Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Cena Zpět na diskusi

  Výprodej česnekové sadby

  25. 11. 2019 8:54 Zakladatel vlákna: Václav Kozák
  V e-shopu jsme zlevnili balení sadby pro pěstitele:

  4cibulové balení nakoupíte za 55 Kč místo 79 Kč, se slevou 30 %
  8cibulové balení za 109 Kč místo 149 Kč, se slevou 27 %
  16cibulové balení za 169 Kč místo 249 Kč, se slevou 33 %
  10kg balení za 1819 Kč místo 2599 Kč, se slevou 30 %
  20kg balení za 3499 Kč místo 2010 Kč, se slevou 30 %

  Slevu jsme zpětně přidali i nevyřízeným objednávkám uloženým během víkendu.
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku

  cena česneku

  8. 10. 2019 16:42 Zakladatel vlákna: Trčka miroslav
  Může mi někdo objasnit proč neprodáváte česnek na kila ale na počet cibulí,Cena neůměrně vzrostla,proč?
  8. 10. 2019 17:28 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, balení zůstavají stejná, jako byla loni, pouze bylo zrušeno 2kilové balení, protože o něj byl malý zájem a vzhledem k použité technologii bylo nejsložitější na vytvoření. Cena cibulových balení sadby se v porovnání s loňskem neměnila.
  Cibulová balení byla zavedena kvůli legislativě, která posledních několik let vyžaduje, aby se sadba česneku prodávala v uzavřených označených obalech, nikoliv volně vážená. Tím se výrazně navýšila náročnost vytvoření balení, co se týká pracovní síly, prostorové a časové náročnosti. Vzhledem k velkému množství expedovaných malých balení, by navažování těchto balení bylo nemožné.
  Malá balení jsou pro zákazníky výhodnější v tom, že v případě velkých i malých cibulí obdrží požadované množství jedinců. Při nákupu na hmotnost se počet jedinců může několikanásobně lišit. U větších balení se díky vyššímu počtu cibulí tyto rozdíly více blíží průměru.
  Velikosti balení se stanovovaly v roce, kdy byl česnek větší než letos. Balení jsou tedy letos lehčí, ale obsahují stejný počet cibulí. V porovnání s loňskem se průměrná hmotnost balení zvýšila.

  Cena

  10. 7. 2018 18:36 Zakladatel vlákna: Štěpán
  Dobrý večer, pane ing. Kozáku chci se zeptat jaká bude letos cena konzumního česneku? Samozřejmě vím že záleží na odrůdách, ale ptám se z důvodu letošního roku, menší česneku...
  11. 7. 2018 21:18 Jan Kozák
  Těžká otázka. Více nám napoví Buchlovice za 14 dní. Já bych to viděl 10 - 20 Kč za kilo navíc proti loňskému roku. Bez ohledu na to, že bude letos menší.
  11. 7. 2018 21:40 Štěpán
  Samozřejmě vím že je to těžká otázka, ale proto se ptám vás s ohledem na to že letos bude česnek asi i ohledem na lokality menší. V čem vidíte zásadní problém? Vy říkáte trochu víc i když je menší, ale logika říká že když je menší tak za míň peněz a věřím tomu že dost lidí temu bude přikládat...Myslím i prodejci. Proč si myslíte že i když je menší vzrůstově tak se bude navyšovat cena?
  Děkuji
  12. 7. 2018 9:27 Stanislav Pabyška
  Je to jednoduché... menší česnek, menší hmotnost, menší zisk  =  vyšší cena... pěstitel musí vydělat.
  14. 7. 2018 9:21 Jan Kozák
  Vzhledem k tomu, že skutečného českého česneku bude málo, soudím, že i zákazník bude ochoten zaplatit o  něco víc. S tím výdělkem pěstitele bych byl dost opatrný.

  Dodatek k článku v Zahrádkáři pro říjen 2017.

  25. 9. 2017 18:20 Zakladatel vlákna: Filounek Jaroslav
  Dobrý den pane inženýre. Se zájmem jsem si přečetl Váš článek , moc se mě líbil. Zvláště pak pasáž o chuti česneku a českém zákazníkovi. Chtěl bych však dodat, proč nikdo nic nedělá ( vláda, ministr zemědělství ) proti dovozu a nabízení v obchodě sadbového česneku francouzského původu vypěstovaný v Holandsku???? Na požádání zašlu firmu, která jej nabízí. Myslím si, že je to přinejmenším znevažování lidí a firem, a Vaší práce především, kteří šlechtí a pěstují kvalitní český česnek. Nakonec Vám chci poděkovat za sadbový česnek Havran, který dnes dorazil. Nemohu si stěžovat. Držím Vám palce a přeji hodně dalších úspěchů jak v osobním tak i pěstitelském životě. S pozdravem Česneku zdar.
  1. 10. 2017 10:45 Václav Kozák
  Vážený pane Filounku,
  v EU je volný trh, tudíž nemůže nikdo zakázat dovoz zboží z ostatních členských zemí. Je jen na obchodnících, zda dají přednost tuzemské sadbě a tím i podpoří české zemědělce a další pracovníky, kteří se podílí na produkci sadby, nebo jestli dají přednost levnému dovozu, kde si mohou dát výrazně vyšší marži. Hlavní vliv na tom však mají zákazníci, kteří často hledí jen na cenu zboží. Bohužel podmínky v zemědělství nemají všichni stejné. V některých státech získávají zemědělci  vysoké dotace a plně mechanizovanou mají nejen výsadbu a sklizeň česneku, ale i posklizňové opracování, tudíž podíl lidské práce je na jejich produktu minimální. Z toho důvodu jsou schopni vyvážet hotový produkt za cenu, za kterou by nebyli čeští zemědělci schopni česnek často ani sklidit. Tento problém se však netýká jen česneku.

  Cena sadby

  19. 9. 2017 12:26 Zakladatel vlákna: Petra Auerová
  Dobrý den.
  Jsem velice zaskočena cenou sadby,která narostla téměř o sto procent.V loňském roce jsem nakoupila 5kg odrůdy bjetin za 989.-kč a letos mně vyšlo 10kg na cenu 4500.-kč jsem .Jsem Naštvaná a zároveň velmi sklamaná!Proč najednou udáváte cenu za počet cibulí!Kdo se má v tom vyznat?Myslela jsem,že za tu cenu budu mít česneku 20kg!Holt smůla!A peníze v tahu!To se pak ten český česnek vážně nevyplatí ani si vypěstovat pro svou potřebu.Nebo to bude jako s máslem?Jen pro bohaté?
  19. 9. 2017 13:07 Aleš Panocha
  Jestli nechcete, tak bych si od Vás cca 5kg koupil. 
  19. 9. 2017 13:25 Petra Auerová
  To se domluvte u pana Kozáka ve firmě.Česnek zasílám zpět.
  19. 9. 2017 21:13 Jan Kozák
  Je mi líto, že jste byla zklamaná naším zbožím, respektive jeho cenou. Zákon o oběhu osiva a sadby nám dává povinnost prodávat česnekovou sadbu v konečných baleních. Ty jsme měli 4, 8, 16 cibulí, dále 2, 5, 10 a 20 kg. V době, kdy jste si sadbu objednávala, byla k dispozici už jenom malá balení. Objednala jste si proto 20 x 16 cibulí, s cenou jste byla seznámena už při objednávání. Letošní rok nebyl pro pěstitele česneku příliš příznivý, proto byly cibule menší, než býváme zvyklí. Ale počet stroužků je víceméně zachován. V souladu s českou legislativou a samozřejmě i našimi obchodními podmínkami můžete zásilku poslat bez udání důvodu zpět.
  27. 9. 2017 18:23 Jan Kozák ml.
  Abychom zbytečně neděsili další zákazníky, dovolím si situaci uvést na pravou míru:
  Loni jste Bjetin koupila za 940 Kč (včetně daně) místo 989 Kč z toho důvodu, že jste měla započítanou množstevní slevu.
  Letos byste za stejné množství zaplatila 1135 Kč (také včetně daně) se stejně velkým nákupem.

  Nárůst (rozhodně ne stoprocentní, jak uvádíte), je dán tím, že malá balení jsou dražší (je tam větší objem ruční práce a obalu) než velká, dále tím, že Bjetin byl zařazen do cenové kategorie velkostroužkových paličáků (jde o jedinou odrůdu, jejíž cena byla letos takto upravena), a tím, že došlo k úpravě množstevních slev, aby to bylo férovější a větší zákazníci nedopláceli na malé.

  Tvrdíte, že letos vám 10 kg vyšlo na 4500 Kč. To však nemůže být pravda. I kdybyste to kupovala v nevýhodných 1kilogramových baleních, byla by cena 2271 Kč.

  Způsob uvádění cen se od loňska nezměnil. Do 1 kg jsou balení podle počtu cibulí, nad 1 kg podle hmotnosti.
  Chápu, že se vám nelíbí nutnost balení česneku. Avšak pláčete nad špatným hrobem. Tato firma věnovala velké úsilí tomu, aby se tento nevýhodný předpis neprosadil. Jak u ÚKZÚZu, tak u MZe. Bohužel neúspěšně.

  Kromě toho, že jste cenu při objednávání několikrát viděla (výrazná s daní, méně výrazná bez daně), vám systém zaslal 5 e-mailů, kde byla cena také uvedena. To snad ani nelze vysvětlit nedopatřením.

  Stanoveni ceny

  15. 12. 2013 14:57 Zakladatel vlákna: Robin Pecha
  Dobry den, v sekci "Česnek v otázkách" na dotaz "Česnek v otázkách » Jaká je cena česneku pro tento rok?" odpovídáte že se cena se stanovuje až v závislosti na ceně konzumního česneku.
  Jak zjišťujete aktuální cenu česneku.
  Budu příští rok sklízet a prodávat poprvé tak se snažím zjistit jaká cena je reálná.
  Dále by mě zajímalo, jak dlouho po sklizni se začíná česnek prodávat. Jak dlouho se musí sušit. A je stejná cena za česnek sušený týden a za česnek po 3 měsících? To by pak přece nebylo objektivní, po vyschnutí bude mít menší hustotu, stejný objem ale menší váha.
  Děkuji za informace.
  Zdravím R.Pecha
  18. 12. 2013 19:38 Jan Kozák
  Aktuální cenu česneku zjistíte v obchodní síti, u trhovců atd. Česnek můžete prodávat jako čerstvý přímo z pole. Je zajímavé, že letošní cena čerstvého česneku byla podstatě vyšší, než cena česneku suchého o dva měsíce později. A stále šla dolů. Bylo by dobře, kdyby se už jakž takž ustálila, aby pěstitel měl nějaký reálný předpoklad tržeb. Ale to může trvat ještě několik let. Určitě to nebudu já, kdo tyto ceny ovlivní.
  Délka sušení po sklizni může být v dva týdny, ale i dva měsíce. Záleží na správném načasování sklizně a způsobu sušení.

  cena sadbového česnekuu

  23. 10. 2013 17:16 Zakladatel vlákna: Martin
  Dobrý den,
  můžete mi prosím sdělit, kde je cena sadbového česneku?jedná se o paličák

  Předem děkuji za odpověď.

  Martin
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  23. 10. 2013 17:43 Jan Kozák ml.
  Dobrý den,
  zlevněná cena sadbového česneku je 240 Kč s DPH za kilogram. U každé odrůdy je uvedeno, zda se jedná o paličák, nebo nepaličák.

  Cena

  30. 9. 2013 22:08 Zakladatel vlákna: Josef
  Dobrý den, na úvodní stránce uvádíte že nejste plátcen DPH a tady v diskuzi píšete že cena za sadbový česnek je 300 Kč s DPH, v tom případě musíte být plátce DPH. U přesněte tuto informaci, jde mi o to zda by se mi snížila cena sadby odpočtem, či nikoliv.
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  30. 9. 2013 23:58 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Na úvodní stránce je uvedena cena za konzumní česnek, jehož prodejce není plátcem DPH.
  Cena sadby je od minulého týdne o 10 % snížená, tedy 270 Kč s DPH. U sadby prodejce plátcem DPH je.

  cena česneku

  24. 9. 2013 22:46 Zakladatel vlákna: Ivo Bartoň
  Dobrý den, měl bych zájem o odrudy Havran a Dzambue. Můžete mi prosím sdělit ceny za 1 kg a nákladů na přepravu.
  Předem dík za odpověď.
  25. 9. 2013 9:05 Jan Kozák ml.
  Právě cenu česneku snižujeme o 10 %.
  Nová cena za kilogram sadby je 270 Kč. Přeprava do 3 kg stojí 95 Kč, do 5 kg 125 Kč, do 10 kg pak 135 Kč a do 20 kg 145 Kč.
  Havran už bohužel nemáme, Džambul na trh několik příštích let vůbec nebudeme dodávat. Místo Džambulu bych Vám nabídl odrůdu Slavin. A Havran by výborně nahradila s přehledem nejžádanější odrůda Bjetin.
  25. 9. 2013 20:13 Jitka Toniniová
  Dobrý den.
  Co se stalo s Džambulem, že ho několik let nebudete mít k prodeji? Je to snad vymrznutím v loňském roce?
  Děkuji

  cena

  19. 9. 2013 21:03 Zakladatel vlákna: Nina Dyčenková
  Jak zjistím cenu,pokud si chci objednat česnek k sadbě? Je pro mne podivné vyplňovat adresu a odesílat objednávku,když neznám cenu.
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  19. 9. 2013 21:07 Jan Kozák ml.
  Cena za sadbu je 300 Kč / kg s DPH.

  Sadbový česnek Karel IV.

  17. 9. 2013 13:09 Zakladatel vlákna: Filounek Jaroslav
  Dobrý den. Pane inženýre, dostal jsem objednanou sadbu česneku Karel IV s poměrně vysokou cenou. Napsal jsem mail do fy SEMO a Vám jsem si dovolil poslat kopii. Nevím jak ostatní diskutující, ale 451 kč/kg se mi zdá opravdu moc.
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  17. 9. 2013 13:11 Filounek Jaroslav
  Sadbu jsem obdržel od fy SEMO Smržice.
  17. 9. 2013 20:42 Hana Kopecká
  Já Karla také viděla v obchodech a nabízí obvykle 3ks cibulí asi za 150-190 kč... V  jedné pražské prodejně mě majitel jako česnekového nadšence upozornil, že i jemu nabídlo Semo ca 6 cibulí za ca 200 kč v nákupu, váhu odhadoval tak na 300g. Semo prostě zkouší prodat novinku za pro mě dost přemrštěnou cenu. Řekla bych že ještě nemají moc velké množství a předpokládají že se všichni vrhnem na žhavou novinku...
  18. 9. 2013 11:48 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Bohužel nevím, co bylo obsahem poslaného e-mailu, ale pokud Semo prodává to, co inzeruje, splňuje, co požaduje zákon, a nesnaží se hledat „díry“ v právním systému, pak v takovém případě v jejich podnikání nevidím žádný problém.
  Nás může jen mrzet, že jsme Vás nedokázali svou nabídkou zaujmout natolik, abyste se nemusel obracet na dražší konkurenci.
  18. 9. 2013 19:14 Filounek Jaroslav
  Dobrý podvečer,opravdu velmi mne zamrzelo, že mne neprávem oslovujete, že jste mně nezaujali Vaší nabídkou. Pokud se podíváte do vašich záznamů, tak jste mi poslali objednaných celkem 7 kg sadbového česneku a v sobotu odpoledne jsem u paní Elišky kupoval novošlechtění LAN. Mimochodem a Vy jste nabízeli odrůdu Karel IV? Znovu jsem Vám tedy poslal e-mail, který jsem poslal do fy SEMO. Píšete, že tato firma dělá vše podle zákona, ale pokud vím celou dobu se snažíte, aby zákazník dostával jen kvalitní česnek za přijatelnou cenu. Fy SEMO, podle mne toto vše boří, protože i když nabízí kvalitní česnek, pak s cenou kterou jsem zaplatil ( 916 kč za 2Kg s DPH, bez poštovného ) a tak vlastně zákazníka žene do náruče laciných prodejců, kteří prodávají sadbový česnek za 190 i méně, bez ohledu na původ. V jednom máte pravdu, nemusel jsem toto zboží kupovat, ale chtěl jsem získat novinku. Ujišťuji Vás, že jsem v tomto směru s fy SEMO skončil.
  18. 9. 2013 21:11 Jan Kozák
  Já to vidím trochu jinak než můj syn. (On patrně Vaši objednávku u nás neobjevil a to z toho důvodu, že my řadíme jméno před příjmení a vy to máte v objednávce opačně.) Každá firma má svou obchodní strategii (je to hrozný výraz, ale používá se). Já vím, že bychom novinky v prvním roce mohli prodávat za vyšší cenu, řekněme o dvacet korun na kile, ale pro nás je pohodlnější prodávat všechno za stejnou cenu. Ona ta dvacka v malém množství by nás stejně nevytrhla a jenom by mohla být příčinou zbytečných chyb. Já se také někdy odvolávám na zákony (nebo se na ně vymlouvám?), ale důležitější než zákony je srdce a láska k bližnímu. A kdo tomuto nerozumí, stejně nebude spokojený ani bude-li sedět na hromadě zlata.

  Cena

  14. 9. 2013 10:13 Zakladatel vlákna: vladimir
  Jaka je cena česneku?
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  14. 9. 2013 11:08 Jan Kozák ml.
  Cena za sadbu je 300 Kč. Konzumní česnek stojí od 140 po 190 Kč. Pokud si k nám přijedete o zářiové sobotě, dá se konzumní česnek koupit i levněji.

  cena

  9. 9. 2013 16:55 Zakladatel vlákna: Jan Wojtyla
  Dobry den chci se zeptat na kolik kč me vyjde 5 kg sadbového česneku LUKAN i s dobírkou? dekuji
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  10. 9. 2013 7:58 Jan Kozák ml.
  1 kg sadbového česneku stojí 300 Kč. Poštovné a balné do 3 kg činí 95 Kč (bez dobírky), do 5 kg 135 Kč (s dobírkou), do 10 kg stojí 145 Kč, do 20 kg 165 Kč, do 30 kg pak 180 Kč, do 32 kg 195 Kč a od 32,01 do 40 je doprava zdarma.

  5 kg sadby i s dopravou tedy stojí 1500 Kč + 135 Kč, celkem 1635 Kč s DPH.

  dotaz

  1. 9. 2013 20:32 Zakladatel vlákna: Peřinová F.
  Nemužu najit ceník a jak to objednat měla bych zajem o odrudu česneku vekan a kdy by asi došel bydlím v ostravě děkuji:-)
  1. 9. 2013 22:04 Jan Kozák
  Pokud jste v kategorii maloodběratel, pak je cena 300 Kč/kg, dojít by to mělo do poloviny září.

  Cena Bjetinu a Vekanu

  27. 8. 2013 9:47 Zakladatel vlákna: Simona
  Dobrý den, nikde se mi nepodařilo najít cenu za kilo bjatinu a vekanu předem moc děkuji za odpověď. Spozdravem Simona
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  27. 8. 2013 10:17 Jan Kozák ml.
  Cena za 1 kg česneku zasílaného na dobírku je 300 Kč / kg. Je pro všechny odrůdy stejná.

  Kolik a objednat a jaká je cena?

  11. 8. 2013 22:17 Zakladatel vlákna: Andrea Kršňáková
  Dobrý den,
  jsem v pěstování česneku úplný začátečník,letos jsme získaly zahrádku a já bych si ráda chtěla na podzim vysadit česnek a když už tak ať jsem pak pyšná na svou úrodu :)
  Proto Vás chci poprosit,jakou odrůdu by jste mi poradil,kolik bych si měla objednat,kolik by to stálo a zda si můžu vůbec u vás objednat v menším množství? Moc děkuji předem za odpověď
  12. 8. 2013 8:55 Jan Kozák ml.

  ceník česneku

  25. 7. 2013 23:58 Zakladatel vlákna: Marcela Zacpalová
  Mam zajem o tyto odrudy:anton nepaličák japo 2 nepaličák lukan nepaličák bjťiň paličak havran paličák jovan paličak prosím o zaslání ceníku předem děkuji p.zacpalová
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  26. 7. 2013 15:28 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, cena za sadbový česnek bude letos (s největší pravděpodobností 300 Kč / kg) a bude u všech odrůd shodná. U nás si nyní můžete objednat pouze Bjetin (viz příspěvek níže), pokud máte zájem o osobní odběr, můžete naše odrůdy nakoupit zítra na Festivalu česneku v Buchlovicích (tam ale nebudeme mít Jovan) nebo každou sobotu v září u nás v Poběžovicích u Holic. Tam budeme prodávat každou sobotu v září. Jovan tam ale zřejmě také nebude všechny soboty.

  cena za kilo

  21. 7. 2013 14:06 Zakladatel vlákna: Petr Dobrovolný
  Kolik bude stát sadba česneku v roce 2013
  Zařazeno: Cena, Prodej česneku
  21. 7. 2013 19:49 Jan Kozák
  Pro drobné odběratele bude cena 300 Kč/kg.

  Česnek za 155 kč

  18. 7. 2013 15:29 Zakladatel vlákna: Stanislava Moravčíková
  V Praze se prý sežene český česnek za 155kč/kg. Je to možné?
  18. 7. 2013 22:20 Jan Kozák
  Myslím, že česnek český nebude, podvodník ano.

  dotaz

  16. 7. 2013 20:26 Zakladatel vlákna: Babor Josef
  Mam u Vaší firmy objednanou sadbu česneku pro rok 2013(2kg),ale zapomněl jsem jakou odrůdu můžete mi pomoci a napsat mi o jakou odrůdu jde a kdy budete sadbu zasílat a jaká je cena?Babor Josef Cheb
  16. 7. 2013 23:20 Jan Kozák ml.
  Dobrý den,
  na Vaše jméno jsme bohužel žádnou objednávku neobdrželi.
  Sadbu budeme posílat začátkem září, cena bude pravděpodobně 300 Kč / kg + poštovné a krabice.
  123Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne