Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Prodej sadby Zpět na diskusi

  dotaz

  1. 9. 2013 21:46 Zakladatel vlákna: Marek
  Dobrý den,
  na internetu jsem našel Velkoobchod TOMSIVA, který tvrdí, že bude prodávat sadbový česnek, respektive odrůdy sadbového česneku jak od Vás, tak od dalších dvou šlechtitelů/pěstitelů. Vzhledem k tomu, že se často jedná ze strany internetových prodejců - inzerentů o podvod, chci se Vás zeptat, zda mají povolení prodávat Váš sadbový česnek?
  1. 9. 2013 22:02 Jan Kozák
  TOMSIVA je našim zákazníkem, sadbu už mají letos ve svém skladu.

  kolik sadby

  16. 7. 2012 15:40 Zakladatel vlákna: Marika Špringlová
  Dobrý den,

  jsem úplný začátečník v pěstování česneku, ale ráda bych na podzim osadila cca půl až jeden hektar. Prosím kolik kg sadby (odrůda Lukan) je potřeba cca na půl hektaru plochy.
  Předem moc děkuji za odpověď
  Springlová
  16. 7. 2012 20:53 Jan Kozák
  Orientačně 5 - 6 metráků podle sponu. Ale letos sadba Lukanu nebude. Ani deko.
  17. 7. 2012 16:51 Marika Špringlová
  Děkuji za odpověď.

  Jaké odrůdy z těch nejméně náročných na pěstování jsou tedy ještě pro letošní podzimní sadbu k mání?

  A dáváte společně se zakoupenou sadbou i nějaký certifikát pro pozdější prodej konzumního česneku?

  Děkuji
  17. 7. 2012 19:57 Jan Kozák
  My už nové objednávky nepřijímáme, ani v tržní síti letos sadbu našeho česneku nedostanete. Certifikát pro prodej českého konzumního česneku vydává občanské sdružení Českomoravský česnek se sídlem v Buchlovicích. Viz www.certifikat-cesneku.cz

  Potvrzení o kvalitě sadby

  30. 5. 2012 11:04 Zakladatel vlákna: Lukáš Vrága
  Dobrý den,
  začátkem března jsem na pultu místní zahradnické prodejny objevil Váš sadbový Benátčan. Obsluha mi jako důkaz pravosti donesla k nahlédnutí "Potvrzení o kvalitě standardní sadby". Troufám si tvrdit, že vypadalo stejně, jako to, které máte ve své prezentaci "Osnova ...." na straně 10. Tento dokument však byla kopie velikosti A5, včetně Vašeho podpisu. Musí mít tedy prodejci Vašeho česneku originál tohoto dokumentu, nebo stačí i kopie?
  Děkuji za odpověď
  30. 5. 2012 21:12 Jan Kozák
  Prodejce by měl mít u sebe originální potvrzení o kvalitě standardní sadby. Pokud ji však nemá přímo od nás, ale z velkoobchodu, pak má skutečně kopii, na níž by ovšem mělo být potvrzení z velkoobchodu, že sadbu nakoupil u nich. Potvrzení od nás je běžně na formátu A5.

  sadba

  28. 4. 2012 22:12 Zakladatel vlákna: petr bartonek
  Jak to vypadá letos ze sadbou a které odrudy vubec budou a cena za sadbu
  29. 4. 2012 19:35 Jan Kozák
  Pro objednávání od 1. května budou k dispozici odrůdy Bjetin, Blanin II, Japo II, Slavin a Vekan. Ostatní odrůdy budou v případě jejich dostatečného množství prodávány pouze přímo a to na Festivalu česneku v Buchlovicích a u nás v Poběžovicích. Cena bude stanovena v polovině srpna.
  29. 4. 2012 23:30 Jana Kopecká
  Děkuji za odpověď, velmi jste nám zjednodušil výběr odrůd k objednání:-))) Ale chápu to, když není jasné, jaký bude výnos, je to logické.

  Dopnění článku o jednotlivé odrůdy

  26. 4. 2012 21:45 Zakladatel vlákna: Hana Kopecká
  Dobrý večer pane Kozáku, zminoval jste že doplníte článek o "zmrzlém" česneku o přehledem jak mráz ovlivnil jednotlivé odrůdy, je možné prosím informace do článku přidat? Rozmýšlím se na základě svých zkušeností jaké odrůdy v květnu objednat a vaše shrnutí by mi velmi pomohlo. Vím že je to záležitos individuální, například mě Bjetin na vlhčím pozemku s těžší půdou, 340 nm přezimoval skvěle a jiní pěstilé hlásili velké ztráty. Nicméně nějaké obecné shrnutí by nám jistě pomohlo. Velice děkuji
  28. 4. 2012 21:25 Jan Kozák
  Bjetin skutečně vychází letos nejlépe. Máme sice zpracované nějaké popřadí odrůd, ale nejde o vědecky podloženou informaci, proto s ohledem na konkurenční firmy ho nezveřejníme. Ale dám Vám vodítko. Bude to nabídka sadby od producentů. Pro Vaši informaci jsme pouze tři. Kromě nás ještě TAGRO Červený Dvůr (odrůdy Tantal a Tristan) a MORAVOSEED Mikulov (Dukát, Unikát a jarní Lumír). Některé odrůdy budou na trhu určitě chybět.

  pacibulky česneku

  18. 3. 2012 19:31 Zakladatel vlákna: Dvořák Antonín
  Dobrý den,chtěl bych poradit, zda se pacibulky česneku dají někde koupit, nebo si ho musím sám vypěstovat.
  Děkuji za odpovědˇ,
  18. 3. 2012 20:24 Jan Kozák
  Podle zákona o oběhu osiva a sadby je rozmnožovacím materiálem česneku, který může být uveden do oběhu, celá (nerozdružená) cibule. My pacibulky určitě neprodáváme, dělá-li to konkurence, přesně nevím, ale pochybuji o tom.

  česneková sadba

  15. 3. 2012 16:58 Zakladatel vlákna: Hana Kopecká
  Dobrý den pane Kozáku, protože čas kdy půjde objednávat česneková sadba se blíží. Můžete prosím na základě předchozích let a zkušeností odhadnout a jmenovat, které odrůdy bude možno objednávat? Mám teprve jednoletou zkušenost s několika vašimi odrůdami(Anton, Bětin, Stáník, Lukan). V listopadu jsme sázeli v jiné lokalitě i jiné odrůdy. Z předchozích let vím, kdo po prvním dubná pár dní zaváhá má smůlu :-( Děkuji
  Ps.
  15. 3. 2012 20:30 Jan Kozák
  Pro drobný prodej počítáme s odrůdami: Lukan, Jovan, Vekan, Anton, Benátčan, Bjetin, Slavin, Matin, Anin II, Havran (DHV), Blanin II, Stanik, Japo II, Záhorský II.
  16. 3. 2012 13:13 Jindra Rosa
  Z podobných důvodů jako Hanka Kopecká, prosím o uvedení, jakým způsobem přes tyto stránky se bude sadba objednávat. Loni jsem u Vás neobjednával, tudíž nechci díky neznalosti objednávku prošvihnout. Děkuji
  16. 3. 2012 18:51 Jan Kozák ml.
  Dobrý den.
  Letos bude objednávání probíhat jiným způsobem než v minulých letech. Od prvního dubna se v menu začne zobrazovat odkaz na objednávací formulář. Ten se bude skládat ze 4 kroků - seznámení s podmínkami, přihlášení uživatele (pokud bude přihlášen, tento krok bude vynechán), následuje krok s výběrem odrůd a posledním krokem bude vyplnění nezbytných údajů pro vystavení faktury či doručení česneku. Tato předběžná objednávka se uloží a bude čekat, dokud česnek nevyroste. V srpnu budou zveřejněny ceny pro tento rok, všem, kteří stihnou včas vyplnit předběžnou objednávku, bude zaslána cena a budou moci ji buď přijmout, nebo ta objednávka automaticky zanikne (po 10 dnech). V září se bude česnek posílat. V den, kdy bude patřičná objednávka zabalena, bude zákazník informován o tom, že zásilka je či bude předána doručovateli.
  Uživatelé po vyplnění předběžné objednávky budou mít možnost údaje i objednané množství měnit, případně si kontrolovat, že jsme tu objednávku neztratili. :) Celý objednávací systém bude tedy více provázán s tímto webem. (Třeba i tím, že jméno zákazníka bude shodné se jménem, které se zobrazuje zde na diskusi.)

  Tak to je síla!

  2. 3. 2012 22:48 Zakladatel vlákna: Zdeněk Petrbok
  Jan Kuljan nabízí ozimí paličák Vekan pro jarní výsadbu...
  odkaz zde: http://dum.bazos.cz/inzerat/14609198/Sadbovy-cesnek-cesky-okamzity-odber-hned-muzete-sadit.php
  pro případy, že bude inzerát vymazán přikládám jeho grafickou podobu.

  sadba

  25. 2. 2012 19:07 Zakladatel vlákna: martin Šmídl
  Dobrý den, jak jsem pochopil, ted už se nedá žádná jarní sadba koupit? Nejsem žádný velkopěstitel, spíš jsem si chtěl zeleninový záhon obohatit o česnek a nejraději ten český. Ale i když si počkám na sadbu 2012, tak i 1kg pro mě bude moc. Pošlete mi i takto malé množství? Opravdu se nedá sehnat v zahradnictví v okolí Českých Budějovic?
  Díky za odpověď
  26. 2. 2012 9:00 Jan Kozák
  Posíláme jakékoliv množství, žádná dolní hranice není stanovena.

  Cena sadby

  19. 2. 2012 10:42 Zakladatel vlákna: Josef
  Dobrý den, lze přibližně určit jaká bude cena sadbového česneku pro rok 2012, případně jaká byla cena sadby za rok 2011. Všechny odrůdy sadbového česneku mají stajnou cenu, nebo je cena různá. Děkuji
  20. 2. 2012 20:38 Jan Kozák
  Loni jsme prodávali všechny odrůdy za stejnou cenu. Pro velké pěstitele s uzavřením licenční smlouvy 210 Kč/kg + DPH, pro drobné pěstitele při osobním odběru 270 Kč/kg včetně DPH, při posílání poštou o 10 Kč/kg více. Letos se budou asi ceny pohybovat podobně, možná budou nějaké odrůdové rozdíly.

  jarní sadba

  9. 2. 2012 18:31 Zakladatel vlákna: Michal Tvarůžek
  Dobrý den,
  rád bych se zeptal kde sehnat kvaltní jarní sadbu česneku. Postačí odkaz nebo kontakt na prodejce. Předem děkuji za odpověď.
  11. 2. 2012 20:39 Jan Kozák
  Je to jednoduché: nikde.
  11. 2. 2012 21:46 hloupý Honza (Sendy)
  Sadba se zásadně nakupuje i pro jarní výsadbu v září, a v říjnu už má většina prodejců vyprodáno.
  Nymí má sadbový česnek pouze BauMax a pro neodstranitelné chyby v deklaraci zboží jej má mezi okrasnými cibulovinami. No a na to že je to nějaký Germidour je cena špatně uloženého česneku 369,- Kč/Kg dost nezajímavá.
  Je však možné, že při poptávce někteří prodejci dovezou další sadbu z Francie (např odrůdy Printanor, Flavor , Messidrôme, Sprint, ... z produkce Agri Obtentions, La Minière, F-78283 Guyancourt).

  S.

  Sadba pro příští rok

  15. 10. 2011 20:58 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
  Protože je sadba standardní pro konečného pěstitele jehož produkcí je konzumní česnek a pak je sadba určená k rozmnožování sadbového materiálu, tak mám otázku jestli je základní rozmnožovací materiál, C1, elite sadba a SE sadba dostupná pouze licenčním smluvním pěstitelům? Nebo jestli uvažujete i s možností objednání a prodeje drobnějším nelicencovaným pěstitelům (cílem bude jako F1 sadba pro vlastní potřebu + F2 konzumní "napřesrok").
  16. 10. 2011 9:39 Jan Kozák
  Ačkkoliv uvádíme do oběhu standardní sadbu (podobně jako obě další české firmy, které se zabývají produkcí česnekové sadby), předpokládáme, že je bude zákazník pro svou potřebu využívat ještě několik roků. Je možné, že v budoucnu změníme obchodní strategii a budeme prodávat i vyšší množitelské stupně.

  zakoupená sadba

  24. 9. 2011 15:24 Zakladatel vlákna: kopriva
  V Brně, na ulici Jánská jsem zakoupil sadbový česnek JOVAN. Když jsem si chystal sadbu pro moření, zjistil jsem, že 2 paličky mají stroužky měkké a jsou barvy světle jantarové. Na přiloženém štítku je nápis: ČESNEK sadbový výr.CZ, Šlechtitel Ing. Kozák, JOVAN ozimý paličák, Číslo part: 0124-J-HLA, Sadba pro rok 2011, Balil:Pavel Kaláb ev.č.2283,Jánská 23Brno 602 00, 250g, 85 Kč. v této prodejně jsem současně požádal o radu,kterými přípravky lza sadba mořit. Bylo mě doporučeno zakoupit SÍRA SK 520 a nasledně Rovral s tím, že v sirném roztoku se stružky moří 14 dní a poté 6 hod. v Rovralu. Dotaz:lze tyto stroužky použít na sadbu a je délka moření správná?
  25. 9. 2011 9:23 Jan Kozák
  Délka moření je špatná, Síru tak 1 - 2 hodiny, Rovral 20 - 30 minut. Jste-li z Brna, ozvěte se mi, prosím, na E-mail, mohl byste mi přes prostředníka poslat jeden stroužek, který se Vám nelíbí, abych se na to podíval.
  27. 9. 2011 10:06 kopriva
  Děkuji za odpověd. Jsem z Brno a stroužek Vám zaslat mohu. Termín předání se dá domluvit na tel. Dnes se chystám na reklamaci v prodejně.
  27. 9. 2011 21:02 Jan Kozák
  Pokud reklamujete v prodejně, je naše iniciativa už zbytečná. Problém budeme řešit s prodejnou.

  česnek

  14. 9. 2011 8:31 Zakladatel vlákna: Kobera Josef
  Dobrý den pane Kozáku.Mám u Vás objednanou sadbu česneku 3x5kg lukan,džambul,slavin.Vyzvedl bych si jenom džambul.Dva moji známí odřekli lukan a slavin.Přijel bych si v sobotu 24.9.2011.Přeji hezký den KOBERA
  14. 9. 2011 8:46 hradečák paličák
  Asi se budete muset (stejně jako já) spokojit s odrůdou Slavin, který je o pár dní pozdnější.
  15. 9. 2011 7:32 Josef Kobera
  Nevadí.Jinak jsem se sadbou spokojen.Zatím děkuji a přeji hezký den KOBERA
  15. 9. 2011 9:17 hradečák paličák
  Nevím podrobnosti, ale radši si vše ověřte telefonicky. Může se stát, že jste v režimu volných objednávek a bude potřeba, aby jste si dojel už tuto sobotu (viz. příspěvek výše 14.09.11 21:26).
  15. 9. 2011 9:40 Jan Kozák ml.
  Režim volných objednávek, které by se vyzvedávaly u nás, nevedeme. Telefonické ověření postrádá smysl, sadbu prodávanou přímo u nás není možné rezervovat.
  15. 9. 2011 9:57 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Už v březnu jsem Vám odpovídal, že objednávky pro osobní odběr neevidujeme. (Není to z technických důvodů možné.) Vaše objednávka tedy neexistuje. Pokud přijedete v sobotu 17. září, bude možné ještě pár odrůd koupit, jaký stav bude o týden později, nedokážeme zaručit.

  <p>Změna</p>

  15. 8. 2011 12:01 Zakladatel vlákna: cerna ludmila
  Dobrý den,mám u vás objednaný česnek-měly jsme ho napůl s kamarádkou,při letošní ceně mi ho ale odřekla,tak mě stačí objednávka po kile.Je to možné?Děkuji černá L.
  15. 8. 2011 21:00 Jan Kozák ml.
  Vaše objednávka je nyní změněna na 1 kg Lukanu a 1 kg Vekanu. Přeji hezký den.

  objednávka 8V

  14. 8. 2011 16:51 Zakladatel vlákna: Mihulková Alena
  Zdravím, posílala jsem Vám na mail dotaz ohledně mé objednávky 8V už před týdnem
  / 5.8./, ale bohužel do dnešního dne mi nepřišla odpověď. Vím, že jste velice zaneprázdněni, ale jako velkopěstitelé potřebujeme už její potvrzení jak v množství- tak v odrůdách a ceně. Předem děkuji za Váš čas a budeme čekat na odpověď. Alena Mihulková.
  14. 8. 2011 19:33 Jan Kozák
  Omlouvám se Vám, zapomněl jsem na Vás. Odpovím na E-mailu.

  potvrzení objednávky

  14. 8. 2011 6:26 Zakladatel vlákna: Josef Voříšek
  Dobrý den pane Kozáku,mám u Vás potvrzenou objednávku č.9,protože je moje objednávka ještě v původní knize návštěv,raději ji ještě potvrzuji.Cenu samozřejmě akceptuji.Mnoho jsem se z Vašich stránek o česneku dozvěděl,děkuji za to.Voříšek
  14. 8. 2011 10:48 Jan Kozák ml.
  Objednávka č. 9 je skutečně na Vaše jméno. Obsahuje 8 kg Jovanu a 10 kg Džambulu.

  prodej cesneku

  13. 8. 2011 22:28 Zakladatel vlákna: Ludmila 2
  Dobrý den pane Kozáku.Můžete mi prosím sdělit kde můžu kolem Kyjova koupit váš česnek.Za odpověd děkuji.
  14. 8. 2011 8:27 Jan Kozák
  Nemám svolení tuto informaci zveřejňovat, mohu Vám odpovědět na E-mailu.
  14. 8. 2011 11:34 Ludmila 2
  Ano,děkuji, můžete mi odpovědět na E maílu.

  Objednávka 34

  13. 8. 2011 20:22 Zakladatel vlákna: jiri11
  Dobrý večer,zajimalo by mě ja je na tom moje obědnávka č.34v kterou jte mi potvrdil počátkem roku
  14. 8. 2011 8:27 Jan Kozák
  S jejím vyřízení počítáme.

  a co my (rychlí)?

  13. 8. 2011 16:49 Zakladatel vlákna: Mareš Stanislav
  No to je dobře, že mám objednávku (č.10) platnou, ale stále nevím cenu.Musím ale připustit, že i podstatně vyšší cenu oproti loňské budu akceptovat, protože výnos u Vašich odrůd Džambul a DHV (nyní Havran)takovou cenu plně odůvodňuje. Za 42 let po které česnek pěstuji, jsem takovou úrodu neměl. Nepřeháním! Výnos z pěti kg sadby byl 42,96 kg.Písněte mi prosím cenu třeba mejlíkem, abych na to měl, protože baba mi na to nic nedá. Děkuji
  13. 8. 2011 17:20 Jan Kozák ml.
  Cena byla pro tento rok stanovena na 280 Kč/kg (včetně DPH).
  13. 8. 2011 18:44 Mareš Stanislav
  Cenu akceptuji a těším se na zásilku. Děkuji za rychlou odpověď.

  sadba česneku

  12. 8. 2011 8:09 Zakladatel vlákna: ignác
  Dobrý den,dodáte letos sadbový česnek do prodejny Trojan v Uherském Brodě? Jestli ano tak kdy a jaké odrůdy?
  14. 8. 2011 8:29 Jan Kozák
  Nemám svolení tuto informaci zveřejňovat, mohu Vám odpovědět na E-mailu.

  dotaz

  11. 8. 2011 19:46 Zakladatel vlákna: Keráková
  Dobrý den pán Kozák. Mohli by ste mi prosím oznámiť predajcov Vašej sadby cesneku v okolí Zlína, Vsetína, Rožnova. Moc ďakujem
  11. 8. 2011 22:11 Jan Kozák
  To bych mohl, ale nemám jejich svolení ke zveřejňování jejich adres. Pokud se mi ohlásíte na E-mail, tak Vám je sdělím.

  Dřívější odběr

  11. 8. 2011 8:30 Zakladatel vlákna: Veronika Todtová
  Dobrý den pane Kozák,chtěla jsem se vás zeptat mám u vás objednanou sadbu česneku a zítra pojedu kolem vás.Ráda bych si od vás koupila 20kg konzumního česneku nejlépe paličák Bjetin nebo Jovan nebo jakýkoli jiný s co největšími hlavičkami.Moc děkuji a prosím vás jestli by byl odběr zítra možný odpovězte mi prosím na mail a já bych se vám večer ozvala na telefon .Děkuji Todtová
  11. 8. 2011 9:08 Jan Kozák
  Doma budeme mít česnek až začátkem září, takže z dřívějšího obchodu nic nebude. Týká se to všech případných zájemců.
  11. 8. 2011 10:02 Veronika Todtová
  Děkuji za odpověd ráda si počkám .Todtová

  pacibulky

  9. 8. 2011 16:28 Zakladatel vlákna: Krausová
  Dobrý den, chtěla bych si zkusit vypěstovat "jednostroužkový" česnek z pacibulek, je možné je u Vás zakoupit? Děkuji, přeji hezký den. Kr.
  10. 8. 2011 22:45 Jan Kozák
  Našim komerčním produktem je výhradně česneková sadba, s pacibulkami neobchodujeme.

  cena česneku

  3. 8. 2011 17:18 Zakladatel vlákna: Frantík R.
  Četl jsem v zde příspěvek, kde nějaký člověk nadával na nehoráznou cenu česneku pana Kozáka. Já jsem si nějakou sadbu koupil od p. Kozáka v Buchlovicích, rád jsem ji zaplatil + vstupné a parkovné a zase jsem jel pryč, protože tam bylo tolik lidí, že se to nedalo. Včera mi přistál ve schránce leták z Teska. Je tam vychvalovaný český česnek až do nebes, cena za síťku 39,90 a v síťce jsou 3 ( slovy tři !) hlávky. Tato cena je stejná nebo možná vyšší než sadbový česnek. Ale hodnotu má mnohem nižší. Takže nenadávejte, ale dívejte se kolem sebe. A jsem rád, že takový příspěvek je ojedinělý.
  8. 8. 2011 13:04 Dočkal
  Vámi zmiňovaný český česnek v Tesku, není český česnek, ale španělský odrůda spring violeta pěstovaná sice ve španělsku, ale z čínského semene, takže spíš podvod.
  8. 8. 2011 13:58 Jan Kozák ml.
  Prosím, jedná se o spekulaci, nebo můžete své tvrzení něčím podložit?
  8. 8. 2011 19:53 Standa
  ??? celý svět se snaží získat česnek ze semínek a číňani jej už mají na export ???
  ;o))
  8. 8. 2011 20:17 Jan Kozák ml.
  Nešlo mi o semínka, nýbrž o ověření informace, že ten český česnek z Teska, o kterém se v poslední době dost píše, je ze španělských česneků. Osobně si myslím, že Čína nemusí být špatným adeptem na prvenství získání pohlavně rozmnožovaného česneku.
  8. 8. 2011 20:28 Standa
  To že mají podmínky výběru délky dne volbou oblasti pěstování od 18°s.š. po 53°s.š. je určitě levnější než fytotron, ale nevěřím že by vyváželi osivo či pacibulky, když se stále ještě nevypořádali s následky neúrody ...

  Ano, pokud mají osivo, tak o to dříve sami stlačí ceny česneku na světových trzích.
  8. 8. 2011 22:04 Jan Kozák ml.
  I tento příspěvek jsem myslel trošku jinak. Domnívám se, že pokud by Čína semínka česneku měla, nemusela by si je nechávat pro sebe. Myslel jsem to spíše tak, že Čína je z našeho pohledu často podceňována. Rozhodně si nemyslím, že by Čína měla horší pozici v závodu o získání semínka česneku než třeba Francie nebo Česko.
  10. 8. 2011 8:41 Standa z hradce
  Podle adjustace česneku jsem dohledal konkrétního dodavatele česneku pro Tesco. Je z Litoměřicka a dle telefonického sdělení ho prodával za 120 Kč/kg a tedy marže Tesca je úžasných 140 Kč na každém kile (tedy víc než 50%).

  česnek Flavor

  1. 8. 2011 23:16 Zakladatel vlákna: Václav Bártl
  Dobrý den, chci se podělit o zkušenosti a zároveň posbírat nějaké nové poznatky...Na jaře jsem zasadil 10 kg odrůdy Flavor (dovoz Francie, jarní modrý nepaličák, velké palice, 10-16 stroužků).Byla na poli, kde nikdy před tím žádná cibulovina nebyla, předplodina ozimá pšenice, na podzim zasetý ozimý mák, který vyzimoval.Pod mák bylo hnojeno v září kompostovaným hnojem(20t/ha), na jaře po likvidaci máku mělkou podnmítkou ještě cererit (asi 5 kg na osázenou plochu), potom rotavátor a výsadba asi v polovině dubna.Během vegetace 3x plečkování, mírné přihnojení LAD 27% N + 3% Mg. Dnes jsme sklízeli, s výsledkem jsem velmi spokojen. Porost byl bez chorob, sklizené množství pro hrubou představu bohatě plný přívěs za os. auto (celé rostliny vč. natě).Suším na půdě nad stájí, přes den zde teplota přesahuje 40°C (je to správně?) Chtěl bych si ponechat nějakou sadbu na příští jaro, mám trochu obavy z tak dlouhého skladování, prosím o doporučení jak uskladnit...Mám u Vás objednanou sadbu Lukan, obj. tuším 42V. Kdy bude sadba dodána, jaká bude cena? Děkuji, zdravím Bártl
  3. 8. 2011 21:33 Jan Kozák
  Změřte teplotu v místě sušeného česneku. Nad 40 stupňů je hodně. Odrůdu Flavor neznám, pouze vím, že existuje. Na Festivalu česneku v Buchlovicích byl stánek, v němž probíhal košt česneku. Vedle všech českých odrůd bylo i několik francouzkých a polských. Není bez zajímavosti, že účastníkům chuťově víc vyhovovaly naše odrůdy. Takže si myslím, že cesta k českému česneku nevede přes Francii.
  Objednaná sadba bude dodána v první polovině září, cenu stanovíme příští týden.

  prodejci sadby

  25. 7. 2011 14:12 Zakladatel vlákna: Dagmara
  Dobrý den, pane inženýre,
  mohl byste mi prosím poradit, kde se dá letos zakoupit sadbový česnek v Jihomoravském kraji (když u Vás již nelze), nejlépe okres Blansko nebo Brno-venkov? Netuším vůbec, na které prodejce nebo firmy se obrátit. Bude možné zakoupit si letošní sadbu od Vás na X.ročníku slavností česneku v Buchlovicích?Ještě prosím o radu, které odrůdy jsou nevhodnější pro pěstování v této oblasti (Blanensko). Děkuji a zdravím.
  26. 7. 2011 21:06 Jan Kozák
  Na naší úvodní stránce máte informaci k našemu prodeji v Buchlovicích včetně plánku místa, kde bude naše stanoviště.

  Vyřízení objednávky

  24. 7. 2011 14:05 Zakladatel vlákna: Jana Vránová
  Dobrý den, prosím o ověření mé objednávky na sadbový česnek. Objednávku jsem zaslala prostřednictvím těchto stránek někdy brzy zjara, následně proběhla úprava Vašich stránek a já jsem již nezaregistrovala odpověď. Věřím, že bude moje objednávka vyřízena, přesto prosím o ověření. Děkuji za odpověď.
  24. 7. 2011 17:24 Jan Kozák ml.
  Dobrý den. Původní odpověď na Váš vzkaz zní: „Děkujeme za Váš zájem. Vaše objednávka má pořadové číslo 184 a bude vyřízena v září.“

  sadba

  22. 7. 2011 16:02 Zakladatel vlákna: Lenka Čtvrtečková
  Dobrý den, zdá se, že jsem se probudila příliš pozdě na to, abych si objednala sadbu od vás ... můžu přesto požádat o radu kohokoliv zde v diskuzi, kde bych mohla ještě touto dobou sehnat sadbu česneku? Děkuji předem za jakákoliv doporučení.
  24. 7. 2011 7:14 Jan Kozák
  Požádat můžete, pokud Vám však někdo poradí neoficiální sadbu, tedy konzumní česnek, určitě jeho i Váš příspěvek smažeme.

  Ruský bílý a ruský modrý

  20. 7. 2011 13:06 Zakladatel vlákna: Standa
  Dobrý den pane inženýre. Nevíte kdo je vlastníkem registrace těchto odrůd a kdo provádí udržovací šlechtění? Pro mnoho pěstitelů je nezajímavý s ohledem na malý množitelský poměr (4-5 stroužků v cibuli) ale pro tchyni je snem mít jej opět na zahradě. Při schánění jsem se setkal i s nabídkou, kdy se jednalo evidentně o jinou odrůdu (podobnou Benátčanu = nepaličák nad 13 stroužků) a při požadavku na nákup pacibulek mi nebyl OBchodNÍK dát kontakt na přímého pěstitele (tj. prodávaná sadba mohl být klidně konzumní č. ze španělska nakoupený v Kauflandu). Nedáte náhodou do rubriky "často kladené dotazy" nebo samostatně popis jak správně má být adjustován sadbový česnek?
  20. 7. 2011 21:12 Jan Kozák
  Ruský bílý, ruský modrý, kyjevský, český paličák, pravý český paličák, (ten) moravský paličák a spousta dalších názvů neoznačují registrované odrůdy, tudíž ani jako sadba nemohou být takto uváděny do oběhu. Adjustaci dáme někam na tyto stránky na viditelné místo. Dá se to také najít v osnově přednášek v rubrice články.

  Cena konzumního a sadbového česneku

  19. 7. 2011 20:30 Zakladatel vlákna: Filounek Jaroslav
  Dobrý den,za jakou cenu u Vás se bude prodávat konzumní česnek a jakou cenu bude mít sadbový? Děkuji za odpověď.
  19. 7. 2011 20:38 Jan Kozák
  Konzumního česneku nebude moc, naším produktem je česneková sadba. Ale její cenu si ještě netroufám odhadnout.

  ad UPOZORNĚNÍ

  18. 7. 2011 19:34 Zakladatel vlákna: Standa
  Když zhodnotím letošní sklizeň, tak musím konstatovat že u některých odrůd je to na ozdravení nákupem nové sadby a svou produkci nechat na spotřebu.
  No jenže když nyní už nepřijímáte další objednávky, tak nevím kde schánět kvalitní sadbu.
  Zkusím navrhnout obchod výměnný ... Kolik sadby by bylo za 25 litrů Sulky? Bez sadby je mi k ničemu a tak se radši rozdělím napolovic.
  Děkuji a přeji příjemný den Standa
  18. 7. 2011 22:14 Jan Kozák
  Je mi líto, ale z tohoto kšeftu nic nebude.
  18. 7. 2011 22:23 Standa
  A já myslel že mi nabídnete po jedné cibuli od každé odrůdy = asi tak jeden kg při osobním předání ;o)
  19. 7. 2011 20:28 Jan Kozák
  Pokud si k nám přijedete některou sobotu v září, pak by neměl být problém.
  20. 7. 2011 18:42 Standa
  Nejde mi ani tolik o množství a cenu, ale to že garantujete sadbu vyprodukovanou v režimu zákona č. 219/2003 Sb.
  < Novější123Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne