Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Webové stránky cesnek.cz Zpět na diskusi

  cesnek sklizen

  15. 7. 13:53 Zakladatel vlákna: pavel vana
  Kdy sklidit, foto je týden stará, odrůdu neznám, paličák.
  15. 7. 13:59 pavel vana
  Stvoly jsou suché,ohnuté zčernalé, zelené tak 3 listy, stonek květu narovnaný.
  Děkuji za info pošlu foto zítra.
  21. 7. 9:15 Jan Kozák ml.
  Obrázky lze k příspěvku přidat do 3 hodin po uložení příspěvku. (Stejnou dobu je možné přípěvek upravovat.) Poté je případně nutné vložit příspěvek další a snímky přidat k němu.
  Odpověď k příspěvku se přidává pomocí odkazu „Odpovědět“ u daného příspěvku. Pokud se místo toho založí nový dotaz, zůstane původní vlákno bez odpovědi a u nového není jasné, na co navazuje.

  Co jsem dostal?

  14. 7. 20:09 Zakladatel vlákna: Jaromír Beneš
  Koupil jsem od Vás 4 odrůdy česneku,  ale nevím, co vlastně mám. Fialový úrodný mám jeden, ale to, co jsem dostal jako Slavin 2 s originální vinětou, jsem dnes vybral ze záhonu. Je čistě bílý, hezký. Za stejných podmínek dozrával o 14 dní později, než tři další před ním.  Nevím, co mám použít jako uživatelské jméno *** . Jsem přihlášen jako ***. Stále mi ten automat tvrdí, že uživatelské jméno mám špatné. Pomožte mi prosím.
  15. 7. 0:16 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Slavin II může mít v závislosti na konkrétních pěstebních podmínkách méně výraznou kresbu či zbarvení. (Možná někdo zkušenější doplní, čím je to způsobené; já to nevím.)

  Odrůdy, které jste si objednal, najdete, když nahoře kliknete na „Uživatel“ a poté „Moje objednávky“. Tam budete mít vypsané všechny objednávky na vaši e-mailovou adresu. Bez ohledu na to, zda jste při objednávání byl přihlášen, nebo ne. Systém vám dokonce vypíše i objednávky, které jste uskutečnil před tím, než jste se registroval.
  Ověřoval jsem přihlašovací systém, a nezdá se mi, že by tam byla chyba. Při přihlášení zřejmě uživatelské jméno obsahovalo překlep. Možná tečku nebo mezeru navíc. Při přihlašování nezáleží na tom, zda je použito uživatelské jméno nebo e-mailová adresa; dojde k přihlášení ke stejnému účtu.
  15. 7. 12:02 Jana Pastorkova
  Taky mi nešlo přihlásit , až jsem napsala jméno i příjmení, tak to šlo. Asi by tam mělo být ,, uživatelské jméno a příjmení"
  16. 7. 12:51 Jan Kozák ml.
  Při přihlašování lze použít buď uživatelské jméno a heslo, nebo e-mailovou adresu a heslo. Příjmení by se využilo, pouze pokud by bylo zvoleno jako uživatelské jméno (přihlašovací jméno, nick, username označuje totéž). V takém případě by bylo nutno uživatelské jméno napsat celé.
  20. 7. 13:18 Vaclav Kavka
  Zdá se, že už toto téme někdo studoval:

  "Low-temperature conditioning of garlic "seed" cloves accelerated the development of the crop cycle, decreased plant growth, and increased the synthesis of phenolic compounds and anthocyanins in the outer scale leaves of the bulbs at harvest time, leading to 3-fold content increase compared with those conditioned at room temperature. Cold conditioning of "seed" cloves also altered the anthocyanin profile during bulb development and at harvest. Two new anthocyanins are reported for the first time in garlic. The high phenolics and anthocyanin
  contents in bulbs of plants generated from "seed" cloves conditioned at
  5 °C for 5 weeks were preceded by overexpression of some putative
  genes of the phenolic metabolism [6-fold for phenylalanine ammonia lyase
  (PAL)] and anthocyanin synthesis [1-fold for UDP-sugar:flavonoid 3-O-glycosyltransferase (UFGT)] compared with those conditioned at room temperature."
  15. 7. 20:38 Jan Kozák
  Doplním něco k té barvě. V době sklizně česnek ještě nemá své typické vybarvení, ale dočkáte se ho po usušení.

  Náhled objednávky

  26. 7. 2019 11:16 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Po přihlášení máte nově k dispozici seznam svých objednávek.

  Máte možnost k ní přidat balení přípravku Rizocore, který byl do e-shopu přidán teprve nedávno, když už většina zákazníků měla objednáno. Podrobnosti o tomto biologickém přípravku najdete v samostatném článku.
  30. 7. 2019 11:50 Petr Šindelář
  Dobrý den, je možné přidat v minulosti provedenou objednávku bez registrace k nově vytvořené registraci? Rizocore mne zaujalo a tak bych jej chtěl přiřadit. Mailem kdyžtak můžu poslat číslo objednávky pod kterou jsem objednal sadbu. Děkuji.
  30. 7. 2019 13:49 Jan Kozák ml.
  Děkujeme za zájem i za upřesňující dotaz.
  K propojení objednávky a uživatelského účtu využíváme e-mailovou adresu. Proto po přihlášení svou objednávku uvidíte bez ohledu na pořadí objednání a registrace. K propojení dojde i v případě, že uživatel nebyl při objednávání přihlášen.

  Návrh

  14. 11. 2018 15:26 Zakladatel vlákna: Jozef Sisak
  Pan Kozak .Ak je to aktualne , prichadzaju žiadosti o určenie odrody, niekedy s kvalitnymi fotografiami podľa ktorych odrodu určite. Nedalo by sa presunuť kvalitne snimky k popisom odrôd aj napr. až 3 skupiny s uvedenym mena autora?     Neviem ako je to s autorskymi pravami to je otazka na pravnika , možno by stačilo do pravidiel doplnit bod : autor fotografii  dava súhlas na ich ďalšie použitie .  Vytvorenie novej  sekcie :  Rusak - ruske klony  a neurčene odrody . s možnostou prispievať  od pisateľov ? 
  To iste  urobiť aj v sekcii chorôb cesnaku. Možnosť pripojenia okrem fotografii aj kratkeho videa ??
  14. 11. 2018 20:17 Pavel Dohnal
  Připojil bych svůj souhlas, hlavně ohledně těch chorob, které naštěstí zatím nemám. Jestli by se dal rozfázovat třeba postup nepopulárního vlnovníka, jak vypadá napadený česnek v zimě, na jaře, nějaký kalendář,jak na to. Všichni se nedostali k Vaší brožurce za 5 Kč. Ubylo by dotazů, jak, kdy a v čem mořit atd. Hlavně chybí ty fotky na jedné straně nemocných a na druhé straně poškozených česneků. U poškozených, ať fleky nebo mechanicky, pokud není narušené srdíčko, se dá vesele sadit! Ukázat, že pokud má podpučí hnilobu, nic z toho nebude. A že když se na stroužku objeví tečka, nemusí jít zahradník k psychiatrovi. Osvěta, pánové! Děkuji. A všem zdravíčko!!! 
  16. 11. 2018 10:02 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Sisaku, děkujeme za nápad. Fotografie postupně přidáme.
  Budeme-li chtít využít snímek uživatele, domluvíme se s ním individuálně. Paušální souhlas požadovat nebudeme.
  Diskusní příspěvky s určováním odrůd najdete na adrese https://www.cesnek.cz/kategorie-urceni-odrudy-cesneku
  Existuje i sekce, kam zařazujeme příspěvky týkající se skupiny „ruských paličáků“: https://www.cesnek.cz/kategorie-ruske-palicaky
  19. 11. 2018 6:32 Jozef Sisak
  P.Kozak. Ďakujem za adresy pomohly a zaroven  ma to priviedlo k myšlienke : okrem pravidiel vytvoriť aj : Ako to funguje -  navod ako použivať a orientovať  sa v diskusii. napr. zoznam tem či najčastejšie formulacie nazvov  prispevkov.     Pomohla by aj funkcia ako na facebooku UPOZORNENIA . na reakcie na moju otazku - prispevok alebo na odpoveď.  Lepšie ako sa preklikavať cez  diskusiu .  Ako s možnosťou kratkeho videa ?
  19. 11. 2018 13:30 Jan Kozák ml.
  Vývoj diskuse byl před dvěma lety pozastaven. Vypracování dokumentace nedokončených funkcionalit by bylo na úkor jejich dokončení.

  Nejčastější název příspěvku s dotazem na česnekovou sadbu zní „Dotaz“, druhý je „Česnek“ a třetí nejčastější nápad na nadpis je „Sadba“. (Když to průběžně opravuji, představím si knihovnu, kde je na hřbetech všech knih název: „Kniha“.) Nejsem si jist, zda by takový seznam uživatelům mohl jakkoliv pomoci. Pracuji na rozřazování příspěvků do témat, která budou mít lepší využití, ale ještě to potrvá.

  Zvýraznění posledních příspěvků je v plánu. Ale bohužel to není aktuální priorita.

  Recepty

  18. 12. 2017 18:47 Zakladatel vlákna: Mirek Polanský
  Dobrý večer, uvítal bych recepty na zpracování česneku. Na internetu je jich hodně, ale každý má svůj. Možná by stálo za to založit novou záložku. Děkuji
  22. 12. 2017 9:38 Jan Kozák ml.
  Pane Polanský, děkujeme za nápad, jak stránky zlepšit. S publikováním receptů však nepočítáme. Vytvoření kvalitního systému pro správu receptů je nákladné a časově náročné, nejedná se ani o zaměření tohoto webu. Pro zájemce bude praktičtější pro kuchařské postupy navštívit specializované servery.

  Jak se sem vkládají fotky?

  8. 8. 2017 20:22 Zakladatel vlákna: Veronika Kolocová
  Pardon, toto měl být pokusný dotaz, nejde smazat...
  Tlačítko "Přiložit obrázek" se objeví až po odeslání dotazu.
  8. 8. 2017 21:43 Miroslav Čivrný
  Přesně tak;-)
  ... dotaz jde určitě smazat 
  9. 8. 2017 9:32 Jan Kozák ml.
  Systém diskuse neumožňuje odstranění příspěvku. Správci diskuse (poznáte je podle toho, že vedle příspěvku mají kulatý obrázek) mají pouze nástroj, kterým se nevhodný příspěvek překryje textem: „Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.“
  Je tomu tak proto, že nás někteří uživatelé rádi obviňují z toho, že odstraňujeme příspěvky, které se nám „nehodí do krámu“. Fakt, že tu za posledních 5 let žádný příspěvek nezmizel, je však pádný protiargument, který podobná nesmyslná nařčení vyvrací a předchází se tím zbytečným dohadům. Zároveň jde o transparentní přístup k zákazníkům.
  9. 8. 2017 9:18 Jan Kozák ml.
  Obrázky se skutečně přidávají až po uložení příspěvku. Snímky pak lze přidávat po dobu 3 hodin. Po stejnou dobu je možné příspěvek po uložení upravovat.
  Počítáme s tím, že vývoj systém diskuse bude obnoven. Možnost přidávání obrázku zároveň s příspěvkem je jednou z věcí, které máme na seznamu.

  Objednávka česneku: Havran

  13. 7. 2017 21:07 Zakladatel vlákna: Simona Juricová
  Dobrý večer měla bych zájem o česnek: Havran.
  děkuji Juricová
  14. 7. 2017 14:33 Zejda Ladislav
  Asi by bylo dobré zvýraznit tlačítko OBJEDNÁVKA nebo ho dát na nějaké lepší místo. Spousta lidí ho asi nevidí a zbytečně zapleveluje diskuzi. 
  26. 7. 2017 10:39 Jan Kozák ml.
  Děkuji Vám, pane Zejdo, za nápad, jak stránky zlepšit.
  Ze zpětné vazby ani z příspěvků zde na diskusi ale nemám pocit, že by uživatelé nemohli najít odkaz na formulář pro přijetí objednávky. Problém je v tom, že mnoho (potenciálních) zákazníků odmítá vzít na vědomí, že to, co není v nabídce, objednat nelze. Dříve bylo ve formuláři uvedeno, že ostatní odrůdy není možné objednat, protože odhady sklizně jsou už rezervované. Přesto každý rok přišlo několik stovek dotazů, zda by nebylo možné objednat ještě něco, co v nabídce není. Zpracovávání takových dotazů a neúplných objednávek zabere spoustu času a stojí hromadu peněz.
  14. 7. 2017 20:07 Jan Kozák
  Objednat je možné z aktuální nabídky. Předpokládaná zásoba odrůdy Havran je už vyčerpaná.

  Zrušení Česneku v otázkách

  28. 3. 2017 8:23 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Vážení návštěvníci, z důvodu reorganizace obsahu bude stránka Česnek v otázkách zrušena (nebude přesměrována na alternativu na novém webu). Pokud tedy máte zájem, můžete si uvedenou stránku pro osobní potřebu zálohovat.
  Na novém webu budou příspěvky v diskusi i zpětně rozdělovány do témat, aby bylo možné dohledávat všechny texty týkající se určité problematiky. Česnek v otázkách, který vznikl jako výpisky z diskuse, se tak stal duplicitním.

  Objednání sadby

  19. 2. 2017 18:41 Zakladatel vlákna: Roman Kočenda
  Dobrý den, dlouhodobě se mi na vašich stránkách nedaří zadání objednání sadby. Dnes jsem provedl i zaregistrování na vašich stránkách a stále nic. Při výběru odrůdy se nic nezobrazuje. Mám dobrou zkušenost s vaší sadbou odrůdy Lukan a rád bych jí právě od vás. Děkuji za informaci.
  20. 2. 2017 7:06 Jan Kozák
  Protože v současné době už žádnou sadbu nemáme, nelze teď nic objednat. Objednávky sadby z letošní sklizně budeme přijímat od 1. května prostřednictvím formuláře na novém webu www.cesnek.cz.

  Doplnění na nový web

  5. 2. 2017 17:26 Zakladatel vlákna: Radek Koukal
  Ještě možná tip k novému webu, bylo by fajn dát tam nějaké osvědčené recepty např. na pesto z pacibulek, nakládané stroužky, nějaké léčivé přípravky z česneku atd. věřím, že od pěstitelů by se toho dalo sehnat dosti a mnoho lidí by takové návody uvítalo :-)
  5. 2. 2017 22:10 Jan Kozák ml.
  Děkujeme za nápad. Ve druhé půlce února se sejdeme kvůli debatě ohledně změn v objednávkovém systému, ohledně tohoto rozšíření se také pobavíme.

  návrhy do nových webových stránek

  29. 1. 2017 10:31 Zakladatel vlákna: Vladimír Konvalina
  Dobrý den.
  Myslím si, že by v nových webových stránkách neměly chybět novinky v pěstování česneku.Např.přípravky biologické ochrany,např.Gliorex nebo
  používání močoviny a jiná doporučení i zkušenosti.U odrůd bych doplnil fotografie průřezů cibulí,celých rostlin i s natí a fotografie česneku ve sponu na pozemku.
  Zkoušel jsem se na nové webové stránky přihlásit svým uživatelským jménem a heslem,bohužel mne to nepřipojilo.Musím se na nové stránky znovu přihlásit novým jménem a heslem?
  29. 1. 2017 12:43 Jan Kozák ml.
  Děkujeme za tipy na rozšíření obsahu. Fotografie budeme postupně přidávat a články se budou průběžně aktualizovat. Počítáme i s větší frekvencí přidávání nových článků.
  Článek o Gliorexu je v plánu.

  Nový web využívá vlastní databázi uživatelů. Pro přihlášení je nutné se tam zaregistrovat. V tuto chvíli web ale po přihlášení ještě nenabízí žádnou přidanou hodnotu.

  Mácha Zdeněk

  27. 1. 2017 7:52 Zakladatel vlákna: Zdeněk Mácha
  Mě osobně se nové stránky velice líbí
  27. 1. 2017 8:40 Jan Kozák ml.
  Jsme rádi, že jsme se trefili do Vašeho vkusu. Všechny, kdo se na webu podíleli, Vaše zpráva potěší.

  Nové stránky

  26. 1. 2017 17:21 Zakladatel vlákna: Plhal Pavel
  Nové stránky graficky pěkné ale oproti starým méně přehledé
  26. 1. 2017 18:05 Jan Kozák ml.
  Děkujeme za zpětnou vazbu. Máme radost, že se Vám líbí vzhled nových stránek. Můžete prosím uvést příklad informací, které jsou na novém webu jinde, než je hledáte?

  Vaše fotografie

  26. 3. 2016 18:07 Zakladatel vlákna: Pavel Baxa
  Dobrý den pane Kozák,mám návrh.Nechcete sem vkládat v pruběhu roku fotky o aktuálním stavu vašeho česneku?Myslím že to bude zajímat spoustu pěstitelů pro porovnání.
  29. 3. 2016 21:06 Jan Kozák
  Něco podobného se chystá, ale nebude to v řádu dnů.

  Stránka na Facebooku

  4. 9. 2013 12:42 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  Na naší stránce na Facebooku najdete zajímavosti i aktuální fotografie. Těšíme se tam na Vaše reakce. :)
  5. 9. 2013 10:28 Hana Kopecká
  Díky ráda se kouknu a ocenuji, že nemusím být sama na FB, abych mohla sledovat vás.

  vylepšení

  14. 3. 2013 22:27 Zakladatel vlákna: Hana Kopecká
  Já se spokojím i  foto dokumentací, jak napřikla vypadají stroužky po namoření Sulkou atd, jak vypadají 3-4 zelené listy u nepaličáků před sklizní atd. Vlastně jsem nejvíc vděčná tomu, že se věnujete i nám zahrádkářskejm nadšencům, ale říkám si, že čím víc osvěty ohledně česneku bude tím lépe pro poctivé pěstitele

  Návrh na "zlepšení"

  13. 3. 2013 22:30 Zakladatel vlákna: Lucie Melová
  Zdravím :-)
  Jako naprostá začátečnice v pěstování bych uvítala krátká videa s praktickými ukázkami... např. vzhled stroužků po moření v Sulce (ty moje nevypadaly hezky), pole těsně před sklizní, různá napadení česneku,...
  Dozvím se tu vše, co potřebuji, avšak realistická videa, ač krátká, by mi velmi pomohla v utkvění informací.
  I kdyby videa nebyla, budu vás ráda navštěvovat dále ;-)
  14. 3. 2013 17:18 jan
  Souhlásím s paní Lucií.. také bych bral videa kdyby byly. Bylo by to ještě lepší a více srozumitelné ,, jak na to´´
  14. 3. 2013 17:34 Jan Kozák ml.
  V tom případě bychom si mohli nějaká videa nechat natočit. Bohužel ale neznám žádného šikovného filmaře. Nebo člověka, který by se tím zabýval.
  14. 3. 2013 21:31 Jana Kopecká
  Dobrý den, nestačilo by video točené třeba na foťák? Já se v tom moc nevyznám, ale řekla bych že youtube je plné "amatérských" videi a nám by to určitě stačilo. Jen vidět, co, kde, kdy jak:-))) Navíc by to pak nemuselo být drahé, samozřejmě kromě vaše času. Berte to jako námět k zamyšlení. Kdyby to zatěžovalo zdejší web, můžete sem dát jen linky, které nás přesměřují na youtube.
  14. 3. 2013 21:46 Jan Kozák ml.
  Určitě by bylo žádoucí, aby videa natočil někdo, kdo se v tom trochu vyzná. Lidí s kamerami pobíhá po světě spousta. Stačilo by některého z nich znát. Měl by možnost si udělat reklamu, přispět dobré věci a ještě dostat zaplaceno.
  14. 3. 2013 22:40 Bc. Pavel Novotný
  Zejména by prospělo, kdybyste přestali hrát tu hru s panem Novákem.
  Co takhle zadat mu jiný úkol. Někde jsem slyšel, že minuta dobrýho filmu potřebuje hodinu přípravy na place a hodinu ve střižně na doladění s hudbou a komentářem. Nebude mít tak čas komentovat vše na těchto stránkách.
  14. 3. 2013 22:51 Jan Kozák ml.
  Děkuji, pane Vernere, potřeboval jsem si ověřit, jestli ten Novák, co tu otravuje, jste skutečně Vy. Děkuji za potvrzení.
  15. 3. 2013 10:19 Hana Kopecká
  A jak tak koukám tak pan Verner v předmětu činnosti má i natáčení videozáznamů a jejich střih. Že by vám gratis odčinil tu kupu hodin co jste vy obětovali jemu?
  18. 3. 2013 16:28 Jan Novák
  Já a Miloš Zeman Vám můžeme slíbit modré z nebe, ale je otázkou jestli Vám to pan Verner splní. Třeba skončil se živností spolu s koncem kazet VHS a nástupem kotoučků DVD.
  V jednom máte pravdu, kdo má přerušený výkon živnosti, může činnost dělat pouze pro osobní potřebu nebo zadarmo.
  14. 3. 2013 17:28 Jan Kozák ml.
  Hezký den, paní Melová, s videi se počítalo u jednoho projektu, který by byl zaměřený spíše na malopěstitele a nadšence, takže by tam nebyl takový tlak na odbornost a reklamu. (Kdyby to byla kniha, nenacházela by se mezi odbornou literaturou, ale v populárně naučné sekci nebo v hobby.) Uživatelé by tam mohli sdílet své fotky, texty, videa, mohli by to využít ke své propagaci, k zjišťování zajímavostí. Bylo by ale potřeba vyřešit několik problémů právních, finančních a motivačních. Vypadá to, že ten projekt zůstane jen snem.
  14. 3. 2013 18:39 Jana Kopecká
  Dobrý den, mne by se ta videa také líbila. Nebo alespoň fotky, které by ukázaly, některé fáze. Vím, že máte bohatou fotogalerii. Ale i já byla překvapená, barevnou změnou stroužků, ikdyž jsem poprvé mořila v Sulce. Nevěděla jsem, že může česnek takhle reagovat, ikdyž je to vlastně logické. Tak jsem prostě věřila, že je vše správně, protože jsem si hlídala koncentraci i čas. Asi by vám to usnadnilo odpovídání na naše dotazy. Vím, že vás navštěvujeme hlavně my malopěstitelé a nadšenci, jsem vděčná, že tak ochotně radíte. Tuším, kolik práce dá česnek a proto asi občas plašíme a ptáme se i na drobnosti, jenže kdo si zvykl na vlastní česnek, udělá maximum, aby už nemusel jíst kupovaný. A proto se pídíme i po detailech, abychom vše vymazlili:-) Mezi vylepšení můžete přidat i postřehy z letošní diskuse. Případně nějaké fotky, až budete mořit. Že zakrytí textilií stačí +- měsíc atd. Sami jistě víte, na co se ptáme opakovaně. Velmi děkuji za čas, který nám věnujete.

  Re:Návrhy na zlepšení (7.3.)

  13. 3. 2013 17:58 Zakladatel vlákna: Mareš
  1.můj návrh směřuje k doplnění popisu Vašich odrůd uveřejněných ve stati "Odrůdy česneku". Podle (nejen)mého názoru chybí u většiny popisovaných odrůd charakteristika habitu rostliny a zejména vhodný, resp. doporučený spon a hloubka výsadby. Tyto údaje jsou pro mnohé drobné pěstitele (zejména zahrádkáře) dost důležité a to zejména v případech, kdy si objednají novou sadbu odrůdy, kterou ještě nepěstovali. Každý zahrádkář má jen velmi omezenou pěstební plochu a snaží se z ní sklidit maximální množství kvalitních a zdravých rostlin, ev. plodů.Tak je tomu nepochybně i u česneku.
  Ve stati "Pěstování česneku" uváděný spon 5-12x20-40 může být sice univerzální, ale pro většinu odrůd příliš vágní. Myslím, že by popisům odrůd "slušely" i fotografile celých rostlin (s měřidlem).

  2. Dále navrhuji aktualizovat stať "Herbicidy", protože více než polovina tam uvedených přípravků již řadu let nemá platnou registraci a není ani na trhu dostupná.
  Za navrhované zlepšení Vám - věřím, že jménem mnohých návštěvníků těchto užitečných stránek - děkuji.
  St. Mareš
  14. 3. 2013 16:59 Jan Kozák ml.
  Dobrý den, pane Mareši, děkujeme Vám za Vaše podněty. Určitě se jimi budeme zabývat. V tuto chvíli fotografie celých rostlin přidat nemůžeme, protože je nemáme. Promyslíme si to, vytvoříme je a nějakým způsobem použijeme. Stejně jako informaci o doporučeném sponu u konkrétních odrůd.
  Herbicidy jsme dnes zaktualizovali. Děkujeme za upozornění.

  Návrhy na zlepšení

  7. 3. 2013 9:37 Zakladatel vlákna: Jan Kozák ml.
  S předstihem se chystáme na další sezónu, uvítáme proto Vaše návrhy, co oproti předchozím rokům zlepšit, co by Vám nejvíce pomohlo, jaké změny byste uvítali a čeho bychom se naopak měli vyvarovat. Můžete uvést více návrhů. Nemohu slíbit, že se nám všechny podaří letos realizovat, ale zkusíme nad nimi aspoň pouvažovat a zařídit se podle nich v následujících letech.
  7. 3. 2013 12:14 Bc. Pavel Novotný
  Líbila by se mi nišší cena. Kdybyste ji zveřejnili dřív, než jedu v srpnu do Buchlovic. A tady na stránkách by prospělo, kdybyste přestali hrát tu hru s panem Novákem. Chápu, že ho platíte, aby vám zvyšoval návštěvnost, což se vám hodí. Nasírá tady ale hodně lidí a myslím, že zcela zbytečně. Dokážete si reklamu dělat sami lépe.
  7. 3. 2013 12:33 Honza Novák (ml.)
  Osobně si myslím, že cena kopíruje evropské ceny standardního rozmnožovacího materiálu.
  Zrovna minulý týden jsem viděl v jednom nejmenovaném hobbymarketu sadbu jarního nepaličáku (dovoz francie) přepočteno z ceny za kus na cenu 650 Kč/kg (a nápisem akce 30% sleva).
  7. 3. 2013 16:48 Bc. Pavel Novotný
  Přesně tohle jsem měl namysli. Proč tenhle člověk musí komentovat úplně všechno?
  7. 3. 2013 14:39 Jan Kozák ml.
  Děkuji, pane Novotný, za Vaši reakci.
  Pokud nedojde k nějakému nečekanému zásadnímu problému, neměla by být letos cena vyšší než loni.
  Myslím si, že by cena pro tento rok mohla být určena a zveřejněna už v době příjmu objednávek 1. května.
  Nad „Novákem“ bychom se měli vážně zamyslet, v tom s Vámi souhlasím.
  7. 3. 2013 14:56 Petr Balaštík
  Dobrý den pane kozáku,
  můžu se zeptat jaká byla loni cena za sadbu?
  Děkuji za odpověď
  7. 3. 2013 17:42 Jan Kozák ml.
  Pokud se nemýlím, byla v loňském roce maloobchodní cena 300 Kč / kg. Je to z mé strany jen spekulace, ale myslím, že jde o strop, přes který se už ani v následujících letech nepůjde.
  7. 3. 2013 19:01 Jan Kozák
  Já bych nižší ceně také rozuměl, ale cena sadby se odvozuje od ceny konzumního česneku a tu nedokážeme ovlivnit.
  7. 3. 2013 12:16 Honza Novák (ml.)
  Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

  Příspěvky do diskuse

  26. 2. 2013 16:36 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Dneska na semináři o česneku se také mluvilo (v kuloárech) o této naší diskusi. Prosím jisté diskutující o soudnost a pokud vědí, že tím jiné dráždí a tuto diskusi svými příspěvky znehodnocují, aby svoje aktivity zaměřili jinam.

  Dobrý nápad

  25. 2. 2013 21:01 Zakladatel vlákna: Petr Konopka
  Dobré -- skusme to . PetrK
  27. 2. 2013 15:30 Honza Novák (ml.)
  Petře, opravdu je pro většinu zde diskutujících nejlepší, aby jméno diskutujícího bylo ve tvaru, jak se uvádí na prvním řádku adresy.
  27. 2. 2013 22:07 Petr Konopka
  Prosím Jana Kozáka mladšího - jako správce diskuse, aby veškeré moje příspěvky zde vymazal.Pokud bych věděl , tak jsem to vymazal sám . Děkuji

  Oblast pěstování

  25. 2. 2013 19:13 Zakladatel vlákna: Petr Štěpánek
  Již mnohokrát jme zde probírali otázku oblasti pěstování a cituji ing.....Ale... Docela bych byl rád, kdyby se hlavně u dotazů s nějakým problémem, sdělovala orientačně lokalita tazatele. Jezdíme různě po republice a je možné, že bychom se u Vás mohli někdy zastavit a na problém se podívat.
  Tak mně napadlo přidat oblast ke jménu a nemusí nikdo zapomínat.KDO SI MYSLÍ, ŽE TO MŮŽE BÝT SKUSME TO. Díky PS
  25. 2. 2013 22:25 Jan Kozák ml.
  Nevím, jestli do toho mám jako správce diskuse a databáze co mluvit, ale nedělejte to. A to ze čtyř důvodů:
  - Vyplnění do té kolonky čehokoli jiného, než je křestní jméno a příjmení (popř. tituly), je porušením pravidla, jehož následkem může být zablokování přístupu na web. Před zahájením příjmu objednávek na rok 2013 proběhne automat seznam zaregistrovaných uživatelů a vymaže účty registrované provokatéry a spamovacími roboty. Jedním z kritérií, kterými se bude při filtrování řídit, je i věrohodná hodnota v kolonce „jméno“.
  - Skutečné jméno vyžadujeme z toho důvodu, že diskuse pak nepůsobí tolik anonymně, což vede uživatele ke kultivovanějším projevům a odrazuje spamery od jejich aktivit. Abychom uživatele „dotlačili“ k vyplnění této hodnoty, používá se její obsah i jako řádek adresy u objednávek sadby. S touto hodnotou tedy počítá systém na objednávky, na tisk faktur a poštovních formulářů.
  - Doplnění lokality je u většiny příspěvků zbytečné. Jedná se jen o ty z nich, v nichž se uživatel zmiňuje o nějakém problému ve svém porostu. Z posledních 60 příspěvků takový nebyl ani jeden. U všech ostatních je tato informace zbytečná a pouze zhoršuje přehlednost.
  - Pro spoustu lidí je velký problém vyplnit vlastní jméno. Kombinace jména a lokality je bude jistě odrazovat ještě více, což by mohlo vést k nežádoucímu vyplňování nesmyslů.
  Prosím, nastavte si zpět své občanské jméno. A před dalším vyhlašováním nových pravidel prodiskutujte své návrhy s odpovědnými osobami. Děkuji.
  26. 2. 2013 10:33 Honza Novák (ml.)
  Dalším krokem je vyřazení adres nedohledatelných v http://forms.mpsv.cz/uir/adr/OverAdresuFrame.html , protože Česká pošta ani kurýrní služby na adresy neuvedené v registru nemusí doručovat a zásilky by se mohly vracet.
  Posledním krokem může být vyřazení adres shodných s adresami obecních úřadů a státních institucí.

  Zkopírovaný web

  9. 5. 2012 21:38 Zakladatel vlákna: Zdeněk Petrbok
  Dobrý večer pane Kozáku. Objevil jsem web s nabídkou česneku, který přímo zkopíroval obsah z Vašich stránek. Odrůdy česneku a pěstování ... k nalezení zde: http://prodej-cesneku.cz/
  9. 5. 2012 21:59 Honzík Novák (ml.)
  No o solidnosti obchodníka svědčí bod 3) obchodních podmínek.
  Vůbec bych se nedivil, když by místo česneku dorazil rovnou exekutor. Dobrý obcodník ví, že jeho zboží se chválí samo a není potřeba nutit zákazníka k odběru dobírky na poště hrozbou sankce.

  dobrý den

  6. 5. 2012 9:36 Zakladatel vlákna: Dana Kolínová
  Chtěla jsem se zeptat, jestli neuvažujete umístit mezi odkazy "Změna údajů" a "Odhlásit" položku "Vaše objednávka", kde by byla citace toho co bylo zaevidováno v systému.
  Děkuji D.
  6. 5. 2012 14:30 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Tuto informaci najdete po kliknutí na odkaz Objednání sadby. Myslím si, že by bylo matoucí, kdyby byl odkaz na tento formulář na dvou místech.

  HOLOMRAZY

  1. 2. 2012 17:30 Zakladatel vlákna: Jan Kozák
  Extrémy počasí nám mohou výrazně ovlivnit pěstitelský úspěch, někdy až do neúspěchu. Bohužel, chytří býváme až potom. Proto by bylo dobré napsat do této diskuse všechno, hlavně to negativní z letošní zkušenosti, co by mohlo nám všem do budoucna pomoci.
  2. 2. 2012 21:44 hloupý Honza (Sendy)
  Chtěl jsem sem dát údaje o průběhu počasí za poslední tři dny, ale než jsem stačil přepsat minima/maxima průměry a gradienty ... tak mne to odhlásilo. Politika Vašeho syna vůči mé registraci je taková, že nemohu napsat osnovu, tu uložit a pak v rámci změn dopisovat hodnoty. A chuť 40 minut něco znovu tvořit aby se to pak neuložilo oprvdu dnes nemám. Tak jen jedinou hodnotu => průměrná teplota 0,15 m pod povrchem záhonku byla dnes -9,3°C
  11. 2. 2012 16:06 Jan Kozák ml.
  Žádná část skriptu se nesnaží a ani nikdy nesnažila jakýmkoliv způsobem rozlišit Vás, Vaše elektronické zařízení či Váš prohlížeč od ostatních uživatelů a pak s Vámi nakládat jiným způsobem než s ostatními.
  Pokud má Váš prohlížeč potíže se zapamatováním toho, že jste přihlášen, mohlo by pomoci promazání souborů cookie prohlížeče.

  Historie diskuze

  3. 1. 2012 17:39 Zakladatel vlákna: Petr Fiala
  Chtěl jsem si najít něco v historii diskuze ale koukám že je to tu jen od 15.11.2011. Starší příspěvky už není možné dohledat ?
  4. 1. 2012 10:00 Jan Kozák ml.
  Dobrý den.
  Z ověřených odpovědí ze starších příspěvků byla vytvořena přehlednější stránka Česnek v otázkách. Pokud však hledáte něco, co do otázek začleněno nebylo, mohu Vám poslat na e-mail archiv starší diskuse. Mohu se zeptat, co konkrétně hledáte? (Abychom to případně do otázek zpracovali.)

  zelená diskuze

  13. 12. 2011 21:10 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
  Proč nevidím zelené obdélníčky?
  15. 12. 2011 7:50 Jan Kozák ml.
  Určitě bych vyzkoušel, jestli se situace nezlepší neporušováním pravidel tím, že uvedete své skutečné jméno.
  16. 12. 2011 8:24 "Brácha" Sendy
  Nepomohlo to. radši se vrátím k původní přezdívce, když dovolíte.
  16. 12. 2011 10:10 Jan Kozák ml.
  Byli bychom raději, kdybyste zde vystupoval pod svým skutečným jménem. Věříme totiž, že tím dojde ke zvýšení úrovně obsahu této diskuse. To, že nevolíme nutnost ověřování adresy bydliště jako server novinky.cz, je naší dobrou vůlí; byli bychom rádi, kdyby nám ji uživatelé vrátili respektováním jednoduchého požadavku - uvedení občanského jména.
  18. 12. 2011 19:39 "Brácha" Sendy
  ... a doklady o habilitaci by jste náhodou v originále nechtěl???
  Necháme to takhhle, Vám i mně pak nesmí vadít nějaká ten překlep ....

  S.
  18. 12. 2011 21:34 Jan Kozák ml.
  Že tu budeme občanské jméno vyžadovat, víte už jeden a půl měsíce. Nebudu se s Vámi neustále dohadovat, jestli je správné psát anonymně a vydávat se za jiné. Buď se tedy podřídíte našim pravidlům (které ostatně byly reakcí na Vaše působení tady, které se chvílemi nám vymykalo z rukou), a to před napsáním jakéhokoliv dalšího příspěvku, nebo se tu rozloučíme. Děkuji za pochopení.
  20. 12. 2011 20:59 Jan Kozák
  Já se za své jméno nestydím. Příjmení mám stejné jako spousta mých předků, k nimž se rád hlásím, a křestní jméno mi vybrali rodiče, které mám rád a kterých si vážím. Máte-li důvod stydět se za svůj původ, není příliš složité ani nákladné nechat si jméno změnit a pak vystupovat pod novým jménem, takže Vás pak nikdo nebude spojovat s lidmi, od nichž se chcete distancovat.

  Velké uznání

  11. 12. 2011 17:12 Zakladatel vlákna: Roman Soukup
  P.Kozák touto ceskou Vás všechny chválím za změnu ČESNEK V OTÁZKÁCH perfektní jen tak dál ať se Vám daří v tom co děláte pro ostatní mnoho zdaru.
  12Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne