Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Diskuse na webu Zpět na diskusi

  Česnek

  7. 2. 2012 16:27 Zakladatel vlákna: Roman Soukup
  Dobrý podvečer p.Kozák.Sibiřská odrůda? existuje vůbec tento česnek?víte o něm něco děkuji za odpověď.
  7. 2. 2012 19:00 hloupý Honza (Sendy)
  Prostým nahlédnutím do oficiální datbáze
  http://nou.ukzuz.cz/ido/index.html
  zjistíte, že mezi registrovanými odrůdami není.
  A protože mezi registrovanými odrůdami není, nemůžete ji nakoupit jako certifikovanou sadbu ve smyslu zákona č. 219/2003 Sb. Pokud ji přesto od někoho získáte, pak jsou dvě možnosti. Jedna je že budete mít krajovou odrůdu, kterou daný pěstitel měl ještě před registrací odrůdy Vekan, nebo Vám bude nabízen Vekan několikrát protáčený jako konzumní česnek a tedy bez průkazného zdrřavotního stavu.
  Já osobně, pokud bych mi byla nabízena odrůda velmi blízká svými vlastnostmi certifikovanému česneku, dám přednost nákupu certifikované sadby.
  Když by to byla odrůda naprosto odlišná od mně dosud známých, tak si radši rok počkám, zkouknu porost u původního pěstitele a nakoupím vzorek až z jeho následující sklizně. I přes vizuální kontrolu stejně nezískám ten komfort, ža bych dostal sadbu zkontrolovanou na přítomnost virů a háďátka. Při objemu sadby v tunách se tyto testy do nákupní ceny promítnou minimálně, ale pokud bych dostal kilíčko "sadby" zadarmo, tak mne ty testy vyjdou na víc než je prodejní cenacertifikované sadby u Ing, Kozáka.
  Takže logicky = doporučuji koupit Vekan na sadbu. Nikdo Vám nezakáže koupit si daný Sibiřák jako konzumní, abyste měl na srovnání konzumních vlastností.

  S.
  9. 2. 2012 20:29 Roman Soukup
  Díky za vysilující výklad Sendy (jenom Vy jste neznámí)ptal jsem se p.Kozáka.Jenom pro upřesnění kolega v práci se zmínil o sibiřském česneku,chtěl jsem vědět víc o něm,nemějte obavy nemám pochybný česnek.
  9. 2. 2012 21:03 hloupý Honza (Sendy)
  Pan Ing Kozák Vám možná napíše něco jiného, až bude mít volnou chvíli. Třeba ví i o jiném česneku, který může mít v popisu charakteristické slůvko "sibiřský".

  Ad občanské jméno: to jsem tady měl od 15.12.11 08:45 do 18.12.11 19:39 a skutečnosti, proč jsem se vrátil k přezdívce nemíním komentovat.

  S.
  11. 2. 2012 15:46 Jan Kozák ml.
  Uvedená data nesouhlasí se zálohou diskuse.
  11. 2. 2012 20:52 Jan Kozák
  Česnek s označením "SIBIŘÁK" jsem viděl poprvé letos na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích. Tam to prodával jistý člověk z Moravan (u Brna). Měl tam takto označený Vekan a nějaký klon tzv. ruského paličáku, přičemž tvrdil, že se nejedná o dvě různé odrůdy. Později jsem toto označení viděl i u nějakých prodejců u silnice, kteří takto prodávali španělský česnek. Z toho se dá usuzovat, že česnek původem ze Sibiře asi u nás nikdo nepěstuje (ani nevím, pěstuje-li ho někdo na Sibiři), ale někdo přišel na nový trik pro svůj nekalý obchod.
  11. 2. 2012 21:38 Roman Soukup
  Děkuji za odpověď p. Kozák říkal jsem si pro sebe že neexistuje stoprocentní jistoto nebyla,kolega si tvrdil že ano.Škod že nebyla sázka.
  11. 2. 2012 22:08 hloupý Honza (Sendy)
  Ano u silnic byl občas francouzko-holandský "Ail du Nord" s klamavým přeložením názvu do češtiny.
  Ale odrůdová jména se prostě nemají překládat!
  Více na
  http://home.nordnet.fr/~slenfant/ail/index.shtml

  HOLOMRAZY

  1. 2. 2012 17:30 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Extrémy počasí nám mohou výrazně ovlivnit pěstitelský úspěch, někdy až do neúspěchu. Bohužel, chytří býváme až potom. Proto by bylo dobré napsat do této diskuse všechno, hlavně to negativní z letošní zkušenosti, co by mohlo nám všem do budoucna pomoci.
  2. 2. 2012 21:44 hloupý Honza (Sendy)
  Chtěl jsem sem dát údaje o průběhu počasí za poslední tři dny, ale než jsem stačil přepsat minima/maxima průměry a gradienty ... tak mne to odhlásilo. Politika Vašeho syna vůči mé registraci je taková, že nemohu napsat osnovu, tu uložit a pak v rámci změn dopisovat hodnoty. A chuť 40 minut něco znovu tvořit aby se to pak neuložilo oprvdu dnes nemám. Tak jen jedinou hodnotu => průměrná teplota 0,15 m pod povrchem záhonku byla dnes -9,3°C
  11. 2. 2012 16:06 Jan Kozák ml.
  Žádná část skriptu se nesnaží a ani nikdy nesnažila jakýmkoliv způsobem rozlišit Vás, Vaše elektronické zařízení či Váš prohlížeč od ostatních uživatelů a pak s Vámi nakládat jiným způsobem než s ostatními.
  Pokud má Váš prohlížeč potíže se zapamatováním toho, že jste přihlášen, mohlo by pomoci promazání souborů cookie prohlížeče.

  Omluva

  11. 1. 2012 18:42 Zakladatel vlákna: Vladislav
  Snad nebude až tak pozdě na to abych se tady všem omluvil a hlavně bráškovi Sendymu a panu Kozákovi.V mém příspěvku co je pravda jsem se vážně nechal unést.Proto veřejně přijměte mou omluvu.Vážím si Vaši práce a neměl jsem v úmyslu ji hanit.Víte, hodně firem u nás se chová jak se chová a po celodenní práci jste tu mou náladu odnesli zrovna Vy. Pokouším se poznat tento fenomén dávám dohromady materiál o hydroponickém pěstování,hlavně potravin.Česnek je jedna z nejdůležitějších plodin pro lidstvo,snažím se dozvědět o něm co nejvíc. Ještě jedno omluvte mě,že jsem Vás obral o drahocenný čas.Vladislav
  Zařazeno: Diskuse na webu
  12. 1. 2012 21:25 hloupý Honza (Sendy)
  Láskou a odpuštěním se nemá šetřit.

  Mně hlavně mrzí, že Vaše omluva nesměřuje více k rodině Ing. Kozáka, protože já jsem zde host, který se samozvaně pasoval do role aktivního diskutujícího. Tedy se všemi riziky s tím souvisejícími musím počítat.

  S.
  13. 1. 2012 9:13 Jan Kozák ml.
  Osobně omluvu přijímám a považuji věc za vyřízenou.

  co je pravda

  6. 1. 2012 0:40 Zakladatel vlákna: Vladislav
  Ptám se a ono mi odpoví bráška Sendy.Pan Kozák ne.O co tady jde ,ptám se? V naší republice ani odpověď na pěstování česneku není jednoduchá,same tajemství a know-how.Chlapi kurňa kde to žijem.Na amerických servrech je toho plná hromada a když se obrátím na naše lidi a náš český česnek je to jako v parlamentu.

  Jen ne upřímná odpověď.Z čeho jste tak posrani.Uvidíme zdáli to zůstane nebo to odstraníte.Ale dost mě to tadyk štve.Díky Kantor
  6. 1. 2012 8:55 hloupý Honza (Sendy)
  Já mám dost času, tak odpovídám pohotově a někdy ne dost přesně.
  Pan Ing. Jan Kozák má tuto diskuzi jako servis pro odběratele jím certifikovaného sadbového materiálu. Není proto v jeho silách rychle odpovídat na různé minoritní špeky. i já musím někdy na odpověď k mému dotazu čekat i dva týdny.
  Moje odpověď byla jakési popíchnutí k tomu, aby jste upřesnil na jaké úrovni to vlastně s tím pěstováním v HP myslíte.
  Nezlobte se, ale HP zůstane minoritní, protože nákladově nemůže konkurovat konvenčnímu polnímu pěstování.
  Vy Taky necháváte tajemstvím, na jaké úrovni HP zvládáte a jak rozsáhlé máte vybavení.
  A nyní trochu informatiky => množství informací nijak nesouvisí s jejich relevancí a věrohodností. I na našem největším diskuzním portále zabývajícím se zahradou a pěstováním máte spoustu informací, ale nikdo vám nezaručí nakolik jsou použitelné.

  Takže prosím, zkuste napsat něco podrobnějšího, na jaké úrovni jste s tím pěstováním a kterou naši literaturu máte k dispozici (závěrečné zprávy výzkumných úkolů, VŠ skripta, odborné monografie, veřejně dostupné sylaby diplomových prací apodobně.). Jinak z hlediska verifikovanosti údajů doporučuji Izraelské servery (bohužel ne vždy dostupné ze všech IP adres).

  S.
  6. 1. 2012 17:57 Jan Kozák
  Vážený pane Vladislave, jestli myslíte, že nemám co dělat a jenom sedím u počítače, tak se mýlíte. Z původních deseti dětí máme ještě šest nezaopatřených, takže se nemůžu věnovat pouze česneku, ale zvláště v době relativního klidu se snažím věnovat více rodině. Váš dotaz jsem v diskusi viděl, ale protože na něj neznám odpověď, tak jsem nereagoval. Myslím si, že pokud není příspěvek přínosný, tak sem vůbec nepatří. (Za několik dní vyřadím Váš i můj příspěvek, protože nic neřeší, navíc mi u Vás hodně vadí jedno slovo, které slušný člověk nepoužívá.) Když na dotaz reaguji, pak se snažím, aby byla moje odpověď správná nejen obsahově, ale i gramaticky. A ono to chvilku práce dá. Pokud se Vám zdá, že pěstování česneku je na tomto webu zahalováno tajemstvím, tak jste si ho málo pročetl - je tam všechno, co o česneku vím. Není mi ani jasné, proč nevyužíváte tu americkou plnou hromadu a obracíte se na pos... šlechtitele. A ještě můj názor k hydroponii: hydroponické pěstování okrasných rostlin má svůj půvab a význam, ale takovéto pěstování plodin určených pro lidskou výživu považuji za nesmysl a takto vypěstovaný produkt pokud není přímo zdraví škodlivý, pak je pouze neužitečný. Jen tak mimochodem, této nesmyslné reakci jsem věnoval více než půl hodiny, kterou jsem měl věnovat spíše dětem.
  6. 1. 2012 23:20 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Vladislave.
  Z Vašeho příspěvku je znát velké, ale podle mého názoru naprosto nemístné rozladění. Rád bych si ujasnil několik záležitostí, které jsem příliš nepochopil.
  Napsal jste sem dotaz ohledně hydroponií. Po osmi hodinách (z nichž většinu můžeme považovat za noční a naprosto nevhodné k vyřizování firemních záležitostí), píšete svou vzteklou stížnost. Nezdá se Vám, že jste udělal poněkud předčasný závěr? Nonstop podporu neslibujeme, nemáme a mít nebudeme.
  Zde nejsme ve vědeckém ústavu, který je za získávání výsledků placený. Pokud vím, tak žádnou dotaci za rady poskytnuté v diskusi nemáme. Proto také Vy nemáte právo se jí domáhat.
  Stěžujete si, že jste se zeptal a odpovědělo Vám bráška Sendy. Co je na tom špatného? Dotaz jste neadresoval panu inženýrovi. Sám jste napsal „může mi tady někdo říct…“ Pokud jste chtěl konkrétnější odpověď, proč jste později nereagoval a neupřesnil svůj dotaz?
  „Samé tajemství a know-how…“ Pěstování česneků hydroponicky není v naší firmě kryto žádným informačním embargem. Jde o věc, kterou nemáme ověřenou, podobně třeba jako to, že česnek roste nejlépe během volného pádu. Nařčení, že se snaží naše firma o samé tajemství, striktně odmítám. Zamyslete se například nad tím, proč vznikla stránka Česnek v otázkách. Proč tady vlastně nad Vašimi vzlyky plýtváme svým časem?
  „Na amerických servrech je toho plná hromada…“ A na našich serverech je toho prázdná hromada. Ale určitě můžete využít překladač, abyste se tou plnou zahraniční hromadou prokousal.
  „Uvidíme zdáli to zůstane nebo to odstraníte“ Chystáte se na psaní srdceryvného příspěvku o cenzuře v českém česnekářství? Prosím, nepublikujte jej na našem webu.
  Pojďte a udělejte tomu hroznému českému česnekovému zločinu přítrž. Vyšlechtěte si vlastní odrůdy nebo kupte celý ten náš systém. Rád bych viděl, jak poté, co budete muset česneku věnovat veškerý (opakuji: veškerý) svůj čas, budete schopen zdarma psát (nebo financovat někoho, kdo bude psát za Vás) reakce na hloupě napsané příspěvky nevychovaných sebestředných křiklounů.
  Prosím o zodpovězení mých otázek do osmi hodin.
  11. 1. 2012 12:25 Roman Soukup
  Dobrý den,vše bylo Vám řečeno Jan Kozák Ing.Jan Kozák co chcete víc.Nejlepší řešení jak píšete je na amerických stránkách tak choďte na ně,a určitě budete spokojený.Přeji krásný zimní den pane Vladislave.
  11. 1. 2012 14:21 hloupý Honza (Sendy)
  Pane Romane,
  je zajímavé si na kanadských a irských webech najít, že jsou dobře propracované pěstební postupy na mělkých půdách, ale nikoliv jakákoliv forma hydroponie. A to vše jen proto, aby se pěstitelé co nejvíce přiblížili podmínkám a výsledkům pěstování ve standardní polní kultuře.
  S.

  Historie diskuze

  3. 1. 2012 17:39 Zakladatel vlákna: Petr Fiala
  Chtěl jsem si najít něco v historii diskuze ale koukám že je to tu jen od 15.11.2011. Starší příspěvky už není možné dohledat ?
  4. 1. 2012 10:00 Jan Kozák ml.
  Dobrý den.
  Z ověřených odpovědí ze starších příspěvků byla vytvořena přehlednější stránka Česnek v otázkách. Pokud však hledáte něco, co do otázek začleněno nebylo, mohu Vám poslat na e-mail archiv starší diskuse. Mohu se zeptat, co konkrétně hledáte? (Abychom to případně do otázek zpracovali.)

  22. 12. 2011 6:55 Zakladatel vlákna: Václav Vaněk
  Všem milovníkům česneku vše nejlepší a Štastný Nový rok 2012.
  "Brácha" Sendy se nám asi urazil, nechápu proč bazíruje na něčem tak nepodstatném , ale asi je pro něj důležité vystupovat anonymně, proč to ví jen on sám-)))))

  zelená diskuze

  13. 12. 2011 21:10 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
  Proč nevidím zelené obdélníčky?
  15. 12. 2011 7:50 Jan Kozák ml.
  Určitě bych vyzkoušel, jestli se situace nezlepší neporušováním pravidel tím, že uvedete své skutečné jméno.
  16. 12. 2011 8:24 "Brácha" Sendy
  Nepomohlo to. radši se vrátím k původní přezdívce, když dovolíte.
  16. 12. 2011 10:10 Jan Kozák ml.
  Byli bychom raději, kdybyste zde vystupoval pod svým skutečným jménem. Věříme totiž, že tím dojde ke zvýšení úrovně obsahu této diskuse. To, že nevolíme nutnost ověřování adresy bydliště jako server novinky.cz, je naší dobrou vůlí; byli bychom rádi, kdyby nám ji uživatelé vrátili respektováním jednoduchého požadavku - uvedení občanského jména.
  18. 12. 2011 19:39 "Brácha" Sendy
  ... a doklady o habilitaci by jste náhodou v originále nechtěl???
  Necháme to takhhle, Vám i mně pak nesmí vadít nějaká ten překlep ....

  S.
  18. 12. 2011 21:34 Jan Kozák ml.
  Že tu budeme občanské jméno vyžadovat, víte už jeden a půl měsíce. Nebudu se s Vámi neustále dohadovat, jestli je správné psát anonymně a vydávat se za jiné. Buď se tedy podřídíte našim pravidlům (které ostatně byly reakcí na Vaše působení tady, které se chvílemi nám vymykalo z rukou), a to před napsáním jakéhokoliv dalšího příspěvku, nebo se tu rozloučíme. Děkuji za pochopení.
  20. 12. 2011 20:59 Jan Kozák
  Já se za své jméno nestydím. Příjmení mám stejné jako spousta mých předků, k nimž se rád hlásím, a křestní jméno mi vybrali rodiče, které mám rád a kterých si vážím. Máte-li důvod stydět se za svůj původ, není příliš složité ani nákladné nechat si jméno změnit a pak vystupovat pod novým jménem, takže Vás pak nikdo nebude spojovat s lidmi, od nichž se chcete distancovat.

  Změny v diskusi

  10. 12. 2011 12:02 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Popíšu změny, ke kterým zde došlo (kdyby si jich někdo nevšiml):
  - Formulář pro vkládání příspěvků respektuje zalamování řádků. (Vynecháte-li řádek, bude vynechán i ve výsledném zobrazení.)
  - Jméno autora se nezadává u každého příspěvku zvlášť, ale čerpá se ze jména uživatele, které zadal při registraci. (Při změně jména se upraví autor u všech příspěvků, které tento člověk napsal.)
  - Formulář pro psaní příspěvků byl rozšířen, nepovinné položky byly zesvětleny, předmět zvýrazněn.
  - Bylo zesvětleno (méně důležité) datum přidání příspěvku. Pokud byl příspěvek upraven, zobrazí se datum tečkovaně podtržené, při na jeho najetí se zobrazí datum úpravy.
  - Přihlášeným uživatelům se u jejich příspěvků zobrazí zelený obdélníček. Pokud se někomu bude zdát, že je diskuse příliš zelená, bude to pro něj signálem, že má nechat psát také ostatní. :)
  - Automatické převádění vložených URL adres na klikatelné odkazy jsem si rozmyslel, aby si někdo tento web nepletl se stránkou spamujte-zdarma.cz
  Zařazeno: Diskuse na webu

  Poděkování

  10. 12. 2011 10:18 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
  Provedené změny hodnotím jako velký krok dopředu a velký kus práce s tím spojený. S.
  17. 12. 2011 10:44 Pavel Váňa
  Když dovolíte, připojím se k první reakci a připojím tu svou. Velice chválím Česnek v otázkách. Už dlouho jsem plánoval, že si z diskuse zkopíruji rady pana Kozáka, abych je měl hezky pohromadě. A hle mám to tu i bez práce. Skvělý nápad výtečně provedený!!

  změna pravidel

  9. 12. 2011 21:15 Zakladatel vlákna: Jiří Snášel
  Nevím, komu a proč by měla vadit změna pravidel? Já se za své jméno nestydím, hrubky nedělám...
  Zařazeno: Diskuse na webu

  Pravidla

  8. 12. 2011 9:35 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Hezký den všem přítomným. Dovolte mi, abych Vám dopředu oznámil, že od 10. 12. 11 dojde ke změně pravidel této diskuse. Patrně největší změnou bude jiné chápání položky „Jméno“, ve které bude skutečné občanské jméno uživatele. Máte-li ze změny obavu, můžete ji tu vyjádřit do doby, kdy bude novinka zavedena. Děkuji.
  9. 12. 2011 14:59 "Brácha" Sendy
  Mohu se mýlit, ale myslím si, že internetový národ je pohodlný a půjde cestou nejmenšího odporu. Místo aby se problém řešil v diskuzi, tak se přesune jako dotaz položený emailem na adresu dostupnou v záložce kontakty.
  9. 12. 2011 15:09 Jan Kozák ml.
  Máte pravdu, bude dobré do kontaktů napsat, že pro poradenství je určená diskuse a stránka s často kladenými dotazy...

  brácho, brácho, brácho

  30. 11. 2011 22:50 Zakladatel vlákna: Jiří Junek
  Dotaz byl určen pro pana Kozáka, ne pro jeho samozvaného mluvčího, který se ani neumí podepsat.
  Pro Vás brácho trochu zjednoduším.
  Vegetační doba je realita, já si ji nevymyslel. Zajímalo by mne, proč Vašemu česneku k dosažení "znaků sklizňové zralosti" stačí kratší doba, než tomu mému česneku.
  1. 12. 2011 8:28 "Brácha" Sendy
  A to že vegetační dobu přepočtete na asimilační hodiny. Tedy kažvý den přenásobte příslušnou dobou denního svitu. Pak vám vyjde, že v době hlavní vegetační sezóny je den 2× delší než den v říjnu. Můžete ještě přidat korekci podle teploty. Takže, ačkoliv jste sázel o 29 dní dříve než já, sklízet budete cca jen o 4-10 dní dříve. Jinak u většiny odrůd dormance chrání česnek před předčasným vyrašením a tedy když sázíte dříve letos sklizený česnek, tak chvilku sedí a jen prokořeńuje k podkladu. Vegetační doba je orientační údaj pro plánování sledu plodin. Nasázíte-li velmi ranné brambory v termínu, který vypočtete odečtením vegetační doby od termínu sklizně velmi pozdní odrůdy, pak nevypěstujete nic (nenarostou hlízy), i když "gynekologická" matematika říká přesný opak.
  Tedy, ačkoliv Džambul neznám, jsem toho názoru, že pevnost cibulí je odrůdovou vlastností a koupil jste dobře živený a správně vyzrálý sadbový materiál.

  S.

  PS. Ing. Kozák Vám určitě do 3 dnů odpoví, ale počítejte s tím, že v tomto týdnu je dobré počasí pro výsadbu a tedy, že je radši na poli než u PC.
  1. 12. 2011 16:44 Jiří Junek
  Brácho Sendy děkuji za odpověď ikdyž jste mne se svými výpočty nepřesvědčil. I nadále budu sázet česnek dříve, než vy. Osvědčilo se mi když šel česnek do zimy zakořeněný, nezřídka mi v minulosti i do zimy vyřádkoval a to pak byly ty nejlepší sklizně. O víkendu zkusím "exhumovat" nějakou cibuli, pokud bude co, tak to vyfotím a foto v dám sem do diskuze. J.J.
  3. 12. 2011 19:22 Jan Kozák
  Tímto reaguji i na Váš dotaz ze 30. 11. Odrůda Džambul (i Slavin) tvoří velmi pevné cibule, jejichž rozdružování je ještě obtížnější než u nepaličáků. Ten nesmysl, kterému u česneku někdo říká vegetační doba, není realita a ani já jsem si ho nevymyslel. Zkuste si ten Váš česnek zasázet koncem srpna a skliďte ho za těch Vašich 260 - 270 dní, tedy v polovině května, nebo ho vysázejte na přelomu roku a sklízejte koncem září. Obojí je blbost. Když ho takto vysázíte, budete v obou případech sklízet někdy v červenci asi v týdenním rozestupu a to proto, že ten předčasně zasazený ukončí vegetaci dřív vinou většího napadení chorobami. Námi, ale nejen námi, doporučovaný termín není extrémně pozdní, jak Vy píšete, ale je správný. Líbí se mi Váš výraz samozvaný mluvčí, já zase používám výraz samozvaný odborník, ale jestli se to týká i jistého "bráchy", nad tím jsem zatím neuvažoval.
  4. 12. 2011 15:14 Jiří Junek
  Pane Kozáku,
  v žádném případě se nechci pasovat do role odborníka na česnek, ( ikdyž se zahradničením živím - okrasné dřeviny ) pouze jsem v diskuzi určené pěstování česneku chtěl diskutovat o svých zkušenostech a názorech z nich odvozených. V článku O česneku pro pokročilé, který máte zveřejněný na Vašich stránkách, na straně 8 p.Ing. Havránek Csc uvádí, že stroužek česneku reaguje 260-270dní na teplo, světlo, vláhu atd. Co je to jiného, než vegetační doba? Na popud Vaší odpovědi jsem nahlédl do dvou zahradnických knížek, které mám momentálně k dispozici. V 1000 dobrých rad zahrádkářům autor Radoslav Šrut uvádí jako vhodnou dobu k výsadbě "od září do poloviny října".
  V knize Naše zahrádka od Josefa Kutiny je zase uvedena doba " nejlépe do konce září". Sázení česneku koncem srpna bych se ažtak nebál, protože díky dormanci vyraší a dozraje v ten pravý čas Usuzuji tak podle v zemi zapomenutých cibulích. A v přírodě to takto u cibulovin funguje. Jinou otázkou jsou choroby česneku a s těmi zatím nemám problémy, při mém malém množství mohu stále sázet do země česnekem nedotčené a to dělá hodně. Bráchovi Sendymu přikládám dnešní snímek stroužku po 6 týdnech po zasazení. Jeho stav pokládám za optimální.J.Junek
  4. 12. 2011 19:06 Jan Kozák
  S Ing. Havránkem se už nemůžeme poradit, ale i on byl zastáncem co nejpozdnějšího termínu výsadby. Vámi uváděné publikace nejsou zahradnické, ale staré zahrádkářské. Patrně je v nich také uvedeno, že rajčata a okurky nepotřebují během vegetace žádnou ochranu proti chorobám a že se sklízejí až do zámrazu. A také je to už dnes jinak.

  Jak mořit?

  31. 10. 2011 19:00 Zakladatel vlákna: Lampa
  Dobry den,

  objednal jsem si od Vas cesnek, ktery mi prisel (bohuzel objednal jsem ho malo). Je tento cesnok jiz moreny ? Pokud ne, jak ho namorit ? Chtel bych pouzit Sulku a Lignohomat. Omlouvam se za urcite jiz polozeny dotaz. Dekuji
  31. 10. 2011 19:20 Petr S.
  Poslední měsíc se z velké části v diskuzi probírá moření,někdy i velmi do podrobna,spousta informací o moření je i v zde v článcích o pěstování česneku ale pořád se někdo ptá,jak namořit česnek.Nechápu.Pan Ing. Kozák přece nemá čas odpovídat pořád na to samé dokola.Na jaře tu bude tisíc příspěvků, jak,kdy a čím stříkat proti houbomilce,jestli vytrhávat paličákům palice a jak sušit česnek.Omlouvám se,ale takhle to přeci nejde dělat.Stačí pouze číst! Snad si to někdo vezme k srdci:-)
  31. 10. 2011 19:57 Lampa
  Nasel jsem, ale prvni cast zustava neodpovezena, je objednany cesnek jiz namoreny? Mozna bych se primlouval, tuto odpoved dat do "Často kladené dotazy"
  31. 10. 2011 20:14 brácha Sendy
  Pokud při objednávce nebylo sjednáno výslovně jinak.
  Důvod je prostý = česnek se musí prodávat v celých palicích "nerozdružený na stroužky". Navíc doposud byla praxe moření těsně před výsadbou.
  31. 10. 2011 21:07 Brácha Srandy
  V palicích makovicích se česnek neprodává. Tak to smažte. Musí, musí, musí, nic nemusí.
  31. 10. 2011 22:08 brácha Sendy
  I kdyby se hradečák paličák třikrát přejmenoval ...! No a opravovat palice na cibule taky nebudu Milý Jeníku(ml.)
  31. 10. 2011 19:59 brácha Sendy
  Sadbový česnek se prodává v ČR zásadně nemořený.
  Máte tak možnost mechanicky poškozené nebo přebytečné cibule použít jako konzumní. Taky máte možnost jako moje sousedka, natolik věřit v kvalitu Kozákovic česneku, že jej sází a pěstuje bez ošetření mořením (při dodržení ostatních agrotechnických zásad). To je normální pro malá množství tak do spotřeby sedmičlenné domácnosti za rok.
  Jestliže nejmenší balení 10 ml Rovralu je pro 2,5 litru mořící lázně, má moření smysl právě od množství 2 kg výše. Pro pěstitele, kde neúroda je existenční záležitostí je moření sadby pak ekonomicky odůvodněnou samozřejmostí.
  S.
  31. 10. 2011 20:29 Jan Kozák
  Naše sadba není mořená ani nijak chemicky ošetřená ve skladu. To znamená, že neupotřebená sadba může být využita v kuchyni. Máte-li Sulku, namořte nejprve v ní, po okapání můžete ještě ošetřit v roztoku Lignohumátu.
  31. 10. 2011 20:31 Petr S.
  Poslední měsíc se z velké části v diskuzi probírá moření,někdy i velmi do podrobna,spousta informací o moření je i v zde v článcích o pěstování česneku ale pořád se někdo ptá,jak namořit česnek.Nechápu.Pan Ing. Kozák přece nemá čas odpovídat pořád na to samé dokola.Na jaře tu bude tisíc příspěvků, jak,kdy a čím stříkat proti houbomilce,jestli vytrhávat paličákům palice a jak sušit česnek.Omlouvám se,ale takhle to přeci nejde dělat.Stačí pouze číst! Snad si to někdo vezme k srdci:-)
  1. 11. 2011 9:52 brácha Sendy
  Napište mi svůj názor "nestranného pozorovatele" na astra35@o2active.cz, jestli jsou mé předběžné odpovědi přínosem pro netrpělivce co nechtějí hledat pomocí Ctrl+F ...
  Jedno je však jisté, že spoustu věcí v zimně až bude čas asi Kozákovi přesunou do rubriky Často kladené dotazy (FAQ).
  A pokud Vám nahoře svítí nápis zeleně "příspevek byl úspěšně vložen" nemačkejte F5, jinak se vloží opakovaně.
  S.

  založení nového záhonu

  28. 10. 2011 13:11 Zakladatel vlákna: petr F
  Dobrý den,
  chtěl bych založit nový záhon na místě kde je nyní tráva. Jaký by měl být správný postup ? Mám "odříznout drny" ? Další věc která mě trápí je že půda tu bývá na jaře hodně mokrá a je tu vysoká hladina spodní vody - v 1metru už proakuje voda. Dá se na takovém místě česnek vůbec pěstovat ?
  28. 10. 2011 13:50 "Brácha" Sendy
  V první řadě se koukněte do výpisu z katastru nemovitostí, jestli kultura je orná půda nebo trvalý travní porost.
  Pokud je to v kategorii trvalý travní porost, zkuste kouknout po jiném pozemku nebo musíte zjistit, proč se Vaši předkové rozhodli mít zde TTP - louku. ( http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberParcelu.aspx )
  V případě, že je to orná půda, je postup stejný jako kdyby tam byly na 3 roky víceleté pícniny (jetelotráva, vojtěška). V každém případě počítejte s tím, že česnek tam budete sklízet až v roce 2013. Když drn zaoráte (zaryjete) ještě do zámrazu, můžete na jaře po vyhnojení a jarní přípravě dát ranné brambory a po jejich sklizni zelené hnojení s krátkou vegetační dobou. Pokud zaryjete až na jaře, dáte po přípravné kultivaci rovnou zelené hnojení.
  Pro Ing. Kozáka ještě napište půdní typ a nadmořskou výšku. Případně můžete dát i fotky jaká tam roste tráva a jaké stromy.

  K příspěvku nepřipojujte reakce tak, aby mohl být 29.10.11 v 22:33 hodin smazán. Děkuji S.
  28. 10. 2011 17:14 Jan Kozák ml.
  Zavádění nových pravidel prosím konzultujte se správci stránek. Poznámka „K příspěvku nepřipojujte reakce“ je proti našemu záměru navazovat reakce na příspěvky, ke kterým patří.
  28. 10. 2011 19:52 "Brácha" Sendy
  .
  28. 10. 2011 20:00 Jan Kozák ml.
  Prosím?
  28. 10. 2011 21:17 "Brácha" Sendy
  PetrF v době 28.10.11 15:32 doplnil svůj dotaz a nyní má naprosto jednoznačnou odpověď. Proto prosím o smazání vlákna tak jako by na něj nebylo reagováno a mohlo být staženo v deklarovaném čase.
  28. 10. 2011 19:27 "Brácha" Sendy
  Jestliže se Váš otec dotane k odpovědi a dá sem kratší hutnější a SVOU autoritou podloženou odpověď, je moje předběžná reakce už následně duplicitní a může být smazána.

  Ta žádost nebrání nikomu, aby reakcí s jednou "." v Příspěvku nezafixoval dané vlákno. Pokud mi Váš otec umaže "dovětek", budu vědět že daný příspěvek nemám mazat ...
  28. 10. 2011 22:08 Jan Kozák ml.
  Nebylo by užitečnější své příspěvky formulovat tak, aby je nebylo nutno mazat? Zamezení možnosti editování příspěvku poté, co k němu přibude reakce, je obrana proti tomu, aby lidé měnily své výpovědi poté, co je někdo upozorní na chybu. Nemuselo by nutně jít o úmysl mást, každopádně by to působilo nepřehledně. Všechna mazání působí rušivě a zabírají zbytečně čas. Chceme si práci zjednodušit, ne ji komplikovat zbytečnostmi.
  28. 10. 2011 23:02 "Brácha" Sendy
  Věřím vám, že každé umazání kontextu může působit rušivě, ale proto jsem avizoval dopředu, že příspěvek je možná moc rozsáhlý a pro přehlednost linky bude v určitou chvíli smazán. Například informace o vývoji půdních teplot nemají v této formě nadčasovou hodnotu a doufám, že se mnou souhlasíte, že ačkoliv neobsahovaly žádnou formální chybu, jejich smazání tuto diskuzi nepoškodilo. S.
  29. 10. 2011 9:56 Jan Kozák ml.
  Neměl jsem na mysli příspěvky s teplotou půdy, nýbrž ty s poznámkou, že se k nim nemá připojovat žádná reakce. Pokud by takto postupovali všichni, byla by po dvou dnech diskuse prázdná. Což naším cílem není, chceme, aby odpovědi sloužily více lidem. Takový hezký příklad: Níže jste psal odpovědi k příspěvkům. Táta na ně neodpovídal, raději strpěl drobnou nepřesnost Vaší odpovědi, než aby se s Vámi přel o blbosti (viz případ kdesi v minulosti). Pak jste si řekl, že nejlepší protest bude, když své příspěvky smažete. Výsledkem je spousta témat bez odpovědi. Nyní bude muset ty dotazy někdo projít, odpovědět na ně, nebo si říct, že byly zodpovězeny dostatečně a smazat je. A přitom je to tak zbytečné. Jako všechny diskuse o tom, kdo jste, pod kolika přezdívkami vystupujete. Je to sice zajímavá hra, ale tady na ni není nejvhodnější místo. Že můžete mazat a měnit své příspěvky, na které nebyla napsána přímá reakce, je Vaše právo. Které jsem Vám dal. Není však mou povinností mazat jakékoliv příspěvky, které se Vám už nelíbí. Viz záležitost s tím obchodem, kde jste si koupil sulku. Napsal jste na ně kritiku, když jsem zareagoval, že to tu není na nejvhodnějším místě, napsal jste, že to mám brát jako referenci. Pak příspěvek, jak se Vám ta kritika líbí, najednou zmizel a chtěl jste, abych onen kritický příspěvek smazal. Každého tedy napadne otázka, proč jste ten příspěvek vkládal, proč jste byl proti jeho smazání, když jsem ho chtěl odstranit. Copak jste si neuvědomil, že když budete někoho pomlouvat, budete muset nést i následky? To Vás nenapadlo, že když mi budete svými rozmary přidělávat práci, že nebudu další Vaše příspěvky vítat s nadšením?
  29. 10. 2011 21:34 "Brácha" Sendy
  V podstatě ti co se ptali již si svou odpověď přečetli. Umazání "protože Jeník mladší do mne reje" bylo až třetí kolo a pouze omezuje nové čtenáře, kteří najdou položený dotaz už bez odpovědi. No dělejte jak myslíte = máte můj souhlas se smazáním této linky (brácha Sendy: málo informací pro správmou odpověď ...28.10.11 13:50)a té kritiky české pošty (brácha Sendy: Sulka od pana Kopečka - otevřený dopis 22.10.11 20:30).
  30. 10. 2011 10:14 brácha Srandy
  Odpusťte mi mou neurvalost!
  28. 10. 2011 15:32 petrF
  Chtěl jsem osadit asi 15m2. Nevím proč je to teď louka, koupil jsem to před 15ti lety
  jako zahradu a teď bych tam chtěl něco pěstovat. Je to asi 360 m.n.m . Sadba by byla Lukan z produkce pana Kozáka. Původně jsem myslel, že prostě sundám drn, přihodím trochu hlíny a hnojiva a po úpravě půdy zasadím ještě letos.
  28. 10. 2011 19:43 "Brácha" Sendy
  Škoda že jste si nevzpoměl na začátku září, kdy by případné zaorání a následná kultivace stihla připravit záhonek na letošní sázení. Takhle příprava záhonku s tím, že drny rozrušíte a vytřepete z nich co nejvíce ornice nazpět (aby do kompostu přišla jen biomasa co se nestihne rozložit) je nesmírně pracné.
  Nevím co na to Ing. Kozák, ale možná pokud máte drobnou mechanizaci tak by se dalo drn rozrušit rotavátorem a vytahat drtky branami. Ale to půjde jen v případě lehké strukturní zeminy. Pokud máte hlinitou až jílovitou, bude to velmi pracné (a_mechanizací při vysoké vlhkosti půdy neproveditelné). Odvezený materiál musíte alespoň z části nahradit zeminou zlepšující vlastnosti toho, co tam bylo ponecháno. Lepší je první rok pěstovat plodiny co snáší přímé vyhnojení hnojem a zároveň odpleveluje (okopaniny). Pěstování česneku jako plodiny druhé trati hned v prvním roce po rozorání úhoru věc trochu komplikuje. Pokud to před 15 roky byla zahrada (v katastru je také zahrada) a máte sadbu Lukanu, tak to ale za pokus stojí.
  28. 10. 2011 20:01 Jan Kozák
  To, co jste měl udělat dávno, už nedohoníte. Stržení drnu je sice pracné, ale jediné možné řešení. Je-li ornice dostatečně hluboká, není nutné dodávat místo drnu jinou zeminu, hnojení Cereritem bych však jednoznačně doporučil v dávce 0,5 - 1 kg na 10 metrů čtverečních. Odrůda Lukan je jednou z mála, kterým vysoká hladina spodní vody nevadí, takže pěstování by mělo být úspěšné.
  28. 10. 2011 23:17 Petr F
  Jaká je dostatečná hloubka ornice?
  29. 10. 2011 7:27 Jan Kozák
  Napsal jsem to hodně zjednodušeně. Hloubka ornice 20 cm Vám bude stačit, záleží však také na podorničí, na jeho propustnosti. Je-li Váš pozemek blízko vodního toku, že by se jednalo o náplav, bylo by to v pořádku. V opačném případě budou spodní vrstvy asi zhutnělé, pak by doplnění zeminou bylo vhodné.
  29. 10. 2011 11:52 petrF
  Ten dotaz o hloubce jsem sice nepsal já, ale odpověď se hodí i mně. Je to asi 40m od potoka a taková pěkná hlína je asi 30cm od 50 cm začíná takové hutné, mazlavé do šeda - asi jíl. Ještě jsem přemýšlel jestli to neprohodit štěrkopískem ?
  29. 10. 2011 19:40 Jan Kozák
  Do takové země můžete Lukan nasázet. Štěrkopísek určitě nepřidávejte, nic by Vám to nepřineslo.
  29. 10. 2011 21:21 petrF
  Děkuji MOC za všechny odpovědi. Už mám oddrněné a zryté. Koukal jsem po Cereritu ale objevil jsem min. 2 každý s jiným složením. 1 má dusík - fosfor - draslík: 10 - 9 - 14 + 1,3% hořčíku a ten druhý je dusík - fosfor – draslík: 8 - 8 – 8. Tak teď nevím který ?
  29. 10. 2011 21:38 "Brácha" Sendy
  29. 10. 2011 22:00 Jan Kozák ml.
  Omlouváme se za návštěvníka, který se tu za Vás vydával. Vyhledáme jeho IP adresu a pravděpodobně jí zablokujeme přístup, aby se podobná situace neopakovala.
  31. 10. 2011 21:10 Brácha Srandy
  Jsem pro Byl to brácha sendy, že?
  31. 10. 2011 21:35 brácha Sendy
  Jaká je dostatečná hloubka ornice?  ... nevím, proč bych si měl zřizovat další registraci a je otázkou, jestli nakonec Jeník nebude blokovat i ostatní se jménem Petr X nebo Petr Y.

  Unikát

  24. 10. 2011 23:27 Zakladatel vlákna: Janek
  Dobrý den, rád bych se dozvěděl něco o odrůdě unikát. Předem moc děkuji
  25. 10. 2011 8:57 "Brácha" Sendy
  Od firmy Moravoseed. Protože byl registrován v roce 2009, moc sadby na trhu není.

  Více najdete v 
  http://www.ukzuz.cz/Uploads/105556-7-P2009pdf.aspx
  Použijte Ctrl+F a Unikat (pozor je krátké "a") a dostanete :
  Unikat je poloraná odrůda ozimého paličáku.

  Olistění vzpřímené až polovzpřímené, barva listu středně zelená se střední až silnou voskovou vrstvou.
  Antokyanové zbarvení na bázi nepravého stvolu není nebo velmi slabé. Květní stvol středně dlouhý až
  31
  dlouhý, zahnutí není. Cibule středně velká až velká, na podélném řezu příčně široce elipsovitého tvaru, na
  příčném řezu kruhovitého tvaru, poloha stroužků ve vrcholu cibule v úrovni krčku, poloha podpučí vtlačená,
  tvar báze plochý, boční stroužky nejsou, základní barva suchých vnějších suknic bílá s antokyanovými pruhy
  na suché vnější suknici. Stroužek středně velký až velký, základní barva suknice stroužku fialová
  s antokyanovými pruhy, intenzita základní barvy suknice střední. Barva dužniny stroužku nažloutlá. Konec dormance stroužku v cibuli střední.
  25. 10. 2011 9:52 hradečák paličák
  Konec dormance stroužku v cibuli střední = skladovatelný v dobrých podmínkách jen do následující sklizně.  Poloha podpučí vtlačená = blbě se ořezává ihned po sklizni a bude tedy často prodáván "s kořínky".
  25. 10. 2011 11:46 Tereza Holubářová
  Před dvěmi měsíci byla tato diskuse skvěle čitelná, nyní se tu vůbec neorientuji. Původní dobrý nápad se dvěmi oddělenými diskusemi se nezdařil, obě jsou stejně dlouhé. Čímdál méně se tu objevují důvěryhodné informace od pana inženýra Kozáka. Mohu se zeptat, kdo je ,,hradečák paličák" a kdo ,,brácha Sendy"? Jsou to lidé z vaší firmy? Jsou to dva lidé s nápadně podobným názorem, nebo jeden tentýž?
  26. 10. 2011 21:03 Jan Kozák
  Máte pravdu. Ani já se už v naší diskusi neorientuji, ale nemám dost času ji pročistit. Je-li "brácha" a "hradečák" tentýž člověk, to nevím, protože ho neznám i když tuším o koho jde. Často je jeho aktivita spíše na škodu. Asi nemá co dělat, což není můj případ. Víc jak hodinu denně nemůžu na internetu být, někdy se tam nedostanu vůbec.
  25. 10. 2011 12:52 "Brácha" Sendy
  Jsem tedy odmazal své plky, aby diskuze byla kratší.
  Ty na které bylo reagováno, odmazat nemohu a tak prosím zejména borce v užívání Ctrl+C -> Ctrl+V co má příspěvek pode mnou, aby odmazáním svého umožnil odmazání mého.
  26. 10. 2011 8:51 Tereza Holubářová
  Nechtěla jsem, abyste něco mazal, jen jsem se ptala, jestli jste z firmy Kozák a jestli články podepsané hradečák paličák píšete vy. O mazání jsem nic nenapsala!
  27. 10. 2011 19:13 Jan Kozák
  Unikát je česká odrůda firmy Moravoseed, obraťte se tedy na ně.

  Příprava pole pro výsadbu

  29. 9. 2011 9:15 Zakladatel vlákna: Jan
  Dobrý den pane inženýre, je vhodné ještě v těchto dnech aplikovat na pole pro výsadbu česneku nějaký herbicid (Roundup), který by pole zbavil zaplevelení. Před 14dny jsem pole přihnojil NPK a včera vytrhal značné množství již vzrostlých plevelů (bodlák, hitlerka, a další). Vzhledem k tomu, že bych chtěl sázet česnek během následujících 14 dnů, nejsem si jistý, zda aplikace herbicidů nebude mít negativní vliv na plánovanou sadbu česneku. Má strach, že nepoužiji-li žádnou chemickou ochranu proti pleveli, pak se obávám, že plevel mi bude komplikovat samotnou výsadbu a mít značně negativní vliv na samotný růst a výnosnost česneku. Můžete mi prosím s výše uvedeným poradit, navrhnout vhodné řešení. Děkuji za Vaši reakci. Jan
  29. 9. 2011 10:16 "Brácha" Sendy
  Pro strukturu půdy je vždy lepší odplevelování prokypřením než použití herbicidu. Já (jako víkendový zemědělec) preferuji projet odpočívající pozemek rotavátorem než používat herbicidy. Jednoleté dvouděložné plevele se při kultivaci před kvetením stávají v podstatě zeleným hnojením. Stejně tak oddenky pýru rozlámané na díly pod 8 cm a svlačce rozlámané na díly pod 3 cm.
  Jinak říjen bude teplý tak počítám, že do výsadby v listopadu projedu své "záhonky" rotavátorem o sobotách 15. a 29. října.

  S výsadbou počítám na 17. 19. a 20. listopadu. Na konec si nechám plochy po bramborách a pokud bude v listopadu deštivo, tak možná to dopadne i na víkend až po Mikuláši (tj. sobota 10. prosince).

  V této souvislosti mne napadá otázka, kterou z odrůd Vekan, Dukát a Benátčan sázet jako poslední (tj. když mi to s počasím nevyjde a část budu sázet až v prosinci). Na ten "záhon" po bramborách bych měl nejradši pozdní Benátčan.
  29. 9. 2011 16:03 JanK
  Nejde mi reagovat po mým regisrovaným jménem proto píši JanK

  Děkuji za Vaši reakci, zkusím tedy vysoký plevel ručně odstranit a pak pomocí rotavátoru připravit pole k výsadbě a budu doufat, že po této úpravě plevel již po výsadbě nevzejde, což hodlám ještě následně podpořit postřikem Stomp. Co se termínu výsadby týče, tak zde stále váhám, neboť současné teplé a suché počasí přispěje k pohodlné přípravě půdy pro výsadbu, zahrnování a válcování, ale je rizikové z pohledu česnekových chorob, jež jsou v těchto diskuzích často zmiňovány. Na druhou stranu čekat s výsadbou do konce října mi připadá, s ohledem na deštivý charakter počasí pro toto období, dost rizikové. Plánuji sázet cca 220 kg a používat těžkou techniku, což nelze na podmáčeném poli. Drobní pěstitelé asi počasí zas tak příliš neřeší, ale rotavátor za traktorem a následné válcování po výstadbě težkými válci za mokra prostě nelze. Odrůdy sázím všechny v jednom termínu, především v závislosti na počasí, nikoli na typu odrůdy. S pozdravem Jan
  29. 9. 2011 20:16 "Brácha" Sendy
  Jeníkova jednoduchá obrana proti prolomení hesla je, že se hlásíme uživatelským jménem ale v duskuzi se zobrazuje JMÉNO zadané při registraci v nejnižším řádku.
  Nyní máte tedy registrace dvě.
  29. 9. 2011 22:37 Jan Kozák ml.
  To nemá s ochranou hesla vůbec nic společného. Uživatelské jméno je kombinace znaků sloužící k přihlášení, jméno je k označení příspěvků v diskusi. V ideálním případě se skládá z křestního jména a příjmení, což je delší (v průměru 12 znaků) než průměrné uživatelské jméno s délkou 5 znaků.
  29. 9. 2011 23:21 "Brácha" Sendy
  Je když místo smazání nesprávného sdělení tento příspěvek jen komentujete.
  Očekával bych spíše to smazání příspěvku z 29.09.11 20:16 a napsání relevantního vysvětlení, proč se pan JanK nemůže přihlásit podruhé, když se mu to poprvé povedlo.
  30. 9. 2011 8:37 Jan Kozák ml.
  Děkuji za napomenutí.

  Chtěl jsem jen vysvětlit, proč se používají jména dvě a popsat svou představu o jméně lidí.
  Uživatel se nemůže přihlásit proto, že nezadal správnou kombinaci svého uživatelského jména a hesla.
  Pokud déle zůstane na jedné stránce před napsáním svého příspěvku (a to po dobu několika hodin), může se stát, že dojde k jeho odhlášení. V takovém případě je systém „shovívavý“ a umožní mu uložit příspěvek pod anonymním jménem. Kdyby po něm vyžadoval přihlášení, mohlo by se stát, že po několika chybných pokusech by uživatel kliknul na jinou stránku a o pracně napsaný příspěvek by přišel.
  30. 9. 2011 8:53 "Brácha" Sendy
  Doplňte v registračním formuláři a v aktivačním emailu. Bylo by dobré již při registraci vědět, že přihlašovat se budu například nickem JP2 ale v diskuzi bude hezké jméno "Jan Pavel druhý". A protože jako starší člověk jsem zapomětlivý, registrační email si vytisknu a pokud tam nejsou podrobnosti o přihlášení, musím si je tam ručně dopsat v době, kdy vím jak to funguje. Dále mi chybí možnost změny hesla, ale předpokládal jsem, že s ohledem na nedůležitost této registrace není tak nutně potřebná a ohranu nezobrazením přihlašovacího jména jsem považoval za téměř geniální záměr. Vemte si to z pozice, že na prolomení jsou zde atraktivní pouze dvě jména a to že se jako administrátoři hlásíte kratičkým nickem zvyšuje bezpečnost velmi výrazně.
  30. 9. 2011 9:22 Jan Kozák ml.
  Děkuji. Podobné připomínky se mi budou hodit, až budu stránky předělávat.
  29. 9. 2011 21:01 Jan Kozák
  Použití herbicidu před přípravou půdy je závislé na tom, které plevele potřebujete zlikvidovat. Jedná-li se o vytrvalé (např. pýr, svlačec, pcháč) je herbicid typu Roundup prospěšný. Jsou-li plevele pouze jednoleté (nebo semenáčky vytrvalých) je vhodnější likvidace pomocí kultivace. Pokud sázíte brzy na podzim, pak Vám Stomp po výsadbě dobře poslouží. V současné době určitě nesázejte, je příliš teplo, mohlo by se Vám stát, že o porost úplně přijdete. To se stalo mnoha pěstitelům po teplém podzimu 1992.
  30. 9. 2011 10:28 JanK
  Děkuji za Vaše vyjádření a s výsadbou česneku počkám na chladnější dny i s rizikem, že díky případnému deštivému počasí se mi výsadba značně zkomplikuje.

  vlnovník česnekový

  23. 9. 2011 9:45 Zakladatel vlákna: Petr K
  Vážený Sendy, dle Vašich příspěvků jste jistě odborník a dokážete se pohybovat v oblasti chemie.Já jsem jen pěstitel, který se svůj koníček snaží zkvalitňovat.Sulku mám a mořím každoročně, loni jsem sadil na pozemek, kde nikdy nebylo nic než tráva.Sadba od odborníků a přezto se vlnovník objevil - sice jen na pár kusech.Při objemech výroby velkomnožitelů se jistě objevuje i u nich.Připravuji sadbu nakoupenou legálním způsobem od všech tří pracovišť a vidím to na vlastní oči - prostě se tomu nevyhnou- na cibulích je to patrné až po vyloupání. Od vajícka dospívá za 8-10 dnu, až 80 vajícek
  za život. Žije pod šupinami stroužku, škodí hlavne na
  uskladneném cesneku. Snáší mráz až -18°C (dospelci i vajícka),
  hyne pri teplote +44°C za 60 min (dospelci a vajícka)objeven v r. 1938 zjišten poprvé v USA v zásilce
  tulipánových cibulí z Holandska, dnes celosvetove rozšíren dle ing.Havránka.Bez chemie to nepůjde a proto jsem vznesl otázku chem. přípravku, který by zničil vlnovníka i případné háďátko, aby se na pozemek vůbec nedostal.Je to otázka zde umístěná pro někoho, kdo třeba ví jak na to. Pokud nezavleču problém na pole--pak mám i čistý česnek na konzumaci.Možná je to utopie, ale co když někdo ví a podělí se s ostatními.V době kdy výzkumné ústavy řeší asi jiné problémy - jak pěstovat stále řepku po řepce se stále vysokým výnosem a pod. jsme vděčni za každou radu.Toto jsou stránky ing.Kozáka a díky , že je provozuje -- mají velkou návštěvnost a třeba někdo přijde s trochou "do mlýna "Děkuji všem za přínosné články --- Petr
  Zařazeno: Diskuse na webu

  Příspěvky jen registrovaných uživatelů

  14. 9. 2011 20:30 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Všem diskutujícím si dovoluji dopředu oznámit, že od pátku 16. září bude do této diskuse umožněno psát pouze uživatelům, kteří na našem webu prošli registračním procesem. Důvodem tohoto opatření je zkvalitnění diskuse tak, aby mohla sloužit čtenářům jako zdroj kvalitních informací.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  14. 9. 2011 20:40 dobrej nápad
  Ještě by to chtělo přidat barvičky podle hodnocení kvality uživatele. Kozák šlechtitel by měl černá písmenka na zeleném podkladě, administrátor Kozák by měl modrá písmenka na červeném podkladě, nováčci černé na šedivém, ... no a mně by stačily bílá písmenka na bílém podkladě. ;-)
  14. 9. 2011 21:25 Jan Kozák
  Podle předchozí reakce soudím, že registrace bude užitečná.

  26. 8. 2011 12:23 Zakladatel vlákna: MAREK S
  DOBRY DEN RAD BYCH SE ZEPTAL JAK SPRAVNE MORIT
  CESNEK SULKU JSEM NESEHNAL PRY SE UZ NEVYRABI.MISTO TOHO JSEM KOUPIL SIRA SK 520.MUŽE SE MORIT DOPŘEDU A JAK DLOUHO.A KDY POUZIT PRIPRAVEK PROTI PLISNI ROVRAL S JAKYM ODSTUPEM OD MORENI DA SE TAKE PRED VYSADBOU..DEKUJI ZA ODPOVED..
  Zařazeno: Diskuse na webu
  26. 8. 2011 21:20 Jan Kozák
  Váš dotaz jsem úplně nepochopil. Pište, prosím, příště tak jako ostatní, používejte ve větách čárky a tečky, rovněž nad písmeny čárky a háčky. Jinak o moření se v diskusi už několikrát psalo, rovněž v části pěstování česneku je o moření zmínka.

  18. 8. 2011 15:52 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
  Jak mám věřit největšímu dovozci španělského česneku, že jeho nedovolená reklama 3× níže je i pravdivá?
  18. 8. 2011 16:17 Jan Kozák ml.
  Děkuji za upozornění.

  prodej česneku

  15. 8. 2011 8:40 Zakladatel vlákna: Ludmila 2
  Odpověd na níže uvedený dotaz.Ano můžete mi prosím odpovědět na můj E mail ohledně prodeje vašeho česneku kolem Kyjova.Děkuji.
  Zařazeno: Diskuse na webu

  nechápu

  11. 8. 2011 13:40 Zakladatel vlákna: náhodný.host
  Proč to nesmažete, když to nemá ani přínos pro tuto diskuzi ani souhlas autora se zveřejněním. Kdosi tady měl námitky, že jej mažete proti jeho vůli a tady zase naopak necháváte zveřejněno to, co autor požaduje smazat.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  11. 8. 2011 13:45 Jan Kozák ml.
  Protože Standa a „náhodný.host“ je zřejmě jedna a táž osoba.
  11. 8. 2011 14:01 náhodný.host
  A k čemu Vám ten spor je? K důkazu jak skromný Ing. Jan Kizák má ješitného potomka?
  11. 8. 2011 14:15 Jan Kozák ml.
  Celé nám to je k tomu, že se jedná o důkazní materiál proti Standovi (alias náhodnému.hostovi), který se původně snažil, aby si získal dobré jméno, ovšem poté firmu poškozoval vyvoláváním tohoto nesmyslného sporu, vydáváním se za jiné osoby a pozměňováním příspěvků napsaných jinými lidmi. Nemohu jeho příspěvky smazat, aniž bych ověřil, které příspěvky pozměnil, na což v současné době bohužel nemám čas.
  11. 8. 2011 14:52 náhodný.host
  Trochu si protiřečíte. Pokud umí změnit cizí příspěvek, tak by si to měl umět smazat sám a neponižoval se omluvou za někoho, kdo mu škodí.
  11. 8. 2011 14:59 Jan Kozák ml.
  Ale ne. Vaše smůla je v tom, že jsem ráno upravil systém tak, aby příspěvky už upravovat ani mazat nešly. Proto musíte změnit své jméno na „náhodný.host“, snažit se přimlouvat se sám za sebe a dosáhnout smazání příspěvků dokazujících Váš podvod. Nyní ale nemám čas kontrolovat současný stav diskuse s její zálohou, proto nemohu vhodně zakročit.
  11. 8. 2011 17:12 Jana Nováková Praha
  Čím víc se v hovně šlape, tím víc smrdí. Ale hnůj vypadá jinak a je potřeba jej pravidelně vykydat a nenechávat si jej na dvorku.

  omluva

  11. 8. 2011 11:22 Zakladatel vlákna: Standa
  Omlouvám se a prosím pana Jana Kozáka mladšího, aby smazal všechny mé příspěvky a poté i zrušil mou registraci. Děkuji. S.
  Zařazeno: Diskuse na webu

  Pěstování nebo prodej??

  11. 8. 2011 9:12 Zakladatel vlákna: Petr Konopka
  Pročítám tuto diskuzi již dlouho a mnoho poučení jsem zde získal.Dokonce jsem navrhl , aby každý pročítal pozorně a ptal se na nové dotazy a dal možnost ostatním rozšíření znalostí.Poté byla diskuze rozdělena na dvě části a každý má možnost si vybrat.Trochu se zde strácím, ale to je moje vina neb mi není již 20 let.O některém přispívateli jsem si zprvu myslel, že je to odborník na pěstování česneku, chemii a šlechtění plodin.Vzorky jistě nakupuje, aby mohl srovnávat a poté se rozhodnout.Nebo je používá pro výzkum a vyšlectění nové vzácné odrůdy.Pečlivě jsem vyhledával informace a jeho příspěvky.Najednou jsem zjistil, že i prodává česnek za 70 či 120 kč.Říkám si asi přebytky z výzkumu.Výměna Sulky ve velkém množství za sadbu mi říká je to pěstitel.Prudký zvrat v diskuzi o cenách česneku - říkám si asi obchodník.Kritika pana Kozáka za nízké ceny poté za vysoké ceny poté cena vzorků cca pod 200kč-asi výzkumník.Jsem ztracen...Vážený pane S..... Vaše odborné příspěvky jsou docela fajn, ale polemika s autory tak dobrých odrůd česneku o cenách a pod..to nějak hatí.Jsem rád, že pan ing.Kozák zprovoznil tyto stránky a rád z nich budu čerpat. Česnek je mou srdeční záležitostí a pomáhal mi překonat problém s operací TEP kyčle a rozhýbat ve venkovním prostředí. Debata o cenách asi patří k česneku zvláště, když je 9.8.11 v 22.29hod napsáno, že cena bude známa 10.11 až se ing. vrátí domů.Možná, že to bude jen pro objednatele a my ostatní se ji dovíme později, ale nezbývá než počkat.Vývoj ceny na trhu je zvláštní.Koupím na trhu česnek za 140 kč a doma zjistím , že je mezi stroučky plíseň. Jdu reklamovat a po výmněně to samé.Jsou mi vráceny peníze--OK.ČESNEK NEMÁM.Jdu za týden česnek oloupán - na stvolu - plíseň není - cena 200.Za 14 dní česnek vážený ostříhaný cena 170.Ptám se jak je to tedy--záleží prý u koho na Moravě nakoupí.Na jídlo tedy trh asi srovná cenu nějak. U sadby si asi musíme počkat.Třeba si osvojím PC a dokážu sestavit pozitivní výběr článků pro mne.Ještě jednou jsem rád za tyto stránky a rád se budu dozvídat přínosné informace.Všem pěstitelům česneku hodně zdraví a sil v jejich záslužné práci.PS :Jaký je rozdíl pro česnek mezi předplodinou hořčice či svazenka, krom ceny a rychlosti růstu.Někde jsem četl, že hořčíce přenáší boulovitost kořenů zelí.Nehrozí něco podobného u česneku? Dík Petr z Českého ráje.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  11. 8. 2011 9:42 Standa
  Dal bych Vám osobní vysvětlení, ale namám na Vás kontakt. Pokud mi jej chcete předat, napište jej jako reakci na Váš vlastní příspěvek v 10:00 hodin a ihned jak smažu já tento, budete vědět, že jsem si to přečetl a můžete svůj kontakt smazat. S.
  11. 8. 2011 9:54 Jan Kozák ml.
  Na Vaše vysvětlení tu čeká více lidí.
  11. 8. 2011 12:31 Standa
  Tady je to cochcárna tedy co chci to si edituji k komu chce kazím jméno. mohu se podapsat jakkoliv třeba STANDA
  11. 8. 2011 12:36 Jan Kozák ml.
  Stando, prosím odejděte. Nedělejte ze sebe hlupáka.
  11. 8. 2011 13:12 Standa
  Mohl by jste všechny mé příspěvky smazat ?

  Tedy včetně těch co prohlašujete za mnou napsané!!!
  11. 8. 2011 13:21 Jan Kozák ml.
  U kterého příspěvku jsme Vám přiřadili Vaše autorství, přestože jste jej nepsal? Musím si nejprve zjistit, zda jsem povinen likvidovat důkazní materiál o tom, že jste tuto diskusi poškozoval upravováním názorů ostatních diskutujících a vystupováním pod jejich občanskými jmény.
  11. 8. 2011 10:33 Standa
  Navrhoval jsem že za 3kg sadbového dám 25 litrů Sulky vyrobené 12/2009 dostal jsem odpověď že "z toho obchodu nic nebude". Z ceny Sulky mi tedy vyšlo, že cena 485 korun za Kg je nedostatečná a tak tam máte recesi s cenou 486 Kč/kg


  no a ohledně ceny 120 za kterou budu prodávat tak to platí, protože když jsem nabíral záznamy na prodej, tak jsem ji slíbil dodržet. Vlastní prodej proběhne až v září, protože osobně musím garantovat, že jsou cibule řádně dosušené. To že jste koupil plesnivý česnek není vina pěstitele jako spíše toho překupníka co jej koupil nedosušený a práci s dosušením si nedal = plíseň se objevila během prodeje.
  11. 8. 2011 10:50 Jan Kozák ml.
  Vycházíte ze špatného předpokladu. Nejde o to, že by v přepočtu byla cena 485 Kč / kg příliš nízká. Jde o to, že objednávky několik měsíců nepřijímáme. Bez ohledu na to, jak vysokou cenu nový zájemce nabízí.
  11. 8. 2011 10:52 Standa
  To z té odpovědi doteď není jasné zejména v kontextu, že drobný prodej (což ony 3 kg = 15 vzorků po 200 g asi budou) ani neevidujete.
  11. 8. 2011 11:02 Jan Kozák ml.
  Ze zimy evidujeme objednávky i o objemu jednotek cibulí. Co neevidujeme, je zájem o česnek, který je prodáván v rámci sobotních prodejních dnů u nás doma. Zatímco u uložených objednávek je jistota, že budou vyřízeny. Česnek prodávaný v zářiových sobotách není možné objednávat, rezervovat a nedáváme žádnou záruku, že tu bude dostatek produktu.
  11. 8. 2011 11:09 Standa
  Že k možení budete používat Sanmite 20WP, ale protže jeho použití pro moření česnekové sadby ještě není ověřeno, nechtěli jste uvádět neověřenou informaci.
  11. 8. 2011 11:18 Jan Kozák ml.
  Čím budeme mořit česnek, jsme se ještě nezabývali, není na to dostatek času. Přestaňte nám tu předhazovat své smyšlenky a konspirační teorie o tom, kdo co chce udělat, udělat měl atd. Faktem je, že jste svým jednáním poškodil lidi okolo, a ti nyní čekají na Vaši omluvu.
  11. 8. 2011 11:19 Standa
  Mohl by jste všechny mé příspěvky smazat ?
  11. 8. 2011 14:53 náhodný.host
  Vypadá to, že to přínosné bylo už smazáno, jen důkazy zůstaly.
  11. 8. 2011 21:12 Jan Kozák
  Je rozdíl mezi zeleným hnojením a předplodinou. Spíš asi máte na mysli zelené hnojení. Oba druhy jsou pro tento účel vhodné, pokud se jedná o pozemek, kde navadí rostlina z čeledi brukvovitých, tak hořčici upřednostňuji pro její dezinfekční účinek.

  10. 8. 2011 22:37 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Reakce na smazaný příspěvek Belindy Dufkové:
  1. Chcete-li inzerovat na našich stránkách, je to možné, ale pouze formou placené inzerce.
  2. Důrazně varuji případné zájemce před sázením konzumního česneku dovezeného z jiné zeměpisné šířky. Pěstitelské výsledky bývají většinou nevalné, často se výrazně mění chuť - ta je sice odrůdově specifická, ale odrůda je vyšlechtěna a pěstována v jistých přírodních podmínkách, při jejich změně dochází i ke změně chuti. Také si pěstitel může zamořit pozemek chorobami nebo škůdci, protože nemá záruku zdravotního stavu.

  Havran

  10. 8. 2011 15:28 Zakladatel vlákna: Josef Bříza
  Dobrý den pane Kozák,jsem ze Světlé nad Sázavou,vloni jste u nás měli na výstavě k prodeji česnek,bude i letos?Jde mi o odrůdu Havran(DHV).Dekui za odpověď.Bříza.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  10. 8. 2011 20:59 Standa
  Ano, na této výstavě počítáme s cenou 486,-Kč.
  10. 8. 2011 21:03 Jan Kozák ml.
  Až na to, že by tohle táta neměl odkud poslat, Stando. Ostatním pro pochopení: Výše uvedený příspěvek psal Standa a podepsal se jako „Ing. Jan Kozák“, který v současné době není doma. :-)
  10. 8. 2011 21:13 mostecanda
  To jako za sáček, tašku, přepravku ....?
  10. 8. 2011 22:08 Jan Kozák
  Ne každý Váš příspěvek je pro tuto diskusi přínosný. Ale nevydávejte se, prosím, za mě.
  11. 8. 2011 8:25 Standa
  Toto je tvrzení proti tvrzení. Vaše jméno je rezervované jen pro Vás. Jeník to měl smazat a nikoliv protlačit na sklo.
  11. 8. 2011 9:25 Jan Kozák ml.
  Jaké tvrzení proti tvrzení? Nejde o to, že v tomto systému pod řetězcem „Ing. Jan Kozák“ vystupuje šlechtitel česneku a že mou chybou bylo dovoleno, aby toto jméno použil i někdo jiný. Vy jste se prokazatelně dopustil podvodu. Vydával jste se za Ing. Jana Kozáka, abyste ho poškodil.
  10. 8. 2011 22:06 Jan Kozák
  S výstavními exponáty do Světlé počítáme, jak to dopadne se sadbou k prodeji, zatím nevím.

  10. 8. 2011 15:25 Zakladatel vlákna: Belinda Dufková
  Nepřehlédla - česneku je letos málo a je drahý, tak proč bych nemohla přispět?
  Zařazeno: Diskuse na webu
  10. 8. 2011 15:30 Jan Kozák ml.
  Protože se pohybujete na stránkách firmy. Můžete mi prosím sdělit sídlo své firmy, abych tam na oplátku vyvěsil transparent s informacemi o naší firmě? Když už to tu máme, můžete prosím sdělit, o jaké certifikáty se jedná?
  10. 8. 2011 15:51 cenzura
  Nevíš o tom, že už i v Listině základních lidských práv a svobod je uvedeno, že každý má právo se ke všemu vyjadřovat? Chceš zavádět cenzuru?
  10. 8. 2011 16:15 Jan Kozák ml.
  Ne, to nevím. :-D Můžeme se o tom ale pobavit někde jinde, tady jsme hodně mimo téma. Když si dáš tu práci a podíváš se nahoru, zjistíš, že příspěvky nelikviduji, pouze je „přesunuji“ na vedlejší stránku.
  10. 8. 2011 22:56 Ludmila
  Priklanim se rovnez k nejake identifikaci registrovanych, uz tu take nekdo psal pod mym jmenem a hanba me misto nej fackovala. Pro prispevatele "cenzura": svobodu slova si uplatnuj tam, kde ti patri prostor. Tyto stranky jsou internetovy prostor rodiny Kozaku, a jen ti zde urcuji pravidla chovani. Ostatne, tvoje citace Listiny je, mirne receno, velmi zkreslena.
  11. 8. 2011 0:29 Jan Kozák ml.
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.
  10. 8. 2011 16:41 Standa
  Děkuji za příklad evropských cen. Jsem jen zvědav jak ocení obchodní talent synka jeho táta. Vy prodáváte konzumní česnek s certifikáty, že může cestovat po evropě a Jeník se snaží přesvědčit lidi, že mají být ochotni dát za česnek víc než 240,- Kč a tím udělat Jojo efekt jako byl před 8mi lety u brambor. Pěstitelé v dobré víře kupovali sadbu za 3200 Kč/metrák a z toho vypěstovali brambory za které v následujícím roce utržili 2,60 Kč/kg a prodali tak z toho vypěstovaných 8-10 metráků za 2600 Kč Jenže u brambor není tolik ruční práce.
  10. 8. 2011 17:57 E. Navrátilová
  Nezdá se mi,že by se Jan Kozák ml. snažil někomu něco podstrkávat.Dnes jsem ze zvědavosti pročítala celý ten Kompletní záznam a nenašla jsem,že by se zmiňoval o ceně kterou uvádíte.Panu Kozákovi fandím,jeho přínos je obrovský a věřím,že letošní rok vybruslí se ctí a lidé si ho konečně začnou vážit a ne jen koukat,jak jeho práci zneužít.S pozdravem
  10. 8. 2011 19:10 Jan Kozák ml.
  Na této diskusi nejsou osobní výpady žádané. Opakovaným přidáváním zprávy nic nezachráníte, i tak budu podobné příspěvky odstraňovat. (A tohle večer smažu také.)
  10. 8. 2011 19:14 JN
  ŘEKLO SE ŽE SE BUDE ODSTRAŇOVAT AŽ PO TÝDNU!
  10. 8. 2011 19:18 Jan Kozák ml.
  Toto je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Také se řeklo, že se tu nemá psát s Caps Lockem. Vaše jednání není adekvátní situaci, prosím, opusťte tyto stránky a vraťte se s klidnější myslí. Děkuji. :-)
  10. 8. 2011 20:37 Standa
  Co takhle zobrazovat u jména 3 první znaky z IP adresy? Automaticky a bez vyjímek.
  11. 8. 2011 0:41 Jan Kozák ml.
  Nevidím žádný přínos, který by to mělo. IP adresa vůbec o ničem nevypovídá, a to ze 3 důvodů: 1) Jeden člověk může přistupovat z více zařízení (počítač v práci a doma), která mají adresu různou, ačkoliv se jedná o téhož autora; 2) Operátor může IP adresy přidělovat dynamicky, tudíž adresu jednoho člověka může za pár minut používat někdo jiný, přičemž prvnímu se adresa změní; 3) Skutečná IP může být kryta operátorem. Např. blízké malé město ještě před pár lety vystupovalo na internetu s jedinou adresou (až na výjimky, které měly jiného poskytovatele připojení). Kromě toho by podobná informace s malým přínosem způsobovala nižší přehlednost i tak nepřehledné diskuse.
  11. 8. 2011 8:49 Standa
  Vaše první reakce byla tak rychlá, že mi znemožnila editovat nebo smazat výše uvedené. S odkazem na absolutní nepřínosnost této větve, prosím Jana Kozáka mladšího o smazání "natvrdo"

  Ing. Pavel Havránek

  9. 8. 2011 13:31 Zakladatel vlákna: Standa
  Dotaz na mladšího Jana K. Nebylo by vhodné založit na Vašich stránkách samostatnou záložku panu Havránkovi. V současné době se na netu dají ještě najít jeho veřejně publikované práce, ale protože stránky VURV a další stárnou či se aktualizují, mohlo by dojít k tomu, že některé práce budou dostupny pouze pro vážné zájemce v listinné podobě (např tato http://www.mze-vyzkum-infobanka.cz/DownloadFile/7151.aspx).
  Už jen stažení "parte" z Vaší hlavní stránky je dost podstatná informační ztráta (právě pomocí něj jsem nepřímo věděl co hledat) Nevím kolik platíte za hosting a jestli můj požadavek není přehnaný. Dík
  9. 8. 2011 19:21 "Brácha" Sendy
  Www.mze-vyzkum-infobanka.cz/DownloadFile/​7151.aspx

  už zmizel ...
  9. 8. 2011 19:33 Jan Kozák ml.
  S datovým prostorem na hostingu si starosti dělat nemusíme.
  Osobně bych byl pro, aby se dílo pana Havránka shromáždilo, než zmizí. Přiznávám, že nevím, jaké jsou zde naše možnosti. Rozhodně bych nechtěl zasahovat do práv jeho dědiců nebo ústavů, pro které pracoval.
  9. 8. 2011 19:42 Standa
  Pokud je něco zaplacené grantem a bylo zveřejněno bez omezení, lze to jak uložit pro vlatní potřebu, tak replikovat nekomerčním způsobem. Protože na Vašich stránkách není reklama, mohli jste repliku zcela legálně umístit s uvedením zdroje (respektive je v hlavičce zprávy výzkumného úkolu).
  Jesliže je Váš otec hlavním zpracovatelem polních pokusů, pak má největší morální právo to na těchto stránkách mít publikováno. Je jen škoda, že jsem si ten dokument před týdnem nestáhl na HDD. No zkusím se dotázat přímo u VURV, když ministerstvo stáhlo ten soubor pro uvolnění místa na serveru.
  9. 8. 2011 20:12 Jan Kozák ml.
  Máte na mysli dokument „Systém produkce certifikované sadby česneku“? Ten existuje.
  9. 8. 2011 20:13 Standa
  Ale i další ...
  9. 8. 2011 20:17 Jan Kozák ml.
  Spíše jim spadnul celý server, než že by ten konkrétní dokument zrovna před chvílí smazali. Adresa www.mze-vyzkum-infobanka.cz totiž hází chybu také.

  dotaz

  5. 8. 2011 19:27 Zakladatel vlákna: Lubin
  Přeji příjemný den /večer/,
  pane inženýre mám na Vás malý dotaz. Poznáte podle fotografie odrůdu česneku ? Mám od Vás koupenou odrůdu Lukan a DHV s kterými jsem mimochodem velmi spokojen. /sázeno již druhým rokem/, ale současně každým rokem sázím také česnek, který jsem dostal od souseda a nevím co je to za odrůdu./ paličák/ Při porovnání s fotografiemi Vaší sadby bych laicky usuzoval , že to může být Vekan , ale nejsem si samozřejmě jistý.Mohu tedy poslat fotografii uvedeného česneku k posouzení ? Docela mě zajímá o jakou odrůdu se jedná, nebo mohlo jednat- děkuji.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  5. 8. 2011 20:17 Jan Kozák ml.
  Po jednoduché registraci (odkaz na ni se zobrazuje v levém panelu pod přihlašovacím formulářem) a následném přihlášení můžete ke svým příspěvkům zde na diskusi přidávat obrázky.

  4. 8. 2011 12:44 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Chtěl bych Vás informovat o dvou změnách, které proběhly zde na diskusi:

  1) Aby bylo zjednodušeno pročítání této stránky, zobrazují se tu pouze příspěvky, které jsou označené jako přínosné (a příspěvky mladší jednoho týdne). Pomocí odkazu nahoře na stránce si můžete zobrazit diskusi úplně celou.

  2) Přihlášení uživatelé mají možnost ke svým příspěvkům přidat obrázek jako přílohu. V takovém případě se u jejich vzkazu objeví malý náhled. Z bezpečnostních důvodů je možné přidávat pouze obrázky, a to ve formátu jpg. (Ostatní formáty nejsou na fotky vhodné.)
  Zařazeno: Diskuse na webu
  5. 8. 2011 13:15 Pavel 2
  Zeptám se spíše jen pro zajímavost-Přispívám do hodně diskusí o zemědělství(totu jen pročítám, veelice zajímavá), ale tato je jediná, kde není vyžadováno opisování znaků a čísel, tak mě vrtá hlavou, proč tomu tak je. Děkuji.
  5. 8. 2011 20:46 Jan Kozák ml.
  Opisování znaků z obrázků se používá jako kontrola, zda příspěvek vložil člověk, nebo spamovací robot. Zde bylo zvoleno jiné řešení, které je nenáročné pro uživatele.

  stara diskuze

  31. 7. 2011 10:33 Zakladatel vlákna: Ludmila
  Dobrý den,
  můj dotaz je spíše na J. Kozáka mladšího. Nemohl byste prosím umístit na stránky ke stažení starou diskusi, bohatě by stačilo ve formátu .txt. Obsahovala mnoho užitečných informací, já si ty nejdůležitější vykopírovala, ale po havárii disku jsem ztratila nějaká data a tohle bylo bohužel mezi nimi. Děkuji
  31. 7. 2011 11:29 Jan Kozák ml.
  Původní diskuse je umístěna na adrese http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid=tbbe9csd0d2s4jj0949xoo4esdfvc9, kterou jsem zde nepublikoval úmyslně, neboť by pak nebylo snadné zjišťovat, zda tam nepřibyly nové dotazy. Bohužel server, na kterém kniha návštěv běží, staré příspěvky automaticky maže, proto se tam nyní objevují vesměs objednávky česneku, které jsou pro ostatní uživatele nepřínosné.

  Jen trochu mimo téma: Pokud není havárie disku způsobena fyzickou likvidací disku, je většinou možné ztracená data obnovit.
  31. 7. 2011 11:54 Ludmila
  Děkuji, zkusím to projít

  Čtěte diskusi

  30. 7. 2011 12:27 Zakladatel vlákna: Petr Konopka
  Dle mého má pan Kozák mnoho práce--skusme se ptát na nové věci a ty ostatní si přečíst v diskusi.Dovíme se jistě více.Sám jsem se přesvědčil, Děkuji Petr z Českého ráje.
  Zařazeno: Diskuse na webu
  < Novější123

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne