhajovat to, jestli se jmenuji tak nebo jinak.“ Jak dojemné. Brácha Sendy napsal své skutečné jméno a zlý Kozák mladší ho za to zkritizoval. Je libo trochy chronologie?
  16.12.1011 v 8:23 si Brácha Sendy mění jméno na „Ing.Arch. Honza Kozák DrSC.“, v 8:24 si mění jméno na „Ing.arch. Honza Kozák DrSC.“, v 8:41 na „Ing.arch. Honza Kozák DrSc.“, ve 12:19 je z něj opět „brácha Sendy“. Mezitím jsem mu v 10:10 napsal, že bychom byli raději, kdyby použil své skutečné jméno. Že bych se mýlil a on se skutečně jmenoval Jan Kozák? Který až po době přišel na to, jak se vlastně píše jeho titul. Absurdní.
  9.2.2012 napsal do diskuse „Ad občanské jméno: to jsem tady měl od 15.12.11 08:45 do 18.12.11 19:39 a skutečnosti, proč jsem se vrátil k přezdívce nemíním komentovat. “ Ale to lže. V tomto časovém intervalu měl po většinu doby jako jméno uvedeno „brácha Sendy“, výjimkou jsou časové hodnoty uvedeny výše.
  Pravé kouzlo ovšem spočívá v něčem jiném. Znám pravé jméno toho člověka (rozhodně se nejmenuje Jan Kozák, tituly, kterými se chlubil, nemá), znám jeho adresu, vím, čím se zabývá, vím, jak vypadá. Pozvat ho k nám by byl zajímavý pokus. Ale on už u nás byl. Ani jednou nenaznačil, že jde o toho člověka z diskuse. Problém byl tehdy v tom, že v průběhu česnekové sezóny jsem neměl čas zkoumat jeho starší texty a dát si je do souvislosti. Sice jsem tušil, že by mezi těmi osobami mohly být nějaké souvislosti, nevěděl jsem to však jistě. 100% jistotu jsem získal až včera večer.
  Celkem jsem si s tímto člověkem vyměnil 22 e-mailů. Nejde tedy o to, že bych nějak toužil řešit s ním věci na diskusi před zraky všech.
  Včera a dnes mě dohromady tahle rádoby zajímavá aférka stála dalších 6 hodin. Celkově jsem s ním ztratil desítky hodin práce. Práce, kterou mi nikdo nezaplatí, tedy práce, kterou dělám na úkor svých jiných aktivit. To je důvod, proč mě už nebaví si hrát na dobrodince, který všem všechno dovoluje.
  Konec citace.
  Důrazně se ohrazuji proti stížnostem některých uživatelů, kterým vadilo, že jsem změnil jméno uživatele „brácha Sendy“ na „hloupý Honza (Sendy)“. Tuto změnu udělal on sám. Reagoval tak na příspěvek nespokojené paní Pavlíny Kopecké, kdy uvedl „Pokud Vás to uspokojí, změním přezdívku blíže k tomu, co si o mé osobě myslíte.“ Jediné, co jsem udělal, bylo to, že jsem jeho jméno přeškrtl a dopsal „Uživatel blokován“. A následně opět promazával diskusi, kterou jsem se smažil zbavit tohoto přeškrtnutého jména.
  Podívejte, čas se dá v dnešní době přepočítávat na peníze. S „panem Novákem“ jsem ztratil více než 50 hodin času, který bych mohl věnovat výdělečné činnosti. Pokud vezmeme jen mzdu 500 Kč / hod, stál mě „pan Novák“ přes 25 000 Kč. Já ale nejsem psychiatrická léčebna, nedostávám žádné příplatky za péči o narušené obyvatele. K takové práci mi chybí jak finanční prostředky, tak potřebné vzdělání. Od toho si platíme specializované ústavy.
  Jak můžete vidět, signál, který jste považoval za spouštěč vedoucí k tomu, abych „pana Nováka“ počtvrté vyhodil z webu, byl jen obláčkem nad špičkou ledovce.
  Děkuji Vám i všem, kteří dočetli můj příspěvek až sem a kteří se pokusí podívat na situaci i z druhé strany, než jak ji „pan Novák“ prezentuje. Přeji Vám hezký den.
  21. 5. 2012 22:25 Honzík Novák (ml.)
  Blahopřeji Vám k nadprůměrné mzdě.
  22. 5. 2012 16:09 Roman Soukup
  Pane Vernere neboli Sendy, neustále obtěžujete zde na těchto stránkách slušné občany, kteří zde chodí za účelem získat informace o česneku. Vy jste zde akorát dělal nejlepšího a nejchytřejšího. Jste jak malý kluk, který neumí napsat své jméno, které má v rodném listě. Neotravujete jenom zde u p.Kozáka. Když chcete, aby Vás obdivovali, jak jste chytrý a nabušený vědomostmi, založte si vlastní webku o česneku a neustále neotravujte občany, kteří se dotazují p.Kozáka a né Sendy. Asi bude lepší vyhledat lékaře. Přeji Vám a česneku, který určitě máte nejlepší na světě, krásný den.
  22. 5. 2012 7:55 Jozef Demský
  Janko zdravím Vás (dovolil som si Vás familiárne osloviť, pretože podľa jednej fotografie celej Vašej rodinky usudzujem, že sme zhruba v rovnakom veku, ale predsa len ak by Vám to prekážalo, tak sa vopred ospravedlňujem :-))
  V prvom rade Vám musím napísať, že som sa tak trochu obával otvoriť si diskusiu, pretože som nevedel ako zareagujete na môj dlhší komentár. No ostal som milo prekvapený, že ste mi za moje slová nenaložili. Obával som sa aj toho, že vďaka mojej reakcii budú ostatní návštevníci týchto stránok na mňa "pozerať" ako na...
  Každá akcia vyvolá nejakú reakciu a tá Vaša, hmmm to ste museli riadne zájsť do histórie. Mrzí ma len to, že vďaka jednému človeku som Vás aj ja pripravil o minimálne 2 hodiny Vášho času ak nie o viac, ktorý by ste vedeli lepšie a hlavne užitočnejšie využiť. Napísať takto dlhý komentár s podrobnosťami...fakt to som nechcel spôsobiť. V každom prípade Vás chápem a aj Vás obdivujem, že ešte máte tú trpezlivosť. Na tu tému by sme sa vedeli dlho baviť a ja ak nemusím tak takéto rozhovory radšej riešim v súkromí a nie na verejnosti pred zrakmi všetkých ako ste to aj Vy napísali vo Vašom príspevku. Ja za tým vidím ľudskú závisť, mám s tým dobré skúsenosti aj ja priamo u nás v obci. Obrazne by som mohol povedať, že mi závidia aj nos medzi očami. Tie hodiny práce strávené na roli, vo fóliovníku a skleníku nikto nevidí, vidia len výsledok a určite to platí aj u Vás. Reakcia p. Nováka pod mojim príspevkom hovorí za všetko. Niekto sa na tom asi celkom dobre baví. Spamu na vašich stránkach sa zrejme nevyhnete, ale prajem Vám, aby ho tu bolo čo najmenej. Snáď na záver by som napísal len toľko, že kontaktný mail na mňa vo Vašom systéme máte, tak viete kam napísať ak by ste to nechceli viac rozoberať v diskusiu určenej na úplne niečo iné. Ale určite to bolo k niečomu dobré, pretože na základe aj takýchto príspevkov si budú môcť či už skalní alebo náhodní návštevníci týchto stránok urobiť svoj vlastný názor na ich kvalitu. Držím Vám palce pri Vašej práci, prajem veľa trpezlivosti s nepolepšiteľnými "Novákovcami" a optimizmu. Krásny deň všetkým :)

  Naštvání

  1. 5. 2012 23:03 Zakladatel vlákna: david
  Hezký den, na objednání 2kg cesneku již vase stranky sleduji od ledna a ted zjistim že je již vyprodany,jen pro obchodníky ještě je jenže to bohužel nejsem:-( opravdu k nasr.......David
  1. 5. 2012 23:30 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Chápu, že Vás to nepotěšilo, rádi bychom Vám vyhověli, ale nemůžeme. Nemyslete si, obchodníci na tom nejsou kdovíjak lépe. Jak můžete zjistit, pokud byste se zařadil do jejich skupiny, systém je sice neomezuje v sortimenu, bude jim však uznáno pouze maximálně 30 % množství objednaného v minulých letech. Tuto drobnou výhodu mají proto, že v letech, kdy byl problém s odbytem česneku zboží odebírali, ačkoliv sami s ním pak měli problémy, na rozdíl od malo- a velkopěstitelů, kteří zkrátka vpravili do země jinou plodinu a po česneku ani nevzdechli. Plně chápu rozhořčení Vaše i všech dalších návštěvníků, kterým nemůžeme vyhovět. Zvažte však, zda je vhodné je „ventilovat“ právě tady. Uvědomte si prosím, že zatímco Vám chybí dva kilogramy, majitel tohoto webu má ztráty o mnoho řádů vyšší. Vy můžete zasadit to, co máte z minulých let nebo seženete něco příští rok. On však může vycházet pouze z těžce získaných materiálů, přičemž obnovení do původního množství jej bude stát několik let. Proto prosím případné naštvané pěstitele, aby byli umírnění ve svých úvahách.
  2. 5. 2012 9:06 mmm
  To víte,musíte být zřejmě drzý jak ti ostatní a nerespektovat zasílání objednávky v den zahájení,totiž nijak jinak si to nelza vysvětlit,než takto,že firma přijímá vesele objednávky i když termín nebyl zahájen..atd....
  2. 5. 2012 9:09 Jan Kozák ml.
  Budete muset zřejmě své doplnění doplnit, abych pochopil, co máte na mysli.
  2. 5. 2012 9:45 Jan Kozák ml.
  Za zvlášť odvážný čin považuji po neoprávněné kritice změnit své jméno z „Ing.Milan Drimaj“ na „mmm“. Tím jsme spolu skončili, sbohem.

  tak nevím

  16. 4. 2012 22:21 Zakladatel vlákna: Honzík Novák (ml.)
  V sekci česnek v otázkách jsem našel toto http://www.k-cesnek.cz/cesnek-v-otazkach.php#n48,
  ale k tomu jestli příliš hustě vzešlý porost protrhat nebo přepikýrovat jsem nenašel nic. Nejprve jsem si myslel, že je otázka příliš obecná, tak jsem dal fotku a nyní zjišťuji, že nenacházím ani odpověď, ale ani otázku s fotkou.

  co je pravda

  6. 1. 2012 0:40 Zakladatel vlákna: Vladislav
  Ptám se a ono mi odpoví bráška Sendy.Pan Kozák ne.O co tady jde ,ptám se? V naší republice ani odpověď na pěstování česneku není jednoduchá,same tajemství a know-how.Chlapi kurňa kde to žijem.Na amerických servrech je toho plná hromada a když se obrátím na naše lidi a náš český česnek je to jako v parlamentu.

  Jen ne upřímná odpověď.Z čeho jste tak posrani.Uvidíme zdáli to zůstane nebo to odstraníte.Ale dost mě to tadyk štve.Díky Kantor
  6. 1. 2012 8:55 hloupý Honza (Sendy)
  Já mám dost času, tak odpovídám pohotově a někdy ne dost přesně.
  Pan Ing. Jan Kozák má tuto diskuzi jako servis pro odběratele jím certifikovaného sadbového materiálu. Není proto v jeho silách rychle odpovídat na různé minoritní špeky. i já musím někdy na odpověď k mému dotazu čekat i dva týdny.
  Moje odpověď byla jakési popíchnutí k tomu, aby jste upřesnil na jaké úrovni to vlastně s tím pěstováním v HP myslíte.
  Nezlobte se, ale HP zůstane minoritní, protože nákladově nemůže konkurovat konvenčnímu polnímu pěstování.
  Vy Taky necháváte tajemstvím, na jaké úrovni HP zvládáte a jak rozsáhlé máte vybavení.
  A nyní trochu informatiky => množství informací nijak nesouvisí s jejich relevancí a věrohodností. I na našem největším diskuzním portále zabývajícím se zahradou a pěstováním máte spoustu informací, ale nikdo vám nezaručí nakolik jsou použitelné.

  Takže prosím, zkuste napsat něco podrobnějšího, na jaké úrovni jste s tím pěstováním a kterou naši literaturu máte k dispozici (závěrečné zprávy výzkumných úkolů, VŠ skripta, odborné monografie, veřejně dostupné sylaby diplomových prací apodobně.). Jinak z hlediska verifikovanosti údajů doporučuji Izraelské servery (bohužel ne vždy dostupné ze všech IP adres).

  S.
  6. 1. 2012 17:57 Jan Kozák
  Vážený pane Vladislave, jestli myslíte, že nemám co dělat a jenom sedím u počítače, tak se mýlíte. Z původních deseti dětí máme ještě šest nezaopatřených, takže se nemůžu věnovat pouze česneku, ale zvláště v době relativního klidu se snažím věnovat více rodině. Váš dotaz jsem v diskusi viděl, ale protože na něj neznám odpověď, tak jsem nereagoval. Myslím si, že pokud není příspěvek přínosný, tak sem vůbec nepatří. (Za několik dní vyřadím Váš i můj příspěvek, protože nic neřeší, navíc mi u Vás hodně vadí jedno slovo, které slušný člověk nepoužívá.) Když na dotaz reaguji, pak se snažím, aby byla moje odpověď správná nejen obsahově, ale i gramaticky. A ono to chvilku práce dá. Pokud se Vám zdá, že pěstování česneku je na tomto webu zahalováno tajemstvím, tak jste si ho málo pročetl - je tam všechno, co o česneku vím. Není mi ani jasné, proč nevyužíváte tu americkou plnou hromadu a obracíte se na pos... šlechtitele. A ještě můj názor k hydroponii: hydroponické pěstování okrasných rostlin má svůj půvab a význam, ale takovéto pěstování plodin určených pro lidskou výživu považuji za nesmysl a takto vypěstovaný produkt pokud není přímo zdraví škodlivý, pak je pouze neužitečný. Jen tak mimochodem, této nesmyslné reakci jsem věnoval více než půl hodiny, kterou jsem měl věnovat spíše dětem.
  6. 1. 2012 23:20 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Vladislave.
  Z Vašeho příspěvku je znát velké, ale podle mého názoru naprosto nemístné rozladění. Rád bych si ujasnil několik záležitostí, které jsem příliš nepochopil.
  Napsal jste sem dotaz ohledně hydroponií. Po osmi hodinách (z nichž většinu můžeme považovat za noční a naprosto nevhodné k vyřizování firemních záležitostí), píšete svou vzteklou stížnost. Nezdá se Vám, že jste udělal poněkud předčasný závěr? Nonstop podporu neslibujeme, nemáme a mít nebudeme.
  Zde nejsme ve vědeckém ústavu, který je za získávání výsledků placený. Pokud vím, tak žádnou dotaci za rady poskytnuté v diskusi nemáme. Proto také Vy nemáte právo se jí domáhat.
  Stěžujete si, že jste se zeptal a odpovědělo Vám bráška Sendy. Co je na tom špatného? Dotaz jste neadresoval panu inženýrovi. Sám jste napsal „může mi tady někdo říct…“ Pokud jste chtěl konkrétnější odpověď, proč jste později nereagoval a neupřesnil svůj dotaz?
  „Samé tajemství a know-how…“ Pěstování česneků hydroponicky není v naší firmě kryto žádným informačním embargem. Jde o věc, kterou nemáme ověřenou, podobně třeba jako to, že česnek roste nejlépe během volného pádu. Nařčení, že se snaží naše firma o samé tajemství, striktně odmítám. Zamyslete se například nad tím, proč vznikla stránka Česnek v otázkách. Proč tady vlastně nad Vašimi vzlyky plýtváme svým časem?
  „Na amerických servrech je toho plná hromada…“ A na našich serverech je toho prázdná hromada. Ale určitě můžete využít překladač, abyste se tou plnou zahraniční hromadou prokousal.
  „Uvidíme zdáli to zůstane nebo to odstraníte“ Chystáte se na psaní srdceryvného příspěvku o cenzuře v českém česnekářství? Prosím, nepublikujte jej na našem webu.
  Pojďte a udělejte tomu hroznému českému česnekovému zločinu přítrž. Vyšlechtěte si vlastní odrůdy nebo kupte celý ten náš systém. Rád bych viděl, jak poté, co budete muset česneku věnovat veškerý (opakuji: veškerý) svůj čas, budete schopen zdarma psát (nebo financovat někoho, kdo bude psát za Vás) reakce na hloupě napsané příspěvky nevychovaných sebestředných křiklounů.
  Prosím o zodpovězení mých otázek do osmi hodin.
  11. 1. 2012 12:25 Roman Soukup
  Dobrý den,vše bylo Vám řečeno Jan Kozák Ing.Jan Kozák co chcete víc.Nejlepší řešení jak píšete je na amerických stránkách tak choďte na ně,a určitě budete spokojený.Přeji krásný zimní den pane Vladislave.
  11. 1. 2012 14:21 hloupý Honza (Sendy)
  Pane Romane,
  je zajímavé si na kanadských a irských webech najít, že jsou dobře propracované pěstební postupy na mělkých půdách, ale nikoliv jakákoliv forma hydroponie. A to vše jen proto, aby se pěstitelé co nejvíce přiblížili podmínkám a výsledkům pěstování ve standardní polní kultuře.
  S.

  Sulka od pana Kopečka - otevřený dopis

  22. 10. 2011 20:30 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
  Dobrý den pane Zbyňku Kopečku  konstatuji, že nedokážete dodržet dohodu o ceně a podmínkách dodání.


  V první řadě se nějak do ceny neprojevila slíbená množstevní sleva.

  V druhé řadě, jsem chtěl emailem zaslat podací údaje, abych neměl komplikace s dodáním "celého kartónu SULKY".

  Teď nevím, jestli se mám zlobit více na Vaši firmu Vinařský Dům Dubňany (www.vinarskydum.cz)
  nebo na manýry České pošty.
  Oni totiž nechávají zásilky nad 15 kg v "okresním depu"
  a adresátovi asi doručí jen oznámenku, že zásilka je uložena na místní poště.
  Tam vystojíte frontu, aby zahájili pátrání a po dalších 30 minutách si všimli,
  že zásilka je nad 15 kg a tudíž telefonicky ověří,
  že je opravdu jako obvykle "na okrese". Vyzvednutí zásilky se mi tak protáhlo na úžasných 186 minut a 33 km cestování autem.


  Takže příště opravdu zasílejte vyrozumění adresátovi,
  že zásilka má nad 15 kg jinak se Vám bude spousta věcí vracet. (nejde dohledat a nesouhlasí cena)  S pozdravem S.
  22. 10. 2011 22:05 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Je mi líto, ale tato diskuse není určená k publikování otevřených dopisů ani k vyřizování reklamací služeb třetích stran.
  26. 10. 2011 8:25 "Brácha" Sendy
  Omlouvám se panu Kopečkovi (http://www.vinarskydum.cz/e-shop.html), že moje reference vyzněla možná více negativně než jsem zamýšlel. Jsem nespokojen s prací České pošty.
  Stále považuji standardní nabídku pana Kopečka za nejlepší možnost jak nakoupit SULKU v množství od 4 do 10 litrů.
  Protože toto dopisování sem nepatří, prosím Jana Kozáka (ml.) aby smazal níže uvedenou poznámku, která blokuje možnost smazat výše uvedený příspěvek.
  S.

  co říkáte na tento inzerát ???

  8. 8. 2011 22:01 Zakladatel vlákna: Standa
  •Pan Tajný napsal:

  "Podařilo se mi skřížit odrůdy Lukan a Dukát. Nová odrůda (bude příští rok registrována pod názvem "Dukan") má výrazně delší skladovatelnost (nejlepší ze českých paličáků) a sytě modré skvrny na bílozeleném podkladu. Zatím je ho pouze velice omezené množství.
  Potřebuji zjistit vliv prostředí, proto jej prodávám ještě před registrací.
  Cena: 420 Kč/kg."
  Datum vložení: 7.8.2011
  Kontakt: pavel.tajny(zavinac)seznam.cz  nalezeno na http://icesnek.cz/kde-koupit-cesky-cesnek/
  8. 8. 2011 22:07 Jan Kozák ml.
  Že web, který jej publikoval, je pravděpodobně nedůvěryhodný, neboť jeho správce evidentně o česneku neví vůbec nic. Ostatně cílem toho webu není poskytnout návštěvníkům informace, nýbrž vydělat na reklamě tam zobrazované.
  Leda že by nám autor webu poskytl podrobnější informace. Zkusí mu mu někdo napsat o detaily?
  8. 8. 2011 22:29 Standa
  Nemá vlastní obsah ani se neobtěžoval s ověčováním toho co jinde opasal, natož se souhlasy citací aj. Podle všeho soudím, že ani inzeráty se nedají mazat, aby vyhledávače našly více variant klíčových slov ....

  No a inzerent/překupník je nejvyššího kalibru podvodníků, protože hodnocení nezískám tak že prodávám (ale asi spolupracuji se smluvními pěstiteli ...).
  8. 8. 2011 22:39 Jan Kozák ml.
  To nejsou citace. Texty z těchto stránek, Wikipedie a dalších zdrojů jsou přepsány tak, aby byly nadšeně přijímány vyhledavači, a ty mu pak přiváděly na web lidi, kteří by mu klikali na tu reklamu. Jedná se zkrátka o spekulanta, který se snaží zneužít volné místo na trhu, ovšem zřejmě se nedá říct, že by na jeho způsobu snadného výdělku bylo něco nelegálního.
  8. 8. 2011 22:48 Standa
  Lukan je chráněnou odrůdou, pokud se nemýlím = Bez souhlasu/licence od držitele šlechtitelských práv jej nikdo nemůže používat k šlechtění a registraci odvozené odrůdy.
  8. 8. 2011 23:21 Jiří Snášel
  Pokud mne paměť neklame, Lukan je nepaličák a Dukát je paličák. Jak se mu to podařilo skřížit....?
  9. 8. 2011 10:35 Jan Kozák ml.
  Abychom si to shrnuli: Web icesnek.cz vznikl pouze ve snaze vydělat na reklamě ve vyhledavačích. Dokazuje to několik znaků: Úvodní stránka je tak silně optimalizována na výraz „česnek“, že toto slovo je na ní obsaženo jednapadesátkrát. Pro ukázku odcituji odstavec z jeho úvodní stránky: „Nebaví vás už shánění kvalitního českého česneku? Jedinou možností je vypěstovat si česnek doma na zahrádce nebo na balkóně. Pěstování česneku není zrovna nejjednodušší, ale není to ani úkol, který byste nemohli zvládnout. Stačí si koupit u zahrádkáře sadbový česnek, namořit česnek a začít s výsadbou česneku.“

  Reklama na stránce zabírá podstatnou část, navíc je málo odlišená od okolí.

  Ani jediný obrázek na uvedených stránkách není dílem autora webu. (Proč by se také tolik namáhal.)

  Texty na jeho stránkách publikované jsou vykradené z tematicky zaměřených stránek. (Možná si vzpomenete, že jsme na naší úvodní stránce měli informaci o tom, že v EU je registrováno přes 90 odrůd česneku. Jde o hodnotu poměrně obtížně zjistitelnou, hlavně ale podivně zaokrouhlenou. Jen řekněte, zaokrouhlili byste číslo pohybující se mezi devadesátkou a stovkou nahoru, nebo na kulatější hodnotu nahoru? Ten člověk si bohužel nevšimnul, že jsme tuto hodnotu nedávno aktualizovali na číslo 112.) Je v pořádku, aby autor takového množství informací neodkázal na jediný svůj zdroj? Poslechněte si ale např. v Buchlovicích přednášku o česneku: odkazuje se na Ing. Roda a na pana Ing. Havránka. (Jistě si vzpomenete na výraznou zprávu o jeho úmrtí, kterou jsme měli hned na úvodní stránce, a to před jakýmikoliv informacemi o naší firmě. To, že jsem tuto informaci stáhnul teprve půl roku po jeho úmrtí, nebylo způsobeno tím, že bychom to nějak přehlíželi (tak výrazný objekt na tak důležitém místě se ani přehlížet nedá), nýbrž šlo o snahu prokázat úctu člověku, který má veliké zásluhy na tom, co v českém česneku je kladného.)

  Dalším problémem webu icesnek.cz je to, že se jedná o linkfarmu. Podívejte na web cervena-repa.cz. Totožný web, stejně optimalizovaný, jiná klíčová slova. Ještě nic? A co trojka jahodove-recepty.cz, pizzarecept.cz a rebarborovy-kolac.cz? Totožná grafika, stejný obsah různě optimalizovaný na klíčová slova. Tyto weby jsou navzájem provázané odkazy, aby zvýšily svou pozici ve vyhledávačích. Tentýž autor, tatáž snaha oblafnout vyhledavač.

  Cena

  31. 7. 2011 10:36 Zakladatel vlákna: anonym
  Jste normální prodávat česnek za tak příšernou cneu? Baví vás takto likvidovat český česnek? Pak hodně štěstí.
  31. 7. 2011 11:11 náhodný.host
  Nějak jste zapoměl uvést kontext. Ale podle mne pan Kozák nepatří mezi ty co prodávají nejvyšší nabídce, ale k těm čestným lidem, co uzavřou seznam objednávek dřív tak, aby prodávali za cenu danou výrobními náklady. Já pěstuji česnek pouze pro svou potřebu a potřebu příbuzenstva a jsem nškde na 70 Kč za kg, když k tomu připočítáte naše české daně tak jsme na 150 Kč/kg a jsme stále ještě bez zisku. ... sadba bude dražší, protože máte více práce s prohlídkami porostů, ztráty vyřazením podezdřelých rostlin, více úřadování, ... Zkuste tedy říci která cena se Vám nelíbí.
  31. 7. 2011 11:40 Jan Kozák ml.
  Dobré dopoledne, pane anonyme z Jižních Čech. Cena sadbového česneku je úměrná výši ceny česneku konzumního. Podívejte se sám, jak si česnek určený k okamžité spotřebě vede. Budeme-li prodávat sadbový česnek za cenu nižší, budou jej lidé kupovat místo konzumního a kvalitní sadbu takto zlikvidují.

  Podívejte, anonymní příspěvky už psát zvládáte. To umím také, a zvládají to úplně všichni, se kterými se zde na diskusi můžete potkat. Ale zkuste udělat něco víc. Vezměte česnek, vyšlechtěte novou odrůdu, financujte její ozdravování a rozmnožte ji na patřičné množství. Pokud poté dokážete cenu stlačit až do řádu set korun za kilo, přestanu Vás považovat za nevychovaného anonyma, kterého baví křičet do tmy.
  31. 7. 2011 11:50 Ludmila
  Nevážený anonyme, český česnek v ohrožení není, zásluhou právě Ing. Kozáka a dalších, kteří se šlechtění a udržování česneku věnují. Zlikvidovaní jsou pouze jeho pěstitelé - čeští výrobci zeleniny, kteří přišli na buben zásluhou těch, kteří kupují levný česnek z dovozu a jediným kritériem pro ně byla a je nízká cena. Soudě podle Vašeho příspěvku, Vy k nim očividně patříte také. Nejsmutnější je, že tohle platí pro skoro veškerou zeleninu, dříve u nás pěstovanou.
  31. 7. 2011 20:00 Jan Kozák
  Škoda, že jste nezasáhl účinně hned v Buchlovicích. Mohl jste přesvědčit prodejce konzumního česneku, aby snížili cenu, my bychom pak udělali totéž. Možná jste si všimnul, že jsme byli poslední, kdo svou cenu stanovil. Smyslem naší práce je dodávat do oběhu sadbu česneku. Kdyby její cena byla stejná jako u konzumního česneku, pak by její velká část neskončila v zahradách, ale v kuchyni. To se stalo vloni, kdy jsme stanovili cenu už v červnu a na konci expedice jsme prodávali za nižší cenu než se běžně prodával česnek konzumní. Kde pak asi naše sadba skončila?
  8. 8. 2011 10:46 Jara
  Dobrý den pane Kozák
  letos jsem se sice Vašeho festivalu nezúčastnil ale věřím že byl úspěšný stejně tak jako v letech dřívějších. To co se Vám podařilo s česnekem by potřebovalo každé odvětví našeho zemědělství. Z vlastní zkušenosti vím že nejvíc křičí ti kteří toho nejvíc zneužijí. mám tím na mysli toho anonima který sice letos nadává na Vaši cenu česneku ale za rok bude stát před bránou zámku s česnekem za190. Loni jsem se tam potkal s kolegou ze zaměstnání kterému bylo moc 160 u vás tak si koupil před bránou za 120. Já mám od Vás a zdravý česnek on ušetřil a úroda mizerná ,česnek plesnivý ,pole na deset let zamořené. Ušetřil. Za sebe a mnohé jiné kteří nečekají něco z Vašich úspěchů zadarmo Vám děkuji. P.s. poraďte nějaký tah jak oživit české králíky i zde je čína monopolním likvidátorem našich chovů:-)
  1. 8. 2011 14:56 Pavlína F.
  Můj dotaz směřuje možná spíše na Jana mladšího. Proč jste tu ten nesmyslný příspěvek vůbec nechával? Pochybuji, že by to firmě prospívalo.
  1. 8. 2011 21:13 Jan Kozák
  Snad nám to ani neuškodilo a vyvolalo to odezvu. Od toho vlastně diskuse je. Po nějaké době to však vyřadíme, protože to nic poučného nepřináší.
  2. 8. 2011 0:05 Jan Kozák ml.
  V oblasti internetu se pohybuji asi devět let. Za celou dobu jsem neměl potřebu svou historii jakýmkoliv způsobem retušovat. A dělat to nebudu ani teď. Cena oproti loňskému roku vyšší je. Že se to nějakým lidem nebude líbit, se dalo předpokládat. Nemá smysl tvářit se, že tomu tak není.

  Táta níže naráží na to, že chystám rozdělení této diskuse na dvě části, kdy se v té standardní budou zobrazovat jen příspěvky označené jako přínosné a ve druhé části bude možné zobrazit si diskusi kompletní. Nechci totiž dělat stránkování, protože mi je jasné, že nikdo by řešení svého problému nehledal na druhé stránce, což by vedlo ještě k častějšímu opakování dotazů.
  2. 8. 2011 12:15 náhodný.host
  Pokud je někdo morálně nad věcí, nemusí se uchylovat k cenzuře. Když si přečtete celou diskuzi, zjistíte, že Kozákovi jsou vítězi a firmě to neškodí. Cenzuru potřebuje v této republice jen Vodráčková starší.
  3. 8. 2011 17:27 Frantík R
  TAk si ho nekupuj a vypěstuj si ho doma. Je to jednoduché, vždyť to roste samo!
  6. 8. 2011 20:04 Alena
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne