Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Diskuse na webu Zpět na diskusi

  Stav objednaných odrůd

  6. 12. 2020 15:15 Zakladatel vlákna: Aneta Struhalova
  Zdravím, přes Agrobio jsem si objednala Vaše certifikované odrůdy. A jsem opravdu moc zklamaná kvalitou. Při dělení palic na stroužky se zvedal jemný prach plísně. Stroužky jsou zeschle, je na nich nějaká houba či co. Jedná se o letošní sadbu, jak je vidno ze štítku. Při prvotním ohledání, nebylo nic zřejmé, až při rozbalení a dělení na stroužky. V každé palici bylo vadných několik stroužků. Ráda bych, prosím, Váš názor, pane Kozáku, jak situaci řešit. Aneta Struhalova 
  HoubaPaliceStroužekBaleníStroužek IIPalice IIFaktura
  6. 12. 2020 17:26 Aneta Struhalova
  Tak procházím diskuzi a zde sám radite, že česnek vyhodit. Hnědé stroužky mám ve Vaší sadbe taky.... 
  6. 12. 2020 18:27 Jan Kozák ml.
  Dobrý den,
  pokud nejste se zbožím spokojená, obraťte se prosím na prodejce. U výrobků se záručním listem existují v některých případech dohody mezi výrobcem a prodejcem, že je možné produkt reklamovat i přímo u výrobce. U česnekové sadby záruční list není, zákazník by tak mohl získat dvojí náhradní plnění. V každém případě reklamace neřešíme veřejně, což jistě chápete.
  6. 12. 2020 19:13 Aneta Struhalova
  Celá sadba za 600,-  je na vyhození. Sám vidíte stav palic či stroužků a dáváte od toho ruce pryč,přesto že jste producentem dané sadby. Chápu to správně? 
  6. 12. 2020 19:27 Jan Kozák ml.
  Promiňte, nebudeme se vměšovat do záležitostí našich obchodních partnerů. Bylo by to krajně neseriózní. Obraťte se prosím na prodejce.
  Ze zásady se nevyjadřujeme k činnosti konkurence. Nechtějte po nás, abychom se vyjadřovali k záležitostem našich partnerů. Vždyť by to znamenalo, že bychom se korektněji stavěli ke konkurenci než k našim spolupracovníkům.
  6. 12. 2020 19:43 Aneta Struhalova
  Ale je to Váš produkt, výsledek Vaší práce. Za to nenesete žádnou zodpovědnost? Proč zmiňujete nějakou konkurenci? Je to Vaše sadba! Byla balena v září, já ji zakoupila koncem listopadu. Chycena už musela jít do distribuce od Vás. Za měsíc a půl nesplesnivi, nezhnedne atd. Takto se přece producent certifikované sadby nemůže chovat. Neřeknu, kdyby šlo o pár kusů stroužků, ale na vyhození je vše. 
  6. 12. 2020 19:49 Jan Kozák ml.
  Obraťte se prosím na prodejce. Výše jsem vám vysvětlil, proč se k tomuto konkrétnímu případu nijak vyjadřovat nebudeme.
  6. 12. 2020 20:00 Aneta Struhalova
  Tak mi prosím vysvětlete, co za binec na těch strouzcich je. Jak se může stát, že komplet je tak akorát na hozeni do pece. Moc hezký produkt Vaši práce. Chápu, že přihodit se může cokoliv, ale Váš postoj k dané situaci je přinejmenším podivný... 
  6. 12. 2020 20:20 Jan Kozák ml.
  Kdybych se v tomto kontextu a před tímto publikem k podobným záležitostem vyjadřoval, mohl bych znevýhodnit vlastního obchodního partnera. Logicky by si pak řekl, že s takto neseriózním producentem spolupracovat nebude. Proto na tento typ dotazů vůbec odpovídat nebudeme.
  Tento prodejce se k našim objednávkám také nikde veřejně nevyjadřuje. To se zkrátka nedělá.
  Kdybyste se zeptala bez vazby na danou objednávku, odpověď byste už nejspíše dostala. Kdybyste byla naším zákazníkem a měla nějakou nesrovnalost s objednávkou, vyjádření byste měla už dávno. Ale ani v takovém případě byste reakci nedostala do veřejné diskuse.
  11. 12. 2020 18:14 Lukáš Chleborád
  Dobrý den. Včera jsem vysadil 1500 stroužků česneku kupovaných přímo od pana Kozáka. Z celé sadby jsem vyhodil 8 špatných stroužků. Nenapadlo Vás, že za (ne)kvalitu sadby může být zodpovědný prodejce například nevhodným skladováním? Proto mi přijde nevhodné napadat výrobce.
  Hezký den 
  12. 12. 2020 15:26 Novák Ladislav
  Plně souhlasím s Lukášem Chleborádem.Česnek určený na sadbu co nejdříve rozdružit a namořit.To samé platí pro co nejdřívější objednání česnekové sadby. V neděli večer v obchodě také nekoupíte čerstvé rohlíky.

  osevní plán

  26. 11. 2020 9:38 Zakladatel vlákna: Petr Matoušek
  Dobrý den pane Kozáku. Zajímalo by mne, jestli striktně dodržujete čtyřletý cyklus pěstování česneku na jednom poli a jestli ano, co pěstujete na polích kde jste měl česnek letos a vloni. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  28. 11. 2020 14:55 Radek Bohmalský
  Dobrý den,pokud tuto otázku p.Kozák přehlídl,tak je to ok.Pokud ji nepřehlédl,můžete si o tom myslet své.Já už také začínám měnit názor a to ve více věcech.Přeji pěkný den.
  29. 11. 2020 22:29 Jan Kozák ml.
  Z Vašich příspěvků vyplývá, že by bylo dobré něco trochu lépe vysvětlit. Tato firma je v porovnání s ostatními producenty česnekové sadby maličká. Není poloviční nebo čtvrtinová. Je téměř padesátkrát menší. Česnek pro ni není jeden z dlouhé řady produktů; nýbrž jediný, na který se stoprocentně soustředí. Z toho pro zákazníky pramení dvě výhody: toto pracoviště je tahounem a průkopníkem ve svém oboru (vydává více materiálů než všichni ostatní producenti a prodejci česneku dohromady, zefektivňuje tradiční postupy pěstování atd.) a také má zákazník jistotu, že se podnik snaží dělat všechno pro to, aby byl produkt, na kterém je zcela závislý, co nejlepší.
  Je tam ale i řada nevýhod. Tato firma je mnohem více odkázána na počasí. Když úroda nevychází, nemůže si říct, že méně vzhledný (menší nebo pozdě sklizený) materiál vyveze na východ, ať s v Česku nekazí trh; ztrátu nemá čím překlenout a přišla by o zákazníky, z nichž mnozí si česnek kupují i dvacet let. Musí pracovat s tím, co má. Nedosáhne u dodavatelů na takové množstevní slevy, nemůže si leccos dovolit automatizovat, protože stroje by měly návratnost nekonečnou, má velký podíl drahé manuální práce.
  Objevuje se tak spousta představ zákazníků, které bohužel nejde realizovat. Namátkou výběr z hromady přepravců, přednostní vyřizování objednávky, odběry o nedělích, telefonické poradenství atd. (Třeba u toho telefonu je to tak, že pracovník, který ho bere, nesedí v kanceláři, ale pracuje v hlučném prostřední nebo spolupracuje s hromadou brigádníků).
  Tato diskuse je založená na dobrovolnosti, všichni tu odpovídají ve svém volném čase. Reagují na to, na co chtějí. A dělají tak proto, že to považují za užitečné nebo třeba proto, že je baví si s lidmi povídat o česneku. Za tím, že některé příspěvky zůstávají bez odpovědi, není žádné spiknutí. Ale prostý fakt, že se to zkrátka nestíhá.
  28. 11. 2020 17:37 Jan Kozák ml.
  Šlechtěný a ozdravovaný materiál se pěstuje ve sterilizovaném substrátu.
  Část produkce pěstují smluvní množitelé. Pěstují-li větší objem, mívají pole pronajatá. Využívání menších políček se liší pěstitel od pěstitele.
  Část produkce si bratr množí sám. Každý rok využívá jiná pronajatá pole, na kterých se česnek v posledních desetiletích nepěstoval.
  19. 12. 2020 3:25 Alois Juráň
  Dobrý den..To je dobrá metoda!Mne už to taky napadlo,ale nedaří se nikoho ukecat na jeden rok..Ono ale u nás moc urodné půdy taky není.

  zmírnění pravidel diskuse

  20. 9. 2020 15:32 Zakladatel vlákna: Beda Svoboda
  Pane JENDO  ml.,před časem jsem tu  odpověděl na dotaz, bohužel jsem nevědomky uvedl jméno již neexistujícího tv pořadu, tak mi příspěvek byl poprávu smazán. příspěvek jsem opravil a odeslal a byl též smazán. Po prostudování pravidel jsem zjistil, že nelze opakovat příspěvek. Člověk je tvor omylný, nešlo by upravit pravidla tak, že by OPRAVENÝ příspěvek byl zveřejněn? Vždyť pak už o nic, co by bylo na závadu nejde... Děkuji,B.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  25. 10. 2020 10:49 Jan Kozák ml.
  Váš druhý a třetí příspěvek nebyly smazány proto, že opakovaly text, který byl dříve odstraněn, nýbrž proto, že všechny 3 příspěvky porušovaly pravidlo o konkurenci.

  cesnek sklizen

  15. 7. 2020 13:53 Zakladatel vlákna: pavel vana
  Kdy sklidit, foto je týden stará, odrůdu neznám, paličák.
  15. 7. 2020 13:59 pavel vana
  Stvoly jsou suché,ohnuté zčernalé, zelené tak 3 listy, stonek květu narovnaný.
  Děkuji za info pošlu foto zítra.
  21. 7. 2020 9:15 Jan Kozák ml.
  Obrázky lze k příspěvku přidat do 3 hodin po uložení příspěvku. (Stejnou dobu je možné přípěvek upravovat.) Poté je případně nutné vložit příspěvek další a snímky přidat k němu.
  Odpověď k příspěvku se přidává pomocí odkazu „Odpovědět“ u daného příspěvku. Pokud se místo toho založí nový dotaz, zůstane původní vlákno bez odpovědi a u nového není jasné, na co navazuje.

  Už jsem zase tady

  25. 1. 2020 18:23 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Neztratil jsem se, jen jsem byl v intenzívní péči lékařů. Už zase můžeme pokecat. Teda písemně, samozřejmě.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  27. 1. 2020 18:21 Jozef Sisak
  POTEŠUJUCA  infor. prajem nech sa Vam ďalšie zdravotne problémy vyhýbajú  a terajšie uspešne zvladnete . 

  Pripomienka

  8. 1. 2020 21:15 Zakladatel vlákna: Jozef Sisak
  Pozdravujem všetkých nadšencov pestovania cesnaku a prajem zdravie a ....
  v Novom roku .
  p. Kozak mohli  by sme tento čas kým nastanú každoročne temy podľa kalendara ,  využiť na odpovede - prispevky  na  ktore doteraz ten čas nebol alebo bolo potrebne vykonzultovať niektore detaily aj s inymi odbornikmi.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  21. 1. 2020 17:50 Jan Kozák ml.
  Vaši iniciativu vítáme. Za každý dotaz, který po konzultaci
  s odborníky zodpovíte, budeme rádi.
  23. 1. 2020 15:13 Jozef Sisak
  Asi sme sa nepochopili , odpoveď čakam od Vás - na zaklade odpovedi na prispevky 19.12. Jiri Polach alebo 10.11. Pavel Skala to na upresnenie . Inač sa teším na ten kolotoč oakovanych otazok s prichodom jari . 
  25. 1. 2020 12:20 Jan Kozák ml.
  Bohužel nerozumím, proč se těšíte na opakující se dotazy a co tím naznačujete.

  Pokud vás dané otázky zajímají, bude lepší zkusit odpovědi najít než referovat o tom, že čekáte, až to za vás udělá někdo, kdo se tomu aktuálně věnovat nemůže.

  Mnoho zemědělců má sice v zimě volnější režim, u této firmy tomu tak není. Nevěnuje se totiž jen prodeji sadby, ale také množením (nejen prostřednictvím smluvních množitelů, ale i na vlastních plochách), šlechtěním nových odrůd, udržovacím šlechtění a výzkumnou činností. Mezi prodejními sezónami žádná pauza není.
  27. 1. 2020 19:20 Jozef Sisak
  Je mi ľuto že tak ste pochopili moju "pripomienku "
  ak mam nazor na nejaku temu tak sa vyjadrím s tym že pre mňa každa informacia ma cenu .
  Pripomenute otazky ma zaujimaju , lebo sam som odpoveď na ne NENAŠIEL . POKLADAM vAS ZA ODBORNIKA preto som čakal na Vaš nazor.

  Čo sa tyka opakujucich otazok , pri doštudovani tem som sa často dostal aj na stranky tejto diskusie a registroval som opakujuce otazky v rovnakom časovom obdoby roka . ma to výhodu že pribudali aj okrem klasiky Novinky ktore sa nedostavaju k malopestovateľom. ZA ČO VAM Ď A K U JE M

  Omluva

  6. 12. 2019 20:05 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Omlouvám se všem diskutujícím a čtenářům této diskuse, že jsem se na nějakou dobu odmlčel. Ale po operaci ramene jsem sice mohl myslet, ale ne psát. Tazatelům na e-mailu se ozvu v nejbližších dnech.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  7. 12. 2019 12:12 Libor Hejduk
  Přeji brzké uzdravení, bezproblémovou rekonvalescenci a užijte si trochu klidu, zvláště pak teď před svátky. Ale jak to sám znám, člověku to nedá a pořád něco dělá.
  13. 12. 2019 15:17 Jozef Sisak
  Pripajam sa k želaniu   skoreho uzdravenia .

  Herbicidy, hnojiva

  28. 1. 2019 13:33 Zakladatel vlákna: Jan
  Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tímto herbicidem clinic CF. 

  A postřik Sk Sol. Dekuji
  29. 1. 2019 19:43 Jan Kozák
  V ČR jsou registrovány Clinic TF a Clinic Up. V obou případech se jedná o účinnou látku glyfosát, která je v poslední době silně pranýřována. Asi oprávněně. Pokud je pozemek určený k výsadbě česneku silně zaplevelen vytrvalými bylinami (např. pcháč, šťovík, pýr), má použití této účinné látky odůvodnění v létě, kdy jsou tyto vytrvalé plevele v plné vegetaci. Na likvidaci mladých plevelů na začátku vegetace doporučuji už více jak třicet let opakované vláčení porostu lehkými branami.
  Hnojivo SK sol sice sami nepoužíváme, přesto ho s klidným svědomím mohu doporučit. Spíš bych ho použil během vegetace jako listovou výživu než aplikaci při přípravě půdy. Ale nezapomeňte přitom na dusík. Výživa musí být vyrovnaná.
  Při této příležitosti bych chtěl poprosit všechny dotazující, aby při uvádění názvů ochranných přípravků, hnojiv nebo pomocných látek je správně psali. Myslím tím např. velká a malá písmena, také mezery. Zjednoduší nám to odpovědi, protože často musíme vyhledávat, co vlastně má tazatel na mysli.

  Návrh

  14. 11. 2018 15:26 Zakladatel vlákna: Jozef Sisak
  Pan Kozak .Ak je to aktualne , prichadzaju žiadosti o určenie odrody, niekedy s kvalitnymi fotografiami podľa ktorych odrodu určite. Nedalo by sa presunuť kvalitne snimky k popisom odrôd aj napr. až 3 skupiny s uvedenym mena autora?     Neviem ako je to s autorskymi pravami to je otazka na pravnika , možno by stačilo do pravidiel doplnit bod : autor fotografii  dava súhlas na ich ďalšie použitie .  Vytvorenie novej  sekcie :  Rusak - ruske klony  a neurčene odrody . s možnostou prispievať  od pisateľov ? 
  To iste  urobiť aj v sekcii chorôb cesnaku. Možnosť pripojenia okrem fotografii aj kratkeho videa ??
  14. 11. 2018 20:17 Pavel Dohnal
  Připojil bych svůj souhlas, hlavně ohledně těch chorob, které naštěstí zatím nemám. Jestli by se dal rozfázovat třeba postup nepopulárního vlnovníka, jak vypadá napadený česnek v zimě, na jaře, nějaký kalendář,jak na to. Všichni se nedostali k Vaší brožurce za 5 Kč. Ubylo by dotazů, jak, kdy a v čem mořit atd. Hlavně chybí ty fotky na jedné straně nemocných a na druhé straně poškozených česneků. U poškozených, ať fleky nebo mechanicky, pokud není narušené srdíčko, se dá vesele sadit! Ukázat, že pokud má podpučí hnilobu, nic z toho nebude. A že když se na stroužku objeví tečka, nemusí jít zahradník k psychiatrovi. Osvěta, pánové! Děkuji. A všem zdravíčko!!! 
  16. 11. 2018 10:02 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Sisaku, děkujeme za nápad. Fotografie postupně přidáme.
  Budeme-li chtít využít snímek uživatele, domluvíme se s ním individuálně. Paušální souhlas požadovat nebudeme.
  Diskusní příspěvky s určováním odrůd najdete na adrese https://www.cesnek.cz/kategorie-urceni-odrudy-cesneku
  Existuje i sekce, kam zařazujeme příspěvky týkající se skupiny „ruských paličáků“: https://www.cesnek.cz/kategorie-ruske-palicaky
  19. 11. 2018 6:32 Jozef Sisak
  P.Kozak. Ďakujem za adresy pomohly a zaroven  ma to priviedlo k myšlienke : okrem pravidiel vytvoriť aj : Ako to funguje -  navod ako použivať a orientovať  sa v diskusii. napr. zoznam tem či najčastejšie formulacie nazvov  prispevkov.     Pomohla by aj funkcia ako na facebooku UPOZORNENIA . na reakcie na moju otazku - prispevok alebo na odpoveď.  Lepšie ako sa preklikavať cez  diskusiu .  Ako s možnosťou kratkeho videa ?
  19. 11. 2018 13:30 Jan Kozák ml.
  Vývoj diskuse byl před dvěma lety pozastaven. Vypracování dokumentace nedokončených funkcionalit by bylo na úkor jejich dokončení.

  Nejčastější název příspěvku s dotazem na česnekovou sadbu zní „Dotaz“, druhý je „Česnek“ a třetí nejčastější nápad na nadpis je „Sadba“. (Když to průběžně opravuji, představím si knihovnu, kde je na hřbetech všech knih název: „Kniha“.) Nejsem si jist, zda by takový seznam uživatelům mohl jakkoliv pomoci. Pracuji na rozřazování příspěvků do témat, která budou mít lepší využití, ale ještě to potrvá.

  Zvýraznění posledních příspěvků je v plánu. Ale bohužel to není aktuální priorita.

  Výnos Česneku

  10. 11. 2018 10:04 Zakladatel vlákna: Jiří česnek
  David Pys z 18.9.10.27
  Zařazeno: Diskuse na webu
  10. 11. 2018 10:26 Jan Kozák ml.
  Pane Jiří, prosím, po napsání příspěvku si jej neprve přečtěte a zvažte, zda je pro čtenáře srozumitelný, a teprve poté jej případně odešlete. Významná část vašich textů bohužel nedává smysl.
  11. 11. 2018 19:59 Pavel Dohnal
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.
  12. 11. 2018 19:28 Jiří česnek
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

  porucha

  25. 8. 2018 15:54 Zakladatel vlákna: Helena Malá
  Na jaře jsem mezi česnek podzimní ještě dosadila asi 5 ks česneku . Odrůdy neznám, měl být ke snědení takový zbytek. Nevíte co to s ním je? Myslím, že byl zasazen, až na jaře  a to bude ono. Bude mít paličky? Posílám obr. Nejde mi vložit obrázek , neví někdo proč? Už jsem několikrát vkládala a ok, nyní nic.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  28. 8. 2018 9:15 Jan Kozák ml.
  Vkládání obrázků do diskuse jsem po Vašem upozornění opravil.
  Děkuji za pomoc.

  Neznámá odrůda

  11. 7. 2018 6:37 Zakladatel vlákna: Tomáš Bašta
  Dobrý den pane Kozák. Opožděně dodávám fotky neznámé odrůdy česneku, na kterou jsem se doptával v dotazu z 28. 6. 2018. Doufám, že napomůžou k lepší identifikaci. Děkuji Vám za radu.
  Množství semen v pacibulce: cca 18
  Množství stroužků v cibuli: cca 8
  Porost česneku - prvních pět řádků z pravaSklizený česnekPacibulkyBližší pohledCibule bez suknicCibule bez suknicŘez cibulíPacibulka - bližší pohledSemena pacibulky
  11. 7. 2018 21:25 Jan Kozák
  Tak má vypadat dotaz k určení odrůdy. To se pak pěkně zkoumá.
  Je to typ krajové odrůdy okolí Rožďalovic. Pokud jste z této oblasti, bude to třeba bezejmenný klon, jinak jsou na výběr odrůdy (podle abecedy) Blanin, Ropal, Tantal.

  Postrik na plevel.

  4. 6. 2018 10:42 Zakladatel vlákna: Marie Hálková
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  5. 6. 2018 9:10 Radek Bohmalský
  Dobrý den pí.Hálková,nechci Vám do otázky nějak mluvit,ale pokud nepoužíváte ve větách háčky a čárky,myslím,že na Váš dotaz nebude zodpovězeno.
  Přeji pěkný den
  5. 6. 2018 12:18 Alois Juráň
  Dobrý den, máte pravdu. Nemají rádi když se przní čeština.
  5. 6. 2018 13:12 Marie Hálková
  Děkuji za upozornění.
  Ale my mladší generace takhle píšem slále.
  Takže mne ani nenapadlo;že tak normální věc může být problém.
  Přece se tu řeší česnek .
  A ne vzhled písma .
  Ale i tak děkuji.
  10. 6. 2018 21:00 Helena Malá
  Nemohla jsem to přejít bez povšimnutí. Ta věta" my mladší generace .......a že normální věc.... ",  to snad nemůže někdo ani napsat.

  Modra hniloba

  5. 1. 2018 23:14 Zakladatel vlákna: Blanka Fuskova
  Dobry den. Pri zlom uskladneni som zistila, ze sa na hlavickach v spodnej casti korienkov sa objavila trochu zacinajuca plesen, podla popisu asi modra hniloba. Chcem sa opytat ci je mozne este tento cesnak, strucky pouzit na konzumaciu a pripadne ci este vhodny aj na sadenie. Dakujem za odpoved.
  6. 1. 2018 19:21 Jan Kozák
  Modrá hniloba (Penicillium) napadá neživá pletiva, není tedy parazitem, ale saprofytem. Objevuje se při zvýšené vzdušné vlhkosti na suknicích (slupkách), podpučí, hlavně však v místech mechanického poškození. Posledně jmenované bych pro konzum ani výsadbu nepoužil, pokud je Penicillium na sukniích nebo podpučí, není problém ani potravinářský ani sadbový.
  A paní Blanko, použijte, prosím Vás, příště diakritiku (čárky a háčky nad písmeny). Bez ní je i slovenština degradovaná. A možná bych Vám pak ani neodpověděl.
  7. 1. 2018 0:34 Blanka Fuskova
  Ďakujem veľmi pekne za Vašu odpoveď.

  Poďakovanie a Prianie

  24. 12. 2017 12:27 Zakladatel vlákna: Igor Macúš
  Ďakujem rodine Kozákových, za všetko čo robia pre zachovanie
  poctivého cesnaku a za trpezlivosť v diskusii a želám im ako aj Vám Vážený
  pestovatelia pokojné  prežitie Vianočných
  sviatkov.

  Do Nového roku prejem pohodu a peknú úrodu a v diskusii
  menej opakujúcich sa otázok k rovnakej téme ;)

  IgoR
  24. 12. 2017 15:44 Jan Kozák
  Děkujeme za přání. Vám i všem ostatním česnekářům přeji do nového roku hodně lásky. Ať ji umíme dávat i brát celými hrstmi.

  Jak se sem vkládají fotky?

  8. 8. 2017 20:22 Zakladatel vlákna: Veronika Kolocová
  Pardon, toto měl být pokusný dotaz, nejde smazat...
  Tlačítko "Přiložit obrázek" se objeví až po odeslání dotazu.
  8. 8. 2017 21:43 Miroslav Čivrný
  Přesně tak;-)
  ... dotaz jde určitě smazat 
  9. 8. 2017 9:32 Jan Kozák ml.
  Systém diskuse neumožňuje odstranění příspěvku. Správci diskuse (poznáte je podle toho, že vedle příspěvku mají kulatý obrázek) mají pouze nástroj, kterým se nevhodný příspěvek překryje textem: „Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.“
  Je tomu tak proto, že nás někteří uživatelé rádi obviňují z toho, že odstraňujeme příspěvky, které se nám „nehodí do krámu“. Fakt, že tu za posledních 5 let žádný příspěvek nezmizel, je však pádný protiargument, který podobná nesmyslná nařčení vyvrací a předchází se tím zbytečným dohadům. Zároveň jde o transparentní přístup k zákazníkům.
  9. 8. 2017 9:18 Jan Kozák ml.
  Obrázky se skutečně přidávají až po uložení příspěvku. Snímky pak lze přidávat po dobu 3 hodin. Po stejnou dobu je možné příspěvek po uložení upravovat.
  Počítáme s tím, že vývoj systém diskuse bude obnoven. Možnost přidávání obrázku zároveň s příspěvkem je jednou z věcí, které máme na seznamu.

  Rizika vysadby .

  7. 8. 2017 8:55 Zakladatel vlákna: Richard Bily
  Dobry den, mam dotaz jak velke riziko je vysadba cesneku po bramborach a jakymi opatrenimi lze rizika eliminovat. Dekuji Bily Richard
  7. 8. 2017 12:36 Miroslav Čivrný
  Vše je uvedeno tady:
  https://www.cesnek.cz/pestovani
  Já osobně sázím pravidelně po bramborách a vše je v pořádku, česneku se daří  ;-)
  7. 8. 2017 21:52 Zdeněk Mácha
  Lidi nečtou a pak se tu opakují kolikrát ty samé dotazy
  8. 8. 2017 7:44 Jan Kozák
  Brambory hnojené hnojem považuji za nejlepší předplodinu pro česnek.
  Ale pane Bily, když chcete, abychom se věnovali Vaší otázce, tak se jí věnujte i Vy. Nepoužívání diakritiky (čárky a háčky nad písmeny) text znehodnocuje. Někdy si říkám, že na tyto dotazy nebudu odpovídat a rovnou je smažu.
  9. 8. 2017 19:22 Richard Bily
  Dekuji za odpoved, na dalsi dotazy si radsi najdu odpoved jinde kdyz je diakritika takovy problem . Pisu jen z mobilu a investuji radsi do zahrady nez do pc aby nekomu nebylo nevhod ze mu chybi nad pismenkem carka nebo hacek. Jeste jednou dekuji. Bily Richard
  10. 8. 2017 10:32 Jan Kozák ml.
  Pane Bily, přispívání do diskuse rozhodně nevyžaduje nákup PC. Nevím o telefonu, na kterém by bylo možné tyto stránky používat a který by neumožňoval používání diakritiky. Můžete využít služby ohakovani.cz. Tato adresa vede na projekt MU, který umožňuje automatické doplnění diakritiky do textu. Tato diskuse má přes 1000 čtenářů, kteří se na ni pravidelně vracejí ob několik dní. Doba, kterou potřebují na přečtení Vašeho textu, je v součtu výrazně delší než čas, který ušetříte rychlým napsáním.

  Opakované použití sadby

  8. 5. 2017 21:25 Zakladatel vlákna: Miroslav Čivrný
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  8. 5. 2017 23:29 Miroslav Čivrný
  To se omlouvám, pravidla diskuse jsem nečetl,nikde jsem je nenašel. 
  Mohl by jste mi tedy prosím odpovědět na můj  příspěvek ze 7.5. 10.41  na který jsem nedostal odpověď? 
  9. 5. 2017 9:46 Jan Kozák ml.
  Příspěvek jsem smazal já, ale nejsem kompetentní na to, abych Vám na původní dotaz odpověděl. Jakmile bude mít Václav Kozák čas, odpoví Vám.
  Odstranění příspěvku není sankce. Smazal jsem to proto, že když je totožná otázka ve více vláknech, v některých zůstane bez odpovědi. Protože se jednotlivá vlákna mohou zobrazovat v různých kontextech (všechny příspěvky chronologicky, kategorie, později i vyhledávání), bylo by to nepřehledné.

  Zrušení Česneku v otázkách

  28. 3. 2017 8:23 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Vážení návštěvníci, z důvodu reorganizace obsahu bude stránka Česnek v otázkách zrušena (nebude přesměrována na alternativu na novém webu). Pokud tedy máte zájem, můžete si uvedenou stránku pro osobní potřebu zálohovat.
  Na novém webu budou příspěvky v diskusi i zpětně rozdělovány do témat, aby bylo možné dohledávat všechny texty týkající se určité problematiky. Česnek v otázkách, který vznikl jako výpisky z diskuse, se tak stal duplicitním.

  Plevel v česneku

  17. 7. 2016 16:25 Zakladatel vlákna: Fiala petr
  Obdivuji se p. Kozákovi, že vůbec odpovídá na dotazy tak nepořádných pěstitelů česneku, že vůbec mají tu drzost zveřejnit tak zanedbaný porost svého česneku, jako tazatel:Adam 58, Pavel Masař, Ondřej Šinderbal. Odplevelovat, hlavně mechanicky, je přece základ v pěstování čehokoliv a ne ještě ukazovat svůj nepořádek. Díky za přečtení. Petr

  Velikost česneku

  13. 7. 2016 20:14 Zakladatel vlákna: Jindřich Janša
  Zdravím všechny pěstitelé česneku a mám prosbu, zda by nešlo vyfotit zároveň s česnekem i klasickou krabičku od zápalek, abychom mohli porovnat velikost česneku. Jinak to porovnání je velmi skreslené, protože není možno to s něčím srovnat. Myslím, že přidat k tomu krabičku od zápalek nemůže být velký problém.
  Zvažte tento návrh a děkuji.
  Janša
  Zařazeno: Diskuse na webu
  13. 7. 2016 20:36 Jan Kozák
  "Moja řeč." Možná máte na mysli jistý konkrétní příspěvek jako já.
  12345Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne